Za co uwielbiają nasze szkolenie?

Oni też szukali szkolenia, najlepszego - tak jak za pewne i Ty. Porównywali. I wybrali 4GROW. Zdobyte u nas umiejętności wykorzystują w praktyce a ich kariera rozwinęła się. Tak wypowiadali się o naszym szkoleniu:

 

Szkolenie „HR Biznes Partner prawdziwym Partnerem” jest pierwszym szkoleniem, podczas którego miałam okazje poznać a także przećwiczyć narzędzia do pracy z Klientem wewnętrznym. Wszystkie zaproponowane techniki są adekwatne do potrzeb w „roli HR BP”. Trener z wysokimi kompetencjami merytorycznymi, doświadczeniem i praktyką. Z całą pewnością wrócę jeszcze do 4GROW.

Marta Eromin,
HR Biznes Partner,
Poczta Polska

Szkolenie prowadzone w ciekawy, czasami zaskakujący sposób, który pozwala doświadczać ważnych aspektów pracy HR Business Partnera. Wiele nowych, ciekawych i przede wszystkim użytecznych technik podanych w atrakcyjny sposób.

 

Beata Mirek-Madej,
Samodzielny Specjalista ds. personalnych,
MAN

Kto poprowadzi Cię przez sztukę budowania kompetencji "miękkich" prawdziwego HR Business Partnera?

HR Business Partner MateuszHR Business Partner Sabina

Różne osobowości.

Ale wiele nas łączy:

- Jesteśmy doświadczonymi HRowcami, HR biznes partnerami i menadżerami, mamy ponad 15 lat pracy w biznesie i wspólnie z przedstawicielami biznesu a do tego jesteśmy certyfikowanymi psychologami, coachami i trenerami – przekładamy najnowsze odkrycia psychologii na praktykę biznesową. Wywodzimy się z korporacji i jednocześnie współtworzymy kameralną firmę szkoleniową nastawioną na jakość - rozumiemy HR i biznes.

 

Możesz nam zaufać, bo .....

1. Wiemy z czym się mierzysz - my też kiedyś uczyliśmy się jak łączyć HR z biznesem i budować prawdziwie partnerskie relacje

Przechodziliśmy przez te same problemy co Ty.
Borykaliśmy się ze stawianiem granic i szukaniem złotego środka pomiędzy odmawianiem i jednoczesnym budowaniem dobrych relacji.

Uczyliśmy się jak doradzać i być autorytetem dla ludzi, którzy mieli wyższe stanowiska w strukturze firmy i doświadczenia, których my wtedy nie mieliśmy.

Mierzyliśmy się z ambitnym wyzwaniem, jakim było dawanie najwyższej jakości i najlepszego wsparcia klientom wewnętrznym w taki sposób, aby ich z jednej strony zadowolić, z drugiej - nie wyręczać, z trzeciej – aby nie dać się sprowadzić do roli tylko „operacyjnego podwykonawcy” a z czwartej strony – aby mieć udział w strategicznych projektach i decyzjach.

Odkrywaliśmy, na co mamy wpływ a na co nie mamy i co możemy zrobić, aby poszerzać ten krąg własnego wpływu wewnątrz organizacji – w jaki sposób możemy skłaniać innych do podejmowania określonych działań …

2. Jesteśmy praktykami HR i biznesu - mamy bogactwo realnych doświadczeń, z których możesz skorzystać

My nie urodziliśmy się menadżerami, trenerami, świetnymi mówcami i strategicznymi partnerami dla naszych klientów – poprzez lata praktyki nauczyliśmy się przekładać psychologię na biznes. Po prostu rozwinęliśmy u siebie pewne umiejętności i wypracowaliśmy do tego bogaty zestaw najefektywniejszych, praktycznych narzędzi i technik.

Dziś jesteśmy strategicznymi partnerami w obszarze HR dla menadżerów, dyrektorów, zarządów, dla firm małych i dla międzynarodowych korporacji. Potrafimy zadbać o rozwój naszego biznesu i o rentowność naszych projektów, utrzymujemy przy tym najwyższą jakość świadczonych przez nas usług, potrafimy zadbać o granice naszego komfortu osobistego i biznesowego, decydujemy z kim współpracujemy, nierzadko odmawiamy naszym klientom i utrzymujemy jednocześnie z nimi bardzo dobre i długofalowe relacje 😊 Jesteśmy pewni, że dajemy naszym partnerom biznesowym wyjątkową wartość dodaną a oni to wiedzą, otwarcie komunikują i chcą więcej!

