Czym jest coaching:

W osiąganiu celów ograniczają nas tylko nasze przekonania i umiejętności... w sumie składające się na efektywność.

A ponieważ:
 

 • Efektywność istnieje tylko w kontekście celu, dlatego coaching zaczynamy od przeformułowania problemu na cel.
 • Efektywność nie jest dziełem przypadku, dlatego na coachingu tworzymy strategię osiągnięcia celu, czyli zespół powiązanych ze sobą działań, myśli, uczuć, przekonań i innych wspierających Cię wewnętrznie i zewnętrznie zasobów.
 • Efektywność nie jest uniwersalną receptą - każdy człowiek jest inny i potrzebuje czego innego, dlatego w coachingu tworzymy rozwiązania, które są najlepsze dla Ciebie.

Coaching to tworzenie Twojej indywidualnej strategii efektywności

Efekt? Już w trakcie coachingu rozwiązujesz problem lub realizujesz cel. Jeśli Twoje plany mają charakter perspektywiczny, odnajdujesz w sobie energię i motywację lub osiągasz gotowość, by je samodzielnie i konsekwentnie urzeczywistniać.

Jak wygląda proces coachingu w Warszawie?

Proces coachingu różni się minimalnie w zależności od wybranego coacha. Wspólną mamy filozofię: zajmujemy się wspieraniem w rozwoju i doskonaleniu Klienta, uważamy, że każdy człowiek jest zdrowy i normalny i że każda osoba ma problemy, bowiem świadczą one o stawianiu sobie celów i ambicji wyrażającej się w stawianiu sobie celów wykraczających poza dostępne kompetencje i zasoby. Zatem wzbogacamy jednostkę. To bardzo istotne założenie odróżniające coaching od psychoterapii. Każdy z nas jest unikatową jednostką, my coachowie - też, dlatego nasz styl pracy jest w jakimś stopniu unikatowy. Jak pracuje każdy z nas?:
 

 • Mateusz Dąbrowski

Pracuję w metodologii integratywnej, eklektycznej: korzystam z różnych narzędzi (coaching, mentoring, trening, szkolenie) w zależności od tego, co w danym momencie jest optymalne dla Klienta.

Spotykam się z Klientem na sesji nie częściej niż raz na miesiąc. Częstotliwość sesji zależy od intensywności pracy Klienta i od jego potrzeb. Klient umawia się z sesji na sesję. Nie czynię założeń dotyczących długości procesu, to Klient podejmuje decyzję z ilu sesji chce skorzystać. Sesja u mnie trwa maksymalnie 1h 30 minut

Współpracujemy podczas sesji, telefon i mail służą do komunikacji w sprawach organizacyjnych. Jeżeli chcesz ze mną porozmawiać, poznać mnie, zadać mi pytania - zapraszam do kontaktu telefonicznego: 505 574 723. Spotykam się z osobami, które są pewne, że chcą ze mną współpracować, w związku z tym nie prowadzę darmowych konsultacji.

 

 • Sabina Dąbrowska - Olbryś

Pracuję w metodologii integratywnej, eklektycznej: korzystam z różnych narzędzi (coaching, mentoring, trening, szkolenie) w zależności od tego, co w danym momencie jest optymalne dla Klienta.

Spotykam się z Klientem na sesji nie częściej niż raz na miesiąc. Częstotliwość sesji zależy od intensywności pracy Klienta i od jego potrzeb. Klient umawia się z sesji na sesję. Nie czynię założeń dotyczących długości procesu, to Klient podejmuje decyzję z ilu sesji chce skorzystać. Sesja u mnie trwa maksymalnie 1h 30 minut

Współpracujemy podczas sesji, telefon i mail służą do komunikacji w sprawach organizacyjnych. Jeżeli chcesz ze mną porozmawiać, poznać mnie, zadać mi pytania - zapraszam do kontaktu telefonicznego: 506 102 423 . Spotykam się z osobami, które są pewne, że chcą ze mną współpracować, w związku z tym nie prowadzę darmowych konsultacji.

 

 • Basia Bator

Standardowo coaching trwa 7 +/- 1 sesji. Sesja trwa 1h 40 min (z przywitaniem, pożegnaniem, kawą - maks. 2 godz.), raz na 3-4 tygodnie, pomiędzy sesjami będę Ci proponować zadania do wykonania.

