4GROW Mateusz Dąbrowski 4GROW https://4grow.pl mailto:[email protected] 531314431 Mo-Fri 08:00-17:00 4GROW to butikowa, rodzinna firma szkoleniowa oferująca szkolenia najwyższej jakości z obszaru kompetencji miękkich, osobistych i menedżerskich 4grow.pl https://4grow.pl https://www.facebook.com/4GROW/
Panieńska 9 lok. 25 03-704 Warszawa
firma szkoleniowa szkolenia z kompetencji miękkich szkolenia menadżerskie

Uzyskaj dofinansowanie na szkolenie!

Obniż koszt szkolenia nawet do 0%!

Programy wsparcia z BUR i KFS oferują dofinansowania do szkoleń, a my pomożemy Ci je uzyskać!

Przeczytaj o tych programach, lub zostaw numer – zadzwonimy i opowiemy Ci wszystko. A Ty zdecydujesz, czy chcesz skorzystać ze wsparcia.


icon
Wolisz porozmawiać?
Zostaw numer, oddzwonimy
Wpisz poprawny numer telefonu
Pola wymagane

Szkolenie HR Biznes Partner prawdziwym partnerem

Wersje szkolenia:
online | stacjonarne | mix | zamknięte: Warszawa / Polska

Szukasz szkolenia dedykowanego HR Biznes Partnerom z kluczowych dla tej roli kompetencji "miękkich"? Chcesz w ramach jednego szkolenia zapewnić sobie warsztatowy trening technik i narzędzi dla HR Business Partnera z zakresu asertywności, wywierania wpływu, perswazji, budowania autorytetu, neurolingwistyki, moderowania pracy zespołów, zarządzania konfliktem?

Odpowiadasz za obszar HR w Twojej organizacji i jednocześnie chcesz mieć prawdziwie partnerską relację z biznesem: przedstawicielami innych działów, menadżerami, zarządem? Chcesz umieć nie tylko konstruktywnie i z „klasą” reagować w najtrudniejszych dyskusjach, ale także wspierać biznes (pracowników, menadżerów, zarząd) w dochodzeniu do porozumienia i w znajdowaniu najlepszych rozwiązań?

A może chcesz wzmocnić swój autorytet i zmienić swoją rolę z HR-owego „podwykonawcy” na równorzędnego partnera dla biznesu?

Jeśli tak, to jesteś w dobrym miejscu!
 

Przeczytaj program naszego szkolenia i przekonaj się, że nie znajdziesz w nim typowych zagadnień z obszaru HR.

Sprawdź program lub ZAREZERWUJ

My zakładamy, że jesteś już specjalistą w swojej dziedzinie HR i to, czego teraz potrzebujesz, to praktyczne techniki i narzędzia, dzięki którym zbudujesz relację partnerską z przedstawicielami tzw. "biznesu" oraz dzięki  którym sprawisz, że Twoje wsparcie będzie dla innych na wagę złota. A Ty będziesz szanowanym autorytetem - prawdziwym Partnerem!

Efekty udziału w szkoleniu 

Otrzymasz praktyczne techniki i narzędzia do budowania partnerstwa z biznesem, dzięki którym Twoi klienci wewnętrzni będą chcieli Cię „sklonować”:

 1. Techniki i zabiegi, dzięki którym asertywnie zadbasz o Twoje granice, komfort, potrzeby i efektywność;
 2. Techniki wspierające budowanie autorytetu;
 3. Autorskie narzędzia do radzenia sobie z oporem, obiekcjami, zastrzeżeniami i krytyką;
 4. Techniki do udzielania konstruktywnej krytyki i egzekwowania;
 5. Narzędzia i techniki do budowania porozumienia i zarządzania konfliktem interpersonalnym;
 6. Struktury pytań coachingowych, dzięki którym pomożesz Twoim partnerom znaleźć najlepsze dla nich rozwiązania bez doradzania;
 7. Neurolingwistyczne struktury wzmacniające perswazję Twojego przekazu oraz zaangażowanie Twoich partnerów;
 8. Praktyczne modele, narzędzia i struktury do wspierania Twoich partnerów biznesowych w budowaniu współpracy w zespole.

