4GROW Mateusz Dąbrowski 4GROW https://4grow.pl mailto:[email protected] 531314431 Mo-Fri 08:00-17:00 4GROW to butikowa, rodzinna firma szkoleniowa oferująca szkolenia najwyższej jakości z obszaru kompetencji miękkich, osobistych i menedżerskich 4grow.pl https://4grow.pl https://www.facebook.com/4GROW/ 4GROW
Panieńska 9 lok. 25 03-704 PL Warszawa
4GROW firma szkoleniowa szkolenia z kompetencji miękkich szkolenia menadżerskie

Posłuchaj PODCASTU, w którym uczestniczka procesu coachingu opowiada o jego plusach i minusach z perspektywy Klienta:

KLIKNIJ TUTAJ - PODCAST

 

 

Czym jest coaching:

W osiąganiu celów ograniczają nas tylko nasze przekonania i umiejętności... w sumie składające się na efektywność.

A ponieważ:
 

 • Efektywność istnieje tylko w kontekście celu, dlatego coaching zaczynamy od przeformułowania problemu na cel.
 • Efektywność nie jest dziełem przypadku, dlatego na coachingu tworzymy strategię osiągnięcia celu, czyli zespół powiązanych ze sobą działań, myśli, uczuć, przekonań i innych wspierających Cię wewnętrznie i zewnętrznie zasobów.
 • Efektywność nie jest uniwersalną receptą - każdy człowiek jest inny i potrzebuje czego innego, dlatego w coachingu tworzymy rozwiązania, które są najlepsze dla Ciebie.

Coaching to tworzenie Twojej indywidualnej strategii efektywności

Efekt? Już w trakcie coachingu rozwiązujesz problem lub realizujesz cel. Jeśli Twoje plany mają charakter perspektywiczny, odnajdujesz w sobie energię i motywację lub osiągasz gotowość, by je samodzielnie i konsekwentnie urzeczywistniać.

 

 

Czy Twoja sprawa kwalifikuje się na coaching?

Klienci najczęściej przychodzą do nas kierując się:
 

 • Tematem

Pragniesz zmienić swoje życie na lepsze, odnaleźć wewnętrzny spokój i czerpać satysfakcję z dnia codziennego? Chcesz popracować nad swoją karierą, optymalnie wybrać odpowiednią dla siebie drogę rozwoju zawodowego?
Pomożemy Ci spojrzeć na Twoje życie z innej perspektywy.
 

 • Problemem

Kłócisz się z bliskimi, coraz trudniej znaleźć Ci nić porozumienia z partnerem? Nie potrafisz konsekwentnie wdrażać swoich planów w życie, nie wierzysz we własny sukces? Strach przed wystąpieniami publicznymi utrudnia lub wręcz uniemożliwia Ci przedstawienie własnych pomysłów w szerszym gronie współpracowników czy też wygłoszenie prezentacji? Masz niskie poczucie własnej wartości, przestałeś stawiać sobie wyzwania, żyjesz z dnia na dzień, a Twoje życie straciło koloryt?
Ułatwimy Ci znalezienie właściwej drogi.
 

 • Celem

Chcesz w ciągu roku posiąść znajomość języka suahili? Czy też może pragniesz nauczyć się, jak być bardziej skutecznym w rozmowach z kontrahentami? Masz marzenia, jednak nie potrafisz znaleźć w sobie odwagi, by zacząć je urzeczywistniać? Dążysz to tego, by być bardziej aktywnym i rozmownym na spotkaniach biznesowych?
Coaching wyzwoli w Tobie pokłady energii do działania

Nie da się wymienić wszystkich przypadków kwalifikujących się na coaching. W zdefiniowaniu Twoich potrzeb pomóc może konsultacja z nami. Zanim zdecydujesz się na coaching, dowiesz się, czy jest on najefektywniejszym narzędziem w Twojej sytuacji.  Masz możliwość wyboru.

Coaching jest dobrym narzędziem dla Ciebie, jeśli chcesz przy wsparciu drugiej osoby samodzielnie odkryć sposoby na realizację Twoich celów lub poprawę satysfakcji w wybranym obszarze. Coaching jest dla Ciebie, jeśli jesteś gotów na wsparcie coacha, w ramach którego nie usłyszysz konkretnych porad, tylko zmierzysz się z własnymi emocjami, przekonaniami, wewnętrznymi odkryciami i uczyć się będziesz dzięki własnym wnioskom a nie gotowym rozwiązaniom i cudzej wiedzy.

Twoja sprawa kwalifikuje się na coaching, jeśli jesteś gotów(gotowa) wziąć na siebie odpowiedzialność za własną satysfakcję i realizację celów i liczysz się z tym, że coach Ci w tym pomoże ale nie będzie Cię wyręczał i doradzał. To tak, jakby coach świecił Ci latarką w ciemnej jaskini wskazując różne drogi - a Ty analizujesz, wybierasz najlepszą dla siebie i sam(a) decydujesz co chcesz zrobić i w którą stronę podążać.

Coaching a inne formy wspierania Twojego rozwoju

Coaching a psychoterapia - kluczowa różnica polega na tym, że w procesie coachingu nie koncentrujemy się na analizowaniu i rozumieniu źródeł problemów - sięgamy do nich tylko po to, by wyciągać wnioski na przyszłość, lepiej poznawać własne zasoby i zmieniać to, na co mamy wpływ tu i teraz. 

Coaching a szkolenia - jeśli potrzebujesz nauczyć się czegoś: rozwinąć konkretną kompetencję, zdobyć nową wiedzę lub umiejętności dzięki doświadczeniu, wiedzy i umiejętnościom drugiej osoby (trenera) - skorzystaj ze szkolenia.

