Opinie

Szkolenie było w 100% dopasowane do specyfiki i potrzeb naszej organizacji. Bazowało na realnych przykładach z naszego środowiska biurowego. Ze szkolenia wynoszę kilka gotowych rozwiązań i postanowień zmian w swojej codziennej pracy.

 

To, co ja wyniosłem ze szkolenia, to zupełnie inne widzenie samego siebie. Swoich silnych i słabych stron. Kluczem do takiego efektu, był sposób prowadzenia szkolenia. Liczne prowokacje, które uderzały bardzo mocno w moje ego i słabe strony. Pytanie o moją odpowiedzialność pierwszego dnia, dało mi dużo do myślenia. Pytanie „Czy chcesz, żeby dalej tak było?” jest tym, czego mi brakowało i już wykorzystuje je w życiu prywatnym i zawodowym.
Pierwsza część była dla mnie zaskakujące. Druga była trudna – obfite w męczące konfrontacje z Mateuszem, dzięki którym mogłem poznać swoje strategie myśli i zachowań oraz przećwiczyć poznane techniki w takich sytuacjach.
Jestem pod wrażeniem intensywności szkolenia i braku wymuszanych przerw czy przerzucania pracy tylko na mnie. Nie zauważyłem tego, co zdarza się na innych szkolenia - "proszę o zrobienie ćwiczenia i za 10 minut ….", czy bardzo długich wywodów teoretycznych.
Cały czas czułem, że Mateusz jest ze mną na tym szkoleniu i w pełni się w nie angażuje. Jest to dla mnie bardzo ważne.
Podsumowując szkolenie - oceniam je bardzo dobrze i jestem pewien, że na długo zostanie w mojej głowie.

Minęło już kawał czasu od naszego szkolenia (swoją droga było bardzo ciekawie i dobrze poprowadzone), a dalej mamy możliwość korzystania z tzw. follow’up. Są krótkimi podpowiedziami, przemyśleniami, czasami są to quizy, wcale nie łatwe i dające dużo do myślenia. Cieszę się, że je dostaję bo często daję mi szanse na to, aby na chwilę się zatrzymać, mieć refleksję, aby tak na prawdę później skuteczniej działać z i w zespole. A jakby mało tego, to cały czas mamy kontakt z trenerem, który nigdy nie odmawia ani rozmowy, ani wymiany przemyśleń mailami. Warto skorzystać, polecam.

Mateusz jest najlepiej przygotowanym i najbardziej kompetentnym trenerem z  jakim miałem przyjemność współpracować na przestrzeni 8 lat, czyli od kiedy uczestniczę w szkoleniach.

szkolenie negocjacje

Perfekcyjnie prowadzone szkolenie: Komunikacja interpersonalna, doskonale dostosowane do określonego zapotrzebowania. Doskonały trener perfekcyjnie nawiązujący kontakt z uczestnikami, prowadzący grupę do określonego celu i wyniku. Najlepsze szkolenie na jakim do tej pory byłem.

szkolenie komunikacja interpersonalna

Znakomicie trafiłam. Bardzo przystępna i ciekawa forma szkolenia. Charyzmatyczny trener, komfortowa atmosfera szkolenia. Polecę współpracownikom i znajomym.

Szkolenia było przeprowadzone w bardzo profesjonalny sposób. Merytoryczne wartościowe szkolenie, bardzo ciekawie przedstawiające techniki negocjacyjne. Charyzmatyczny, profesjonalny, bardzo dobrze przygotowany trener.

Fantastyczne i bardzo kompleksowe szkolenie, pozwalające poznać całą szeroką gamę technik zarządzania. Ogromna Charyzma trenera i kontakt, jaki nawiązuje z grupą czyni szkolenia bardzo przekonującym. Uczestnicy mają wiele możliwości samodzielnego przetrenowania prezentowanych technik.

Ciężko spotkać na rynku szkoleniowym trenera z tak dużą charyzmą. Jest to nieoceniona cecha przy budowaniu wiarygodności i pomaga w wyciągnięciu najlepszych wartości ze szkolenia.

To co dla mnie najistotniejsze, to praktyczny wymiar szkolenia: Zarządzanie czasem - mimo trudnej do opanowania specyfiki mojej pracy, znaleźliśmy obszary, które można będzie poprawić. Atmosfera na szkoleniu była bardzo przyjazna i miła, warunki bardzo komfortowe. Wielki plus za gwarancję terminu szkolenia.

Szkolenie przeprowadzone było w sposób interesujący. Było dużo przykładów na których można było przećwiczyć udzielanie informacji zwrotnej, trener zbudował dobrą relację z członkami szkolenia.

Szkolenie z zakresu komunikacji interpersonalnej otworzyło mi oczy, jak różnie mogą być interpretowane treści, które przekazujemy. Wyniosłam z niego garść praktycznej wiedzy, m.in. jak dobierać komunikaty do różnych typów osobowości, aby osiągać zamierzone cele.

 

Miłym zaskoczeniem był dla mnie jeden z punktów benefitów, czyli indywidualna konsultacja z trenerem. Zdecydowałam się na to pół roku po szkoleniu. Podczas rozmowy skupiłyśmy się na przedstawionych przeze mnie potrzebach. Pani trener przeprowadziła mnie przez ćwiczenie dopasowane do aktualnych wyzwań, wykraczając nawet poza program szkolenia. Z jej pomocą dotarłam do źródła problemu, a tym samym mogłam go skutecznie rozwiązać.

W ramach szkolenia miałam możliwość skorzystania z darmowych 90 minut treningu indywidualnego. Skusiłam się i nie żałuję żadnej minuty spędzonej z Trenerem! 