  Kto poprowadzi Cię przez sztukę budowania kompetencji "miękkich" prawdziwego HR Business Partnera?

  HR Business Partner MateuszHR Business Partner Sabina

  Różne osobowości.

  Ale wiele nas łączy:

  - Jesteśmy doświadczonymi HRowcami, HR biznes partnerami i menadżerami, mamy ponad 15 lat pracy w biznesie i wspólnie z przedstawicielami biznesu a do tego jesteśmy certyfikowanymi psychologami, coachami i trenerami – przekładamy najnowsze odkrycia psychologii na praktykę biznesową. Wywodzimy się z korporacji i jednocześnie współtworzymy kameralną firmę szkoleniową nastawioną na jakość - rozumiemy HR i biznes.

   

   6 cech, którymi wygrywamy z konkurencją

   1. Program tego szkolenia nie koncentruje się na typowych zagadnieniach z obszaru projektów i procesów HR. Obejmuje aktywny, warsztatowy trening technik i narzędzi z zakresu różnorodnych kompetencji miękkich kluczowych w roli HR Biznes Partnera, n.in - asertywności, wywierania wpływu, perswazji, budowania autorytetu, neurolingwistyki, wspierania współpracy zespołowej, zarządzania konfliktem.
   2. W ramach szkolenia, masz 90 minut dodatkowego treningu indywidualnego w ciągu roku od szkolenia, na przećwiczenie poznanych technik sam na sam z trenerem lub na wspólne przedyskutowanie Twoich specyficznych wyzwań zawodowych.
   3. Masz także dożywotnie, nielimitowane ilościowo wsparcie telefoniczne od nas, trenerów, w Twoich wyzwaniach i problemach.
   4. Przez rok po szkoleniu będziemy Cię inspirować dodatkowymi materiałami tzw. "follow up".
   5. Nie odwołujemy szkoleń - wystarczy Twój zapis, by termin tego szkolenia został zagwarantowany.
   6. Opinie naszych uczestników - podpisane pełnym nazwiskiem i firmą. One są najlepszym dowodem na to, czego możesz się spodziewać a ich wiarygodność weryfikuje bezwzględnie jakość szkolenia! Sprawdź także opinie wystawione przez uczestników naszych szkoleń w google TUTAJ.

    

   Opinie o szkoleniu

   Jeżeli myślisz, ze będzie łatwo, miło i przyjemnie to tym bardziej zachęcam do uczestnictwa. Dobra energia szkolenia, fajne budowanie relacji z uczestnikami.

   Bardzo praktyczne szkolenie skupione na przypadkach osadzonych w realiach biznesowych. Przydatne techniki, trener i zawartość skłania do refleksji i motywacji do wdrążenia technik w praktyce.

   i dołącz do grona zadowolonych Klientów!

   Dla kogo szkolenie HR Biznes Partner

   To szkolenie jest dla Ciebie, jeśli:

   1. Masz już specjalistyczną, ekspercką lub menadżerską wiedzę z obszaru HR (jednego lub kilku) i pełnisz lub będziesz pełnić rolę wewnętrznego lub zewnętrznego konsultanta, doradcy, opiekuna, partnera z Twojego obszaru HR, dla wybranej jednostki biznesowej, grupy pracowników, menadżerów lub zarządu;
   2. Masz poczucie, że posiadane przez Ciebie kompetencje eksperckie nie wystarczają Ci do tego, aby partnersko współpracować z Twoimi klientami / współpracownikami (wewnętrznymi lub zewnętrznymi);
   3. Czekają Cię zadania związane z prowadzeniem spotkań zespołowych dla Twoich współpracowników / partnerów biznesowych poświęcone wypracowywaniu zmian, decyzji, planów działań;
   4. Na co dzień prowadzisz trudne rozmowy z partnerami biznesowymi, podczas których wyzwaniem są dla Ciebie ścierające się różne opinie i wywieranie wpływu na Ciebie przez innych;
   5. Twoje zadania polegają lub będą polegać na doradzaniu / wspieraniu menadżerów / zarządu w tematach związanych z zarządzaniem kapitałem ludzkim;
   6. Nie chcesz brać udziału w typowych szkoleniach z asertywności, wywierania wpływu, perswazji – potrzebujesz szkolenia, które rozwija „mieszankę” tych kompetencji w kontekście partnerstwa pomiędzy HR i biznesem;
   7. Zależy Ci na trenerze, który przeszedł przez To, co Ty i uczy tego, czego sam doświadczył i sprawdził skuteczność na własnej skórze ?;
   8. Jesteś gotów na pracę warsztatową, „na sobie” i na wychodzenie podczas szkolenia z własnej strefy komfortu.

