Za co uwielbiają nasze szkolenie?

Jest wiele szkoleń z asertywności - dlaczego właśnie nasze zbiera tak świetne opinie? My wiemy dlaczego i zaraz Ci opowiemy o tym, najpierw jednak oddamy głos tym, którzy podobnie jak Ty, zastanawiali się, której firmy szkolenie wybrać i na jakim kryterium oprzeć decyzję. A po szkoleniu ich wrażenia są takie:
 

Na Szkolenie z asertywności szłam z przekonaniem, że ciężko jest wypracować w sobie asertywne zachowanie z dnia na dzień. Jak się okazało te 2 dni dały mi solidną podstawę do zgłębienia tematu asertywność i już pierwszego dnia zaczęłam zwracać uwagę na to, co i w jaki sposób wypowiadam. Dużo pracy przede mną, ale wiem już, że asertywność jest w zasięgu ręki. Otrzymałam pomocne materiały, a nastawienie prowadzącego zmotywowało mnie do działania.

Jowita Pasturczyk,
Trade Marketing Specialist,
Energizer Group Polska Sp. z o.o.

Niezwykle ciekawe, niesztampowe, pobudzające do wielu refleksji szkolenie z asertywności. Z żadnego innego szkolenia nie wyniosłam tylu przydatnych treści odnoszących się do różnych dziedzin życia. Bardzo profesjonalne prowadzenie, znakomita atmosfera przy jednoczesnym podbudowaniu uczestników do pracy i twórczego myślenia. Polecam każdemu bez względu na wiek i zawód.
 

Monika Zarzycka,
Leasing Manager,
Klepierre Management Polska Sp. z o.o.

Nauczysz się na szkoleniu z asertywności

 • Wyrażać własne zdanie w sytuacjach, w których do tej pory tego się obawiałeś lub których unikałeś lub w których robiłeś to agresywnie (np. spotkania zespołowe, spotkania kadry kierowniczej, dyskusje w kuchni na tematy drażliwe), w taki sposób, który będzie budować autorytet i sprzyjać relacjom interpersonalnym.
 • Egzekwować polecenia, potrzeby i oczekiwania w stosunku do współpracowników jak i podwładnych/przełożonych (np. egzekwować zaangażowanie pracownika w wykonanie zadania) jednocześnie dbając o relację z drugą stroną.
 • Wpływać na zmiany zachowania innych ludzi poprzez stosowanie zasad i technik konstruktywnej krytyki w sposób sprzyjający pogłębianiu się relacji (np. wpływać na zmianę zachowania kolegi, które irytuje nas).
 • Reagować w sytuacjach zaskakujących, konfliktowych przyczyniając się do zrozumienia i chęci do współpracy (np. zareagować tak, aby poczuć się komfortowo, gdy koleżanka oskarża nas o zniszczenie efektów pracy zespołu, ubliżając nam i krzycząc na forum zespołu).
 • Wyznaczać granice chroniące nasz komfort - szczególnie w sytuacji, gdy ktoś nas prosi o pomoc, wsparcie lub wykonanie polecenia (np. szef przeciążony obowiązkami i ciężarem poczucia odpowiedzialności, ponieważ pomaga wszystkim swoim pracownikom, gdy tylko go o to poproszą).
 • Zachowywać się naturalnie dla siebie i czuć się z tym komfortowo.

Program szkolenia z asertywności

Kurs asertywności jest prowadzony w dwóch wariantach. Wariant dwudniowy zawiera dodatkowy trening asertywności, szerszy zakres merytoryczny, więcej technik, narzędzi i ćwiczeń zgrupowanych w module oznaczonym gwiazdką.

Asertywność – dobra wiadomość dla Ciebie

Bardzo często mamy w otoczeniu osoby określane jako „silne osobowości”, które potrafią odmówić i postawić na swoim - patrzymy na nie z zazdrością: „Ja też bym chciał taki być…”. Myślimy o nich, że są asertywne. Błąd!

