Czym jest coaching:

W osiąganiu celów ograniczają nas tylko nasze przekonania i umiejętności... w sumie składające się na efektywność.

A ponieważ:
 

 • Efektywność istnieje tylko w kontekście celu, dlatego coaching zaczynamy od przeformułowania problemu na cel.
 • Efektywność nie jest dziełem przypadku, dlatego na coachingu tworzymy strategię osiągnięcia celu, czyli zespół powiązanych ze sobą działań, myśli, uczuć, przekonań i innych wspierających Cię wewnętrznie i zewnętrznie zasobów.
 • Efektywność nie jest uniwersalną receptą - każdy człowiek jest inny i potrzebuje czego innego, dlatego w coachingu tworzymy rozwiązania, które są najlepsze dla Ciebie.

Coaching to tworzenie Twojej indywidualnej strategii efektywności

Efekt? Już w trakcie coachingu rozwiązujesz problem lub realizujesz cel. Jeśli Twoje plany mają charakter perspektywiczny, odnajdujesz w sobie energię i motywację lub osiągasz gotowość, by je samodzielnie i konsekwentnie urzeczywistniać.

Jak wygląda proces coachingu w Warszawie?

Proces coachingu różni się minimalnie w zależności od wybranego coacha. Wspólną mamy filozofię: zajmujemy się wspieraniem w rozwoju i doskonaleniu Klienta, uważamy, że każdy człowiek jest zdrowy i normalny i że każda osoba ma problemy, bowiem świadczą one o stawianiu sobie celów i ambicji wyrażającej się w stawianiu sobie celów wykraczających poza dostępne kompetencje i zasoby. Zatem wzbogacamy jednostkę. To bardzo istotne założenie odróżniające coaching od psychoterapii. Każdy z nas jest unikatową jednostką, my coachowie - też, dlatego nasz styl pracy jest w jakimś stopniu unikatowy. Jak pracuje każdy z nas?:
 

 • Mateusz Dąbrowski

Pracuję w metodologii integratywnej, eklektycznej: korzystam z różnych narzędzi (coaching, mentoring, trening, szkolenie) w zależności od tego, co w danym momencie jest optymalne dla Klienta.

Spotykam się z Klientem na sesji nie częściej niż raz na miesiąc. Częstotliwość sesji zależy od intensywności pracy Klienta i od jego potrzeb. Klient umawia się z sesji na sesję. Nie czynię założeń dotyczących długości procesu, to Klient podejmuje decyzję z ilu sesji chce skorzystać. Sesja u mnie trwa maksymalnie 1h 30 minut

Współpracujemy podczas sesji, telefon i mail służą do komunikacji w sprawach organizacyjnych. Jeżeli chcesz ze mną porozmawiać, poznać mnie, zadać mi pytania - zapraszam do kontaktu telefonicznego: 505 574 723. Spotykam się z osobami, które są pewne, że chcą ze mną współpracować, w związku z tym nie prowadzę darmowych konsultacji.

 

 • Sabina Dąbrowska - Olbryś

Pracuję w metodologii integratywnej, eklektycznej: korzystam z różnych narzędzi (coaching, mentoring, trening, szkolenie) w zależności od tego, co w danym momencie jest optymalne dla Klienta.

Spotykam się z Klientem na sesji nie częściej niż raz na miesiąc. Częstotliwość sesji zależy od intensywności pracy Klienta i od jego potrzeb. Klient umawia się z sesji na sesję. Nie czynię założeń dotyczących długości procesu, to Klient podejmuje decyzję z ilu sesji chce skorzystać. Sesja u mnie trwa maksymalnie 1h 30 minut

Współpracujemy podczas sesji, telefon i mail służą do komunikacji w sprawach organizacyjnych. Jeżeli chcesz ze mną porozmawiać, poznać mnie, zadać mi pytania - zapraszam do kontaktu telefonicznego: 506 102 423 . Spotykam się z osobami, które są pewne, że chcą ze mną współpracować, w związku z tym nie prowadzę darmowych konsultacji.

