4GROW Mateusz Dąbrowski 4GROW https://4grow.pl mailto:[email protected] 531314431 Mo-Fri 08:00-17:00 4GROW to butikowa, rodzinna firma szkoleniowa oferująca szkolenia najwyższej jakości z obszaru kompetencji miękkich, osobistych i menedżerskich 4grow.pl https://4grow.pl https://www.facebook.com/4GROW/ 4GROW
Panieńska 9 lok. 25 03-704 Warszawa
4GROW firma szkoleniowa szkolenia z kompetencji miękkich szkolenia menadżerskie

Szkolenia dla HR

Jeśli pracujesz w dziale HR, to najprawdopodobniej już odkryłeś/łaś, jak bardzo Twoja praca i pozycja w organizacji zależą od pozytywnych i efektywnych relacji z pracownikami / kierownikami. Jakość relacji i współpracy na linii HR - menadżer to często kluczowy czynnik sukcesu organizacji.

 

Każdy, kto chce wspierać swoją firmę poprzez zarządzanie kapitałem ludzkim, w którymś momencie odkrywa, że:

 1. Dobry HR-owiec potrafi połączyć asertywność z budowaniem świetnych relacji – z innymi pracownikami, a w szczególności z menedżerami i zarządem.
 2. Efektywny specjalista ds. HR, ds. Rekrutacji, ds. Szkoleń i Rozwoju, czy też ds. Kadr i Płac - mimo, iż jego stanowisko jest niejednokrotnie niższe w strukturze firmy niż stanowiska jego klientów wewnętrznych i partnerów – potrafi skutecznie wywierać na nich wpływ, ponieważ zna psychologię perswazji i świetnie łączy ją z własną fachową wiedzą, wzmacniając swój autorytet.
 3. Ekspert z obszaru HR potrafi poprowadzić rozmowę rekrutacyjną na każde stanowisko – swobodnie prowadzi wywiad behawioralny i zna najskuteczniejsze pytania rekrutacyjne.
 4. Najlepszy HR-owiec, nawet jeśli jest dopiero specjalistą, już potrafi zarządzać zespołem i motywować pracowników – bo jest partnerem dla menedżerów i wspiera ich na co dzień.
 5. Każdy ekspert od kapitału ludzkiego w środowisku biznesowym, powinien wiedzieć jak połączyć psychologię z biznesem.
 6. Skuteczny pracownik Działu HR potrafi dogadać się z każdym - jest przez wszystkich dobrze rozumiany i świeci przykładem efektywnej komunikacji interpersonalnej.
 7. Aby być autorytetem i zwiększać swój wpływ na organizację - powinien być zawsze gotowy do błyskawicznego przygotowania i poprowadzenia porywającej prezentacji przed zarządem lub nawet - całą firmą.
 8. HR-owiec jest „człowiekiem – orkiestrą”, a zatem powinien być także mistrzem w zarządzaniu sobą w czasie.
 9. Aby nie tylko przetrwać w Dziale HR - ale przede wszystkim rozwijać się razem ze swoją organizacją - świetny HR-owiec jest oazą spokoju i z łatwością zarządza własnymi emocjami oraz stresem.
 10. Skuteczny pracownik działu HR jest wzorem do naśladowania dla wszystkich pracowników w firmie w obszarze budowania partnerskich relacji – bo każdy pracownik jest jego klientem wewnętrznym i partnerem bizneswym.

Powyższa lista to 10 kluczowych kompetencji każdego skutecznego Specjalisty ds. HR, Specjalisty ds. Rekrutacji, Specjalisty ds. Szkoleń i Rozwoju Pracowników, Specjalisty ds. Kadr / ds. Personalnych, HR Business Partnera oraz HR Managera i Dyrektora ds. HR / Kapitału Ludzkiego. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób możesz rozwinąć u siebie powyższe kompetencje - przejrzyj listę szkoleń, które szczególnie polecamy dla Działu HR:

 

1. Szkolenia dla HR z asertywności

Skuteczny HR-owiec wyraża własne zdanie używając formy, która jest konstruktywna, nawet gdy odmawia lub egzekwuje polecania w stosunku do współpracowników, jak i podwładnych/przełożonych, kontrahentów jednocześnie dbając o relację z drugą stroną.  

 

HR szkolenia asertywność

 

Chronić swój komfort oraz zbudować wewnętrzną strategię pewności siebie pomoże Ci szkolenie dla HR z Asertywności i obrony przed manipulacjami

2. Szkolenia dla HR z Wywierania wpływu, perswazji, argumentacji i budowania autorytetu

  Skuteczny HR-owiec wywiera wpływ i stosuje perswazję nie naruszając granic etyki używając logicznych argumentów. Potrafi rozpoznać manipulację innych osób oraz zmienia kierunek siły wpływu na swoją stronę, a na niekonstruktywne zarzuty i krytykę na forum reaguje z „klasą”.

    

   3. Szkolenia dla HR z Rozmowy Rekrutacyjnej - Wywiad Behawioralny

   Skuteczny HR-owiec omie rozpoznać czy potencjalny pracownik posiada daną kompetencję i wie o co i jak pytać kandydata. Zna „chwyty” kandydatów w udzielaniu odpowiedzi podczas rozmowy rekrutacyjnej i sposoby na poradzenie sobie z nimi.

