Szkolenie Profesjonalna obsługa klienta

Nauczę Cię:

 • Jak zbudować wizerunek profesjonalisty i zjednywać sobie klienta
 • Jak rozpoznawać potrzeby i dopasowywać właściwe dla klienta rozwiązanie
 • Jak prowadzić efektywne rozmowy, panować nad ich czasem i przebiegiem
 • Jak rozpoznawać typy zachowań klientów i dostosowywać do nich sposób rozmowy
 • Jak stawiać czoło trudnym rozmowom, rozpoznawać i zarządzać obiekcjami klienta
 • Jak mówić klientowi NIE, nie tracąc jego przychylności

Najprawdopodobniej jest to...  najlepiej oceniane Szkolenie z Profesjonalnej obsługi klienta.

Tak, śmiała teza. I mamy na nią dowody - spójrz niżej!

Za co uwielbiają nasze szkolenie?

Jest wiele szkoleń z profesjonalnej obsługi klienta - dlaczego właśnie nasze zbiera tak świetne opinie? My wiemy dlaczego i zaraz Ci opowiemy o tym, najpierw jednak oddamy głos tym, którzy podobnie jak Ty, zastanawiali się, której firmy szkolenie wybrać i na jakim kryterium oprzeć decyzję. A po szkoleniu ich wrażenia są takie:
 

Szkolenie z obsługi klienta, w którym uczestniczyłam dało mi niezmiernie dużo korzyści, między innymi elementy merytoryczne szkolenia idealnie dopasowały się do moich potrzeb oraz relacja z trenerem pozwoliła na otwarcie się przed Nim i zdobycie ogromnej dawki wsparcia. Gorąco polecam!

Olga Wajda,
Customer Service,
OEM Automatic Sp. z o.o

Szkolenie: Obsługa klienta otworzyło przede mną niejako nową perspektywę na relacje z klientem. Zwraca uwagę na delikatność, z jaką należy prowadzić / utrzymywać kontakt z klientem, szanując jego Ego. Szkolenie nieszablonowe, poparte głęboką wiedzą.

Krzysztof Pająk,
Specjalista ds. sprzedaży w Nadleśnictwie Chojnów,
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie

Jak zadbamy o Twoje potrzeby?

Szkolenia z komunikacji

Trener zapyta o Twoje potrzeby i zaproponuje optymalny
program GRATIS

Możesz porozmawiać z trenerem już dziś o swoich problemach i potrzebach i upewnić się, że zostaną spełnione. A zostaną spełnione, nawet jeśli wykraczają poza formułę szkolenia, bo tylko u nas "program" znaczy coś więcej niż samo szkolenie:

Szkolenie komunikacja

Trener zaopiekuje się Tobą na EKSTRA treningu
indywidualnym GRATIS

Gdy będziesz chciał zająć się wyzwaniem wykraczającym poza program szkolenia, ale związanym z jego tematem, lub przygotować się do ważnej i trudnej sytuacji, przećwiczyć i upewnić się, że optymalnie zastosujesz poznane techniki – masz 90 minut sam na sam z trenerem, w ciągu roku od szkolenia. Poza tym:

Szkolenie z komunikacji

Trener wspiera Cię telefonicznie bez limitu godzin GRATIS

Bo przecież po szkoleniu zaczynamy widzieć więcej, więc powstają kolejne pytania. No i pomocna dłoń przydaje się, by połączyć z Twoim życiem ogrom wiedzy i technik wyniesionych z naszego szkolenia. Dodatkowo:

komunikacja Szkolenia

Przez rok trener przesyła Ci dodatkowe materiały GRATIS

Żebyś cały czas utrzymywał wysokie zaangażowanie i rozpęd w doskonaleniu się. Będziemy inspirować Cię studiami przypadku, quizami, artykułami i złotymi myślami ze szkolenia. I to jeszcze nie koniec, bo:

Szkolenia komunikacja

Twoje szkolenie odbędzie się na 100% GRATIS

Bo my nie odwołujemy szkoleń. Jeśli termin szkolenia nie jest jeszcze gwarantowany, wystarczy że zapiszesz się a my potwierdzimy zapis, by termin został automatycznie objęty gwarancją.