   Program szkolenia

   Pobierz program:

   Program szkolenia: HR Biznes Partner

   1. HR Biznes Partner wspiera menadżerów w rozwiązywaniu problemów
   i budowaniu zespołów

   • Model 5 dysfunkcji zespołu.
   • Modele do moderowania spotkań, wypracowywania zmian i nowych rozwiązań:
    • HPI,
    • GROW
   • Coachingowe techniki:
    • zadawania pytań,
    • prowadzenia dyskusji
    • rozwiązywania problemów.

   2. HR Biznes Partner asertywnie stawia granice

   • Analiza Transakcyjna jako model pozycji percepcyjnych i komunikacyjnych do wykorzystania w relacjach biznesowych (dorosły, rodzic, dziecko wg. Berne’a).
   • Trójkąt Dramatyczny (wg Karpmana) jako model destrukcyjnych relacji biznesowych – po czym go poznać, jak w niego nie wchodzić i jak z niego wyjść?
   • Technika 7 kroków do wywoływania w sobie asertywnych zachowań.
   • Techniki asertywnego i pełnego szacunku stawiania granic: Otwarte drzwi / zasłona dymna, Jujitsu, Odroczenie asertywne, Zdarta płyta, technika Zawiszy™.

   3. HR Biznes Partner zarządza roszczeniami i buduje porozumienie

   • Technika zarządzania oporem i pretensjami EGO™, dzięki której będziesz reagować konstruktywnie i zbudujesz porozumienie nawet, gdy druga strona będzie miała zastrzeżenia lub będzie „atakować” Cię (lub innych) słownie.
   • Autorska technika Alternatywy™ - dzięki niej w dyplomatyczny sposób pokażesz korzyści z wyboru Twojego rozwiązania w sytuacji, gdy Twój partner biznesowy oczekuje od Ciebie czegoś innego.
   • Reframing – technika, która pomoże Tobie i Twoim współpracownikom, partnerom  przechodzić od problemów do rozwiązań.

   4. HR Biznes Partner wywiera wpływ – egzekwuje, krytykuje, przekonuje

   • Wyzwalacz Proaktywności™ - "Zacznij od siebie"- wywieranie wpływu na siebie, jako podstawa wywierania wpływu na innych.
   • Jak przekonać audytorium do Twoich rozwiązań? Pomoże Ci w tym nasza autorska technika FAPROK ™.
   • Neurolingwistyka w perswazji – konstrukcje słowne wzmacniające Twój autorytet oraz odpowiedzialność i zaangażowanie Twoich partnerów.
   • Zasady konstruktywnej krytyki oraz techniki eskalujące od informacji zwrotnej do werbalizacji oczekiwań i egzekwowania: feedback / feedforward i scenariusz rozmowy 4AS™.

    

    

   Przyjdź po techniki, które odmienią jakość Twojej współpracy z biznesem!

   Zarezerwuj swoje miejsce na szkoleniu!
   Masz pytanie dot. programu?
   Zostaw numer, oddzwonimy
   Wpisz poprawny numer telefonu
   Pola wymagane

   Terminy szkoleń

   TERMINY WARIANT SZKOLENIA LOKALIZACJA
   2022-03-21 - 2022-03-23

   Szkolenie HR Biznes Partner prawdziwym Partnerem

   Kompleksowe szkolenie z kluczowych dla HR Biznes Partnera kompetencji “miękkich”. Warsztatowy trening technik i narzędzi do budowania partnerstwa i efektywnej współpracy.
   Warszawa Zarezerwuj