Coaching a doradztwo - jeśli potrzebujesz szybkiej porady i jasnych wskazówek - nie wybieraj coachingu tylko umów się na konsultację / doradztwo.

Coaching a mentoring - proces mentoringu może być bardzo podobny do procesu coachingu. Mentor może korzystać z narzędzi coachingowych w czasie spotkań ze swoim tzw. mentee. Kluczowa różnica polega na tym, że mentor odwołuje się do własnych doświadczeń i wiedzy, które są większe w danym obszarze niż doświadczenie, wiedza, umiejętności klienta / mentee.

 

 

Co osiągnęli Klienci dzięki coachingowi (w Warszawie oraz sesje online)?

 • umiejętność efektywnej realizacji własnych planów oraz wyboru najbardziej optymalnych narzędzi umożliwiających osiągnięcie założonych celów
 • silną świadomość własnych mocnych stron i zalet oraz wzrost poczucia własnej wartości
 • wiedzę o swoich indywidualnych potrzebach i własnej, satysfakcjonującej drodze samorealizacji
 • wewnętrzną radość i optymizm będące wynikiem zidentyfikowania kwestii problematycznych i wytyczenia strategii ich rozwiązania
 • odwagę i motywację, by energicznie realizować swoje marzenia
 • poczucie sprawczości i kontroli nad własnym życiem i szczęściem!

 

 

 

Rodzaje coachingu w Warszawie

 •  Life coaching Warszawa

Dotyczy Twojego życia ze wszystkimi jego aspektami - pracą, życiem prywatnym, karierą, partnerem czy dziećmi. Dedykowany osobom, które z własnej woli wybierają coaching i z własnego budżetu opłacają go. Life coaching może dotyczyć ogólnie poprawy satysfakcji w wybranym obszarze życia ale także jest świetnym sposobem na głęboki rozwój osobisty poprzez lepsze poznanie samego siebie, poprzez rozwój samoświadomości: uważności, umiejętności kontrolowania własnych emocji i świadomego kształtowania wzmacniających przekonań, wartości, decyzji. Life coaching sprawdza się także jako narzędzie do wzmacniania poczucia własnej wartości (usytuowanego wewnętrznie, niezależnego od czynników zewnętrznych), budowania głębokiej pewności siebie i odkrywania na nowo własnej tożsamości. W zależności od gotowości, otwartości i celu klienta, w ramach life coachingu klient może także rozwijać własną sferę duchowości (niezależnie od rodzaju religii, wyznania itd) - rozumianą jako rozwój samoświadomości w tym obszarze oraz umiejętności pozytywnego wykorzystania własnej intuicji.

 

 • Business coaching Warszawa

Dotyczy Twojego życia zawodowego, jednak jako, że nie da się oddzielić pewnych aspektów Twojego życia prywatnego od zawodowego, więc i takie wątki mogą się pojawić. Coach zawsze pracuje z Tobą jako człowiekiem a nie tylko pracownikiem. Przeznaczony jest dla osób, dla których zleceniodawcą i sponsorem coachingu jest firma. Kluczowa różnica w stosunku do life coachingu polega na tym, że coach wspiera klienta w osiągnięciu jego celu w taki sposób, aby jednocześnie zrealizować cel biznesowy zleceniodawcy / sponsora (najczęściej przełożony Klienta).

 

 • Coaching dla par Warszawa

Problemy pojawiające się w związku po pewnym czasie są normalnym etapem dojrzewania związku. Coaching dla par jest dedykowany dla osób będących w związku i poszukujących spełnienia, rozwiązania wspólnych problemów, osiągnięcia wspólnych celów albo chcących wspólnie odkryć swoje "wewnętrzne zasoby" - takie, które mogą odbierać energii związkowi i takie, które mogą związek scalać. Coaching jest alternatywą w stosunku do terapii dla par - dedykowany jest tym parom, które zamiast rozwiązywać problemy gdy jest już za późno, chcą odkrywać swój związek na nowo, wspólnie rozwijać samoświadomość i wzmacniać głęboką relację dzięki wsparciu coacha.

 

 • Career coaching Warszawa

Dotyczy aspektu kształtowania kariery w Twoim życiu zawodowym. Jak wyżej - oczywiście różne wątki z innych obszarów Twojego życia tu będą się też pojawiać. Przeznaczony jest dla osób, które z własnej woli wybierają coaching i z własnej "kieszeni" opłacają go.

 

 • Team coaching Warszawa

W ramach coachingu zespołowego - zamiast z jedną osobą pracujemy z całym zespołem tak, jakby był jednym organizmem. Pomagamy liderom i ich zespołom znaleźć "turbodoładowanie" do dobrej współpracy, lepszej efektywności zespołowej, lepszej komunikacji w zespole, większego zaufania, samoświadomości, odpowiedzialności i zaangażowania. Zamiast uczyć zespół jak ma działać, w ramach team coachingu, pomagamy zespołowi odkryć co blokuje jego efektywność i jak zespół samodzielnie może dostarczać sobie energii i lepiej współpracować. Więcej o przykładowych warsztatach bazujących na team coachingu przeczytasz TUTAJ.