3. Otrzymasz od nas praktyczne techniki i narzędzia do budowania partnerstwa z biznesem, dzięki którym Twoi klienci wewnętrzni będą chcieli Cię „sklonować” 😉:

 1. Techniki i zabiegi, dzięki którym asertywnie zadbasz o Twoje granice, komfort,  potrzeby i efektywność;
 2. Model oraz techniki budowania autorytetu;
 3. Autorskie narzędzia do radzenia sobie z oporem, obiekcjami, zastrzeżeniami i krytyką;
 4. Techniki do udzielania konstruktywnej krytyki i egzekwowania;
 5. Narzędzia i techniki do budowania porozumienia i zarządzania konfliktem interpersonalnym;
 6. Struktury pytań coachingowych, dzięki którym pomożesz Twoim partnerom znaleźć najlepsze dla nich rozwiązania bez doradzania;
 7. Neurolingwistyczne struktury wzmacniające Twój przekaz oraz odpowiedzialność i zaangażowanie Twoich partnerów;
 8. Praktyczne modele, narzędzia i struktury do prowadzenia i moderowania spotkań zespołowych.

A zatem szkolenie HR Biznes Partner prawdziwym Partnerem jest dla Ciebie, jeśli:

 1. Masz już specjalistyczną, ekspercką lub menadżerską wiedzę z obszaru HR (jednego lub kilku) i pełnisz lub będziesz pełnić rolę wewnętrznego lub zewnętrznego konsultanta, doradcy, opiekuna, partnera z Twojego obszaru HR, dla wybranej jednostki biznesowej, grupy pracowników, menadżerów lub zarządu;
 2. Masz poczucie, że posiadane przez Ciebie kompetencje eksperckie nie wystarczają Ci do tego, aby partnersko współpracować z Twoimi klientami / współpracownikami (wewnętrznymi lub zewnętrznymi);
 3. Czekają Cię zadania związane z prowadzeniem spotkań zespołowych dla Twoich współpracowników / partnerów biznesowych poświęcone wypracowywaniu zmian, decyzji, planów działań;
 4. Na co dzień prowadzisz trudne rozmowy z partnerami biznesowymi, podczas których wyzwaniem są dla Ciebie ścierające się różne opinie i wywieranie wpływu na Ciebie przez innych;
 5. Twoje zadania polegają lub będą polegać na doradzaniu / wspieraniu menadżerów / zarządu w tematach związanych z zarządzaniem kapitałem ludzkim;
 6. Nie chcesz brać udziału w typowych szkoleniach z asertywności, wywierania wpływu, perswazji – potrzebujesz szkolenia, które rozwija „mieszankę” tych kompetencji w kontekście partnerstwa pomiędzy HR i biznesem;
 7. Zależy Ci na trenerze, który przeszedł przez To, co Ty i uczy tego, czego sam doświadczył i sprawdził skuteczność na własnej skórze 😊;
 8. Jesteś gotów na pracę warsztatową, „na sobie” i na wychodzenie podczas szkolenia z własnej strefy komfortu.

7 cech, którymi wygrywamy z konkurencją

 1. Program tego szkolenia nie koncentruje się na typowych zagadnieniach z obszaru projektów i procesów HR. Obejmuje aktywny, warsztatowy trening technik i narzędzi z zakresu różnorodnych kompetencji miękkich kluczowych w roli HR Biznes Partnera, n.in - asertywności, wywierania wpływu, perswazji, budowania autorytetu, neurolingwistyki, moderowania pracy zespołów, zarządzania konfliktem.
 2. W ramach szkolenia, masz 90 minut dodatkowego treningu indywidualnego w ciągu roku od szkolenia, na przećwiczenie poznanych technik sam na sam z trenerem lub na wspólne przedyskutowanie Twoich specyficznych wyzwań zawodowych.
 3. Masz także dożywotnie, nielimitowane ilościowo wsparcie telefoniczne od nas, trenerów, w Twoich wyzwaniach i problemach.
 4. Przez rok po szkoleniu będziemy Cię inspirować dodatkowymi materiałami tzw. "follow up".
 5. Po szkoleniu otrzymasz indywidualne wskazówki rozwojowe i/lub sugestie kolejnych szkoleń od trenera.
 6. Nie odwołujemy szkoleń - wystarczy Twój zapis, by termin tego szkolenia został zagwarantowany.
 7. Opinie naszych uczestników - podpisane pełnym nazwiskiem i firmą. One są najlepszym dowodem na to, czego możesz się spodziewać a ich wiarygodność weryfikuje bezwzględnie jakość szkolenia! Sprawdź także opinie wystawione przez uczestników naszych szkoleń w google TUTAJ.

