4GROW Mateusz Dąbrowski 4GROW https://4grow.pl mailto:[email protected] 531314431 Mo-Fri 08:00-17:00 4GROW to butikowa, rodzinna firma szkoleniowa oferująca szkolenia najwyższej jakości z obszaru kompetencji miękkich, osobistych i menedżerskich 4grow.pl https://4grow.pl https://www.facebook.com/4GROW/ 4GROW
Panieńska 9 lok. 25 03-704 Warszawa
4GROW firma szkoleniowa szkolenia z kompetencji miękkich szkolenia menadżerskie

Blog

Dzielimy się tutaj wiedzą merytoryczną i praktycznymi wskazówkami. Opisujemy skuteczne techniki oraz strategie, dzięki którym można zdobywać i wzmacniać kompetencje miękkie i biznesowe. Piszemy o szkoleniach, coachingu, HR, koncepcji well-being oraz szeroko pojętym rozwoju człowieka. Motywujemy i inspirujemy. 

Wystąpienia publiczne są nieodłączną częścią życia wielu osób, zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej: prezentacje przed klientami, współpracownikami, przemówienia na konferencjach, wykłady na uczelniach, wywiady w mediach czy nawet wystąpienia na rodzinnych uroczystościach.

Niezależnie od okazji i tematu wystąpienia, by publiczność chciała Cię wysłuchać, potrzebujesz przykuć uwagę odbiorców już od pierwszych słów i utrzymać ją do końca. Służą temu tzw. “haki uwagi”, czyli takie elementy twojego przekazu, które będą intrygować, zaskakiwać, wzbudzać niepewność, zapraszać do interakcji lub skłaniać do refleksji. Dzięki odpowiednio dobranym “hakom”, publiczność “będzie z Tobą” przez cały czas wystąpienia.

Gdzie znaleźć źródła inspiracji, które sprawią, że Twoje wystąpienie wzbudzi emocje i zainteresowanie oraz zostanie w pamięci na długo?

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować wyjątkową prezentację:

Jakie refleksje przychodzą Ci do głowy, kiedy słyszysz hasło „wystąpienie publiczne”? Jakie emocje budzi w Tobie wizja stania na scenie, w obliczu publiczności lub przed kamerą?

Jeśli Twoje pierwsze myśli to: „Nie dam rady”, „Będą się ze mnie śmiać”, „Nienawidzę wystąpień publicznych”, masz dwie możliwości – albo bać się i nigdy nie występować publicznie, albo zmienić swoje podejście, odpowiednio się przygotować i wykorzystać szansę, jaką dają wystąpienia publiczne, by zainspirować, przekonać czy zmotywować do działania swoją widownię.

W artykule znajdziesz 10 wskazówek, które pomogą Ci przygotować się do wystąpienia publicznego. Dowiesz się, jak zwiększyć swoją pewność siebie i skuteczność przekazu. Zaczynamy?!

zarządzanie czasemOd kilku lat prowadzę warsztat z zarządzania czasem i jak mantrę powtarzam wszystkim, że same narzędzia i techniki nie wystarczą.

Szukamy prostych rozwiązań, narzędzi „z zewnątrz”, które zmienią nasze życie i pomogą osiągać więcej. Tylko, że to tak nie działa.
Dobra wiadomość jest taka, że rozwiązanie jest bliżej niż myślisz.

Korzystaj ze swoich zasobów wewnętrznych

Bardzo często wpadamy w pułapkę umieszczenia źródła swojej energii na zewnątrz, uzależniając jej przypływ od sukcesów, realizacji celów, zakupów, podwyżki etc. Pandemia pokazała, jak wiele rzeczy jest poza naszą kontrolą.
A co jest w strefie naszej kontroli? My sami i nasze zasoby wewnętrzne, które w przeciwieństwie do czasu – są odnawialne.
Mamy 4 baterie zasilające energię życiową:

  • fizyczna
  • emocjonalna
  • umysłowa
  • duchowa

 

work life balance

VUCA – znasz ten skrót? To termin wykorzystywany początkowo w koncepcjach wojskowych, aby opisać warunki, z jakimi mierzą się przywódcy i trudności związane ze strategicznym planowaniem:

Volatility – zmienność,

Uncertainty - niepewność,

Complexity – złożoność,

Ambiguity - niejednoznaczność.

Koncepcja VUCA przyjęła się również w biznesie i odnosi się do tego, jak ludzie, szczególnie liderzy postrzegają warunki, w którzy przyszło im działać - zarządzać firmą, zespołami, podejmować decyzję, rozwiązywać problemy, itd. 

W 2020 roku pandemia Covid 19 wywróciła nasze życie do góry nogami i „wymusiła” zmianę sposobu funkcjonowania wielu firm: pracownicy przeszli w tryb pracy zdalnej, strategie i plany okazały się nieaktualne – trzeba było dokonać szybkich zmian i dopasować się do sytuacji. Dla wielu przedsiębiorców była to walka o przetrwanie...

zarządzanie czasem

Czas przecieka Ci przez palce, a zadania ciągle mają status „to do”. Próbujesz nad tym zapanować, stosujesz różne strategie zarządzania, ale wciąż nie jesteś zadowolony z efektów? Sprawdź, czy nie popełniasz któregoś z 5 nieoczywistych błędów w zarządzaniu czasem i dowiedz się, jak ich unikać.

1# Jesteś optymistą! W zarządzaniu czasem masz nierealistyczne podejście.

To pierwsza z pułapek: wydaje Ci się, że zdążysz. Jesteś przekonany, że zajmie Ci to tylko 5 minut. Ostatecznie grzęźniesz na kilka godzin, zapominając o innych ważnych tematach. Nierealistycznie szacujesz czas potrzebny na wykonanie zadania. A jeśli dodatkowo jest ono atrakcyjne, jest wyzwaniem, tracisz kontrolę nad upływającym czasem i jesteś zdziwiony, że wybiła 16:00. Brzmi znajomo? Wielu psychologów...