 

 • Basia Bator

Standardowo coaching trwa 7 +/- 1 sesji. Sesja trwa 1h 40 min (z przywitaniem, pożegnaniem, kawą - maks. 2 godz.), raz na 3-4 tygodnie, pomiędzy sesjami będę Ci proponować zadania do wykonania.

Możesz ze mną spotkać się na bezpłatnej i niezobowiązującej konsultacji - odpowiem na wszystkie Twoje pytania oraz doradzę, czy temat, z którym przychodzisz jest tematem coachingowym, czy też może są efektywniejsze metody pracy z takim tematem (np. szkolenie, trening kompetencji, mentoring, trening interpersonalny, psychoterapia itp.).
Zaproponuję Ci zasady współpracy i zapytam Cię, co chcesz ze swojej strony dodać, by czuć się komfortowo we współpracy. Pozostanie nam umówienie się na czas potrzebny do podjęcia decyzji - czy chcemy razem wejść w proces coachingu.

Jeśli chcesz ze mną porozmawiać, zapraszam do kontaktu:

Basia Bator 500 293 920

Czy Twoja sprawa kwalifikuje się na coaching?

Klienci najczęściej przychodzą do nas kierując się:
 

 • Tematem

Pragniesz zmienić swoje życie na lepsze, odnaleźć wewnętrzny spokój i czerpać satysfakcję z dnia codziennego? Chcesz popracować nad swoją karierą, optymalnie wybrać odpowiednią dla siebie drogę rozwoju zawodowego?
Pomożemy Ci spojrzeć na Twoje życie z innej perspektywy.
 

 • Problemem

Kłócisz się z bliskimi, coraz trudniej znaleźć Ci nić porozumienia z partnerem? Nie potrafisz konsekwentnie wdrażać swoich planów w życie, nie wierzysz we własny sukces? Strach przed wystąpieniami publicznymi utrudnia lub wręcz uniemożliwia Ci przedstawienie własnych pomysłów w szerszym gronie współpracowników czy też wygłoszenie prezentacji? Masz niskie poczucie własnej wartości, przestałeś stawiać sobie wyzwania, żyjesz z dnia na dzień, a Twoje życie straciło koloryt?
Ułatwimy Ci znalezienie właściwej drogi.
 

 • Celem

Chcesz w ciągu roku posiąść znajomość języka suahili? Czy też może pragniesz nauczyć się, jak być bardziej skutecznym w rozmowach z kontrahentami? Masz marzenia, jednak nie potrafisz znaleźć w sobie odwagi, by zacząć je urzeczywistniać? Dążysz to tego, by być bardziej aktywnym i rozmownym na spotkaniach biznesowych?
Coaching wyzwoli w Tobie pokłady energii do działania

Nie da się wymienić wszystkich przypadków kwalifikujących się na coaching. W zdefiniowaniu Twoich potrzeb pomóc może konsultacja z nami. Zanim zdecydujesz się na coaching, dowiesz się, czy jest on najefektywniejszym narzędziem w Twojej sytuacji.  Masz możliwość wyboru.

Ile trwa coaching?

Coaching wymaga zaangażowania czasowego,  jednak dla efektów coachingu – warto!
Nasi Klienci poświęcają na coaching mniej więcej od 2 do 8 godzin miesięcznie na własną pracę, poza sesją - to niewiele w porównaniu z tym, ile go zyskujesz stając się bardziej skutecznym w swoich działaniach, pełnym energii i motywacji. Efekty Twojej pracy nad sobą będą cennym kapitałem wiedzy i umiejętności przydatnych przez całe życie.

Co osiągnęli Klienci z Warszawy dzięki coachingowi?

 • umiejętność efektywnej realizacji własnych planów oraz wyboru najbardziej optymalnych narzędzi umożliwiających osiągnięcie założonych celów
 • silną świadomość własnych mocnych stron i zalet oraz wzrost poczucia własnej wartości
 • wiedzę o swoich indywidualnych potrzebach i własnej, satysfakcjonującej drodze samorealizacji
 • wewnętrzną radość i optymizm będące wynikiem zidentyfikowania kwestii problematycznych i wytyczenia strategii ich rozwiązania
 • odwagę i motywację, by energicznie realizować swoje marzenia

Rodzaje coachingu w Warszawie

 •  Life coaching Warszawa

Dotyczy Twojego życia ze wszystkimi jego aspektami - pracą, życiem prywatnym, karierą, partnerem czy dziećmi. Dedykowany osobom, które z własnej woli wybierają coaching i z własnego budżetu opłacają go.