    Metodyka szkolenia z HR Biznes Partner prawdziwym Partnerem

    • Szkolenie HR Biznes Partner jest prowadzone warsztatowo - uczestnicy ćwiczą poznawane techniki i narzędzia w bardzo zróżnicowany sposób (tu przeczytasz więcej).
    • Każdy otrzymuje materiały szkoleniowe oraz ćwiczenia i narzędzia (formularze, ściągi, planery, itp).
    • Po szkoleniu HR Biznes Partner uczestnik otrzymuje dostęp do platformy szkoleniowej 4GROW, na której:
     • są osadzone wszystkie materiały szkoleniowe oraz
     • jest forum do komunikacji pisemnej z trenerem i uczestnikami szkoleń z tego tematu, umożliwiające zadawanie pytań oraz wymianę doświadczeń.
    • Uczestnicy online łączą się za pomocą platformy video-szkoleniowej z trenerem (i uczestnikami na sali jeśli takowi się zapisali w ramach formy Mix).

     Benefity - co dostaniesz oprócz szkolenia?

     Szkolenia dla HR

     Trener zapyta o Twoje potrzeby i zaproponuje optymalny
     program GRATIS 

     Możesz porozmawiać z trenerem już dziś o swoich problemach i potrzebach i upewnić się, że zostaną spełnione. A zostaną spełnione, nawet jeśli wykraczają poza formułę szkolenia HR Biznes Partner, bo tylko u nas "program" znaczy coś więcej niż samo szkolenie:

     Szkolenia HR biznes partner

     Trener zaopiekuje się Tobą na EKSTRA treningu
     indywidualnym GRATIS

     Gdy będziesz chciał zająć się wyzwaniem wykraczającym poza program szkolenia, ale związanym z jego tematem, lub przygotować się do ważnej i trudnej sytuacji, przećwiczyć i upewnić się, że optymalnie zastosujesz poznane techniki – masz 90 minut sam na sam z trenerem, w ciągu roku od szkolenia. Poza tym:

     HR biznes partner Szkolenia

     Trener wspiera Cię telefonicznie bez limitu godzin GRATIS

     Bo przecież po szkoleniu zaczynamy widzieć więcej, więc powstają kolejne pytania. No i pomocna dłoń przydaje się, by połączyć z Twoim życiem ogrom wiedzy i technik wyniesionych z naszego szkolenia. Dodatkowo:

     Szkolenia dla HR biznes partnera

     Przez rok trener przesyła Ci dodatkowe materiały GRATIS

     Żebyś cały czas utrzymywał wysokie zaangażowanie i rozpęd w doskonaleniu się. Będziemy inspirować Cię studiami przypadku, quizami, artykułami i złotymi myślami ze szkolenia. I to jeszcze nie koniec, bo:

     Szkolenia dla HR Biznes Partner

     Twoje szkolenie odbędzie się na 100% GRATIS

     Bo my nie odwołujemy szkoleń. Przy każdym szkoleniu jest informacja o tym, czy termin szkolenia jest już gwarantowany. Terminy naszych szkoleń objęte są gwarancją – w zależności od tematu szkolenia – już od 3, 2 lub nawet 1 uczestnika!

     Szkolenia dla HR Biznes Partner

     Możesz wybrać dogodną dla Ciebie formę szkolenia GRATIS

     Dla Twojej wygody wdrożyliśmy innowacyjne na rynku rozwiązanie: szkolenie mix - Ty decydujesz, w jakiej formie chcesz uczestniczyć: online czy stacjonarnie. Jeśli wybrałeś formułę szkolenia stacjonarnego, a zmieniły Ci się plany – nic straconego! W większości naszych szkoleń możesz zmienić formę stacjonarną na online nawet w ostatniej chwili!

      

     Przekonaj się osobiście, jak miły i efektywny może być rozwój!

     Uczestnicy polecają nasze szkolenia live online

     "2 dni przed komputerem w czasie szkolenia live online nie stanowiły dla mnie żadnego problemu "
     „Uważam, że forma szkolenia live online jest porównywalna z klasyczną formą. Jest to dobre rozwiązanie nie tylko na czas kryzysu..”

     A może bliższa Ci klasyczna, stacjonarna forma szkolenia?