Możesz ze mną spotkać się na bezpłatnej i niezobowiązującej konsultacji - odpowiem na wszystkie Twoje pytania oraz doradzę, czy temat, z którym przychodzisz jest tematem coachingowym, czy też może są efektywniejsze metody pracy z takim tematem (np. szkolenie, trening kompetencji, mentoring, trening interpersonalny, psychoterapia itp.).
Zaproponuję Ci zasady współpracy i zapytam Cię, co chcesz ze swojej strony dodać, by czuć się komfortowo we współpracy. Pozostanie nam umówienie się na czas potrzebny do podjęcia decyzji - czy chcemy razem wejść w proces coachingu.

Jeśli chcesz ze mną porozmawiać, zapraszam do kontaktu:

Basia Bator 500 293 920

Czy Twoja sprawa kwalifikuje się na coaching?

Klienci najczęściej przychodzą do nas kierując się:
 

 • Tematem

Pragniesz zmienić swoje życie na lepsze, odnaleźć wewnętrzny spokój i czerpać satysfakcję z dnia codziennego? Chcesz popracować nad swoją karierą, optymalnie wybrać odpowiednią dla siebie drogę rozwoju zawodowego?
Pomożemy Ci spojrzeć na Twoje życie z innej perspektywy.
 

 • Problemem

Kłócisz się z bliskimi, coraz trudniej znaleźć Ci nić porozumienia z partnerem? Nie potrafisz konsekwentnie wdrażać swoich planów w życie, nie wierzysz we własny sukces? Strach przed wystąpieniami publicznymi utrudnia lub wręcz uniemożliwia Ci przedstawienie własnych pomysłów w szerszym gronie współpracowników czy też wygłoszenie prezentacji? Masz niskie poczucie własnej wartości, przestałeś stawiać sobie wyzwania, żyjesz z dnia na dzień, a Twoje życie straciło koloryt?
Ułatwimy Ci znalezienie właściwej drogi.
 

 • Celem

Chcesz w ciągu roku posiąść znajomość języka suahili? Czy też może pragniesz nauczyć się, jak być bardziej skutecznym w rozmowach z kontrahentami? Masz marzenia, jednak nie potrafisz znaleźć w sobie odwagi, by zacząć je urzeczywistniać? Dążysz to tego, by być bardziej aktywnym i rozmownym na spotkaniach biznesowych?
Coaching wyzwoli w Tobie pokłady energii do działania

Nie da się wymienić wszystkich przypadków kwalifikujących się na coaching. W zdefiniowaniu Twoich potrzeb pomóc może konsultacja z nami. Zanim zdecydujesz się na coaching, dowiesz się, czy jest on najefektywniejszym narzędziem w Twojej sytuacji.  Masz możliwość wyboru.

Ile trwa coaching?

Coaching wymaga zaangażowania czasowego,  jednak dla efektów coachingu – warto!
Nasi Klienci poświęcają na coaching mniej więcej od 2 do 8 godzin miesięcznie na własną pracę, poza sesją - to niewiele w porównaniu z tym, ile go zyskujesz stając się bardziej skutecznym w swoich działaniach, pełnym energii i motywacji. Efekty Twojej pracy nad sobą będą cennym kapitałem wiedzy i umiejętności przydatnych przez całe życie.

Co osiągnęli Klienci z Warszawy dzięki coachingowi?

 • umiejętność efektywnej realizacji własnych planów oraz wyboru najbardziej optymalnych narzędzi umożliwiających osiągnięcie założonych celów
 • silną świadomość własnych mocnych stron i zalet oraz wzrost poczucia własnej wartości
 • wiedzę o swoich indywidualnych potrzebach i własnej, satysfakcjonującej drodze samorealizacji
 • wewnętrzną radość i optymizm będące wynikiem zidentyfikowania kwestii problematycznych i wytyczenia strategii ich rozwiązania
 • odwagę i motywację, by energicznie realizować swoje marzenia

Rodzaje coachingu w Warszawie

 •  Life coaching Warszawa

Dotyczy Twojego życia ze wszystkimi jego aspektami - pracą, życiem prywatnym, karierą, partnerem czy dziećmi. Dedykowany osobom, które z własnej woli wybierają coaching i z własnego budżetu opłacają go.

 

 • Business coaching Warszawa

Dotyczy Twojego życia zwodowego, jednak jako, że nie da się oddzielić pewnych aspektów Twojego życia prywatnego od zawodowego, więc i takie wątki mogą się pojawić. Przeznaczony jest dla osób, dla których zleceniodawcą i sponsorem coachingu jest firma.

