Szkolenie z Komunikacji Interpersonalnej

Wersje szkolenia: stacjonarne Warszawa | live online
Komunikacja - szkolenia otwarte

To szkolenie z komunikacji robi różnicę... Wyobraź sobie, że w końcu wiesz, co w Twojej komunikacji szwankuje, powodując że zamiast przybliżać się do celu - oddalasz się.

A teraz wyobraź sobie, że umiesz się wyrażać jasno i efektywnie - to znaczy komunikując się osiągasz zamierzone efekty!
Taki stan osiągasz już na szkoleniu.

Sprawdź program lub ZAREZERWUJ

Jak to robimy? Przejdziesz przez zaawansowany trening interpersonalny "na żywo" - oprócz technik, wiedzy i solidnego treningu będziesz dostawać na bieżąco feedback i wskazówki trenera, dzięki którym na bieżąco będziesz się doskonalić w komunikacji!

COVID19 - jak dbamy o Twoje bezpieczeństwo na sali szkoleniowej >>sprawdź

Za co uwielbiają nasze szkolenie z komunikacji:

Minęły dopiero trzy dni od szkolenia z komunikacji, a już widzę konkretne rezultaty dzięki stosowaniu zaprezentowanych technik i narzędzi. Polecam to szkolenie każdemu, kto chce podnieść jakość komunikacji, zarówno na poziomie rodziny jak i biznesu.

Zaskakująca metoda prowadzenia szkolenia z komunikacji, nadająca mu nowy wymiar i wartość . Fantastyczne rezultaty! Wiele się dowiedziałam o sobie, a co więcej dzięki poznanym technikom byłam w stanie wprowadzić zmiany od razu. I to zmiany, które zostały pozytywnie zweryfikowane przez pozostałych uczestników szkolenia. Polecam wszystkim.

Komunikację do tej pory uważałam za umiejętność, którą każdy posiada. Po tym szkoleniu zdałam sobie sprawę, jak bardzo mylnie mogły być odbierane sygnały wysyłane przez mnie. Świetne szkolenie z komunikacji  interpersonalnej! Polecam każdemu, kto choć przez chwilę poczuł się niezrozumiany przez drugą stronę. Ogromną zaletą jest indywidualny tryb prowadzenia - dopasowany osobiście do każdego uczestnika.

W przeciwieństwie do wielu szkoleń, w których uczestniczyłam to szkolenie z komunikacji okazało się strzałem w dziesiątkę. Nie ma co, żałować czasu i pieniędzy na szkolenie, które wyposaża Cię w wiedzę i daje szansę na rozwinięcie umiejętności, które mogą uczynić Ciebie, Twoje otoczenie i relacje z innymi lepszymi. Polecam nawet tym, którzy myślą, że ich relacje z otoczeniem nie są najgorsze. Prowadząca zajęcia nie jest nawiedzonym, zmanierowanym trenerem czy psychologiem, który uważa, że zastosowanie technik w komunikacji jest zawsze uniwersalne i rozwiązuje, każdy problem w relacji człowiek-człowiek. Życzliwość i niezwykła umiejętność słuchania przez trenera sprawiła, że podczas szkolenia komunikacja... mogłam się otworzyć i przełamać w trakcie wykonywania ćwiczeń.

Bardzo dobre merytoryczne szkolenie z komunikacji, które mnie zainspirowało do dalszego rozwoju. Trener o wysokich kompetencjach, potrafiący zbudować od pierwszych chwil szkolenia doskonałą relację ze wszystkimi uczestnikami.

Dużo istotnych informacji, w tym te najważniejsze o samym sobie, brak litości dla najgorszych nawyków i wiele okazji do wyćwiczenia najlepszych sposobów efektywnej komunikacji. Do tego trener, który nie pozwoliłby mi opuścić sali, dopóki wszystkie moje oczekiwania wobec szkolenia Komunikacja nie zostałyby zrealizowane. Pod koniec drugiego dnia byłem porządnie wyczerpany, ale wychodziłem pełny sił na rozprawienie się z codziennymi błędami komunikacji.