 

 • Business coaching Warszawa

Dotyczy Twojego życia zwodowego, jednak jako, że nie da się oddzielić pewnych aspektów Twojego życia prywatnego od zawodowego, więc i takie wątki mogą się pojawić. Przeznaczony jest dla osób, dla których zleceniodawcą i sponsorem coachingu jest firma.

 

 • Coaching dla par Warszawa

Problemy pojawiające się w związku po pewnym czasie są normalnym etapem dojrzewania związku. Coaching dla par jest dedykowany dla osób będących w związku i poszukujących spełnienia, rozwiązania wspólnych problemów, osiągnięcia wspólnych celów.

 

 • Career coaching Warszawa

Dotyczy aspektu kształtowania kariery w Twoim życiu zawodowym. Jak wyżej - oczywiście różne wątki z innych obszarów Twojego życia tu będą się też pojawiać. Przeznaczony jest dla osób, które z własnej woli wybierają coaching i z własnej kieszeni opłacają go

 

 • Coaching dla dzieci Warszawa

Child coaching służy dzieciom w tworzeniu się ich osobowości oraz kompetencji w takim kształcie, który zapewni im optymalną efektywność w otaczających warunkach.
Child coaching jest dedykowany dzieciom powyżej 16 roku życia. Do efektywnego skorzystania z coachingu niezbędna jest umiejętność myślenia abstrakcyjnego, z racji metodologii opartej o struktury poznawcze umysłu. Umiejętność ta zaczyna się wytwarzać po 11. roku życia. Na coaching dla dzieci przychodzą młode osoby zarówno z problemami jak, celami jak i z chęcią zmiany czegoś w swoim życiu.

Metodologie coachingu

 • ICC coaching

ICC coaching WarszawaICC to skrót od International Coaching Community - organizacji szkolącej, certyfikującej i zrzeszającej coachów. Coaching ICC opiera się na własnej metodologii, stworzonej głównie przez Josepha O'Connora i jest jedną z największych, światowych organizacji zrzeszających coachów - liczy około 6 000 coachów na całym świecie. ICC posiada również własne standardy, kodeks coacha oraz zasady etyczne.

Choć sama metodologia coachingu jest stosunkowo nowa, to jej korzenie sięgają daleko - jej ojcem jest Sokrates, gdyż to właśnie on zapoczątkował rozwijanie innych poprzez zadawanie im trudnych/specyficznych pytań zamiast dawania gotowych odpowiedzi.

ICC jest metodologią coachingu holistycznego. Słowo "holistyczny" oznacza, iż mamy do czynienia z coachingiem w którym pracujemy na wszystkich poziomach funkcjonowania psychicznego człowieka (zwanymi poziomami Diltsa lub 4GROW),  w przeciwnieństwie do coachingu operacyjnego (który dotyczy tylko poziomu umiejętności i zachowań). Coaching operacyjny jest instruktażem przeprowadzonym przez wiedzącą lepiej osobę, uczącą mniej doświadczoną osobę i zazwyczaj jest stosowany w sprzedaży bądź obsłudze klienta.
 

 • STR coaching

Coaching STR to metodologia, którą stworzyliśmy pod wpływem setek godzin praktyki w prowadzeniu coachingu głównie w warunkach biznesowych.

Nazwa STR powstała od słowa "strategy", ponieważ metodologię ukierunkowaliśmy na tworzenie indywidualnej strategii efektywności Klienta, podobnie zresztą jak w oferowanym przez nas coachingu ICC. Na czym polega zatem różnica między obiema metodologiami? Różnica jest w narzędziach i technikach coachingowych - są inne, choć osiągamy nimi ten sam cel. Różnica podobna jak między równaniem 2+2=4 i 1+3=4.