     Zadbaliśmy o wszelkie środki bezpieczeństwa wobec COVID-19, a także:

     DLA TWOJEJ WYGODY
     komfort rozwoju w wygodnym fotelu 
     i max 10 osób na sali
      

      

     Przekonaj się o naszej jakości -

      

     Trenerzy prowadzący szkolenie HR Biznes Partner

     Jeśli masz preferencje co do trenera – skontaktuj się z nami i wskaż wybranego trenera, a podamy Ci termin, w którym prowadzi szkolenie.

     Sabina Dąbrowska-Olbryś psycholog biznesu Warszawa

     Sabina Dąbrowska-Olbryś

     dyrektor ds. merytorycznych, trener, coach ICC, psycholog biznesu

     Przez ponad 9 lat odpowiadała za kapitał ludzki w Grupie Pracuj, gdzie pełniła funkcje HR Business Partnera, Learning and Development Managera oraz HR Managera.
     Stworzyła strategię angażującego środowiska pracy, której ważnym elementem była komunikacja wewnętrzna, wzmocnienie kultury organizacyjnej, angażujący przywódcy i efektywny rozwój pracowników. Grupa Pracuj, przy jej wsparciu, co roku otrzymywała tytuł Najlepszego Pracodawcy w rankingu firmy Aon Hewitt.

     Więcej Mniej
     Piotr Drozdowski psycholog biznesu 4GROW

     Piotr Drozdowski

     trener, konsultant, psycholog biznesu

     Ponad 16 lat doświadczenia w projektowaniu i prowadzeniu szkoleń indywidualnych i grupowych. Trener trenerów, ekspert w dziedzinie edukacji dorosłych – prowadził szkolenia z teorii i praktyki efektywnego nauczania dla trenerów, nauczycieli oraz mentorów. Autor kilkudziesięciu szkoleń o tematyce sprzedażowej i HR.

     Przez 5 lat zarządzał szkoleniami, rozwojem pracowników i innymi „miękkimi” aspektami organizacji (rekrutacja, budowanie modeli kompetencyjnych, oceny pracownicze, systemy motywacyjne itp.) w Grupie Pracuj. Posiada ponad 7 lat doświadczenia w prowadzeniu rekrutacji zarówno dla klienta wewnętrznego jak i zewnętrznego. W latach 2010-2012 ekspert portalu Pracuj.pl w zakresie szkoleń z rekrutacji i employer brandingu dla klientów portalu.

     Od 2010 roku partner Polskiego Forum HR w zakresie szkolenia rekruterów Agencji Doradztwa Personalnego z całej Polski. Od 2014 roku wykładowca na podyplomowych studiach Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie z tematyki prowadzenia rozmów rekrutacyjnych, wcześniej wykładowca na podyplomowych studiach z tego samego tematu na wydziale zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

     Więcej Mniej

      

     Poznaj nas osobiście:)

     Wybierz termin szkolenia i zarezerwuj miejsce

     Najbliższe terminy:

     Termin szkolenia
     Miejsce szkolenia dla formy stacjonarnej: Warszawa, Al. "Solidarności" 155 lok. 37  Zobacz na mapie

      

     rabat 20% dla 2 i każdej kolejnej osoby
     Cena Regular: 2 399 zł netto
     Do wyczerpania miejsc
     • Trening indywidualny 150 minut gratis
     • Kontakt z trenerem bez limitu godzin gratis
     • Dodatkowe materiały edukacyjne przez rok gratis
     • Jeśli to Twoje kolejne szkolenie odbierz rabat 100zł

     Dane zgłaszającego

     Wpisz imię
     Wpisz nazwisko
     Wpisz stanowisko/rolę
     Wpisz poprawny email małymi literami
     Wpisz poprawny nr telefonu
     Informacja o stanowisku pozwala trenerowi dostosowywać treści szkolenia do profilu zawodowego Uczestnika a E-mail oraz telefon kontaktowy umożliwiają nam zbadanie potrzeb Uczestnika i przekazanie szczegółów organizacyjnych nt. szkolenia (SMS).
     Podaj dokładny adres do wysyłki w polu uwag poniżej.

