Referencje

Szkolenie: Prezentacje biznesowe i wystąpienia publiczne

Firma szkoleniowa 4GROW reprezentowana przez trenera Panią Karolinę Prusińską przeprowadziła w dniach 15-16.03.2018 r. w naszej firmie dwudniowe szkolenie „prezentacje biznesowe i wystąpienia publiczne”. Uczestnikami szkolenia byli pracownicy działu Kontrolingu w Sii.

W ankiecie satysfakcji szkolenie otrzymało średnią ocenę ogólną 5,0 (w skali 1-5). Na ocenę szkolenia według uczestników wpłynęło:

 • „świetna atmosfera oraz różnorodne metody szkoleniowe: ćwiczenia praktyczne, dużo, dużo przydatnej wiedzy”
 • „ciekawe zagadnienia (PowerPoint, techniki prezentacji, najczęstsze błędy), interesujące metody nauki w formie warsztatowej – mało teorii oraz możliwość obejrzenia swojego wystąpienia”
 • „warsztatowe przekazywanie wiedzy, luźna atmosfera, brak nudnej teorii, możliwość wystąpienia przed kamerą”
 • „zaangażowanie trenera, dużo ćwiczeń, było wesoło :), ciekawe metody radzenia sobie ze stresem i trudnościami podczas prezentacji”
 • „nowe zagadnienia, doskonale przygotowana Karolina :)”
 • Feedback od prowadzącej, sposób prowadzenia szkolenia – angażowanie uczestników, narzędzia wykorzystywane do szkolenia – prezentacja, filmy, nagrywanie kamerą, rekwizyty, gry, materiały szkoleniowe”
 • „aktywizowanie uczestników do działania, merytoryka powiązana z zaangażowaniem uczestników – ciągłe zaangażowanie sprawiało, że cały czas było ciekawie”
 • „przygotowanie trenera, różne formy (filmy TED, strony Cuber), warsztaty, feedback na bieżąco”
 • „szybkość z jaką minęło nam szkolenie, dobra atmosfera”
 • „całokształt, bardzo profesjonalne szkolenie, bardzo dobra prowadząca z dużą wiedzą, umiejętnością praktycznej wiedzy”

Każda prezentacja uczestnika była nagrywana kamera, a po szkoleniu uczestnicy otrzymali nagrania ze swoimi prezentacjami, aby móc dalej doskonalić swój warsztat sceniczny,

Warto inwestować w takie SZKOLENIA. Bardzo profesjonalny trener, dużo warsztatów i możliwości wykorzystania nabytej wiedzy w praktyce. Po ponad pół roku od szkolenia widzę ogromny postęp w wystąpieniach członków zespołu. Widzę też, że po takiej dawce warsztatów praktycznych osoby, które bały się występować, teraz robią to z przyjemnością.

Współpraca z firmą 4GROW i trenerem Karoliną Prusińską przebiegała sprawnie i bezproblemowo. Firma jest godna polecenia ze względu na profesjonalizm i ogromne doświadczanie w tematyce szkoleń miękkich.

Judyta Witkowska
Kierownik Działu Kontrolingu
Sii Sp. z o.o.

Szkolenie: Charyzma

Zajęcia zostały bardzo wysoko ocenione przez słuchaczy. Szczególnie doceniono praktyczny wymiar wykładu, umiejętne przełożenie teorii na praktykę, kulturę osobistą oraz zaangażowanie Prowadzącego. Trener umiejętnie angażował uczestników do udziału w warsztacie. Potrafił zainteresować tematyką oraz zbudować treści szkolenia tak, aby były przydatne w pracy zawodowej słuchaczy.

Pan Mateusz jest wysokiej klasy specjalistą-praktykiem. Posiada wszystkie cechy, którymi powinien oznaczać się wykładowca, szkoleniowiec, trener. Pasja, inspiracja i zaangażowanie. Z pełną satysfakcją polecam pana Mateusza Dąbrowskiego każdej firmie, jak i instytucji pragnącej podnieść kwalifikacje swoich pracowników.