 

 • Coaching dla dzieci Warszawa

Child coaching służy dzieciom w tworzeniu się ich osobowości oraz kompetencji w takim kształcie, który zapewni im optymalną efektywność w otaczających warunkach.
Child coaching jest dedykowany dzieciom powyżej 16 roku życia. Do efektywnego skorzystania z coachingu niezbędna jest umiejętność myślenia abstrakcyjnego, z racji metodologii opartej o struktury poznawcze umysłu. Umiejętność ta zaczyna się wytwarzać po 11. roku życia. Na coaching dla dzieci przychodzą młode osoby zarówno z problemami, celami jak i z chęcią zmiany czegoś w swoim życiu. W przypadku coachingu z dziećmi, coach dopasowuje sposób pracy do wieku, dojrzałości emocjonalnej i mentalnej dziecka i oczywiście zarówno cele jak i przebieg takiego procesu ustala wspólnie z rodzicami / opiekunami prawnymi.

 

 

Ile czasu trwa coaching?

Coaching wymaga Twojego zaangażowania czasowego, jednak dla efektów coachingu – warto!

Proces coachingu trwa zazwyczaj od 4 do 10 sesji (spotkań trwających ok. 1,5 h). Poza spotkaniami z coachem, dla efektywności tego procesu niezbędne jest Twoje zaangażowanie pomiędzy sesjami - na myślenie, obserwowanie samego siebie, eksperymentowanie, wyciąganie wniosków, realizowanie różnorodnych zadań, które pomogą Ci odkryć i osiągnąć to, co będziesz chciał(a).

Nasi Klienci poświęcają na pracę własną w ramach coachingu mniej więcej od 2 do 8 godzin miesięcznie, poza sesjami - to niewiele w porównaniu z tym, ile go zyskujesz stając się bardziej skutecznym w swoich działaniach, pełnym energii i motywacji. Efekty Twojej pracy nad sobą będą cennym kapitałem wiedzy i umiejętności przydatnych przez całe życie!

 

 

Jak wygląda proces coachingu (Warszawa oraz sesje online)?

Każdy proces coachingu jest inny - nie tylko dlatego, że każdy klient i każde jego wyzwanie jest inne. Także dlatego, że jest to przede wszystkim spotkanie człowieka z drugim człowiekiem i to, jakim człowiekiem jest coach także wpływa na ten proces. Każdy coach - tak, jak i każdy klient -  ma swoją unikalną osobowość, charakter, styl komunikacji, "energię". W zależności od różnych ról zawodowych, jakie pełnią nasi coachowie i różnych projektów, jakie prowadzą - mają także różne doświadczenia, różną dostępność, sposób kontaktu z klientem między sesjami a także - różne ceny sesji coachingowych.

Wszyscy coachowie w 4GROW mają wspólną filozofię: zajmujemy się wspieraniem Klienta w rozwoju i doskonaleniu; uważamy, że każdy człowiek jest zdrowy i na swój unikalny sposób normalny; jesteśmy przekonani, że problemy świadczą o tym, że dana osoba ma ważne dla siebie cele i wartości, których realizacja po prostu chwilowo wykracza poza widoczne / uświadomione / dostępne kompetencje i zasoby. Zatem wzbogacamy jednostkę. Pomagamy jej odkryć własne wewnętrzne zasoby, dzięki którym uzyska satysfakcję, szczęście, spełnienie - w wybranym obszarze życia lub w całym życiu - i będzie potrafiła samodzielnie, niezależnie od innych ten stan utrzymać. To bardzo istotne założenie odróżniające coaching od psychoterapii. Każdy z nas jest unikatową jednostką, my coachowie - też, dlatego nasz styl pracy jest w jakimś stopniu unikatowy. Jak pracuje każdy z nas?

 

 • Sabina Dąbrowska - Olbryś

Na co możesz liczyć zanim zaczniemy?

Jeśli już mnie znasz i zdecydowałeś(aś) się na rozpoczęcie coachingu ze mną - zaproponuję Ci przed rozpoczęciem takiego procesu bezpłatną, niezobowiązującą konsultację przez skype / telefon.

Jeśli nie poznaliśmy się wcześniej, rekomenduję Ci bezpośrednie spotkanie ze mną w warszawskim biurze 4GROW - także w ramach bezpłatnej konsultacji przed coachingiem.

Podczas takiej rozmowy będziesz mógł(mogła) opowiedzieć mi na czym Ci zależy, co jest dla Ciebie trudnością lub jaki cel chcesz osiągnąć. Ja podzielę się z Tobą moją opinią o tym, czy coaching jest najefektywniejszym narzędziem wsparcia Cię w opisanych przez Ciebie wyzwaniach i ewentualnie umówimy się na start procesu coachingu lub doradzę Ci inne narzędzia rozwojowe. Omówimy także kwestie formalne takie jak przewidywana liczba spotkań, ich częstotliwość, zasady naszej współpracy, w tym także wynagrodzenie za usługę coachingu. Ustalimy również czas na podjęcie przez obie strony decyzji o rozpoczęciu procesu coachingu.

Wierzę, że proces coachingu jest najefektywniejszy wtedy, gdy pomiędzy coachem a klientem zagra "chemia", jest nić porozumienia, która daje nadzieję na zbudowanie relacji opartej na obustronnym głębokim zaufaniu i zaangażowaniu. Dlatego to obie strony powinny podjąć decyzję o tym, czy "wchodzą" wspólnie w ten proces. Dlatego także - jeśli mnie jeszcze nie znasz i dopiero szukasz dla siebie coacha - rekomenduję Ci spotkanie w ramach konsultacji przed coachingiem z minimum trzema różnymi coachami i wybór takiego, z którym poczujesz "to coś" :-)

Jaki jest czas i częstotliwość sesji ze mną?