Na indywidualnym spotkaniu miałam możliwość nie tylko przypomnienia sobie najważniejszych dla mnie informacji ze szkolenia, otrzymania nowych materiałów a również co dla mnie okazało się najcenniejsze omówienia/ przećwiczenia sytuacji, która mnie nurtuje. Dzięki treningowi indywidualnemu mogłam w komfortowej dla siebie atmosferze przećwiczyć problematyczną sytuację. Ze spotkania wyszłam bardzo zadowolona i podbudowana nową wiedzą. Gorąco polecam darmowy trening indywidualny.

Zadzwoniłam do 4GROW pod koniec rocznego terminu, kiedy mogłam umówić się na rozmowę z trenerem. Ponieważ pracuję do 16.00 mój trening mógł się odbyć jedynie w godzinach popołudniowych. Z tego powodu nie mogłam rozmawiać z prowadzącym moje szkolenie. Dla 4GROW nie było problemu, aby zaproponować mi w dogodnych dla mnie godzinach rozmowy z innym trenerem.

Miło zaskoczył mnie fakt, że temat rozmowy mogła dotyczyć szerokiego spektrum. To pozwoliło mi na ciekawą konwersację dotyczącą kwestii nad którymi ostatnio dużo myślałam. Rozmowa poszerzyła moje horyzonty. Pani trener pokazała mi kilka ścieżek rozwoju, dzięki którym mogę iść w kierunku, który ostatnio mnie zainteresował. Otrzymałam listę cennych książek, także pomocnych w rozwoju w dziedzinach które mnie ciekawią. Mądra i ciepła rozmowa składała się nie tylko ze wskazówek dot. książek, które warto przeczytać, czy szkoleń, kursów które można przejść ale także z wymiany osobistych doświadczeń czyli rozmowy o praktyce interesujących mnie kwestii w życiu.

Szkolenie pozwala  na wyjście ze strefy komfortu w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach, czego nie da się łatwo osiągnąć gdzieś indziej.

Opinia ze szkolenia wystąpienia publiczne

Dwudniowa praca z Mateuszem to było niesamowite przeżycie pełne wiedzy, aktywności i przede wszystkim wyzwań! Polecam każdemu kto chce lepiej poznać siebie oraz przełamywać bariery.
 

Opinia ze szkolenia z wystąpień publicznych

Szkolenie interesujące, w intrygujący sposób podające wiedzę praktyczną w zakresie wystąpień publicznych. Charakter warsztatowy umożliwia naukę oraz poprawę/korygowanie popełnianych błędów i niedociągnięć.

Na waszym szkoleniu przekraczamy granice nieśmiałości, otrzymujemy informację o tym, co robimy dobrze, a co powinniśmy zmienić.. Mateusz świetnie wyczuwa dynamikę grupy i dostosowuje się do temperamentu każdej osoby. Polecam gorąco!

Odbyłem konsultacje telefoniczną z trenerem Mateuszem Dąbrowskim. Miałem z nim kiedyś szkolenie z negocjacji i w ramach usługi zaproponowano mi nielimitowane konsultacje telefoniczne. Pierwsze trochę w to nie dowierzałem, potem czułem lekką nieśmiałość. W końcu zdecydowałem i umówiłem się na telefon.

W około pół godzinnej rozmowie przegadaliśmy moje najczęstsze przypadki negocjacyjne. W efekcie powstała nowa strategia rozmów przy zakupach gruntów. Moje horyzonty się poszerzyły, sprzedający mogą dostać swoją cenę przy czym ja zyskam w inny sposób. Już w tym miesiącu zaczynam testować to rozwiązanie, a efekty na pewno przedyskutuje z trenerem.

Zacznę od tego, że uważam samą koncepcję takiego treningu za bardzo trafioną.

Do tej pory nie spotkałem się z podobnym pomysłem, a miałem już okazję współpracować z wieloma firmami szkoleniowymi.

Główna korzyść jaką dostrzegam to możliwość przedyskutowania wątpliwości, które pojawiają się w prawdziwym życiu, wtedy kiedy stosuje się techniki omawiane na szkoleniu, już w moim środowisku zawodowym. Czyli tak naprawdę nie zostaję z suchą teorią, ale mam możliwość omówienia efektu czy przećwiczenia innego wariantu, wtedy kiedy mam już własne przemyślenia dotyczące tematów poruszanych na szkoleniu. Dodatkowo jest to świetna motywacja, do tego żeby nie wracać do ‘starego’ sposobu działaniu, ale żeby faktycznie przekuć teorię w praktykę – a tylko wtedy szkolenie ma sens.

Myślę, że uzupełnienie szkolenia grupowego o trening indywidualny adresuje pełny wachlarz potrzeb związanych ze szkoleniem miękkim.

Zaczyna się oczywiście od teorii, dalej na szkoleniu grupowym mamy możliwość poznania opinii innych praktyków oraz wspólnego przećwiczenia omawianych technik i tematów. Jest to doskonałe doświadczenie, nie mniej środowisko jest nieco sztuczne, dlatego że treningowe. Biorąc pod uwagę, że mówimy o zarządzaniu ludźmi, nigdy nie uda nam się stworzyć na sali szkoleniowej rzeczywistej atmosfery, chociażby ładunek emocjonalny jest inny.

Dlatego kiedy wracamy po szkoleniu do ‘naszego świata’ i wdrażamy nowo poznane techniki, dopiero wtedy ćwiczenie jest w pewien sposób pełne. Natomiast dodatkowa możliwość omówienia efektu na spotkaniu indywidualnym, sprawia że mamy możliwość korekty czy zadania pytania, które wcześniej nie przyszłoby nam do głowy.