Nasza jakość - Twój komfort

TO JEST HIT
8 godzin efektywnej pracy w wygodnym fotelu
i max 10 osób w grupie
 
ZAPISZ SIĘ

Trener prowadzący szkolenie z obsługi klienta

Karolina Prusińska - psycholog biznesu Warszawa

Karolina Prusińska

trener, coach, konsultant, psycholog biznesu

Profesjonalna obsługa Klienta zawsze jest dla niej na pierwszym miejscu. Przez wiele lat, pracując jako trener wewnętrzny w międzynarodowej korporacji szkoliła pracowników różnych działów (obsługa klienta, reklamacje, windykacja) z zakresu standardów obsługi klienta. Współtworzyła standardy obsługi Klienta dopasowane do specyfiki konkretnych departamentów oraz wdrażała narzędzia do oceny jakości obsługi Klienta. Szkoliła również działy back office z zakresu obsługi Klienta wewnętrznego.

Uczy proklienckiej postawy opartej na badaniu potrzeb, empatycznym słuchaniu, trosce i podejściu win-win. Takie samo podejście stosuje wobec swoich Klientów – dbając o jakość i profesjonalizm prowadzonych szkoleń i coachingów.

Program szkolenia z obsługi klienta

Kim jest Twój klient i czego od Ciebie oczekuje?

Korzystając z usług banku, operatora sieci komórkowej czy robiąc zakupy w osiedlowym sklepie spodziewamy się więcej niż tylko uprzejmej obsługi, oczekujemy wyjątkowego traktowania, zrozumienia naszych potrzeb, cierpliwości i życzliwości. Tego samego oczekuje od Ciebie Twój klient. Dowiedz się:

 • Jakie są aktualne standardy w obsłudze klienta i czym jest najwyższa jakość obsługi?
 • Co robić, żeby klienci mieli poczucie, że rozmawiają z profesjonalistą?
 • Jak zbudować wiarygodność i zaufanie w relacji z klientem?
 • Jak sprawić, aby klient czuł się traktowany indywidualnie?
 • Jak zadziwiać swoją obsługą tak, by klient powiedział „wow!”

Przepis na skuteczną komunikację z klientem – czyli jak zrozumieć klienta i zostać zrozumianym

Zastanawiasz się, jak skutecznie dotrzeć do potrzeb klienta i zaoferować mu najlepsze rozwiązanie? Nie masz pewności, jakich słów użyć, a jakich lepiej unikać? Zmienimy to! Poznaj przepis na skuteczną komunikację:

 • Czy zdarzyło Ci się usłyszeć od klienta: „nie to miałem na myśli”, „potrzebuje czegoś innego”? Czy zdarzyło się, że klient po dłuższej rozmowie, wycofał się, a ty nie wiedziałeś, czemu nie udało się z nim porozumieć? Co stanęło na przeszkodzie? Nauczę Cię, jak słuchać – by wychwycić to, co najważniejsze i odpowiednio dopasować rozwiązanie do potrzeb klienta.
 • Czy wiesz, że możesz jednym pytaniem uzyskać więcej niż zadając 10 innych pytań? Pokażę Ci, jaka moc tkwi w zadawanych przez Ciebie pytaniach i jak je wykorzystywać na różnych etapach rozmowy.
 • Masz dobre intencje, chcesz doradzić klientowi jak najlepiej, a mimo to po drugiej stronie spotykasz się z nieufnością i wątpliwościami? Nauczę Cię prezentować własne intencje oraz odkrywać intencje klienta i dzięki temu budować trwałe i satysfakcjonujące relacje.
 • Czy wiesz, że słowa mają magiczną moc? Mogą być pomocą lub przeszkodą w budowaniu relacji. Pokażę Ci, jak poprzez język wyrażać troskę i dbałość o klienta oraz jak budować własny autorytet.
 • Zastanawiasz się, jak etycznie skierować klienta ku optymalnemu rozwiązaniu? Nauczę Cię właściwie stosować język korzyści i osiągać swoje cele.
 