Dr. Hab. Adam Szymaniak
Kierownik Studiów Podyplomowych
Zarządzania Zasobami Ludzkimi
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Szkolenie: MS PowerPoint

Zdecydowaliśmy się na współpracę z 4GROW, ponieważ jako jedyna firma zaoferowała szkolenie łączące techniczną znajomość funkcjonalności programu Ms PowerPoint z praktycznymi aspektami tworzenia atrakcyjnych i efektywnych biznesowo prezentacji. Realizacja projektu przebiegła na najwyższym poziomie pod względem organizacyjnym i merytorycznym.

Szkolenia były poprzedzone badaniem potrzeb, które pozwoliło na dostosowanie programu tak, aby w jak najlepszy sposób pomógł uczestnikom przygotować profesjonalne prezentacje zorientowane na efekt.

Trenerka dbała o dynamikę i atrakcyjność przebiegu szkolenia, osiągając duży poziom zaangażowania uczestników, którzy w ankietach poszkoleniowych doceniali miłą atmosferę, dużo ćwiczeń praktycznych i różne formy warsztatowe.

Rekomenduję firmę 4GROW i trenerkę Monikę Dąbrowską, jako profesjonalnego partnera biznesowego w zakresie usług szkoleniowych.

Mariola Wilkowska
Specjalista ds. szkoleń
Budimex S.A.

Szkolenie: Komunikacja interpersonalna

Sabina Dąbrowska-Olbryś, z ramienia firmy 4GROW przygotowała i przeprowadziła w naszej firmie szkolenie z obszaru „Psychologia Przywództwa – Komunikacja Interpersonalna”, w dniach 30.11-01.12.2017r. Uczestnikami szkolenia byli menadżerowie z różnych pionów naszej organizacji.

Program szkolenia obejmował:

Style, preferencje i wyzwania w komunikacji wynikające z różnych typów osobowości, w kontekście współpracy oraz ról przywódczych.

 • Poznanie dominujących elementów osobowości i stylu komunikacji uczestników.
 • Bariery w komunikacji i techniki radzenia sobie z nimi.
 • Strategie komunikacji ukierunkowane na ramę rozwiązania.
 • Trójkąt dramatyczny – jak wyłapać w komunikacji symptomy „prześladowcy”, „ofiary” i „ratownika”.
 • Analiza Transakcyjna – model różnych pozycji i percepcji wg. Berne’a – jak wygląda komunikacja z pozycji „rodzica”, „dziecka” i „dorosłego”, kiedy i w jaki sposób świadomie wykorzystywać poszczególne pozycje, aby uzyskać pożądany efekt rozmowy.
 • Techniki konstruktywnej komunikacji zwrotnej i egzekwowania, metody komunikacji dorosły – dorosły.
 • Neurolingwistyka komunikacji i metamodel.
 • Pytania coachingowe jako narzędzie budujące odpowiedzialność i zaangażowanie.

W ankiecie satysfakcji szkolenie otrzymało średnią ocenę ogólną 4,88 (w skali 1-5).

Opinie uczestników były tylko pozytywne, cenili sobie pozyskana wiedzę oraz warsztatowy, interaktywny sposób prowadzenia szkolenia, kompetencje Trenerki oraz zbudowaną przez nią atmosferę.

Z mojej strony, szczególnie doceniam to, że Trenerka dostosowała się do potrzeb całej grupy. Sposób, w jaki omawiała funkcjonowanie poszczególnych narzędzi, pozwolił na zbudowanie zaufania wszystkich uczestników, a co za tym idzie, na bardzo konstruktywne dyskusję.

Dowodem powyższego są poniższe komentarze uczestników:

„Jasny przekaz, wizualizacje, jasne reguły, profesjonalne podejście, przekonała mnie do siebie jako praktyka – przykłady i odpowiedzi na nasze pytania były konkretne i przekonujące; śiwtnie odnajdowała się w przykładach naszych, dzięki czemu nam było łatwiej współpracować. Ogólnie jeden z lepszych trenerów z jakim dotychczas współpracowałam. I jedno z trzech świetnych szkleń na jakich byłam w ciągu 17 lat mojej pracy zawodowej????”