 

 • Coaching dla par Warszawa

Problemy pojawiające się w związku po pewnym czasie są normalnym etapem dojrzewania związku. Coaching dla par jest dedykowany dla osób będących w związku i poszukujących spełnienia, rozwiązania wspólnych problemów, osiągnięcia wspólnych celów.

 

 • Career coaching Warszawa

Dotyczy aspektu kształtowania kariery w Twoim życiu zawodowym. Jak wyżej - oczywiście różne wątki z innych obszarów Twojego życia tu będą się też pojawiać. Przeznaczony jest dla osób, które z własnej woli wybierają coaching i z własnej kieszeni opłacają go

 

 • Coaching dla dzieci Warszawa

Child coaching służy dzieciom w tworzeniu się ich osobowości oraz kompetencji w takim kształcie, który zapewni im optymalną efektywność w otaczających warunkach.
Child coaching jest dedykowany dzieciom powyżej 16 roku życia. Do efektywnego skorzystania z coachingu niezbędna jest umiejętność myślenia abstrakcyjnego, z racji metodologii opartej o struktury poznawcze umysłu. Umiejętność ta zaczyna się wytwarzać po 11. roku życia. Na coaching dla dzieci przychodzą młode osoby zarówno z problemami jak, celami jak i z chęcią zmiany czegoś w swoim życiu.

Metodologie coachingu

 • ICC coaching

ICC coaching WarszawaICC to skrót od International Coaching Community - organizacji szkolącej, certyfikującej i zrzeszającej coachów. Coaching ICC opiera się na własnej metodologii, stworzonej głównie przez Josepha O'Connora i jest jedną z największych, światowych organizacji zrzeszających coachów - liczy około 6 000 coachów na całym świecie. ICC posiada również własne standardy, kodeks coacha oraz zasady etyczne.

Choć sama metodologia coachingu jest stosunkowo nowa, to jej korzenie sięgają daleko - jej ojcem jest Sokrates, gdyż to właśnie on zapoczątkował rozwijanie innych poprzez zadawanie im trudnych/specyficznych pytań zamiast dawania gotowych odpowiedzi.

ICC jest metodologią coachingu holistycznego. Słowo "holistyczny" oznacza, iż mamy do czynienia z coachingiem w którym pracujemy na wszystkich poziomach funkcjonowania psychicznego człowieka (zwanymi poziomami Diltsa lub 4GROW),  w przeciwnieństwie do coachingu operacyjnego (który dotyczy tylko poziomu umiejętności i zachowań). Coaching operacyjny jest instruktażem przeprowadzonym przez wiedzącą lepiej osobę, uczącą mniej doświadczoną osobę i zazwyczaj jest stosowany w sprzedaży bądź obsłudze klienta.
 

 • STR coaching

Coaching STR to metodologia, którą stworzyliśmy pod wpływem setek godzin praktyki w prowadzeniu coachingu głównie w warunkach biznesowych.

Nazwa STR powstała od słowa "strategy", ponieważ metodologię ukierunkowaliśmy na tworzenie indywidualnej strategii efektywności Klienta, podobnie zresztą jak w oferowanym przez nas coachingu ICC. Na czym polega zatem różnica między obiema metodologiami? Różnica jest w narzędziach i technikach coachingowych - są inne, choć osiągamy nimi ten sam cel. Różnica podobna jak między równaniem 2+2=4 i 1+3=4.

Inspiracją do stworzenia naszej metodologii były sesje prowadzone z Klientami z różnych branż: farmaceutycznej, telekomunikacyjnej, finansowej i motoryzacyjnej, w wyniku których wyodrębniliśmy prawidłowości, kluczowe czynniki mające wpływ na funkcjonowanie naszych Klientów, relacje z innymi ludźmi, postrzeganie samych siebie oraz osiągane rezultaty. Następnym krokiem było tworzenie narzędzi i modyfikacje już istniejących oraz wyodrębnienie najefektywniejszych w kontekście osiągnięcia przez Klienta celu.

Wybierz coacha
Mateusz Dąbrowski psycholog biznesu warszawa

Mateusz Dąbrowski

prezes, trener, coach ICC, konsultant, psycholog biznesu

Prezes, trener, coach i konsultant 4GROW. Prezes Stowarzyszenia Negocjatorów Biznesu. Praktyk biznesu - od 2010 roku zarządza firmą. Psycholog biznesu i metodyk - twórca teorii psychologicznych, technik efektywności oraz programów szkoleń. Certyfikowany coach ICC oraz trener, certyfikowany partner i konsultant Insights Discovery. Wykładowca studiów podyplomowych w temacie Charyzma i Zarządzanie konfliktem na Uniwersytecie Adama Mickiewicza.