Asertywność jest czymś o wiele większym i lepszym! Asertywność to nie tylko skuteczność operacyjna. Asertywność to skuteczność interpersonalna. To realizacja swoich interesów z uwzględnianiem relacji, uczuć i potrzeb innych.

Asertywność to największa przysługa jaką możesz wyświadczyć sobie i swojemu otoczeniu. 

No to do rzeczy:

Wyrzucamy bariery asertywności

 • Zdarza się, że po fakcie myślisz: „Znowu się zgodziłem…”, „Mogłam coś powiedzieć, zareagować…” Pokażę Ci mechanizmy obronne, które to powodują i nauczę strategii świadomego reagowania na sytuację w danym momencie.
 • Co inni pomyślą? Co powiedzą? Jak zareagują? Może lepiej nie mówić głośno tego, co myślę? Będą się śmiać! To się nie uda! – w Twojej głowie toczy się monolog, negatywnie oceniasz siebie, tworzysz czarne scenariusze, wizje katastrofy? Pokaże Ci jak zatrzymać te antyasertywne myślenie i zmienić je na myślenie sprzyjające asertywności.

Filary asertywności

 • Uruchom w sobie odwagę
  Idziesz do prezesa zarządu z pomysłem… i zawracasz w połowie drogi? Bierzesz telefon do ręki… i za chwilę odkładasz go z powrotem? Wahasz się, masz wątpliwości… i nie działasz? Jednocześnie widzisz, że inni niejako automatycznie przechodzą od pomysłu do działania….

  Zdradzimy Ci sekret ludzi odważnych! Nauczę Cię posługiwać się techniką, dzięki której włączysz w sobie odwagę, kiedy tylko zechcesz, w każdych warunkach.

  Na Twoich przykładach zrobimy trening 7 kroków skutecznego uruchamiania asertywnego zachowania.

 • Wzmocnij poczucie własnej wartości*
  Czy łapiesz się czasami na tym, że mając swój własny cel, wybierasz interesy innych a nie swoje? Myślisz: „Powinienem najpierw zadbać o innych”, „Nie mogę odmówić…”. Zmienimy to tak, by nie odbywało się to kosztem Twoich interesów i potrzeb. Mało tego, będziesz w większym stopniu dbać o innych, bo będziesz mieć więcej do zaoferowania. Pokażę Ci, jak wzmocnić poczucie własnej wartości stosując Zasadę TOBe™.  

 • Zbuduj pewność siebie*
  Są sytuacje, w których myślisz „Nie poradzę sobie…”? Nie wiesz jak się zachować? Pojawia się zakłopotanie, niepewność? Mam dla Ciebie dobrą wiadomość! Pewność siebie opiera się na poczuciu własnej wartości połączonej z krótką strategią myślową, której Cię nauczę. Nawet jeśli masz niskie poczucie własnej wartości, możesz zastosować Strategię SZM™ i zwiększyć swoją pewność siebie.

Trening asertywności 

Teraz, gdy już wyeliminowaliśmy bariery asertywności oraz wyposażyliśmy się w narzędzia wzmacniania poczucia własnej wartości, budowania pewności siebie i uruchamiania w sobie odwagi, gdy już rozumiesz, jak potężnym obszarem jest asertywność, czas na trening asertywności w sytuacji, gdy ktoś:

 • nie akceptuje Twojej odpowiedzi, prośby i forsuje dalej swój cel, a Ty chcesz zadbać o swoje interesy (trening techniki Zdartej płyty)
 • obraża Cię, poniża, ubliża, ośmiesza - na forum lub w cztery oczy, a Ty chcesz zachować swój autorytet i przejść sprawnie do rozwiązania problemu (trening techniki Otwartych drzwi)
 • zarzuca Ci jakiś błąd, zaniechanie w niekonstruktywny sposób, bez żadnej merytoryki, a Ty potrzebujesz dowiedzieć, o co konkretnie chodzi (trening techniki Jujitsu)
 • chce od Ciebie czegoś, na co nie chcesz się zgodzić i zależy Ci na tym, by odmówić w taki sposób, by ktoś poczuł się uskrzydlony i działał zgodnie z Twoją linią rozumowania (trening techniki Zawiszy™)*
 • stawia Cię w sytuacji, w której nie wiesz jeszcze, jak chcesz się zachować, co odpowiedzieć, a chcesz podjąć świadomą decyzję (trening techniki odroczenia asertywnego)
 • chce innego rozwiązania niż Ty, więc chcesz w dyplomatyczny sposób pokazać wartość swojego rozwiązania oraz uświadomić konsekwencje wyboru (trening techniki Alternatywy™)*
 • manipuluje - czujesz to, choć nie jesteś w stanie nic wprost jemu/jej zarzucić, a chcesz zachować się w zgodzie ze sobą (trening techniki Karty na stół™)
 • zwraca się do Ciebie w sposób, którego nie akceptujesz; zachowuje się w sposób, który Ci nie odpowiada (trening zasady POP™)

Asertywność bez poczucia winy*

 • Jak wyjść z roli w Trójkącie Dramatycznym?
  Czy czasami czujesz się jak Ratownik? Robisz wiele dla innych, zgadzasz się na to, co proponują, pomagasz? W zamian otrzymujesz niewiele, a jeśli już to są to pretensje. Gdy w Twojej głowie pojawia się pomysł zadbania o swoje interesy automatycznie pojawia się poczucie winy. Odsłonię przed Tobą nieświadome mechanizmy, w które się wplątujemy lub jesteśmy wplątywani i nauczę Cię dbać o siebie i nieść pomoc, gdy naprawdę masz na to ochotę, a nie wtedy, kiedy czujesz, że powinieneś. 
   
 • W co grasz? Analiza transakcyjna w praktyce
  A może zdarzyło Ci się dostać reprymendę od szefa bądź klienta i poczuć się jak dziecko, które zrobiło coś złego? I zareagować jak dziecko: wybuchając emocjami lub wycofując się z dalszej dyskusji.

  To jedynie przykład – podobnych sytuacji jest więcej. Analiza transakcyjna opisuje interakcje międzyludzkie i schematy zachowania – różnego rodzaju gry psychologiczne, w których nie da się wygrać.

  Pokażę Ci jak świadomie komunikować się z innymi, uwzględniając mechanizmy analizy transakcyjnej: jak samemu przejść do roli Dorosłego oraz jak sprowadzić do tej roli swojego rozmówcę i przekuć niekonstruktywny dialog w partnerską, merytoryczną rozmowę, w której obie strony są równe i obie strony „wygrywają”.

 

 

Wyobraź sobie jak stawiasz granice, stanowczo, uprzejmie. Wyobraź sobie komfort  wspominając, jak minął dzień... To jest Twój dzień!
Zadbaj teraz o SIEBIE!

Zapisz się na Kurs Asertywności 4GROW!

Za co nas uwielbiają?

Co mówią o szkoleniu uczestnicy i sponsorzy?

Trenerzy prowadzący szkolenie z asertywności

Karolina Prusińska - psycholog biznesu Warszawa

Karolina Prusińska

trener, coach, konsultant, psycholog biznesu

Trener z wieloletnim doświadczeniem zawodowym; praktyk biznesu, certyfikowany coach, psycholog biznesu. Posiada szeroką wiedzę z zakresu wspierania rozwoju kompetencji osobistych, projektowania i organizacji działań szkoleniowo-rozwojowych. Była jednym z trenerów w wewnętrznych programach rozwojowych: Akademia Rozwoju Menedżerów oraz TOP 15 (warsztaty dla „talentów”), wpierających rozwój między innymi kompetencji komunikacyjnych, asertywności czy zarządzania sobą w czasie. 

Współorganizowała wyprawy rozwojowe połączone z pracą coachingową – skupione na wzmacnianiu pewności siebie, odwagi i asertywności.

Uczy autorskich narzędzi, skutecznych zarówno w kontaktach biznesowych, jak i na polu prywatnym.