Ustalimy to wspólnie przed startem procesu. Najczęściej jednak procesy takie realizowałam do tej pory w przedziale od 4 do 10 sesji, z częstotliwością spotkań 1 raz na miesiąc. Długość jednego spotkania coachingowego ze mną to pomiędzy 1,5 a 2 godziny. Moje doświadczenia pokazują, że im większe zaangażowanie klienta w pracę własną pomiędzy sesjami, tym cały proces krótszy, klient uczy się wówczas szybciej jak być samemu dla siebie coachem i szybciej odkrywa, że nie potrzebuje już coacha bo właściwie osiągnął już wszystko, czego chciał(a) :-) 

Na czym polega praca własna pomiędzy sesjami?

Nie jest obowiązkowa - jednak przyspiesza zdecydowanie proces i działa na Twoją korzyść. Na czym polega? Każdorazowo będziemy ustalać to na koniec sesji - albo ja będę proponować Ci zadania "domowe" albo będę Cię prowokować do tego, abyś sam(a) sobie najlepsze dla siebie wymyślił(a). Zadania takie mogą polegać na robieniu czegoś konkretnego, co ustalimy i co wprost będzie wzmacniało jakąś nową umiejętność, wartość, przekonanie. Robienie czegoś może także polegać na "zwykłym" myśleniu. Innym rodzajem zadań są tzw zadania "nie wprost" / abstrakcyjne. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się dziwne ale bazują na założeniu, że zmierzenie się z nimi może doprowadzić klienta do ważnych odkryć. A co jeśli umówisz się na zadania domowe a ich nie zrealizujesz? Czasem niezrobienie zadania może doprowadzić do ważniejszych wniosków niż zrobienie go!

Jak przebiegają sesje ze mną?

Nasze spotkania to rozmowy, w których ja będę zadawać Ci pytania i zapraszać do różnorodnych przemyśleń lub zadań, które zainspirują Cię do przemyśleń, odkrycia najlepszych dla Ciebie odpowiedzi, wypracowania najlepszych dla Ciebie decyzji i planów działania. Dzięki takim pytaniom i zadaniom, poznasz dogłębnie samego siebie. Niektórzy mają wrażenie, że w czasie sesji przeżywają pierwszy raz w życiu prawdziwe spotkanie z samym sobą... Wrażenie takie może wynikać z tego, że ja pracuję niejako w tle - to Ty jesteś bohaterem spotkania i cała mój czas, moja uważność jest dla Ciebie - Ty jesteś najważniejszy(a). Spotkania z samym sobą bywają niekomfortowe - przygotuj się, że moje spostrzeżenia lub pytania mogą wyprowadzać Cię ze strefy komfortu, mogą powodować niemiłe uczucia. Jeśli tak się stanie, to weźmiemy to "na warsztat" i wykorzystamy pozytywnie do dalszego rozwoju. Piękno coachingu polega także na tym, że coachowi tak bardzo zależy na Twoim rozwoju, że z najczystszą, dobrą intencją powie Ci czasem to, czego do tej pory nikt Ci nie miał odwagi powiedzieć - nawet Ty sam sobie... Mój styl pracy charakteryzuje się łagodnością, ciepłem, atmosferą bezpieczeństwa i komfortu - i w ramach tego czasem dla Twojego dobra mogę dokonać "precyzyjnego chirurgicznego cięcia na samym sercu"!

Przebiegu spotkań nie sposób wcześniej zaplanować - mimo pewnych określonych ram i scenariusza, ich przebieg zawsze dopasowuję elastycznie do tego, co się wydarzy w trakcie naszego spotkania. Przygotuj się na wspólne odkrywanie nieznanych lądów - nigdy nie wiadomo co odkryjemy i jak będziemy w związku z tym chcieli zmodyfikować kierunek tej podróży. To, co jest pewne to zasady na które się umówimy i które będziemy dodawać ewentualnie w trakcie procesu oraz stała szczerość z mojej strony i otwartość na Twoje potrzeby.

Jeżeli chcesz ze mną porozmawiać, poznać mnie, zadać mi pytania - zapraszam do kontaktu telefonicznego: 506 102 423. Gdybym nie mogła odebrać, wyślij mi sms-a z prośbą o kontakt lub e-mail na adres: [email protected]

 

 • Mateusz Dąbrowski

Pracuję w metodologii integratywnej, eklektycznej: korzystam z różnych narzędzi (coaching, mentoring, trening, szkolenie) w zależności od tego, co w danym momencie jest optymalne dla Klienta.

Spotykam się z Klientem na sesji nie częściej niż raz na miesiąc. Częstotliwość sesji zależy od intensywności pracy Klienta i od jego potrzeb. Klient umawia się z sesji na sesję. Nie czynię założeń dotyczących długości procesu, to Klient podejmuje decyzję z ilu sesji chce skorzystać. Sesja u mnie trwa maksymalnie 1h 30 minut

Współpracujemy podczas sesji, telefon i mail służą do komunikacji w sprawach organizacyjnych. Jeżeli chcesz ze mną porozmawiać, poznać mnie, zadać mi pytania - zapraszam do kontaktu telefonicznego: 505 574 723. Spotykam się z osobami, które są pewne, że chcą ze mną współpracować, w związku z tym nie prowadzę darmowych konsultacji.

 

 • Basia Bator

Standardowo coaching trwa 7 +/- 1 sesji. Sesja trwa 1h 40 min (z przywitaniem, pożegnaniem, kawą - maks. 2 godz.), raz na 3-4 tygodnie, pomiędzy sesjami będę Ci proponować zadania do wykonania.