Prezes, trener i coach 4GROW. Prezes Stowarzyszenia Negocjatorów Biznesu. Certyfikowany coach ICC oraz trener. Praktyk biznesu – stworzył firmę 4GROW i obecnie nią zarządza. Odpowiedzialny za sprzedaż oraz negocjacje z Klientami i kontrahentami, co roku prowadzi frimę przez minimum 60% wzrost dochodu. Wcześniej pracował w sprzedaży i realizacji usług z obszaru HR gdzie również był odpowiedzialny za negocjacje. Ekspert komentujący w mediach: Polsat, TVP2, TTV, Program 3 Polskiego Radia, Program 4 Polskiego Radia. Psycholog biznesu, metodyk

Barbara Dworak-Bator, trener, coach ICC, mentor, konsultant

Barbara Dworak-Bator

trener, coach ICC, mentor, konsultant

Ma  bogate i różnorodne  doświadczenie  zawodowe. Była menedżerem  ds. komunikacji  wewnętrznej  w międzynarodowej firmie – Commercial Union (dziś Aviva), dziennikarką, redaktorką naczelną czasopism medycznych, rzeczniczką prasową samorządu pielęgniarek i położnych.

Coach, mentor i trener 4GROW. Certyfikowany coach International Coaching Community. Jest współzałożycielką i wiceprezeską  Europejskiego Stowarzyszenia Mentorek Mentoring bez granic, w ramach którego popularyzuje  przedsiębiorczość  i  myślenie  biznesowe.  Ma  bogate i różnorodne  doświadczenie  zawodowe. Była dziennikarką, redaktorką naczelną czasopism medycznych, rzeczniczką prasową samorządu pielęgniarek i położnych, menedżerem  ds. komunikacji  wewnętrznej  w międzynarodowej firmie – Commercial Union (dziś Aviva)

Sabina Dąbrowska-Olbryś psycholog biznesu Warszawa

Sabina Dąbrowska-Olbryś

menedżer ds. rozwoju biznesu, trener, coach ICC, psycholog biznesu

Menedżer z ponad 15-letnim doświadczeniem w obszarze Human Resources. Psycholog, trener, mediator i coach certyfikowany przez International Coaching Community. Posiada bogate doświadczenie zarówno w obszarze zarządzania zespołami, jak i projektami. Ekspert z obszaru pozyskiwania talentów, rekrutacji, rozwoju pracowników oraz zarządzania efektywnością organizacyjną i zespołową.

Psycholog biznesu, mediator, coach certyfikowany przez International Coaching Community (ICC), trener.  Menedżer z 15-letnim doświadczeniem w obszarze Human Resources. Posiada bogate doświadczenie zarówno w obszarze wspierania rozwoju indywidualnego, jak i zespołowego.

Od 2010 roku prowadzi sesje coachingu biznesowego, team coachingu oraz life coachingu. Specjalizuje się w projektach coachingowych dla kadry zarządzającej oraz ekspertów. W roli coacha łączy swoje doświadczenia biznesowe z wiedzą psychologiczną oraz najbardziej praktycznymi technikami, modelami i narzędziami wspierającymi rozwój człowieka. Oprócz metodologii International Coaching Community akredytowanej przez European Mentoring and Coaching Council, korzysta z narzędzi Insights Discovery (posiada certyfikat Insights), modelu Analizy Transakcyjnej wg Berne’a (posiada certyfikat AT101 oraz AT w coachingu) oraz z technik coachingowych wykorzystujących psychologię pozytywną i neurolingwistykę (posiada dyplom psychologa oraz certyfikaty NLP Practicioner, NLP Master). Formę współpracy, metodologię i narzędzia dobiera elastycznie do potrzeb i celu klienta – w zależności od nich, prowadzi sesje „czystego” coachingu, mentoringu, doradztwa lub treningu.

Karolina Prusińska - psycholog biznesu Warszawa

Karolina Prusińska

trener, coach, konsultant, psycholog biznesu

Trener z wieloletnim doświadczeniem zawodowym; praktyk biznesu, certyfikowany coach, psycholog biznesu. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim, na specjalizacji Wspieranie Rozwoju Osobowości oraz Psychologię Organizacji i Pracy. Posiada szeroką wiedzę z zakresu wspierania rozwoju kompetencji osobistych, projektowania i organizacji działań szkoleniowo-rozwojowych. Była jednym z trenerów w wewnętrznych programach rozwojowych: Akademia Rozwoju Menedżerów oraz TOP 15 (warsztaty dla „talentów”).