„Szkolenie oceniam bardzo dobrze, ponieważ cechowało je:
- dużo przykładów (również z jej życia prywatnego)
- gadżety ułatwiające zapamiętywanie tego co przedstawia
- bardzo jasne i klarowne wyrażanie myśli i przekazywanie wiedzy
- bardzo jasne i klarowne wyrażanie myśli i przekazywanie wiedzy
- duża interakcja z grupą podczas przekazywania wiedzy i obserwowanie naszej uważności, przerwy w razie potrzeby
- i przede wszystkim wzięcie pod uwagę potrzeb uczestników i przygotowanie szkolenia pod te potrzeby”

Z pełną świadomością rekomenduję firmę 4GROW i Sabinę Dąbrowską- Olbryś, jako godnego partnera biznesowego w zakresie usług szkoleniowych.

Paweł Makowski
Continuous Manager
Amcor Flexibles Łódź

Szkolenie: Asertywność

28 listopada 2017r. Pani Karolina Prusińska, z ramienia firmy 4GROW przeprowadziła w naszej firmie szkolenie jednodniowe z obszaru „Asertywność i obrona przed manipulacjami”.

Uczestnikami szkolenia było 13 pracowników firmy IGT.

Program szkolenia obejmował między innymi:

 • fakty i mity na temat asertywności,
 • różnice między zachowaniem asertywnym a nieasertywnym (czemu zachowujemy się ulegle lub agresywnie),
 • prawa asertywne,
 • budowanie pewności siebie potrzebnej do asertywności,
 • 7 kroków skutecznego uruchamiania zachowania asertywnego,
 • techniki asertywności: obrona własnych granic, asertywna odmowa, reagowanie na krytykę i atak, w tym autorskie narzędzia 4GROW,
 • rozpoznawanie manipulacji a asertywne reagowanie na nią.

W ankiecie satysfakcji szkolenie otrzymało średnią ogólna ocenę 5 (w skali 1-5).

Uczestnicy w ankietach poszkoleniowych cenili:

 • konkretne przykłady, konkretne techniki, które można zastosować w życiu prywatnym i zawodowym,
 • miłą atmosferę,
 • szkolenie prowadzone w ciekawy sposób,
 • dużo ćwiczeń,
 • jasny, oczywisty przekaz informacji,
 • ciekawe tematy,
 • kompaktowe materiały.

Współpraca z firmą 4GROW i trenerem Panią Karolina Prusińska przebiegła sprawnie i profesjonalnie.

Niniejszym rekomendujemy firmę 4GROW i trenera Panią Karolinę Prusińską jako rzetelnego organizatora szkoleń.

Monika Majszczyk-Rudy
HR Manager
IGT Poland

Szkolenie: Negocjacje

Z firmą 4GROW zetknęliśmy się zapisując członka naszego zarządu na szkolenie z zaawansowanych negocjacji. Jego opinie o treningu była szalenie pozytywna, dlatego zdecydowaliśmy się na kolejne jednodniowe zajęcia zamknięte z zaawansowanych negocjacji dla kadry menadżerskiej naszej firmy. Szkolenia odbyły się  w połowie 2017r.

Od tamtej pory współpraca systematycznie się rozszerza – między innymi o szkolenie z zarządzania oraz o indywidualne konsultacje. Zdobyta wiedza przekłada się na zyski, dlatego planujemy dalej korzystać z wiedzy 4GROW w 2018roku.
Trenerem prowadzącym szkolenia był Pan Mateusz Dąbrowski. Podoba nam się to, że Mateusz stawia na praktykę, warsztaty scenki – naukę w boju. Jest człowiekiem słownym, skutecznym i sympatycznym, a to w Monument Fund bardzo sobie cenimy.

W pełni polecam szkolenia 4GROW oraz Mateusza Dąbrowskiego.

Prezes Zarządu Monument Fund S.A.
Radosław Tosnowiec

Szkolenie: Prezentacje biznesowe i wystąpienia publiczne

Trenera, Pana Mateusza Dąbrowskiego reprezentującego firmę 4GROW mieliśmy okazję poznać na szkoleniu „Prezentacje biznesowe i wystąpienia publiczne”. Szkolenie przeprowadzone było dla 7 osobowej grupy w siedzibie firmy Volvo Trucks.