Możesz ze mną spotkać się na bezpłatnej i niezobowiązującej konsultacji - odpowiem na wszystkie Twoje pytania oraz doradzę, czy temat, z którym przychodzisz jest tematem coachingowym, czy też może są efektywniejsze metody pracy z takim tematem (np. szkolenie, trening kompetencji, mentoring, trening interpersonalny, psychoterapia itp.).
Zaproponuję Ci zasady współpracy i zapytam Cię, co chcesz ze swojej strony dodać, by czuć się komfortowo we współpracy. Pozostanie nam umówienie się na czas potrzebny do podjęcia decyzji - czy chcemy razem wejść w proces coachingu.

Jeśli chcesz ze mną porozmawiać, zapraszam do kontaktu:

Basia Bator 500 293 920

 

 • Karolina Prusińska

Pracuję w oparciu o standardy ICF (International Coach Federation) oraz w nurcie Zen Coachingu - metodologii łączącej tradycyjny coaching z uważnością (mindfulness), wspierającej klientów w odkrywaniu drogi do samego siebie, do życia w zgodzie ze sobą i swoimi potrzebami. Podejście zen może być skutecznym wsparciem zarówno w life coachingu, jak i w biznesie.

Spotykam się z Klientem na sesji raz na 3-4 tygodnie. Częstotliwość sesji zależy od intensywności pracy Klienta i od jego potrzeb. Klient umawia się z sesji na sesję. Nie czynię założeń dotyczących długości procesu, to Klient podejmuje decyzję z ilu sesji chce skorzystać. Sesja u mnie trwa maksymalnie 1h 30 minut

 

 • Tomasz Krajewski

Pracuję w podejściu ICC. W biznesie, gdy zauważam taką potrzebę, łączę coaching z innymi formami wsparcia. Czasem nie ma sensu wymyślać koła na nowo :) Gdy widzę, że warto podzielić się wiedzą, narzędziami to też to robię – coaching przybiera wtedy formę mentoringu (choćby na chwilę) czy treningu indywidualnego. Standardowo coaching ze mną trwa 7 +/- 1 sesji.

 

 

Metodologia coachingu         

 • ICC coachingICC coaching Warszawa

ICC to skrót od International Coaching Community - organizacji szkolącej, certyfikującej i zrzeszającej coachów z wielu krajów. Coaching ICC opiera się na własnej metodologii, stworzonej głównie przez Josepha O'Connora i jest jedną z największych organizacji zrzeszających coachów - liczy wiele tysięcy coachów na całym świecie. ICC posiada również własne standardy, kodeks coacha oraz zasady etyczne.

Procesy coachingu w standardzie ICC opierają się na podejściu zapoczątkowanym przez Sokratesa - to właśnie on propagował wspieranie rozwoju człowieka poprzez zadawanie trudnych / specyficznych / pobudzających do wewnętrznych odkryć - pytań, zamiast dawania gotowych odpowiedzi. Już od dawna wiadomo, że ludzie najchętniej utożsamiają się z własnymi wnioskami, decyzjami, przemyśleniami - im bardziej są one "własne", tym bardziej będą skutkowały otwartością na zmiany i gotowością do podjęcia nowych działań. Dlatego właśnie coaching jest zupełnie innym narzędziem rozwojowym niż szkolenie lub doradztwo.

Standard opracowany przez ICC to podejście do coachingu jako procesu wspierającego rozwój człowieka holistycznie. Słowo "holistyczny" oznacza, iż mamy do czynienia z coachingiem w którym pracujemy na wszystkich poziomach funkcjonowania psychicznego człowieka (zwanymi poziomami Diltsa lub 4GROW) - pracujemy z klientem np. na poziomie jego emocji, potrzeb, wartości, przekonań, misji, tożsamości a nawet duchowości. Wspólnie z klientem dochodzimy do tego, które poziomy psychiczne są dla niego kluczowe i na których on jest gotów do rozwijania własnej świadomości.

Na rynku zdarza się jednak wykorzystywanie określenia "coaching" dla procesów trenowania operacyjnego pracowników - np. w obszarze poprawy efektywności rozmów handlowych. Osoba zwana coachem towarzyszy pracownikowi i udziela mu wskazówek odnośnie tego, w jaki sposób powinien on zmienić swój sposób pracy. Nie mamy wówczas do czynienia z coachingiem holistycznym, tylko z treningiem lub coachingiem czysto operacyjnym. Coaching operacyjny jest instruktażem przeprowadzonym przez wiedzącą lepiej osobę, uczącą mniej doświadczoną osobę i zazwyczaj jest stosowany w sprzedaży bądź obsłudze klienta.

Coaching holistyczny ICC zakłada, że coach wspiera swojego klienta wzmacniając jego własne wewnętrzne zasoby. Coach jednocześnie pozostaje niejako "w tle" tego procesu - nie doradza, nie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. W zamian za to zaprasza klienta do różnych zadań i zadaje mu pytania, dzięki którym klient sam odkrywa własne wewnętrzne blokady oraz pozytywne wewnętrzne zasoby, dzięki którym sam dochodzi do najlepszych dla siebie rozwiązań, odkryć, przemyśleń, decyzji. W procesie takiego coachingu, klient mimo chwilowego dyskomfortu, wychodzi wzmocniony, świadomy, bierze odpowiedzialność za własne decyzje, życie - wie na co ma wpływ i jak może sam zadbać o własne szczęście.

 

 • STR coaching

Coaching STR to metodologia, którą stworzyliśmy pod wpływem setek godzin praktyki w prowadzeniu coachingu głównie w warunkach biznesowych.

