Blog

Dzielimy się tutaj wiedzą merytoryczną i praktycznymi wskazówkami. Opisujemy skuteczne techniki oraz strategie, dzięki którym można zdobywać i wzmacniać kompetencje miękkie i biznesowe. Piszemy o szkoleniach, coachingu, HR, koncepcji well-being oraz szeroko pojętym rozwoju człowieka. Motywujemy i inspirujemy. 

zarządzanie czasem

Czas przecieka Ci przez palce, a zadania ciągle mają status „to do”. Próbujesz nad tym zapanować, stosujesz różne strategie zarządzania, ale wciąż nie jesteś zadowolony z efektów? Sprawdź, czy nie popełniasz któregoś z 5 nieoczywistych błędów w zarządzaniu czasem i dowiedz się, jak ich unikać.

1# Jesteś optymistą! W zarządzaniu czasem masz nierealistyczne podejście.

To pierwsza z pułapek: wydaje Ci się, że zdążysz. Jesteś przekonany, że zajmie Ci to tylko 5 minut. Ostatecznie grzęźniesz na kilka godzin, zapominając o innych ważnych tematach. Nierealistycznie szacujesz czas potrzebny na wykonanie zadania. A jeśli dodatkowo jest ono atrakcyjne, jest wyzwaniem, tracisz kontrolę nad upływającym czasem i jesteś zdziwiony, że wybiła 16:00. Brzmi znajomo? Wielu psychologów... 

Szkolenia hybrydowe = mix uczestników online i w sali szkoleniowej

szkolenia MIX 4GROWMIX korzyści dla Ciebie

  • możesz elastycznie wybrać/zmienić formułę szkolenia - stacjonarne lub online
  • uczestniczysz w szkoleniu prowadzonym „na żywo”, w pełni interaktywnym warsztacie
  • pracujesz warsztatowo w kameralnej grupie (max. 10 osób)
  • przez cały czas szkolenia masz kontakt z trenerem i innymi uczestnikami
  • bierzesz aktywny udział w szkoleniu, ćwiczysz w parach lub podgrupach, uczestniczysz w dyskusjach
  • po szkoleniu (otwartym) masz trening indywidualny + roczny pakiet follow-upów gratis

Formy szkoleniowe

Jak łatwo jest stracić 190 000 zł wydane na projekt szkoleniowy? Tak samo łatwo, jak 1 900 zł wydane na szkolenie dla jednego pracownika!

I aktualny szał związany z onlinem bardzo w tym pomaga. Tym bardziej, że mitów o tym, która forma jest najlepsza i czym powinna się charakteryzować, jest dużo na rynku.

Dlatego w tym artykule pokażę Ci 8 sposobów na wybór optymalnej formy szkolenia, która zaoszczędzi Tobie i Twojej organizacji przepalonego budżetu i w dluższej perspektywie - rozczarowania oraz zapewni najwyższy stosunek ROI, czyli zwrotu z inwestycji w szkolenia.

Czy wszystko jedno na jakie pójdziesz szkolenie – stacjonarne czy online? Czy 2-godzinne webinarium może mieć taką samą efektywność jak dwudniowe szkolenie?

Nim zacznę omawiać różnice między formami szkoleń, doprecyzuję ich definicje, ponieważ w tym obszarze również jest sporo nieporozumień, przez co efekt może być taki, że kupując przysłowiowego mercedesa dostaniesz trabanta.

Zastanawiasz się, którą formę szkolenia wybrać, by Twoja inwestycja w rozwój przyniosła optymalne efekty?

Odpowiedz na 4 pytania a dostaniesz rekomendację z uzasadnieniem! Jeśli nie potrzebujesz doprecyzowania definicji tytułowych form szkoleniowych, Kliknij poniżej w przycisk Zacznij test!

 

Webinary / webinaria, czyli web – seminaria - wykłady wideo transmitowane na żywo poprzez platformy internetowe. Zazwyczaj są to krótkie formy - trwające 30-90 minut. Może w nich uczestniczyć nawet kilkaset (a jeśli dana platforma na to pozwala - tysiące) osób, jednak kontakt z trenerem i innymi uczestnikami ograniczony jest do tzw. chatu tekstowego.
Szkolenia live online – będące najczęściej wirtualnym odpowiednikiem tradycyjnych stacjonarnych szkoleń a zatem najczęściej trwają od kilku godzin do kilku dni. Zwykle przeprowadza się je w mniejszych grupach, aby każdy z uczestników przy pomocy kamery i mikrofonu mógł w pełni uczestniczyć w interakcji z resztą grupy oraz trenerem.
Szkolenia online gotowe – często dostępne są na platformach e-learningowych i możesz je kupić, ściągnąć na własny komputer lub przerabiać lekcja po lekcji przy pomocy specjalnego panelu edukacyjnego.
Szkolenia stacjonarne, czyli najbardziej klasyczna forma szkoleń, gdzie grupa osób spotyka się w jednej sali i pod przewodnictwem trenera przyswaja i rozwija nowe umiejętności.

Szkolenia online synchroniczne

Szkolenia synchroniczne to forma szkoleniowa pozwalająca na interakcję zarówno z trenerem jak i pomiędzy uczestnikami – na żywo, w czasie rzeczywistym. Do tej grupy zaliczamy: szkolenia live online i webinary.

Szkolenia online asynchroniczne

Szkolenia asynchroniczne z kolei są możliwe do zrealizowania i wielokrotnego odtworzenia w dowolnym czasie. Do tej grupy zaliczamy: szkolenia online gotowe

motywacja

Trudna zmiana zaskakuje, niepokoi, złości, ale też mobilizuje do działania. Twoje nastawienie do niej zależy od różnych czynników. Warto więc szukać w sobie motywacji wewnętrznej.

1. Pozwól sobie na... spadek motywacji

Kiedyś wszystko szło płynniej, bez potknięć, bez zastoju. A teraz rozprężenie, problemy z koncentracją i wrażenie, jakby uszło całe motywacyjne powietrze. Znasz to? Obniżony nastrój i mniej energii do działania są czymś naturalnym i bardzo ludzkim. Trudno cały czas...