Efektywna rozmowa – czyli jak szybko i sprawnie zadbać o klienta zachowując najwyższą jakość obsługi

klient nie lubi czekać, stać w kolejce, „wisieć” na linii. Jak szybko i sprawnie rozwiązać sprawę klienta? Czy jeden, dobrze przygotowany skrypt rozmowy, przyniesie oczekiwane rezultaty? Czy lepiej nie przygotowywać się i do każdego klienta podchodzić inaczej? Dowiedz się, jak przeprowadzić efektywną rozmowę i o co zadbać podczas kontaktu telefonicznego:

 • Jak przygotować się do rozmowy, by zrobić dobre wrażenie i zachęcić do współpracy?
 • Czy wiesz, że nie tylko to, co mówisz, ale również to, jak mówisz ma wpływ na przebieg rozmowy z klientem? Czy wiesz, że ludzie już na podstawie samej barwy głosu oceniają, czy dana osoba jest sympatyczna i czy się z nią dogadają, czy nie? Poznaj tajemnicę ‘dostrojenia się’ do klienta przez telefon.
 • Jak nie stracić kontroli nad rozmówcą i rozmową? Dowiesz się, jak przeprowadzić klienta przez poszczególne etapy rozmowy, by zrealizować swoje cele i zadbać o jego satysfakcję.

Jaki jest Twój klient?

Energiczny i gadatliwy? Spokojny i niepewny? Zadający 100 pytań? Konkretny i pewny siebie? Jak z nim rozmawiać? O co zadbać, by poczuł się usatysfakcjonowany z kontaktu z Tobą? Dowiesz się:

 • Jak rozpoznać dany typ klienta i jakie są jego najważniejsze potrzeby?
 • Jak dopasować się do danego typu, by zapewnić satysfakcję obu stron?
 • Jak zmienia się sposób komunikacji każdego z typów pod wpływem stresu? Poznasz „zły dzień” klienta i nauczysz się odpowiednio reagować.

Uwaga, „trudny klient" – czyli jak zjednać sobie klienta w trudnych sytuacjach

„Jest Pan niekompetentny”, „To musi być zrobione natychmiast”, „Nie ma Pani racji”, „Tak się nie traktuje klienta!”. „Kur… co to ma znaczyć!!!?” – w kontakcie z klientem zdarzają się różne sytuacje, czasami padają „mocne” słowa. Umiejętność radzenia sobie z „trudnym klientem” świadczy o profesjonalizmie pracownika. Naucz się skutecznych technik:

 • Jak rozpoznać jawne i utajone zastrzeżenia? Jak odpowiedzieć na zażalenia i niezadowolenie klienta?
 • Jak sobie radzić, gdy klient mówi „nie”? Pokażę Ci, jak stosować techniki zarządzania obiekcjami.
 • Czy zdarzyło Ci się, że klient zaczął Cię obrażać, wypowiadać się negatywnie na temat firmy lub Twojego sposoby obsługi? A może trafił Ci się wulgarny klient? Czy wiesz jak wyznaczyć granice i asertywnie odpowiedzieć na takie zachowania ze strony klienta?
 • Czy chciałbyś czasami odmówić klientowi? Chciałbyś powiedzieć „nie”, zachowując przy tym dobre relacje. Nauczę Cię sztuki asertywnego  odmawiania.
 • Jak poradzić sobie ze zdenerwowanym, krzyczącym, roszczeniowym, aroganckim klientem? Wypracujemy rozwiązania sytuacji problemowych, bazując na Twoich przykładach.  

Zarządzanie emocjami w trudnych sytuacjach z klientami

Profesjonalista jest opanowany, nie działa pod wpływem emocji, potrafi odpowiednio wcześnie zauważyć swoje zdenerwowanie i zarządzić nim tak, by nie wpływało to na przebieg rozmowy z klientem. Jak to zrobić szybko i skutecznie?

 • Odkryj, co kryje się za negatywnymi emocjami i naucz się je zmieniać, tak by wspierały Cię w profesjonalnej obsłudze klienta.  
 • Jak „odreagować” stres? Jak wzmocnić swoją odporność na stres? – dowiesz się, czym jest mindfulness w biznesie i poznasz proste techniki na obniżenie stresu, do wykorzystania w pracy i po pracy.   