Nazwa STR powstała od słowa "strategy", ponieważ metodologię ukierunkowaliśmy na tworzenie indywidualnej strategii efektywności Klienta, podobnie zresztą jak w oferowanym przez nas coachingu ICC. Na czym polega zatem różnica między obiema metodologiami? Różnica jest w narzędziach i technikach coachingowych - są inne, choć osiągamy nimi ten sam cel. Różnica podobna jak między równaniem 2+2=4 i 1+3=4.

Inspiracją do stworzenia naszej metodologii były sesje prowadzone z Klientami z różnych branż: farmaceutycznej, telekomunikacyjnej, finansowej i motoryzacyjnej, w wyniku których wyodrębniliśmy prawidłowości, kluczowe czynniki mające wpływ na funkcjonowanie naszych Klientów, relacje z innymi ludźmi, postrzeganie samych siebie oraz osiągane rezultaty. Następnym krokiem było tworzenie narzędzi i modyfikacje już istniejących oraz wyodrębnienie najefektywniejszych w kontekście osiągnięcia przez Klienta celu biznesowego.

 

Wybierz coacha

Sabina Dąbrowska-Olbryś psycholog biznesu Warszawa

Sabina Dąbrowska-Olbryś

dyrektor ds. merytorycznych, trener, coach ICC, psycholog biznesu

Menedżer z kilkunastoletnim doświadczeniem  w obszarze Human Resources. Psycholog, trener, mediator i coach certyfikowany przez International Coaching Community (ICC). Posiada bogate doświadczenie zarówno w obszarze zarządzania zespołami, jak i projektami. Ekspert z obszaru pozyskiwania talentów, rekrutacji, rozwoju pracowników oraz zarządzania efektywnością organizacyjną i zespołową.

Od 2010 roku prowadzi sesje coachingu biznesowego, team coachingu oraz life coachingu. W business coachingu łączy swoje doświadczenia biznesowe z wiedzą psychologiczną oraz najbardziej praktycznymi narzędziami wspierającymi rozwój człowieka. Oprócz metodologii International Coaching Community akredytowanej przez European Mentoring and Coaching Council, korzysta z narzędzi Insights Discovery (posiada certyfikat Insights), modelu Analizy Transakcyjnej wg Berne’a (posiada certyfikat AT101 oraz AT w coachingu) oraz z technik coachingowych wykorzystujących psychologię pozytywną i neurolingwistykę. W life coachingu pracuje dodatkowo z wykorzystaniem technik bazujących na pracy klienta w głębokim relaksie, technik mindfulness, medytacji prowadzonej, technikach bazujących na aktywowaniu wewnętrznej głębokiej uważności i intuicji klienta (m.in. voice dialog, essential healing, regresja, praca z podświadomością). W ramach pracy coachingowej elastycznie dopasowuje "głębokość" procesu do otwartości i gotowości klienta - od pracy na takich poziomach psychologicznych jak emocje, potrzeby, przekonania, poprzez wartości, poczucie własnej wartości / tożsamości aż do misji życiowej i duchowości klienta.

Formę współpracy, metodologię i narzędzia dobiera także elastycznie do potrzeb i celu klienta – w zależności od nich, prowadzi sesje coachingu, mentoringu, doradztwa lub treningu.

 

 

Więcej Mniej
Mateusz Dąbrowski psycholog biznesu warszawa

Mateusz Dąbrowski

prezes, trener biznesu, coach ICC, konsultant, psycholog biznesu, trener relacji miłosnej, terapeuta par

Prezes, trener, coach i konsultant 4GROW, trener relacji miłosnej, terapeuta par. Prezes Stowarzyszenia Negocjatorów Biznesu. Praktyk biznesu - od 2010 roku zarządza firmą. Psycholog biznesu i metodyk - twórca teorii psychologicznych, technik efektywności oraz programów szkoleń. Coach certyfikowany przez International Coaching Community (ICC) oraz trener, certyfikowany partner i konsultant Insights Discovery. Wykładowca studiów podyplomowych w temacie Charyzma i Zarządzanie konfliktem na Uniwersytecie Adama Mickiewicza.

Prezes, trener i coach 4GROW. Prezes Stowarzyszenia Negocjatorów Biznesu. Certyfikowany coach ICC oraz trener. Praktyk biznesu – stworzył firmę 4GROW i obecnie nią zarządza. Odpowiedzialny za sprzedaż oraz negocjacje z Klientami i kontrahentami, co roku prowadzi frimę przez minimum 60% wzrost dochodu. Wcześniej pracował w sprzedaży i realizacji usług z obszaru HR gdzie również był odpowiedzialny za negocjacje. Ekspert komentujący w mediach: Polsat, TVP2, TTV, Program 3 Polskiego Radia, Program 4 Polskiego Radia. Psycholog biznesu, metodyk.

 

 

 

Więcej Mniej
Barbara Dworak-Bator, trener, coach ICC, mentor, konsultant

Barbara Dworak-Bator

trener, coach ICC, mentor, konsultant

Ma  bogate i różnorodne  doświadczenie  zawodowe. Była menedżerem  ds. komunikacji  wewnętrznej  w międzynarodowej firmie – Commercial Union (dziś Aviva), dziennikarką, redaktorką naczelną czasopism medycznych, rzeczniczką prasową samorządu pielęgniarek i położnych.