Mateusz Dąbrowski psycholog biznesu warszawa

Mateusz Dąbrowski

prezes, trener, coach ICC, konsultant, psycholog biznesu

Prezes, trener, coach i konsultant 4GROW. Prezes Stowarzyszenia Negocjatorów Biznesu. Praktyk biznesu - od 2010 roku zarządza firmą. Psycholog biznesu i metodyk - twórca teorii psychologicznych, technik efektywności oraz programów szkoleń. Certyfikowany coach ICC oraz trener, certyfikowany partner i konsultant Insights Discovery. Wykładowca studiów podyplomowych w temacie Charyzma i Zarządzanie konfliktem na Uniwersytecie Adama Mickiewicza.

Ekspert komentujący w mediach: Polsat, TVP2, TTV, Program 3 Polskiego Radia, Program 4 Polskiego Radia. Jest twórcą m.in. technik konstruktywnej krytyki, asertywności i egzekwowania, które znajdziesz w tym szkoleniu...
 Sabina Dąbrowska-Olbryś psycholog biznesu Warszawa

Sabina Dąbrowska-Olbryś

menedżer ds. rozwoju biznesu, trener, coach ICC, psycholog biznesu

Menedżer z ponad 14-letnim doświadczeniem w obszarze Human Resources. Psycholog, trener, mediator i coach certyfikowany przez International Coaching Community. Posiada bogate doświadczenie zarówno w obszarze zarządzania zespołami, jak i projektami. Ekspert z obszaru pozyskiwania talentów, rekrutacji, rozwoju pracowników oraz zarządzania efektywnością organizacyjną i zespołową.

Tak o TWOJE POTRZEBY nie zadba NIKT inny

Metodologia szkolenia z asertywności

Stosujemy najefektywniejsze rozwiązania w dziedzinie psychologii procesu nauczania.

Szkolenie z "Asertywność, egzekwowanie i konstruktywna krytyka" projektujemy zgodnie z naszym autorskim modelem uczenia się (opracowanym na bazie badań Kurta Lewina i Davida Kolba), na który składają się etapy:

 1. Postawienie Uczestnika w sytuacji wymagającej uruchomienia kompetencji asertywnościCykl 4GROW na bazie Cyklu Kolba i Kurta Lewina
 2. Analiza i wyciągnięcie wniosków rozwojowych z sytuacji, zdefiniowanie potrzeb i motywatorów Uczestnika do rozwoju w obszarze asertywności
 3. Przekazywanie technik asertywności oraz prowokowanie do tworzenia technik asertywności
 4. Wsparcie Uczestnika w zaadaptowaniu techniki lub narzędzia asertywności do sytuacji, z jakimi spotyka się w życiu
 5. Przećwiczenie z Uczestnikiem techniki lub narzędzia asertywności w realnej sytuacji lub eksperymentalnej (gorące krzesło, scenki, odgrywanie ról)
 6. Wsparcie Uczestnika w wyciągnięciu wniosków z doświadczenia oraz korygowaniu technik lub narzędzi asertywności

Stosujemy w minimum 75% czasu szkolenia formę warsztatową i treningową.

Formy te pozwalają nam docierać do jednego z najgłębszych poziomów funkcjonowania psychicznego człowieka, blokującego zmianę: przekonań. Im zmiana dokonuje się na głębszym poziomie, tym silniej pociąga za sobą zmiany na płytszych poziomach – szczególnie na poziomie wiedzy, umiejętności i zachowań. Ponieważ poziom przekonań jest najgłębszym poziomem, na jaki możemy wpływać szkoleniem, najsilniej warunkujemy rozwój kompetencji asertywności. Im bardziej rozwinięta kompetencja, tym efektywniej wpływamy na środowisko, czyli asertywnie dbamy o własny komfort i skuteczną realizacje celów.