Szkolenie poprzedzone było badaniem potrzeb wszystkich uczestników, co pozwoliło na indywidualne dostosowanie zawartości do oczekiwań uczestników.

Było ono poprowadzone w sposób bardzo ciekawy i nieschematyczny. Forma szkolenia była interesująca. Konkretne wskazówki i indywidualne podejście do każdego uczestnika zdecydowanie na plus. Szkolenie zawierało teorię, ale przede wszystkim była to praktyka, dzięki czemu uczestnicy mogli wypróbować swoje umiejętności.

Pan Mateusz Dąbrowski wykazał się dużą wiedzą merytoryczną oraz profesjonalizmem. Potrafił przyciągnąć uwagę słuchaczy.

Gorąco polecamy firmę 4GROW oraz trenera Pana Mateusza Dąbrowskiego.

Joanna Kurek
Dyrektor ds. Personalnych
Volvo Truck Center Polska

Szkolenie: Zarządzanie czasem

Firma 4GROW przeprowadziła dla pracowników Mitsubishi Electric Europe B.V (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce szkolenie "Zarządzanie czasem - efektywność i automotywacja".

Szkolenie zostało przeprowadzone w formule zamkniętej, po uprzedniej rekomendacji naszego pracownika, który wcześniej korzystał ze szkolenia o tej samej tematyce i prowadzonym przez tego samego trenera w formule otwartej.

Realizacja szkolenia odznaczała się profesjonalnym podejściem oraz przygotowaniem zarówno organizacyjnym, jak i merytorycznym na najwyższym poziomie. Zgodnie z opinią uczestników trener przeprowadził zajęcia w sposób ciekawy oraz fachowy. Potrafi przyciągnąć uwagę wszystkich uczestników i panował nad grupą.

Profesjonalne podejście do świadczenia usług szkoleniowych, doświadczenie trenera oraz elastyczność przy ustalaniu szczegółów organizacyjnych, powoduje, że możemy poświadczyć wysoki poziom usług.

Magdalena Wrana,
HR&Administrtation Manager,
Mitsubishi Electric Europe B.V.(Sp. z o.o.),

 

Szkolenie: Prezentacje biznesowe i wystąpienia publiczne

Szkolenie Wystąpienia publiczne i prezentacje biznesowe uzyskało najwyższe oceny. Potwierdzają to opinie uczestników, wśród których dominuje zadowolenie z uzyskania konkretnych technik do tworzenia ciekawych prezentacji oraz motywacja do zmiany swojego dotychczasowego sposobu prowadzenia prezentacji.

Szkolenie zostało poprzedzone badaniem potrzeb z organizatorem szkolenia oraz uczestnikami a program dostosowany do naszych potrzeb. Forma szkolenia z Wystąpień publicznych i prezentacji biznesowych była mocno warsztatowa – każdy uczestnik tworzył kilka prezentacji podczas szkolenia oraz występował będąc nagrywanym i ćwicząc różne aspekty warsztatu prezentera.

Adam Piesiak,
Chief Executive Officer,
Qloc S.A.

Szkolenie: Negocjacje

Pan Mateusz Dąbrowski przeprowadził 1,5-godzinny warsztat o temacie: „Negocjacje dla dyrektorów działów prawnych” w ramach VIII Forum Dyrektorów Działów Prawnych.

Pan Mateusz Dąbrowski, trener, zbudował bardzo dobry kontakt z odbiorcami, angażując ich do udzielania się i dyskusji. Pokazał konkretne techniki i zasady, które odbiorcy mogą zastosować praktycznie w swojej pracy. Zebrane na końcu brawa oraz jedne z najwyższych ocen w ankietach pozwalają sądzić, że uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Dodatkowo firma 4GROW wyróżniła się niestandardowym, profesjonalnym podejściem do materiałów szkoleniowych i po szkoleniowych.

Polecamy Pana Mateusza Dąbrowskiego jako mówcę, który w przystępny sposób, w krótkim czasie potrafi usatysfakcjonować odbiorców „głodnych” nowości.