     Dane 1 uczestnika szkolenia

     Wpisz imię
     Wpisz nazwisko
     Wpisz stanowisko/rolę
     Wpisz poprawny email małymi literami
     Wpisz poprawny nr telefonu

     Dane do faktury

     Szkolenia prowadziliśmy dla:

     Za co uczestnicy cenią sobie nasze szkolenie z HR Biznes Partner?

     Początek szkolenia: HR biznes partner był dla mnie jak uderzenie pioruna! A tak przecież często w życiu bywa, że spotykają nas sytuacje, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć, a co dopiero kontrolować.. Po szkoleniu będę bardziej czujna i prawdopodobieństwo, że coś mnie zaskoczy, a co dopiero temu czemuś „ uda się mnie porwać z nurtem, niczym strumień pędzący z gór” znacznie się zmniejszyło. Za to serdeczne dzięki!

     Bardzo zaskakujące i pokazujące w praktyce nasze zachowania, mechanizmy obronne, dzięki czemu zwiększyła się moja świadomość i wiem, nad czym powinnam pracować. Trener aktywizuje uczestników, większość technik można przećwiczyć. Na pewno wykorzystam w swojej pracy to, czego się tu nauczyłam.

     Szkolenie prowadzone w ciekawy, czasami zaskakujący sposób, który pozwala doświadczać ważnych aspektów pracy HR Biznes Partnera. Wiele nowych, ciekawych i przede wszystkim użytecznych technik podanych w atrakcyjny sposób.

     Szkolenie „HR Biznes Partnerprawdziwym Partnerem” jest pierwszym szkoleniem, podczas którego miałam okazje poznać a także przećwiczyć narzędzia do pracy z Klientem wewnętrznym wszystkie zaproponowane techniki są adekwatne do potrzeb w „roli HR BP”. Trener z wysokimi kompetencjami merytorycznymi, doświadczeniem i praktyką. Z całą pewnością wrócę jeszcze do 4GROW.

     Szkolenie „HR Biznes Partner prawdziwym Partnerem” polecam wszystkim tym, którzy chcą skonfrontować się z tworzonymi sytuacjami codziennej pracy w warunkach „kontrolowanych”. Szkolenie daje narzędzia, które można zastosować w pracy. Dodatkowo prowadzący stwarza na tyle komfortową atmosferę, że chcesz stawiać czoła nawet największym wyzwaniom! Bardzo polecam!

     Jeżeli myślisz, ze będzie łatwo, miło i przyjemnie to tym bardziej zachęcam do uczestnictwa. Dobra energia szkolenia, fajne budowanie relacji z uczestnikami.

     i dołącz do grona zadowolonych Klientów!

     Chcesz porozmawiać z nami lub wysłać zapytanie?

     Interesuje Cię szkolenie zamknięte lub dla więcej niż 5 osób?

     Przygotujemy dla Ciebie idealną ofertę!

     Masz pytania odnośnie szkolenia?

     Z przyjemnością odpowiemy!
     Wpisz treść zapytania
     Pola wymagane

     Szkolenia otwarte: stacjonarne | online

     stacjonarne realizujemy w Warszawie

     Gabriela Majchrzyk
     Koordynator ds. szkoleń otwartych

     Szkolenia zamknięte: stacjonarne | online

     stacjonarne realizujemy w całej Polsce

     Aleksandra Jastrzębska
     Koordynator ds. szkoleń zamkniętych

     Kup voucher, skorzystaj ze szkolenia w dowolnym momencie!

     • Elastyczny i bezpieczny sposób wykorzystania Twojego budżetu szkoleniowego
     • Nie spieszysz się, korzystasz ze szkolenia kiedy chcesz
     • Twój budżet w przyszłym roku będzie bezpieczny
     Dowiedz się więcej lub zadzwoń 531 314 431

     HR Biznes Partner prawdziwym Partnerem? To możliwe!