 

Zbuduj swój autorytet i wizerunek profesjonalisty, podbij serca Klientów!

Zapisz się na szkolenie!

Gdzie i kiedy się spotykamy

Sali szkoleniowej 4GROW

Warszawa, ul. Panieńska 9 lok. 25, 4piętro

24-25 stycznia 2019
Zagwarantuj termin swoim zapisem
Obiady i przerwy kawowe
W restauracji i na nasz koszt
Zrób pierwszy krok do zmiany
Zagwarantuj swoje miejsce

Pierwszy dzień szkolenia rozpoczynamy o godzinie 10:00, a kończymy o godzinie 18:00. Drugi dzień szkolenia rozpoczynamy o godzinie 9:00, a kończymy o godzinie 17:00. Dokładne szczegóły organizacyjne otrzymasz mailem po potwierdzeniu zgłoszenia.

W razie jakichkolwiek pytań pomoże Ci Ania Łukasiewicz

tel. 531 314 431, email: [email protected]

Zapisz się na szkolenie

Najbliższe terminy:

Termin szkolenia
rabat 20% dla 2 i każdej kolejnej osoby

Dane firmy

Oni już byli na tym szkoleniu

Sposób prowadzenia szkolenia przez trenera umożliwił aktywne, wspólne rozwijanie wiedzy w zakresie profesjonalnej obsługi klienta. Dzięki temu mogłam skonfrontować swoje doświadczenie z wiedza trenera i innych uczestników, co umożliwiło mi zauważenie nad którymi elementami mojej pracy musze jeszcze popracować.

Szkolenie miało charakter profesjonalny. Prowadzone było w sposób jasny. Fantastycznie zbudowana relacja przez trenera z uczestnikami. Ze szkolenia wychodzę z ugruntowaną wiedza na temat Profesjonalnej Obsługi Klienta. Tę wiedzę będę wykorzystywać każdego dnia. Szkolenie z obsługi klienta GODNE POLECENIA 

Szkolenie: Obsługa klienta przeprowadzone bardzo profesjonalnie. Przygotowanie merytoryczne trenera na najwyższym poziomie. Bardzo miła atmosfera. W Sali szkoleniowej można się poczuć jak w domu – świetny klimat, wygodne fotele. Polecam tę firmę wszystkim.

Kup voucher, skorzystaj ze szkolenia w dowolnym momencie!

Na voucher możesz wykupić dowolną ilość szkoleń i wykorzystać go na dowolne szkolenia bez konieczności deklarowania terminu i tematu szkolenia. Decyzję możesz podjąć w każdym momencie. Część szkoleń możesz odbyć jeszcze w tym roku, część w kolejnym, lub wszystkie w 2019 roku. Jeśli nie wykorzystasz środków do końca 2019 roku - zgodnie z Twoją decyzją: albo zwrócimy je na konto płatnika albo przesuniesz je na kolejny rok, a więc nie masz nic do stracenia! Jesteśmy też elastyczni jeśli chodzi o tytuł faktury.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z Anią Góralczuk:
791 412 204.

Metodologia szkolenia z obsługi klienta

Stosujemy najefektywniejsze rozwiązania w dziedzinie psychologii procesu nauczania.

Szkolenie z profesjonalnej obsługi klienta projektujemy zgodnie z naszym autorskim modelem uczenia się (opracowanym na bazie badań Kurta Lewina i Davida Kolba), na który składają się etapy:

 1. Postawienie Uczestnika w sytuacji wymagającej uruchomienia kompetencji w obszarze profesjonalnej obsługi klientaCykl 4GROW na bazie Cyklu Kolba i Kurta Lewina

 2. Analiza i wyciągnięcie wniosków rozwojowych z sytuacji, zdefiniowanie potrzeb i motywatorów Uczestnika do rozwoju w obszarze obsługi klienta
 3. Przekazywanie technik oraz prowokowanie do tworzenia technik w obszarze profesjonalnej obsługi klienta.
 4. Wsparcie Uczestnika w zaadaptowaniu techniki lub narzędzia obsługi klienta do sytuacji, z jakimi spotyka się w życiu
 5. Przećwiczenie z Uczestnikiem techniki lub narzędzia profesjonalnej obsługi klienta w realnej sytuacji lub eksperymentalnej (gorące krzesło, scenki, odgrywanie ról)
 6. Wsparcie Uczestnika w wyciągnięciu wniosków z doświadczenia oraz korygowaniu technik lub narzędzi profesjonalnej obsługi klienta

Stosujemy w minimum 75% czasu szkolenia formę warsztatową i treningową.