Inspiracją do stworzenia naszej metodologii były sesje prowadzone z Klientami z różnych branż: farmaceutycznej, telekomunikacyjnej, finansowej i motoryzacyjnej, w wyniku których wyodrębniliśmy prawidłowości, kluczowe czynniki mające wpływ na funkcjonowanie naszych Klientów, relacje z innymi ludźmi, postrzeganie samych siebie oraz osiągane rezultaty. Następnym krokiem było tworzenie narzędzi i modyfikacje już istniejących oraz wyodrębnienie najefektywniejszych w kontekście osiągnięcia przez Klienta celu.

Wybierz coacha
Mateusz Dąbrowski psycholog biznesu warszawa

Mateusz Dąbrowski

prezes, trener, coach ICC, konsultant, psycholog biznesu

Prezes, trener, coach i konsultant 4GROW. Prezes Stowarzyszenia Negocjatorów Biznesu. Praktyk biznesu - od 2010 roku zarządza firmą. Psycholog biznesu i metodyk - twórca teorii psychologicznych, technik efektywności oraz programów szkoleń. Certyfikowany coach ICC oraz trener, certyfikowany partner i konsultant Insights Discovery. Wykładowca studiów podyplomowych w temacie Charyzma i Zarządzanie konfliktem na Uniwersytecie Adama Mickiewicza.

Prezes, trener i coach 4GROW. Prezes Stowarzyszenia Negocjatorów Biznesu. Certyfikowany coach ICC oraz trener. Praktyk biznesu – stworzył firmę 4GROW i obecnie nią zarządza. Odpowiedzialny za sprzedaż oraz negocjacje z Klientami i kontrahentami, co roku prowadzi frimę przez minimum 60% wzrost dochodu. Wcześniej pracował w sprzedaży i realizacji usług z obszaru HR gdzie również był odpowiedzialny za negocjacje. Ekspert komentujący w mediach: Polsat, TVP2, TTV, Program 3 Polskiego Radia, Program 4 Polskiego Radia. Psycholog biznesu, metodyk

Barbara Dworak-Bator, trener, coach ICC, mentor, konsultant

Barbara Dworak-Bator

trener, coach ICC, mentor, konsultant

Ma  bogate i różnorodne  doświadczenie  zawodowe. Była menedżerem  ds. komunikacji  wewnętrznej  w międzynarodowej firmie – Commercial Union (dziś Aviva), dziennikarką, redaktorką naczelną czasopism medycznych, rzeczniczką prasową samorządu pielęgniarek i położnych.

Coach, mentor i trener 4GROW. Certyfikowany coach International Coaching Community. Jest współzałożycielką i wiceprezeską  Europejskiego Stowarzyszenia Mentorek Mentoring bez granic, w ramach którego popularyzuje  przedsiębiorczość  i  myślenie  biznesowe.  Ma  bogate i różnorodne  doświadczenie  zawodowe. Była dziennikarką, redaktorką naczelną czasopism medycznych, rzeczniczką prasową samorządu pielęgniarek i położnych, menedżerem  ds. komunikacji  wewnętrznej  w międzynarodowej firmie – Commercial Union (dziś Aviva)

Sabina Dąbrowska-Olbryś psycholog biznesu Warszawa

Sabina Dąbrowska-Olbryś

menedżer ds. rozwoju biznesu, trener, coach ICC, psycholog biznesu

Menedżer z ponad 15-letnim doświadczeniem w obszarze Human Resources. Psycholog, trener, mediator i coach certyfikowany przez International Coaching Community. Posiada bogate doświadczenie zarówno w obszarze zarządzania zespołami, jak i projektami. Ekspert z obszaru pozyskiwania talentów, rekrutacji, rozwoju pracowników oraz zarządzania efektywnością organizacyjną i zespołową.

Psycholog biznesu, mediator, coach certyfikowany przez International Coaching Community (ICC), trener.  Menedżer z 15-letnim doświadczeniem w obszarze Human Resources. Posiada bogate doświadczenie zarówno w obszarze wspierania rozwoju indywidualnego, jak i zespołowego.