Coach, mentor i trener 4GROW. Certyfikowany coach International Coaching Community. Jest współzałożycielką i wiceprezeską  Europejskiego Stowarzyszenia Mentorek Mentoring bez granic, w ramach którego popularyzuje  przedsiębiorczość  i  myślenie  biznesowe.  Ma  bogate i różnorodne  doświadczenie  zawodowe. Była dziennikarką, redaktorką naczelną czasopism medycznych, rzeczniczką prasową samorządu pielęgniarek i położnych, menedżerem  ds. komunikacji  wewnętrznej  w międzynarodowej firmie – Commercial Union (dziś Aviva).

 

 

 

 

Więcej Mniej
Karolina Prusińska - psycholog biznesu Warszawa

Karolina Prusińska

trener, coach, konsultant, psycholog biznesu

Trener z wieloletnim doświadczeniem zawodowym; praktyk biznesu, certyfikowany coach, psycholog biznesu. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim, na specjalizacji Wspieranie Rozwoju Osobowości oraz Psychologię Organizacji i Pracy. Posiada szeroką wiedzę z zakresu wspierania rozwoju kompetencji osobistych, projektowania i organizacji działań szkoleniowo-rozwojowych. Była jednym z trenerów w wewnętrznych programach rozwojowych: Akademia Rozwoju Menedżerów oraz TOP 15 (warsztaty dla „talentów”).

Od 2014 roku prowadzi coaching w podejściu zen - łącząc w coachingu tradycyjny zachodni nurt z filozofią wschodu. Współorganizatorka wypraw rozwojowych, skupionych na poszerzaniu swojej świadomości, poszukiwaniu swojej prawdy i odwagi do postępowania w zgodzie ze sobą. Jako coach wspierający asystowała w kolejnych Treningach Zen Coachingu odbywających się w Polsce. Stale rozwija się w tym podejściu uczestnicząc w zaawansowanych kursach, prowadzonych w Polsce i Szwecji. 

 

 

Więcej Mniej

Prowadził część dotyczącą coachingu w projekcie organizowanym przez Uniwersytet Warszawski - „Ministerstwa Uczące Się” pod patronatem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Był odpowiedzialny za coaching kadry zarządzającej. W projekcie badano ponad 50 różnych praktyk - coaching został uznany jako jedno z najefektywniejszych narzędzi.

 

 

Więcej Mniej
Opinie

Miałam przyjemność być uczestnikiem indywidualnych spotkań coachingowych z Sabiną Dąbrowską- Olbryś. Przychodząc pierwszy raz na sesje coachingu, nie wiedziałam czego dokładnie mogę się spodziewać. Wychodziłam z założenia, że większość rzeczy jestem w stanie sama dowiedzieć się z książek czy z podcastów. Wiedziałam jednak, że gdyby książki dały mi tą wiedzę, to bym nie przyszła tam i nie siedziała na tym fotelu. Sabina potrafiła zadawać mi pytania, dzięki którym szybko zaczęłam orientować się co mnie blokuje, a co dodaje motywacji. To nie ona mówiła co mam zrobić w danej sytuacji, czy co zmienić w swoim życiu. To ja odpowiadałam na pytania które ona mi zadawała. Możemy słuchać opinii czy porad innych, ale i tak postąpimy według tego co sami uważamy za słuszne. Jeżeli więc czujesz, że potrzebujesz coacha, który sprawi, że lepiej poznasz siebie i zrozumiesz co tak naprawdę cię kieruje w życiu i jak na to wpłynąć (a zapewne tak jest skoro czytasz tą opinię), to Sabina jest właśnie tą osobą którą każdemu bym poleciła. Po spotkaniach z nią zauważyłam w swoim życiu ogromną przemianę, która wpływa pozytywnie na każdy aspekt mojego życia.

Anna Pilarska, Inżynier

(coaching Warszawa)

 

Sabina nauczyła mnie otwierać drzwi, które przez wiele lat były dla mnie zamknięte. Ja nie potrafiłam wcześniej tych drzwi sama otworzyć, nie potrafiłam się przełamać i uwierzyć w siebie. Gdzieś w środku wiedziałam, że potrafię, ale jak miałam stawić czoło problemowi poddawałam się. Sabina w sposób niezwykle ciekawy i czasami zaskakujący pokazywała mi jak mogę walczyć ze swoimi słabościami. Pokazała mi że te słabości nie są „na zawsze”, że może sobie je wmówiłam. Zrozumiałam, że rozwiązania wielu problemów leżały w zasięgu ręki, a ja po prostu nie wiedziałam, jak po nie sięgnąć. Po każdej sesji odkrywałam własny potencjał, który kiedyś był schowany głęboko, a teraz uczyłam się z niego korzystać. Nagle, sytuacje które mnie wcześniej przerastały, nie były dla mnie już stresujące, po pewnym czasie nawet ich nie zauważałam. Dopiero rozmowa z Sabiną uświadamiała mi jak wiele osiągnęłam od ostatniej sesji. W czasie coachingu odkrywałam się na nowo i ten proces był dla mnie niezwykle fascynujący, bo okazało się że osiągnięcie moich celów nie jest ani trudne ani bardzo pracochłonne. Sabina w czasie sesji używała wielu ciekawych metod, pytania jakie mi zadawała i wnioski jakie po nich tworzyłam były czasami dla mnie zaskakujące i intrygujące. Wszystkie nasze spotkanie odbywały się w niezwykle ciepłej i sympatycznej atmosferze. Sabina mnie nigdy nie oceniała, zawsze bardzo wspierała i motywowała. Podczas sesji mogłam swobodnie mówić o moich obawach, razem je analizowałyśmy dzięki czemu zrozumiałam siebie lepiej i mogłam skutecznie rozwiązywać moje problemy. Po tych kilku sesjach widzę jak ogromna zmiana we mnie zaszła. Osiągnęłam swoje cele, odkryłam swoje mocne strony, jestem silna, wierzę w siebie i potrafię o siebie walczyć. Efekty mojej współpracy z Sabiną są wymierne i dla mnie niezwykle cenne.