    

   kurs HR rekrutacja

    

   W tym zakresie poszerzy Twoje umiejętności szkolenie z Rekrutacji - wywiad behawioralny, zaawansowane techniki

   4. Szkolenia dla HR z Zarządzania zespołem, przywództwa i motywowania pracowników

   Skuteczny HR-owiec motywuje, inspiruje i angażuje pracowników - również niefinansowo. Sprawiedliwie rozlicza i ocenia ich ze zleconych zadań oraz dyscyplinuje opornych.  Jego zespół współpracuje i wspiera się w realizacji wspólnych celów, za które czują się współodpowiedzialni.

    

   5. Szkolenia dla HR z Komunikacji w zespole na bazie Insights Discovery

   Skuteczny HR-owiec potrafi dopasować zadania i stanowiska do indywidualnych preferencji osobowościowych pracowników, zwiększając dzięki temu efektywność zespołu. Potrafi zarządzić konfliktem we wczesnej fazie oraz mądrze planuje rozwój pracowników, by nowe kompetencje współgrały lub uzupełniały ich osobowość.

    

   HR szkolenia komunikacja insights

    

   Poznasz siebie i nauczysz się konstruktywnie wykorzystać psychologię osobowości w komunikacji podczas szkolenia: komunikacja w zespole

   6. Szkolenia dla HR z Komunikacji Interpersonalnej

   Skuteczny HR-owiec ma świadomość, że jego komunikacja wpływa na nastawienie i motywację innych, dlatego jasno i rzeczowo przekazuje polecenia/instrukcje/komunikaty oraz jest nastawiony na aktywne słuchanie i identyfikowanie potrzeb.

    

   szkolenia dla HR komunikacja interpersonalna

    

   Twoją komunikację poprawi szkolenie z Komunikacji Interpersonalnej

   7. Szkolenia dla HR z Prezentacji biznesowych i wystąpień publicznych

   Skuteczny HR-owiec potrafi poprowadzić inspirującą prezentację, panuje nad stresem w czasie wystąpienia publicznego i potrafi zarządzić trudnym zachowaniem odbiorców. Przekonuje ich do swojego przekazu, tezy lub rozwiązania w ciekawy sposób, budując przy tym autorytet między innymi naturalną dla siebie mową ciała.

    

   szkolenia dla HR prezentacje

    

   Twoje prezentacje i wystąpienia publiczne będą niezapomniane dzięki szkoleniu: Prezentacje biznesowe i wystąpienia publiczne

   8. Szkolenia dla HR z Zarządzania czasem i sobą w czasie

   Skuteczny HR-owiec - w natłoku różnorodnych zadań od wielu klientów, w olbrzymiej presji czasowej i wysokich oczekiwaniach ze strony biznesu - potrafi perfekcyjnie priorytetyzować, planować, koncentrować się i automotywować.

    

   szkolenia HR zarządzanie czasem

    

   W tym zakresie rozwinie Twoje kompetencje szkolenie: Zarządzanie czasem - po większą efektywność

   9. Szkolenia dla HR z Zarządzania stresem i emocjami

   Skuteczny HR-owiec dąży do realizacji celów firmy, radząc sobie z podejmowaniem niezbędnego ryzyka i proaktywnie podchodząc do trudności poszukując rozwiązań. Komunikuje w otwarty i konstruktywny sposób swoje emocje i potrzeby. Poprzez swoje opanowanie, nastawienie na poszukiwanie rozwiązań i optymizm buduje pozytywny wizerunek.

    

   10. Szkolenia dla HR - Partnerskie Relacje: Udzielanie i przyjmowanie Informacji zwrotnej

   Skuteczny HR-owiec dba o potrzeby swojego klienta wewnętrznego / partnera biznesowego. W profesjonalny sposób prowadzi go, aby uświadomił sobie i zwerbalizował własne potrzeby i oczekiwania. Następnie w sposób satysfakcjonujący i partnerski dostarcza rozwiązania.

    

    

    

   Jeśli pracujesz w dziale HR i masz poczucie, że w którymś z powyższych punktów, masz jeszcze „pracę domową” do odrobienia, to dobrze trafiłeś/łaś!

   Szkolenia HR oferowane przez 4GROW pomogą Ci w rozwoju Twoich kompetencji we wszystkich powyższych obszarach!

   Skąd to wiemy?

   Bo sami byliśmy HR-owcami i wiemy, z czym się mierzysz. Jesteśmy praktykami – uczymy tylko praktycznych technik i przekazujemy wiedzę, która nam również pomogła. Jesteśmy psychologami, menedżerami, coachami i trenerami – łączymy psychologię i przywództwo, z biznesem. Sprawdź nasze profile, opinie i referencje – one mówią same za siebie. Zapraszamy, do wspólnej, intensywnej pracy na Sali szkoleniowej. Pamiętaj, że dobry HR-owiec to ten, który dba o rozwój własny, aby co najmniej dorównywać kompetencjami swoim klientom wewnętrznym i partnerom!