Ewa Tomaszewska
Project Manager
Bonnier Business (Polska) sp. z o.o.

Szkolenie: Zarządzanie czasem

Firma Mateusz Dąbrowski 4GROW przygotowała i przeprowadziła dla pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa całodniowe szkolenie zamknięte z zakresu "Zarządzania czasem pracy".

W szkoleniu wzięło udział 17 pracowników ARiMR.

Program szkolenia został dostosowany do naszych potrzeb i oczekiwań. Uczestnicy szkolenia wysoko ocenili poziom merytoryczny zajęć oraz rozległą wiedzę posiadana przez wykładowcę. Średnia ocena szkolenia obliczona na podstawie wypełnionych przez uczestników ankiet, wyniosła 4,9 w skali 5 stopniowej.

Współpraca z firma Mateusz Dąbrowski 4GROW przebiegła sprawnie i profesjonalnie. Firma jest godna polecenia ze względu na doświadczenie i jakość świadczonych usług szkoleniowych.
Niniejszym rekomendujemy firmę Mateusz Dąbrowski 4GROW jako rzetelnego organizatora szkoleń.

Wioletta Kandziak
Radca Prawny
ARiMR Departament Zarządzania Zasobami Ludzkimi

Szkolenie: Prezentacje biznesowe i wystąpienia publiczne

Pragniemy polecić firmę 4GROW, z którą współpracowaliśmy w zakresie organizacji szkolenia zamkniętego z tematyki Prezentacji biznesowych i wystąpień publicznych.

Szkolenie zostało przeprowadzone profesjonalnie zarówno pod względem merytorycznym, jak i organizacyjnym. Sposób prowadzenia zajęć oraz tematyka została ściśle dostosowana do naszych potrzeb.

Uczestnicy szkoleń bardzo wysoko ocenili kompetencje trenera, sposób prowadzenia zajęć, kładąc nacisk na praktykę oraz bardzo miłą i aktywizującą atmosferę podczas szkolenia. Trener wykazał się profesjonalizmem, rzetelnością, terminowością oraz elastycznością.

Rekomendujemy zarówno firmę 4GROW jak i trenera, jako godnego partnera biznesowego w zakresie usług szkoleniowych i doradztwa.

Krzysztof Pikoń,
Kierownik Katedry,
Politechnika Śląska

Szkolenie: Negocjacje

 Niniejszym listem udzielamy referencji firmie 4GROW, która realizowała dla pracowników Banku szkolenia: „Negocjacje w biznesie” oraz „Zaawansowany trening negocjacji”.

Wszystkie zrealizowane szkolenia zostały ocenione bardzo wysoko. Opinie potwierdzają, że uczestnicy cenią sobie trenera, Pana Mateusza Dąbrowskiego, za jego doświadczenie i szeroką wiedzę oraz warsztatowy sposób prowadzenia szkoleń, dzięki któremu przekonują się o skuteczności przedstawianych narzędzi negocjacyjnych poprzez własne zastosowanie ich w praktyce.

Będąc zadowolonymi z usług firmy 4GROW polecamy szkolenia negocjacyjne realizowane przez Pana Mateusza Dąbrowskiego, jako profesjonalnego dostawcę.

Iwona Demidowicz-Wawrzyniuk
Dyrektor Centrum Zarządzania Wiedzą i Działaniami Rozwojowymi
ING Bank Śląski S.A.

Szkolenie: Zarządzanie zespołem

Firma 4GROW przeprowadziła dla naszych 12 pracowników szkolenie: „Leadership i zarządzanie zespołem”.  Szkolenie zostało poprzedzone badaniem potrzeb, w oparciu o które został zaprojektowany program szkolenia.

Trener przeprowadził szkolenie w formie warsztatowej, wypracowując z uczestnikami konkretne rozwiązania, m.in. do budowania zaangażowania i pozafinansowego motywowania pracowników, które wdrożyliśmy w firmie.

Wszyscy uczestnicy ocenili szkolenie w skali 1-5 na 5. Zebrane opinie potwierdzają, że szkolenie zostało przeprowadzone w miłej atmosferze, przy kreatywnej pracy i konfrontowaniu się uczestników z własnymi słabościami oraz doskonaleniu się w kompetencji lidera.