Małgorzata, Kontroler Finansowy

(coaching Warszawa)

 

Sesje z coachem dodały mi skrzydeł. Mój coach dopingował mnie i wspierał na każdym kroku, co było dla mnie bardzo ważne. Każda sesja, która odbywała się w bardzo miłej atmosferze, dodawała mi energii i motywacji do działania. Dzięki sesjom odkryłam w sobie nowe wartości, zrozumiałam własne potrzeby i metody ich realizacji. Zyskałam Większą świadomość i pewność  siebie, z czego jestem bardzo zadowolona.

Justyna Gwoździk 
właściciel firmy
Usługi Geodezyjno Kartograficzne Justyna Gwoździk

(coaching Warszawa)

 

Proces coachingu, przez który przeprowadził mnie Mateusz był przede wszystkim dużą dawką pozytywnej energii. Poszczególne spotkania, mimo że nie zawsze były łatwe, dały w pełni satysfakcjonujący efekt finalny. Decyzję o coachingu podjąłem trochę podążając za modą. Byłem ciekaw jak spotkania z coachem mogą wpłynąć na mnie i mój sposób postrzegania świata (nie tylko korporacyjnego). Patrząc z perspektywy tych kilku sesji wysiłek na pewno się opłacił. Najważniejsze było posiadanie partnera do rozmów, który pokazywał mi drugą stronę medalu. Jak ja wpływam na otoczenie i jak to otoczenie może wpływać bądź wpływa na mnie. Nie mniej ważna była pomoc w osiągnięciu zakładanych celów coachingu poprzez cenne wskazówki dotyczące m.in. sposobów postępowania w konkretnych sytuacjach biznesowych, z którymi do tej pory miałem problem. Na spotkania coachingowe czekałem z niecierpliwością mając pewność, że dzięki nim robię kolejne kroki w swoim rozwoju osobistym.

Z wielką przyjemnością polecam Mateusza jako coacha. Jest osobą otwartą na potrzeby drugiej strony, potrafiącą słuchać i co najważniejsze mającą pomysł jak wspólnie wypracować drogę do realizacji celów. Choć Mateusz twierdzi, że cała praca i tak jest wykonywana przez drugą stronę.

Dariusz Kazimierskia
Menedżer Wydziału Zarządzania Projektami
Allianz Polska

(coaching Warszawa)

 

 

Po pierwsze, Sabina to profesjonalistka w najlepszym tego słowa znaczeniu. Każdemu życzę współpracy z takim coachem. Po drugie - pierwsze słowo, które przychodzi mi na myśl, kiedy myślę o sesji coachingu to ŚWIADOMOŚĆ. Uświadomienie sobie mnóstwa spraw, poprzez rozmowy, odpowiedzi na odpowiednie pytania Sabiny, realizację zadań.Uświadomienie sobie kim jestem, kim chcę być. Jaka jestem, jaka chcę być. Nauka akceptacji siebie. Docenienie swojej wyjątkowości. Po trzecie, otrzymałam narzędzia na dalszą drogę. Wyznaczyłam cel. Coaching nauczył mnie też, jak ważna powinnam być dla samej siebie, jak ważne są moje potrzeby, pragnienia, jak ważne jest realizowanie swoich potrzeb, pragnień, marzeń. Jak ważne jest wiedzieć co przynosi mi szczęście. Jak realizacja tych rzeczy uskrzydla, dodaje niesamowitej energii. Teraz, kiedy zaczęłam „o siebie dbać'’, realizować marzenia, czuję to. Potrzebowałam „kopniaka” i dostałam go na coachingu :)

Uświadomiona D.

(coaching Warszawa)

 

Dzięki sesjom coachingowym, których było 6, zaczęłam patrzeć na siebie i swoje życie zawodowe w inny sposób. Miałam ogromne szczęście, że moim coachem była Pani Barbara Bator - niesamowicie inspirująca osoba, z dużym doświadczeniem życiowym i zawodowym, a przy tym kobieta bardzo profesjonalna. Fakt podjęcia coachingu uważam za bardzo trafną decyzję, gdyż pomógł mi on w sprecyzowaniu moich celów, a tym samym skrócił drogę do mojej samorealizacji. Bardzo dziękuję Pani Basi oraz firmie 4GROW.

Sylwia Gudima
Tutor
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

(coaching Warszawa)

 

 

Coaching był dla mnie drogą do poznania procesu świadomego zarządzania swoimi emocjami zamiast pozwalania emocjom zarządzać mną. Coaching był dla mnie możliwością  pokazania w końcu moim emocjom, kto tu naprawdę rządzi :-) Przez wszystkie te procesy zostałam przez Sabinę przeprowadzona niczym dziecko we mgle. Bałam się tego procesu, ale cały czas czułam się przy Sabinie bezpiecznie. Dziś jestem po tej drugiej stronie „lasu” i nic nie jest mnie w stanie nakłonić do ponownego odwiedzenia tych ciemnych okolic z przeszłości : -) Polecam ją - wytrawnie porusza się po meandrach ludzkich dróg, rozświetlając je i czyniąc podróż zwaną życiem łatwiejszą a i przyjemniejszą. Drogę tę musi przejść każdy i tylko od Ciebie zależy, którą z nich wybierzesz. Czy jasną czy ciemną?

Ewa Wolska, Marketing Manager

(coaching Warszawa)