 

Zbuduj jeszcze lepszą relację z Twoim biznesem!

Zapisz się na Szkolenie dla HR Business Partnerów!

Program szkolenia HR Biznes Partner

Moduł I: HR Biznes Partner wspiera menadżerów w rozwiązywaniu problemów i budowaniu zespołów

 • Model 5 dysfunkcji zespołu.
 • Techniki i narzędzia do budowania efektywnych zespołów.
 • Modele do wypracowywania zmian i nowych rozwiązań:
  • HPI,
  • GROW oraz
  • „Strategia Walta Disney’a”.
 • Coachingowe techniki:
  • zadawania pytań,
  • prowadzenia spotkań,
  • dyskusji
  • rozwiązywania problemów.
 • Kluczowe techniki, zasady i narzędzia moderowania spotkań i dyskusji zespołowych.

Moduł II: Jak HR Biznes Partner asertywnie stawia granice

 • Analiza Transakcyjna jako model pozycji percepcyjnych i komunikacyjnych do wykorzystania w relacjach biznesowych (dorosły, rodzic, dziecko wg. Berne’a) – zasady, korzyści i zagrożenia relacji równoległych i skrzyżowanych w poszczególnych pozycjach.
 • Trójkąt Dramatyczny (wg Karpmana) jako model destrukcyjnych relacji biznesowych – po czym go poznać, jak w niego nie wchodzić i jak z niego wyjść?
 • Technika 7 kroków do wywoływania w sobie asertywnych zachowań.
 • Techniki asertywnego i pełnego szacunku stawiania granic: Otwarte drzwi / zasłona dymna, Jujitsu, Odroczenie asertywne, Zdarta płyta.

Moduł III: HR Biznes Partner zarządza konfliktem, roszczeniami i buduje porozumienie

 • Technika zarządzania oporem i pretensjami EGO™, dzięki której będziesz reagować konstruktywnie i zbudujesz porozumienie nawet, gdy druga strona będzie miała zastrzeżenia lub będzie „atakować” Cię (lub innych) słownie.
 • Autorski algorytm zarządzania konfliktem RoWaP™ - dzięki niemu zmienisz konflikt którego jesteś stroną, w porozumienie lub wesprzesz mediacyjnie Twoich partnerów (współpracowników, menadżerów) w rozwiązywaniu konfliktów w ich zespołach.
 • Autorska technika Zawiszy™ - pomoże Ci odmówić w taki sposób, by Twój partner dobrze się przy tym poczuł i nadal chciał z Tobą współpracować.
 • Autorska technika Alternatywy™ - dzięki niej w dyplomatyczny sposób pokażesz korzyści z wyboru Twojego rozwiązania w sytuacji, gdy Twój partner biznesowy oczekuje od Ciebie czegoś innego.
 • Reframing – technika, która pomoże Tobie i Twoim współpracownikom, partnerom  przechodzić od problemów do rozwiązań.

Moduł IV: HR Biznes Partner wywiera wpływ – egzekwuje, krytykuje, przekonuje

 • Algorytm pracy z własnym oporem - "Zacznij od siebie"- wywieranie wpływu na siebie, jako podstawa wywierania wpływu na innych.
 • Jak przekonać audytorium do Twoich rozwiązań? Pomoże Ci w tym nasza autorska technika FAPROK ™.
 • Neurolingwistyka w perswazji – konstrukcje słowne wzmacniające Twój autorytet oraz odpowiedzialność i zaangażowanie Twoich partnerów.
 • Zasady konstruktywnej krytyki oraz techniki eskalujące od informacji zwrotnej do werbalizacji oczekiwań i egzekwowania:
  • FUKO
  • 4AS™
 • Autorytet i skuteczność interpersonalna - jak je rozwijać? Poznaj nasz autorski model mądrego budowania własnego autorytetu WiSE 4GROW™.