Formy te pozwalają nam docierać do jednego z najgłębszych poziomów funkcjonowania psychicznego człowieka, blokującego zmianę: przekonań. Im zmiana dokonuje się na głębszym poziomie, tym silniej pociąga za sobą zmiany na płytszych poziomach – szczególnie na poziomie wiedzy, umiejętności i zachowań. Ponieważ poziom przekonań jest najgłębszym poziomem, na jaki możemy wpływać szkoleniem, najsilniej warunkujemy rozwój kompetencji w obszarze profesjonalnej obsługi klienta. Im bardziej rozwinięta kompetencja, tym efektywniej wpływamy na środowisko, czyli dbamy o własny komfort i skuteczną realizację celów.

Trener korzysta z różnorodnych metod warsztatowo-treningowych:Poziomy Diltsa zmodyfikowane 4GROW

 • Gorące krzesło
 • Odgrywanie ról i scenek
 • Dyskusja moderowana
 • Instruktaż
 • Przykłady audio i video
 • Ćwiczenia indywidualne, w grupach
 • Trening ze stop-klatką na feedback

Za co nas uwielbiają?

Super szkolenie z obsługi klienta oraz trenerka - polecam wszystkim. Miła atmosfera, ciekawie przedstawiony temat.

Szkolenie z obsługi klienta bardzo dobrze zorganizowane, w sposób klarowny przedstawiane różne metodologie w rozwiązywaniu konfliktowych sytuacji.
 

Szkolenie: Obsługa klienta było bardzo praktyczne, trenerowi udało się stworzyć pozytywną atmosferę w grupie. Pełen profesjonalizm. Polecam.

Profesjonalnie przeprowadzone szkolenie z obsługi klienta. Atmosfera sprzyjająca aktywności uczestników. Praktyczne przykłady i rozwiązania.

Inspirujące zajęcia w miłej atmosferze. Zdobyte umiejętności wykorzystam w pracy, jak i życiu prywatnym. Jeśli chcesz się przekonać, że każda sytuacja może mieć konstruktywne rozwiązanie, gorąco polecam.

Szkolenie przeprowadzone merytorycznie, autentyczny kontakt trenera z uczestnikami, ciekawe gry pozwalające na aktywne wykorzystanie i sprawdzenie nowych umiejętności. Korzyści ze szkolenia → jak radzić sobie z trudnym klientem oraz w sytuacjach stresowych.

Dzięki szkoleniu zapoznałem się z technikami, które niewątpliwie są mi pomocne w codziennej pracy. Najbardziej wartościowymi elementami szkolenia były scenki, które uczestnicy na sobie ćwiczyli. Trener prowadzacy szkolenie zbudował koleżeńską relację z uczestnikami szkolenia. Sposób prowadzenia oceniam pozytywnie - na 9 (w skali od 0 do 10). Luźny styl prowadzenia szkolenia z miejscem na wyjaśnienie problemów, jakie napotyka konkretny uczestnik szkolenia w profesjonalnej obsłudze klienta.

Szkolenie pozwoliło mi zgłębić tajniki obsługi Klienta. Prezentowane treści spełniały moje oczekiwania. Trener był super.

Szkolenie spełniło wszystkie moje oczekiwania, gdyż było bardzo mocno nastawione na nasze potrzeby. Trenerzy na każdym kroku analizowali każdy etap warsztatów oraz podchodzili indywidualnie do każdego Uczestnika. Dzięki tak indywidualnemu podejściu szkolenie to było zdecydowanie bardziej efektywne od innych odbytych przeze mnie szkoleń.
 

Bardzo fajna rzecz. Szkolenie super, miła atmosfera, a co za tym idzie duży profesjonalizm.

Najbliższy termin: 24-25 stycznia 2019
Zapisz się