Po szkoleniu uczestnicy otrzymują przez rok follow-upy w różnej formie, które wzmacniają poznane treści inspirując do dalszego doskonalenia się.

W związku z powyższym mamy poczucie, że szkolenie zostało przeprowadzone na najwyższym poziome a my jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą 4GROW i z przyjemnością będziemy ją kontynuować. Polecamy 4GROW jako profesjonalnego partnera w realizowaniu projektów szkoleniowych.

Joanna Stolarska
HR Manager
OpusCapita Sp. z o.o.

Szkolenie: Prezentacje biznesowe i wystąpienia publiczne

Pan Mateusz Dąbrowski już na etapie przygotowywania ofert dał się poznać jako osoba, która potrafi nawiązać bardzo dobry kontakt z klientem. Uważnie słucha i bierze pod uwagę sugestie i potrzeby zgłaszane przez klienta.

Jako trener nawiązuje bardzo dobry kontakt z grupą i dba o dobrą atmosferę podczas zajęć. Angażuje uczestników, dzięki czemu biorą czynny udział w warsztatach. Opinie wyrażane w ankietach po szkoleniu potwierdzają słuszność naszej decyzji o nawiązaniu współpracy. Szkolenia są ciekawe, wymagające czynnego uczestnictwa, a kształcone umiejętności są wykorzystywane w pracy.

Z firmą 4GROW nawiązaliśmy kontakt, prosząc o przedstawienie ogólnej oferty firmy i przygotowanie propozycji przeprowadzenia szkoleń z dwóch tematów:

 • Zarządzanie czasem z wykorzystaniem MS Outlook,
 • Prezentacje biznesowe i wystąpienia publiczne.

Po porównaniu ofert ostatecznie zdecydowaliśmy się na nawiązanie współpracy z Panem Mateuszem Dąbrowskim, który też przeprowadził jako trener wszystkie szkolenia dla naszej firmy.

Firma 4GROW przeprowadziła dla nas szkolenia: Temat ”Prezentacje biznesowe i wystąpienia publiczne” został zrealizowany trzykrotnie i łącznie wzięło w nim udział 29 osób. Temat ”Zarządzanie czasem z wykorzystaniem MS Outlook” zrealizowano dla 2 grup, łącznie 29 osób, w listopadzie odbędzie się kolejne szkolenie z tego tematu dla grupy 12-osobowej.

Przygotowanie każdego z tematów szkoleniowych poprzedziło badanie potrzeb, by maksymalnie dostosować ich tematykę i stopień zaawansowania do potrzeb uczestników.

W przyszłości zamierzamy nadal korzystać z usług firmy 4GROW. Polecamy usługi firmy 4GROW tym, którzy szukają pewnego partnera do współpracy w dziedzinie szkoleń personelu.

Piotr Piskorek
Kierownik Scania Academy
Scania Polska S.A.

Szkolenie: Prezentacje biznesowe i wystąpienia publiczne

Firma 4GROW przeprowadziła dla Firmy Legrand szkolenie z Prezentacji biznesowych
i wystąpień  publicznych
. W szkoleniu wzięło udział łącznie 30 pracowników firmy, 2 dniowe warsztaty.Celem szkolenia było zapoznanie uczestników:

 • z zasadami projektowania wystąpień i prezentacji biznesowych (np. wewnętrznych dla współpracowników oraz zewnętrznych dla klientów), które odpowiadają na potrzeby słuchaczy, są interesujące i zapadają w pamięć
 • ze sposobami utrzymywania uważności widza
 • z technikami radzenia sobie z „trudnymi uczestnikami”
 • z wiedzą, w jaki sposób świadome budować autorytet jako mówcy
 • przećwiczenie technik i funkcjonalności programu MS Power Point