 

Przyjdź po techniki, które odmienią jakość Twojej współpracy z biznesem!

Zarezerwuj swoje miejsce na szkoleniu!

Za co nas uwielbiają?

Co mówią o szkoleniu uczestnicy i sponsorzy?

Zyskaj jeszcze więcej uznania od biznesu!

Zgłoś się na nasze szkolenie!

Trenerzy prowadzący szkolenie HR Biznes Partner

 Sabina Dąbrowska-Olbryś psycholog biznesu Warszawa

Sabina Dąbrowska-Olbryś

menedżer ds. rozwoju biznesu, trener, coach ICC, psycholog biznesu

Menedżer z ponad 15-letnim doświadczeniem w obszarze Human Resources. Psycholog, trener, mediator i coach certyfikowany przez International Coaching Community. Posiada bogate doświadczenie zarówno w obszarze zarządzania zespołami, jak i projektami. Ekspert z obszaru pozyskiwania talentów, rekrutacji, rozwoju pracowników oraz zarządzania efektywnością organizacyjną i zespołową.

Przez ponad 9 lat odpowiadała za kapitał ludzki w Grupie Pracuj, gdzie pełniła funkcje HR Business Partnera, Learning and Development Managera oraz HR Managera.
Stworzyła strategię angażującego środowiska pracy, której ważnym elementem była komunikacja wewnętrzna, wzmocnienie kultury organizacyjnej, angażujący przywódcy i efektywny rozwój pracowników. Grupa Pracuj, przy jej wsparciu, co roku otrzymywała tytuł Najlepszego Pracodawcy w rankingu firmy Aon Hewitt.

Mateusz Dąbrowski psycholog biznesu warszawa

Mateusz Dąbrowski

prezes, trener, coach ICC, konsultant, psycholog biznesu

Prezes, trener, coach i konsultant 4GROW. Prezes Stowarzyszenia Negocjatorów Biznesu. Praktyk biznesu - od 2010 roku zarządza firmą. Psycholog biznesu i metodyk - twórca teorii psychologicznych, technik efektywności oraz programów szkoleń. Certyfikowany coach ICC oraz trener, certyfikowany partner i konsultant Insights Discovery. Wykładowca studiów podyplomowych w temacie Charyzma i Zarządzanie konfliktem na Uniwersytecie Adama Mickiewicza.

Jest członkiem jury w konkursie "Bohater HR" organizowanego przez HR Standard. Wcześniej pracował w obszarze HR wspierając menedżerów korporacji w zakresie procesów rekrutacyjnych, szkoleniowych i rozwojowych. Ekspert komentujący w mediach: Polsat, TVP2, TTV, Program 3 Polskiego Radia, Program 4 Polskiego Radia.

Tak o TWOJE POTRZEBY nie zadba NIKT inny

Metodologia szkolenia HR Biznes Partner

Stosujemy najefektywniejsze rozwiązania w dziedzinie psychologii procesu nauczania.

Szkolenie HR BP prawdziwym partnerem projektujemy zgodnie z naszym autorskim modelem uczenia się (opracowanym na bazie badań Kurta Lewina i Davida Kolba), na który składają się etapy:

 1. Postawienie Uczestnika w sytuacji wymagającej uruchomienia kompetencji komunikacji interpersonalnejCykl 4GROW na bazie Cyklu Kolba i Kurta Lewina
 2. Analiza i wyciągnięcie wniosków rozwojowych z sytuacji, zdefiniowanie potrzeb i motywatorów Uczestnika do rozwoju w obszarze komunikacji interpersonalnej
 3. Przekazywanie technik oraz prowokowanie do tworzenia technik komunikacji interpersonalnej
 4. Wsparcie Uczestnika w zaadaptowaniu techniki lub narzędzia komunikacji interpersonalnej do sytuacji, z jakimi spotyka się w życiu
 5. Przećwiczenie z Uczestnikiem techniki lub narzędzia komunikacji interpersonalnej w realnej sytuacji lub eksperymentalnej (gorące krzesło, scenki, odgrywanie ról)
 6. Wsparcie Uczestnika w wyciągnięciu wniosków z doświadczenia oraz korygowaniu technik lub narzędzi komunikacji interpersonalnej

Stosujemy w minimum 75% czasu szkolenia formę warsztatową i treningową.