     W wielu organizacjach na ostatnim miejscu pod względem autorytetu i strefy wpływu często znajduje się HR Biznes Partner. Prawdziwym Partnerem zazwyczaj jest handlowiec, który przynosi do firmy zyski, pracownik IT, bez którego pomocy nikt w biurze nie może pracować czy menedżer, którego statusu nikt nie ośmiela się podważyć. Osoby, dla których HR Biznes Partner prawdziwym partnerem nie jest, często są przekonane o zbyt miękkim charakterze jego zadań i nie doceniają odpowiedzialności, jaka na nim spoczywa. Nie musi tak być! HR Biznes Partner prawdziwym partnerem może się stać. Budowanie autorytetu, wyznaczanie granic, egzekwowanie pożądanych zachowań, przekonywanie do własnych pomysłów – to kompetencje, które HR Biznes Partner w tym celu powinien nabyć.

     Niestety zazwyczaj sami osłabiamy własną pozycję w firmie, nie mając świadomości, jakie zachowania budują autorytet i nie znając konstruktywnych strategii współpracy. To samo dzieje się w przypadku HR Biznes Partnerów. Prawdziwy partner potrafi zyskać szacunek i pozycję, niezależnie od miejsca zajmowanego w hierarchii organizacji. Spójność komunikatów, postawa, dobór wyrażeń, a nawet pojedynczych słów – to wszystko ma znaczenie! Często to, co powstrzymuje HR-owców przed asertywnym budowaniem wizerunku, to przekonania samych HR Biznes Partnerów! Prawdziwy Partner  w ich oczach to osoba bardziej charyzmatyczna  i stanowcza, jednak nie chcą rozwijać własnej asertywności z obawy przed utratą dobrych relacji w firmie. To błąd! Asertywność to umiejętność zadbania o własne interesy i granice, zazwyczaj przy pomocy bardzo dyplomatycznych narzędzi.  Z ich pomocą HR Biznes Partner zbuduje autorytet, zyska szacunek i zwiększy efektywność pracy, nie pogarszając relacji (wręcz przeciwnie).

     Adekwatne techniki i reakcje wymagają jedynie opanowania i wielokrotnego przećwiczenia. Najważniejszy krok dla HR Biznes Partnera, prawdziwego Partnera to odważyć się na asertywność i większy zakres wpływu. Często nie jest to łatwe po wielu latach funkcjonujących, choć niekonstruktywnych schematów. Bardzo pomocny jest wtedy mechanizm wzbudzania asertywnego zachowania.

     To kilka przykładowych kroków, które pomogą Ci zadbać o własne interesy:

     • Czerwona lampka HR Biznes Partnera. To sygnał ostrzegający, że jakiś bodziec naruszył Twoją wewnętrzną strukturę. Bądź uważny i nie ignoruj impulsu, który podpowiada Ci, że „coś tu jest nie tak”.
       
     • HR Biznes Partnerze, zatrzymaj się! Daj sobie czas do namysłu, by zrozumieć w czym tkwi problem. Możesz powiedzieć na głos: „Coś tu jest nie tak”/ „Stop” / „ Zatrzymaj się”, zadać rozmówcy pytanie, poprosić o chwilę na zastanowienie..
       
     • HR Biznes Partnerze, czego potrzebujesz? Wiedząc już, że nie czujesz się komfortowo w danej sytuacji, zastanów się nad tym, jak chciałbyś żeby było? Odnieś się do własnych potrzeb, interesów, celów.  
       
     • Zyski vs straty HR Biznes Partnera. Odpowiedz sobie na pytania: „Co mogę zyskać, jeśli zachowam się asertywnie?”, „Co mogę stracić, jeśli zachowam się asertywnie?”. Wyobraź sobie najgorszy i najlepszy ze scenariuszy. A teraz zastanów się „Co mogę stracić, jeśli nie zachowam się asertywnie?”. Często zapominamy o tym pytaniu, a okazuje się, że właśnie wtedy, gdy nie podejmiemy żadnych działań, możemy stracić najwięcej (np. poczucie własnej wartości, szacunek). Zdecyduj, jakie straty jesteś gotowy zaakceptować

     Cały algorytm uruchamiania asertywności i wiele wiele więcej skutecznych strategii budowania autorytetu poznasz na szkoleniu „HR Biznes Partner prawdziwym Partnerem.” Zapraszamy!

     Najbliższy termin: 21-23 marca 2022