Trener korzysta z różnorodnych metod warsztatowo-treningowych:Poziomy Diltsa zmodyfikowane 4GROW

 • Gorące krzesło
 • Odgrywanie ról i scenek
 • Dyskusja moderowana
 • Instruktaż
 • Przykłady audio i video
 • Ćwiczenia indywidualne, w grupach
 • Trening ze stop-klatką na feedback

Zapisz się na szkolenie

Pobierz formularz zgłoszenia

Najbliższe terminy:

Termin szkolenia
rabat 20% dla 2 i każdej kolejnej osoby

Dane firmy

Kup voucher, skorzystaj ze szkolenia w dowolnym momencie!

Na voucher możesz wykupić dowolną ilość szkoleń i wykorzystać go na dowolne szkolenia bez konieczności deklarowania terminu i tematu szkolenia. Decyzję możesz podjąć w każdym momencie. Część szkoleń możesz odbyć jeszcze w tym roku, część w kolejnym, lub wszystkie w 2019 roku. Jeśli nie wykorzystasz środków do końca 2019 roku - zgodnie z Twoją decyzją: albo zwrócimy je na konto płatnika albo przesuniesz je na kolejny rok, a więc nie masz nic do stracenia! Jesteśmy też elastyczni jeśli chodzi o tytuł faktury.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z Anią Góralczuk:
791 412 204.

Chcesz zdobyć nowe umiejętności od najlepszych trenerów?

Przetestuj naszą asertywność na szkoleniu!

 

 

Szkolenia z asertywności – komu się przydadzą?

Koleżanka rozmawia w open space tak głośno, że zagłusza Twoje myśli / wspólnik obarcza Cię większością obowiązków / szef poniża Cię w obecności kolegów… Zazwyczaj w takich sytuacjach nie potrafisz zareagować, a nawet gdy to robisz, nie przynosi to oczekiwanego rezultatu? Myślisz: „Gdybym tylko miał(a) podobną odwagę, pewność siebie i asertywność…”? / „Muszę zapisać się w końcu na to szkolenie z asertywności."
Jesteś przekonan-a/y, że jedni mają łatwość w kreowaniu rzeczywistości zgodnej z własnymi oczekiwaniami i potrzebami, a inni niestety muszą się do tej rzeczywistości dostosować?

STOP!

Pierwsza i najważniejsza rzecz, jakiej dowiesz się podczas szkolenia z asertywności jest taka, że asertywność to nie cecha osobowości czy temperamentu, a umiejętności, których może nauczyć się KAŻDY. Niektórzy nabyli je wcześniej, chociażby w procesie wychowania, to jednak nie znaczy, że nie możesz rozwinąć ich w równym, a nawet większym stopniu!

Warto zacząć od uświadomienia sobie własnych granic. Prawo innych do „machania pięściami” kończy się w momencie, gdy zostaje naruszony Twój komfort. Jednak żeby strzec własnych granic, musisz najpierw je sobie uświadomić, a czasem nawet wyznaczyć na nowo. Dobrym do tego miejscem może być szkolenie z asertywności. Na co dzień rzadko bowiem mamy okazję czy motywację zastanowić się nad tym, na co i komu chcemy pozwolić oraz co nam przeszkadza.

Kolejny istotny krok podczas szkolenia: asertywność to identyfikacja i modyfikowanie dotychczasowych reakcji. W sytuacji prośby, groźby czy krzyku wiele osób odruchowo zgadza się, idzie na kompromis, nie mówi tego, co naprawdę myśli… To naturalne reakcje, wynikające ze strachu przed odmową, odrzuceniem, eskalacją problemu, utratą pewnych korzyści, jakie czerpiemy z bycia uległymi lub po prostu z nieznajomości innych strategii działania. W efekcie często czujemy się niekomfortowo, nie realizujemy własnych celów, robimy coś, czego nie chcemy i mamy do siebie żal („Czemu nie zareagowałem inaczej…?”).