Formy te pozwalają nam docierać do jednego z najgłębszych poziomów funkcjonowania psychicznego człowieka, blokującego zmianę: przekonań. Im zmiana dokonuje się na głębszym poziomie, tym silniej pociąga za sobą zmiany na płytszych poziomach – szczególnie na poziomie wiedzy, umiejętności i zachowań. Ponieważ poziom przekonań jest najgłębszym poziomem, na jaki możemy wpływać szkoleniem, najsilniej warunkujemy rozwój kompetencji komunikacji interpersonalnej. Im bardziej rozwinięta kompetencja, tym efektywniej wpływamy na środowisko, czyli dbamy o własny komfort i skuteczną realizację celów.

Trener korzysta z różnorodnych metod warsztatowo-treningowych:Poziomy Diltsa zmodyfikowane 4GROW

 • Gorące krzesło
 • Odgrywanie ról i scenek
 • Dyskusja moderowana
 • Instruktaż
 • Przykłady audio i video
 • Ćwiczenia indywidualne, w grupach
 • Trening ze stop-klatką na feedback

Zapisz się na szkolenie

Pobierz formularz zgłoszenia

Najbliższe terminy:

Termin szkolenia
rabat 20% dla 2 i każdej kolejnej osoby

Dane firmy

Kup voucher, skorzystaj ze szkolenia w dowolnym momencie!

Na voucher możesz wykupić dowolną ilość szkoleń i wykorzystać go na dowolne szkolenia bez konieczności deklarowania terminu i tematu szkolenia. Decyzję możesz podjąć w każdym momencie. Część szkoleń możesz odbyć jeszcze w tym roku, część w kolejnym, lub wszystkie w 2019 roku. Jeśli nie wykorzystasz środków do końca 2019 roku - zgodnie z Twoją decyzją: albo zwrócimy je na konto płatnika albo przesuniesz je na kolejny rok, a więc nie masz nic do stracenia! Jesteśmy też elastyczni jeśli chodzi o tytuł faktury.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z Anią Góralczuk:
791 412 204.

HR Biznes Partner prawdziwym Partnerem? To możliwe!

W wielu organizacjach na ostatnim miejscu pod względem autorytetu i strefy wpływu często znajduje się HR Biznes Partner. Prawdziwym Partnerem zazwyczaj jest handlowiec, który przynosi do firmy zyski, pracownik IT, bez którego pomocy nikt w biurze nie może pracować czy menedżer, którego statusu nikt nie ośmiela się podważyć. Osoby, dla których HR Biznes Partner prawdziwym partnerem nie jest, często są przekonane o zbyt miękkim charakterze jego zadań i nie doceniają odpowiedzialności, jaka na nim spoczywa. Nie musi tak być! HR Biznes Partner prawdziwym partnerem może się stać. Budowanie autorytetu, wyznaczanie granic, egzekwowanie pożądanych zachowań, przekonywanie do własnych pomysłów – to kompetencje, które HR Biznes Partner w tym celu powinien nabyć.

Niestety zazwyczaj sami osłabiamy własną pozycję w firmie, nie mając świadomości, jakie zachowania budują autorytet i nie znając konstruktywnych strategii współpracy. To samo dzieje się w przypadku HR Biznes Partnerów. Prawdziwy partner potrafi zyskać szacunek i pozycję, niezależnie od miejsca zajmowanego w hierarchii organizacji. Spójność komunikatów, postawa, dobór wyrażeń, a nawet pojedynczych słów – to wszystko ma znaczenie! Często to, co powstrzymuje HR-owców przed asertywnym budowaniem wizerunku, to przekonania samych HR Biznes Partnerów! Prawdziwy Partner  w ich oczach to osoba bardziej charyzmatyczna  i stanowcza, jednak nie chcą rozwijać własnej asertywności z obawy przed utratą dobrych relacji w firmie. To błąd! Asertywność to umiejętność zadbania o własne interesy i granice, zazwyczaj przy pomocy bardzo dyplomatycznych narzędzi.  Z ich pomocą HR Biznes Partner zbuduje autorytet, zyska szacunek i zwiększy efektywność pracy, nie pogarszając relacji (wręcz przeciwnie).