Burza mózgu! Szkolenie uświadomi Twoje błędy i nauczy co należy powiedzieć w danej sytuacji. Zaskoczył mnie niekonwencjonalny sposób szkolenia z komunikacji interpersonalnej: trening, warsztaty oraz indywidualne podejście do uczestnika. Polecam szkolenie ponieważ uzyskałam wiele technik komunikacyjnych, które mam nadzieję zastosować w sprawach zawodowych.

Szkolenie Komunikacja pozwala uświadomić sobie szereg przyzwyczajeń, rutynowych zachowań,  które w skuteczny sposób uniemożliwiają właściwą i poprawną komunikację. Najbardziej wartościowe były momenty przełożenia teorii na praktykę w scenkach sytuacyjnych. Uczestnik mógł się poczuć dosłownie jak na „gorącym krześle” mierząc się z własnymi nawykami. Niestandardowy sposób prowadzenia szkolenia z komunikacji oraz intensywny program, który zachęca uczestników do wejście w interakcję nie pozwala odpłynąć myślami. Trener żywo reaguje na potrzeby i oczekiwania uczestników, co powoduje, że szkolenie „żyje”. Brak porównania z innymi szkoleniami o podobnej tematyce. Relacja jaką buduje trener z uczestnikami jest zaskakująco pozytywna a każdy z uczestników traktowany jest wyjątkowo. Sposób prowadzenia szkolenia Komunikacja nie jest sztampowy - na co niewątpliwie ma wpływ charakter i charyzma trenera. Każdy z uczestników szkolenia miał realny wpływ na przebieg szkolenia i był częściowo jego kreatorem. Dynamiczny charakter szkolenia z komunikacji interpersonalnej powodował, że po pierwszym dniu szkolenia z niecierpliwością czekałam na ciąg dalszy.

Szkolenie z komunikacji przeprowadzone w sposób profesjonalny. Bardzo ciekawie zaaranżowane scenki. Trafne przykłady opisujące techniki.

Szczerze polecam szkolenie: Komunikacja interpersonalna przeprowadzone przez firmę 4GROW. Można z niego wynieść zarówno wiedzę teoretyczną, jak i konkretne umiejętności, przydatne każdemu, kogo praca opiera się przede wszystkim na współpracy z ludźmi, gdzie najważniejsza jest komunikacja. Szkolenie prowadzone jest w miłej, niemal przyjacielskiej atmosferze, zapewniającej komfort i poczucie bezpieczeństwa. W głównej mierze jest to zasługą prowadzącej trenerki, osoby doskonale przygotowanej pod względem merytorycznym, z niewątpliwym urokiem osobistym. Jestem pod wrażeniem jej szerokiej wiedzy i łatwości jej przekazywania. Niewątpliwą, nie zawsze spotykaną na innych szkoleniach, zaletą jest doskonała organizacja czasu zajęć, tak że uczestnicy ani się nie nudzą, ani nie czują się przeciążeni czy przemęczeni. 
Warto wspomnieć także o ciekawych materiałach szkoleniowych, które otrzymują wszyscy uczestnicy. Są one tak opracowane. że nie ma potrzeby notowania wszystkich informacji, co odciąża osobę słuchającą i pozwala bardziej się skupić na przedmiocie szkolenia. Uczestnicy sami uzupełniają poszczególne strony, aktywnie je współtworząc. Ćwiczenia i zadania dla uczestniczących w szkoleniu, przygotowane przez trenerkę, utrwalają zdobytą wiedzę, czasami zaskakują (ale tylko pozytywnie) i inspirują do dalszego twórczego rozwoju.
To naprawdę profesjonalne, warte polecenia szkolenie z komunikacji interpersonalnej.

Uczestnicy polecają nasze szkolenia live online

"2 dni przed komputerem w czasie szkolenia live online nie stanowiły dla mnie żadnego problemu "
„Uważam, że forma szkolenia live online jest porównywalna z klasyczną formą. Jest to dobre rozwiązanie nie tylko na czas kryzysu..”
„Mam bardzo pozytywne wrażenia po tym szkoleniu live online. Szkolenie trwało 2 dni po 8h, a nawet nie dało się tego odczuć.”