Cały projekt, począwszy od badania potrzeb jeszcze przed szkoleniem, przez przygotowanie programu i przeprowadzenie warsztatów przebiegał bardzo profesjonalnie. Trener dostosował zagadnienia do naszej specyfiki pracy, uwzględniając przy tym potrzeby pracowników. Zajęcia prowadzone były w sposób aktywizujący wszystkich uczestników, z wykorzystaniem wielu kreatywnych form pracy, w tym kamery. Dzięki idealnym proporcjom między wykładem i ćwiczeniami, obok niezbędnej wiedzy pracownicy otrzymali ogromna dawkę praktycznych technik, konstruktywną informację zwrotną oraz okazję do podzielenia się doświadczeniem. Trener swoją postawą dawał przykład znakomitego prezentera, uczestnicy warsztatów szczególnie cenili sobie atmosferę sprzyjającą ćwiczeniom oraz praktyczny wymiar szkolenia.

Założone cele szkolenia zostały zrealizowane w najwyższym stopniu. Wszyscy pracownicy,
jak również organizator byli zadowoleni ze szkolenia i współpracy z firmą 4GROW. Zdecydowanie polecam firmę 4GROW jako rzetelnego i profesjonalnego wykonawcę szkoleń.

Dorota Jach
Dyrektor Marketingu
Legrand Polska Sp. z o.o.

Szkolenie: Negocjacje

Firma Jabil Circuit Poland, zleciła firmie 4GROW przeprowadzenie dwóch szkoleń zamkniętych z Negocjacji w biznesie dla pracowników negocjujących warunki z ramienia naszej firmy. Szkolenia odbyły się w pierwszej połowie 2015 roku, każde z nich trwało dwa dni i wzięło w nich udział w sumie 18 osób

Firma 4GROW przeprowadziła badanie potrzeb przed szkoleniem oraz dostosowała do nich program szkolenia. Uczestnicy obydwu grup szkoleniowych byli bardzo zadowoleni i ocenili szkolenie bardzo wysoko. Wyniki pre i post-testów potwierdzają bardzo duży przyrost wiedzy tematycznej na szkoleniu. Firma 4GROW wyróżnia się zaangażowaniem w rozwój uczestników po szkoleniu – każdy z nich otrzymuje follow-upy przez rok od szkolenia.

O panu Mateuszu Dąbrowskim, trenerze prowadzącym szkolenie, uczestnicy wyrażali się następująco - cytuję:

 • Bardzo kompetentny, profesjonalny, dobrze przygotowany.
 • Osoba o dużej kulturze osobistej. Dzięki wiedzy merytorycznej oraz charyzmie potrafi bardzo efektywnie przekazać zagadnienia.
 • Najlepszy szkoleniowiec, z jakim miałam dotychczas do czynienia.
 • Mateusz super gość!!!
 • Miły, kulturalny, emanuje pozytywną energią i nastawieniem do drugiego człowieka. Już przy przywitaniu czuło się pozytywną i ciepła aurę.
 • Profesjonalny i kompetentny. Potrafi przekazać wiedzę.
 • Bardzo dobry prowadzący.

Będąc bardzo zadowoloną z jakości prowadzonych szkoleń i kontaktu z Panem Mateuszem Dąbrowskim, zamierzam kontynuować naszą współpracę i polecam 4GROW jako profesjonalnego dostawcę szkoleń z negocjacji.

Justyna Łupaczewska
Specjalista ds. szkoleń/HR Generalist
Jabil Circuit Poland

Szkolenie: Profesjonalna obsługa klienta

Firma 4GROW w dniach 2-3, 24.10. 2015 roku przeprowadziła szkolenie Profesjonalna obsługa Klienta wewnętrznego dla ośmioosobowego zespołu HR naszej firmy. Szkolenie zostało poprzedzone wywiadami z każdym pracownikiem, na podstawie których trener zaproponował program bogaty w techniki do podniesienia efektywności we współpracy między naszym działem HR a biznesem.