Pracuję w oparciu o standardy ICF (International Coach Federation) oraz w nurcie Zen Coachingu - metodologii łączącej tradycyjny coaching z uważnością (mindfulness), wspierającej klientów w odkrywaniu drogi do samego siebie, do życia w zgodzie ze sobą i swoimi potrzebami. Prowadzę sesje life coachingu i coachingu kariery.

Korzystam również z innych narzędzi (coaching, mentoring, trening, szkolenie) w zależności od tego, co w danym momencie jest optymalne dla Klienta.

Spotykam się z Klientem na sesji raz na 3-4 tygodnie. Częstotliwość sesji zależy od intensywności pracy Klienta i od jego potrzeb. Klient umawia się z sesji na sesję. Nie czynię założeń dotyczących długości procesu, to Klient podejmuje decyzję z ilu sesji chce skorzystać. Sesja u mnie trwa maksymalnie 1h 30 minut

Współpracujemy podczas sesji, telefon i mail służą do komunikacji w sprawach organizacyjnych. Jeżeli chcesz ze mną porozmawiać, poznać mnie, zadać mi pytania - zapraszam do kontaktu telefonicznego: 797 469 221. Spotykam się z osobami, które są pewne, że chcą ze mną współpracować, w związku z tym nie prowadzę darmowych konsultacji.

Opinie

Proces coachingu, przez który przeprowadził mnie Mateusz był przede wszystkim dużą dawką pozytywnej energii. Poszczególne spotkania, mimo że nie zawsze były łatwe, dały w pełni satysfakcjonujący efekt finalny. Decyzję o coachingu podjąłem trochę podążając za modą. Byłem ciekaw jak spotkania z coachem mogą wpłynąć na mnie i mój sposób postrzegania świata (nie tylko korporacyjnego). Patrząc z perspektywy tych kilku sesji wysiłek na pewno się opłacił. Najważniejsze było posiadanie partnera do rozmów, który pokazywał mi drugą stronę medalu. Jak ja wpływam na otoczenie i jak to otoczenie może wpływać bądź wpływa na mnie. Nie mniej ważna była pomoc w osiągnięciu zakładanych celów coachingu poprzez cenne wskazówki dotyczące m.in. sposobów postępowania w konkretnych sytuacjach biznesowych, z którymi do tej pory miałem problem. Na spotkania coachingowe czekałem z niecierpliwością mając pewność, że dzięki nim robię kolejne kroki w swoim rozwoju osobistym.

Z wielką przyjemnością polecam Mateusza jako coacha. Jest osobą otwartą na potrzeby drugiej strony, potrafiącą słuchać i co najważniejsze mającą pomysł jak wspólnie wypracować drogę do realizacji celów. Choć Mateusz twierdzi, że cała praca i tak jest wykonywana przez drugą stronę.

Dariusz Kazimierskia
Menedżer Wydziału Zarządzania Projektami
Allianz Polska

 

Dzięki sesjom coachingowym, których było 6, zaczęłam patrzeć na siebie i swoje życie zawodowe w inny sposób. Miałam ogromne szczęście, że moim coachem była Pani Barbara Bator - niesamowicie inspirująca osoba, z dużym doświadczeniem życiowym i zawodowym, a przy tym kobieta bardzo profesjonalna. Fakt podjęcia coachingu uważam za bardzo trafną decyzję, gdyż pomógł mi on w sprecyzowaniu moich celów, a tym samym skrócił drogę do mojej samorealizacji. Bardzo dziękuję Pani Basi oraz firmie 4GROW.

Sylwia Gudima
Tutor
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

 

Sesje z coachem dodały mi skrzydeł. Mój coach dopingował mnie i wspierał na każdym kroku, co było dla mnie bardzo ważne. Każda sesja, która odbywała się w bardzo miłej atmosferze, dodawała mi energii i motywacji do działania. Dzięki sesjom odkryłam w sobie nowe wartości, zrozumiałam własne potrzeby i metody ich realizacji. Zyskałam Większą świadomość i pewność  siebie, z czego jestem bardzo zadowolona.

Justyna Gwoździk 
właściciel firmy
Usługi Geodezyjno Kartograficzne Justyna Gwoździk