Od 2010 roku prowadzi sesje coachingu biznesowego, team coachingu oraz life coachingu. Specjalizuje się w projektach coachingowych dla kadry zarządzającej oraz ekspertów. W roli coacha łączy swoje doświadczenia biznesowe z wiedzą psychologiczną oraz najbardziej praktycznymi technikami, modelami i narzędziami wspierającymi rozwój człowieka. Oprócz metodologii International Coaching Community akredytowanej przez European Mentoring and Coaching Council, korzysta z narzędzi Insights Discovery (posiada certyfikat Insights), modelu Analizy Transakcyjnej wg Berne’a (posiada certyfikat AT101 oraz AT w coachingu) oraz z technik coachingowych wykorzystujących psychologię pozytywną i neurolingwistykę (posiada dyplom psychologa oraz certyfikaty NLP Practicioner, NLP Master). Formę współpracy, metodologię i narzędzia dobiera elastycznie do potrzeb i celu klienta – w zależności od nich, prowadzi sesje „czystego” coachingu, mentoringu, doradztwa lub treningu.

Opinie

Proces coachingu, przez który przeprowadził mnie Mateusz był przede wszystkim dużą dawką pozytywnej energii. Poszczególne spotkania, mimo że nie zawsze były łatwe, dały w pełni satysfakcjonujący efekt finalny. Decyzję o coachingu podjąłem trochę podążając za modą. Byłem ciekaw jak spotkania z coachem mogą wpłynąć na mnie i mój sposób postrzegania świata (nie tylko korporacyjnego). Patrząc z perspektywy tych kilku sesji wysiłek na pewno się opłacił. Najważniejsze było posiadanie partnera do rozmów, który pokazywał mi drugą stronę medalu. Jak ja wpływam na otoczenie i jak to otoczenie może wpływać bądź wpływa na mnie. Nie mniej ważna była pomoc w osiągnięciu zakładanych celów coachingu poprzez cenne wskazówki dotyczące m.in. sposobów postępowania w konkretnych sytuacjach biznesowych, z którymi do tej pory miałem problem. Na spotkania coachingowe czekałem z niecierpliwością mając pewność, że dzięki nim robię kolejne kroki w swoim rozwoju osobistym.

Z wielką przyjemnością polecam Mateusza jako coacha. Jest osobą otwartą na potrzeby drugiej strony, potrafiącą słuchać i co najważniejsze mającą pomysł jak wspólnie wypracować drogę do realizacji celów. Choć Mateusz twierdzi, że cała praca i tak jest wykonywana przez drugą stronę.

Dariusz Kazimierskia
Menedżer Wydziału Zarządzania Projektami
Allianz Polska

 

Dzięki sesjom coachingowym, których było 6, zaczęłam patrzeć na siebie i swoje życie zawodowe w inny sposób. Miałam ogromne szczęście, że moim coachem była Pani Barbara Bator - niesamowicie inspirująca osoba, z dużym doświadczeniem życiowym i zawodowym, a przy tym kobieta bardzo profesjonalna. Fakt podjęcia coachingu uważam za bardzo trafną decyzję, gdyż pomógł mi on w sprecyzowaniu moich celów, a tym samym skrócił drogę do mojej samorealizacji. Bardzo dziękuję Pani Basi oraz firmie 4GROW.

Sylwia Gudima
Tutor
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

 

Sesje z coachem dodały mi skrzydeł. Mój coach dopingował mnie i wspierał na każdym kroku, co było dla mnie bardzo ważne. Każda sesja, która odbywała się w bardzo miłej atmosferze, dodawała mi energii i motywacji do działania. Dzięki sesjom odkryłam w sobie nowe wartości, zrozumiałam własne potrzeby i metody ich realizacji. Zyskałam Większą świadomość i pewność  siebie, z czego jestem bardzo zadowolona.

Justyna Gwoździk 
właściciel firmy
Usługi Geodezyjno Kartograficzne Justyna Gwoździk