Szkolenie zaczęło się niestandardowo, prowokatywnie, dzięki czemu mogłyśmy ćwiczyć omawiane techniki na „żywym organizmie”. Trener, Pan Mateusz Dąbrowski, stworzył w dalszej części szkolenia przyjazną atmosferę, cały czas łącząc ją z prowokacjami. Na szkoleniu miałyśmy okazję także do zbudowania jeszcze głębszych relacji w zespole, które pomagają nam efektywniej wspierać się w realizacji zadań. Szkolenie było bardzo pomocne w zrozumieniu swojej słabości. Dostarczyło nam wiele technik, pomysłów jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Szkolenie oceniam wysoko ze względu na warsztatowy charakter i duże zaangażowanie kompetentnego trenera, Pana Mateusza, który potrafił w sposób ciekawy przekazać wiedzę i  umiejętnie prowadzić  szkolenie. Z perspektywy kilku miesięcy, mogę śmiało powiedzieć, że poznane przez nas techniki rzeczywiście przyniosły nam korzyści we współpracy z biznesem, dlatego serdecznie je polecam każdemu działowi HR.
 

Paulina Truszkiewicz
Recruitment and HR Manager
Sii Sp. z o.o.

Szkolenie: Zarządzanie zespołem

Firma 4GROW  przeprowadziła dla 8 moich kierowników Działu IT szkolenie z Budowania zespołu i motywowania pracowników. Przed szkoleniem trener, zbadał moje potrzeby i dostosował program do nich oraz zweryfikował ze mną zaprojektowany program, z czego jestem bardzo zadowolony.
Podczas szkolenia uczestnicy byli bardzo zaangażowani, pozytywnie odbierali trenera.

Ponieważ również uczestniczyłem w tym szkoleniu, miałem okazję obserwować jak trener poprzez prowokacje powoduje wychodzenie uczestników ze schematycznego myślenia i zmiany dotychczasowych przekonań, co przy okazji pozytywnie wpływało na dynamikę szkolenia i jego atmosferę. Forma szkolenia – intensywność warsztatu – była adekwatna do treści.

Wszyscy uczestnicy szkolenia bardzo pozytywnie wypowiadali się na jego temat, a ja jako ich przełożony - obserwuję u nich widoczną poprawę we wszystkich zagadnieniach, które poruszyliśmy na szkoleniach.

Z pełnym przekonaniem będę promował i polecał firmę 4GROW, jako dostawcę z profesjonalnym podejściem do klienta, wyróżniającego się na rynku szkoleniowym badaniem wymagań przed szkoleniem i aktywnością po szkoleniową. Z przyjemnością będę też kontynuował naszą współpracę.

Michał Kossowski,
Dyrektor Outsourcingu IT,
Accenture Services Sp. z o. o.

Szkolenie: Prezentacje biznesowe i wystąpienia publiczne

Firmie 4GROW zleciłem przeprowadzenie szkolenia z Prezentacji biznesowych i wystąpień publicznych dla mojego zespołu. Szkolenie zostało poprzedzone wywiadami mającymi na celu zbadanie potrzeb i dostosowanie szkolenia do nich.

Szkolenie zostało przeprowadzone warsztatowo – każdy z nas przygotowywał własną prezentację w oparciu o podane techniki i know-how, a następnie prezentował ją przed resztą uczestników. Trener nagrywał nasze wystąpienia oraz za każdym razem dawał wsparcie oraz wskazówki rozwojowe.  Po szkoleniu otrzymaliśmy płyty z naszymi nagraniami oraz roczny follow-up z ciekawymi materiałami inspirującymi do dalszej pracy nad własnym rozwojem.

Trener,  prowadził szkolenie w przyjaznej atmosferze, nawiązał bardzo dobry kontakt z grupą, skutecznie motywując ją do angażowania się w pracę i trening.

Merytorycznie szkolenie zawierało treści bardzo dla nas odkrywcze - w większości przypadków totalnie zmieniły nasze podejście do prezentacji. Ponieważ niniejszy list piszę z perspektywy roku, jaki minął od szkolenia, rzetelnie mogę potwierdzić, że poznane i stosowane przez nas techniki i know-how podniosły efektywność naszych prezentacji i wystąpień.

Polecam firmę 4GROW, jako bardzo dobrego partnera w doskonaleniu kompetencji i z miłą chęcią sam będę korzystać w dalszym ciągu z jej usług.

Grzegorz Lesniak
Client Services Manager
OpusCapita Sp. z o.o.