Jeśli masz tego dosyć i chcesz coś zmienić, zastanawiasz się pewnie, jak to zrobić?! Myślisz, że wystarczy zapisać się na jakieś szkolenie z asertywności? Niekoniecznie…
Nie da się sprowadzić kompetencji tj. asertywność i obrona przed manipulacjami do poziomu swobodnego posługiwania się słowem „nie”, co często na szkoleniach jest głównym punktem programu. Przede wszystkim chodzi o umiejętność zadbania o własny komfort. Ta wymaga odwagi, przełamania często wieloletnich nawyków i oczywiście opanowania nowych, konstruktywnych strategii działania. Dla większości osób jest to łatwiejsze gdy otrzymują odpowiednie wsparcie i narzędzia podczas szkolenia. Asertywność to także coś więcej, niż reakcje na zachowania innych i napotykane okoliczności. To postawa proaktywna – nie czekasz, tworzysz możliwości, wychodzisz z propozycjami, kreujesz rzeczywistość, w sposób który Ci odpowiada.

Zmiana nie przychodzi łatwo. Podczas szkolenia: asertywność masz okazję skonfrontować się z własnymi ograniczeniami w bezpiecznej przestrzeni pod okiem profesjonalisty. Wypracujesz i przećwiczysz zachowania, zgodne z Twoimi potrzebami, a nie z obowiązującymi schematami. Nowe umiejętności wymagają praktyki, dlatego na szkoleniu z asertywności jest miejsce na popełnianie błędów i wyciągania wniosków, zanim zaczniesz wdrażać zmiany w codziennym życiu.

Z początku osoby z Twojego otoczenia mogą reagować zdziwieniem, Ty sam(a) być może będziesz potrzebował(a) trochę czasu i kilku potknięć, by poczuć się w pełni swobodnie z nowym sposobem zachowania, wypracowanym na szkoleniu. Swój cel, osiągniesz dzięki włożonej pracy i odwadze. Będziesz potrafił(a) jasno wyznaczać granice, odmawiać bez poczucia winy, mówić o tym, czego potrzebujesz, egzekwować pożądane zachowania, reagować, gdy „coś jest nie tak”. Po szkoleniu: asertywność będziesz umiał(a) zbudować swój autorytet i zadbać o własny komfort z poszanowaniem granic innych.
 

Wciąż myślisz, że to nie dla Ciebie? że nie masz do tego predyspozycji? Nie daj sobie wmówić, że nie możesz zadbać o siebie i poprawić jakości swojego życia. Możesz! Pytanie brzmi, czy odważysz się zapisać na szkolenie: Asertywność i obrona przed manipulacjami i w końcu coś ZMIENIĆ?!

Zacznij osiągać szybkie rezultaty!

Zapisz się na szkolenie!

Gdzie i kiedy się spotykamy

20-21.09
Termin gwarantowany
Obiady i przerwy kawowe
W restauracji i na nasz koszt
Pozostało 1 wolnych miejsc
z rabatem Last minute -100zł

Pierwszy dzień szkolenia rozpoczynamy punktualnie o 10:00, kończymy o godzinie 18:00. W przypadku szkoleń 2 i 3 dniowych - następne dni szkolenia zaczynamy o 9:00 godzinie i kończymy o 17:00.

Dokładne szczegóły organizacyjne otrzymasz mailem po potwierdzeniu zgłoszenia.

W razie jakichkolwiek pytań pomoże Ci Ania Góralczuk

tel. 791 412 204, email: [email protected]

Szkolenia prowadziliśmy dla

Szkolenie dla Accenture Szkolenie dla Alianz Szkolenia dla Asseco Szkolenia dla Bakoma Szkolenia dla British american tabacco Szkolenie dla Bosh Siemens Szkolenie dla Carrefour Szkolenie dla Cemex Szkolenie dla Centrum nauki Kopernik Szkolenie dla Paradyż Szkolenie dla Cisco Szkolenie dla Detnorske Szkolenie dla Emerson Szkolenie dla Enegizer Szkolenie dla Esselte Szkolenie dla Eurest Szkolenie dla General Motors Szkolenie dla Lufthansa System Szkolenie dla Nespresso Szkolenie dla Nespresso Szkolenie dla Vaillant