Adekwatne techniki i reakcje wymagają jedynie opanowania i wielokrotnego przećwiczenia. Najważniejszy krok dla HR Biznes Partnera, prawdziwego Partnera to odważyć się na asertywność i większy zakres wpływu. Często nie jest to łatwe po wielu latach funkcjonujących, choć niekonstruktywnych schematów. Bardzo pomocny jest wtedy mechanizm wzbudzania asertywnego zachowania.

To kilka przykładowych kroków, które pomogą Ci zadbać o własne interesy:

 • Czerwona lampka HR Biznes Partnera. To sygnał ostrzegający, że jakiś bodziec naruszył Twoją wewnętrzną strukturę. Bądź uważny i nie ignoruj impulsu, który podpowiada Ci, że „coś tu jest nie tak”.
   
 • HR Biznes Partnerze, zatrzymaj się! Daj sobie czas do namysłu, by zrozumieć w czym tkwi problem. Możesz powiedzieć na głos: „Coś tu jest nie tak”/ „Stop” / „ Zatrzymaj się”, zadać rozmówcy pytanie, poprosić o chwilę na zastanowienie..
   
 • HR Biznes Partnerze, czego potrzebujesz? Wiedząc już, że nie czujesz się komfortowo w danej sytuacji, zastanów się nad tym, jak chciałbyś żeby było? Odnieś się do własnych potrzeb, interesów, celów.  
   
 • Zyski vs straty HR Biznes Partnera. Odpowiedz sobie na pytania: „Co mogę zyskać, jeśli zachowam się asertywnie?”, „Co mogę stracić, jeśli zachowam się asertywnie?”. Wyobraź sobie najgorszy i najlepszy ze scenariuszy. A teraz zastanów się „Co mogę stracić, jeśli nie zachowam się asertywnie?”. Często zapominamy o tym pytaniu, a okazuje się, że właśnie wtedy, gdy nie podejmiemy żadnych działań, możemy stracić najwięcej (np. poczucie własnej wartości, szacunek). Zdecyduj, jakie straty jesteś gotowy zaakceptować

Cały algorytm uruchamiania asertywności i wiele wiele więcej skutecznych strategii budowania autorytetu poznasz na szkoleniu „HR Biznes Partner prawdziwym Partnerem.” Zapraszamy!

17-19.10
Termin gwarantowany
Obiady i przerwy kawowe
W restauracji i na nasz koszt
Pozostało 5 wolnych miejsc
Zagwarantuj swoje miejsce

Pierwszy dzień szkolenia rozpoczynamy punktualnie o 10:00, kończymy o godzinie 18:00. W przypadku szkoleń 2 i 3 dniowych - następne dni szkolenia zaczynamy o 9:00 godzinie i kończymy o 17:00.

Dokładne szczegóły organizacyjne otrzymasz mailem po potwierdzeniu zgłoszenia.

W razie jakichkolwiek pytań pomoże Ci Ania Góralczuk

tel. 791 412 204, email: [email protected]

Szkolenia prowadziliśmy dla

Szkolenie dla Accenture Szkolenie dla Alianz Szkolenia dla Asseco Szkolenia dla Bakoma Szkolenia dla British american tabacco Szkolenie dla Bosh Siemens Szkolenie dla Carrefour Szkolenie dla Cemex Szkolenie dla Centrum nauki Kopernik Szkolenie dla Paradyż Szkolenie dla Cisco Szkolenie dla Detnorske Szkolenie dla Emerson Szkolenie dla Enegizer Szkolenie dla Esselte Szkolenie dla Eurest Szkolenie dla General Motors Szkolenie dla Lufthansa System Szkolenie dla Nespresso Szkolenie dla Nespresso Szkolenie dla Vaillant