Szkolenia prowadziliśmy dla:

Nauczysz się na szkoleniu z komunikacji:

 • efektywniej komunikować się w zespole i między zespołami
 • nawiązać nić porozumienia i pozytywną relację z osobami, z którymi miałeś trudność w komunikacji
 • odczytywać to, co do tej pory było niejasne, niewypowiedziane w komunikatach od innych
 • skuteczniej komunikować się sytuacjach gdy chcesz wyrazić swoją opinię/ocenę lub odnieść się do opinii/oceny innych osób
 • świadomie korzystać ze słów i języka Twojego ciała - tak, by osiągać określone cele, np. wzmocnić własny wizerunek i autorytet
 • lepiej zarządzać komunikacją w sytuacjach konfliktowych, a zmiana Twojego sposobu komunikacji sprawi, że wiele z takich sytuacji już nie powstanie
 • Twoje komunikaty staną się jasne i czytelne dla innych

Szkolenie z komunikacji jest dla Ciebie jeśli:

 • używasz zbyt wielu słów do komunikacji tego, co masz na myśli
 • czujesz, że Twoi rozmówcy nie do końca Cię rozumieją
 • lub Ty nie do końca rozumiesz rozmówców
 • w efekcie czego rezultaty współpracy nie są optymalne
 • masz trudność w komunikacji z innym pokoleniem lub płcią
 • Twoje komunikaty są mylnie rozumiane
 • niektórzy się obrażają za to, co mówisz lub piszesz
 • chcesz budować lepsze relacje, wzbudzać większą sympatię
 • chcesz rozumieć podteksty, lepiej radzić sobie z sarkazmem i ironią innych w komunikacji
 • zależy Ci na tym, by na spotkaniu dochodzenie do rozwiązania problemu było szybką, efektywną i uporządkowaną komunikacją
 • chcesz lepiej radzić sobie z próbami zawstydzania Cię lub wytrącenia z wątku myślowego
 • chcesz lepiej rozumieć inne typy ludzi i dobrze się czuć przy nich, a nawet umieć się do nich dopasować i zrozumieć ich.

Rozwijanie umiejętności komunikacji zalecamy pracownikom, którzy:

 • zarządzają zespołem
 • mają kontakt z klientami lub kontrahentami
 • współpracują z innymi
 • przekazują innym swoją wiedzę
 • prowadzą spotkania/zebrania/konferencje
 • wykonują zadania organizacyjne/koordynacyjne

Komunikacja interpersonalna - za co ceni ją biznes? 

szkolenie 4grow komunikacja ważne dla biznesu  Firma, która dba o wysokie kompetencje komunikacyjne swoich pracowników osiąga przewagę skuteczności przez oszczędność czasu i pieniędzy - zamiast konsumować czas na naprawę błędów wynikających z niejasnych komunikatów i nieporozumień, pracownicy mogą wykorzystać go na rozwijanie kolejnych projektów!

Nieumiejętna komunikacja interpersonalna powoduje, że pracownik:

 • deleguje zadania w sposób niejasny, co wpływa na jakość pracy oraz morale pracowników
 • wykonuje polecenia bez upewnienia się, że interpretuje je we właściwy sposób, co może prowadzić do mylnych założeń i błędów w wykonywanych czynnościach
 • może nie wychwycić niuansów w komunikacji i w odpowiednim momencie zadbać o porozumienie w rozmowie z przełożonym/ współpracownikiem/ klientem/ kontrahentem
 • może nie dostosować sposobu wypowiedzi do sytuacji i rozmówcy, a tym samym negatywnie wpłynąć na nastawienie i rezultat komunikacji  
 • może mieć trudności z nawiązywaniem relacji i budowaniem zaufania
 • przekazując wiedzę, nie zwraca uwagi na klarowność i przystępność swoich wypowiedzi
 • nie dostrzega wpływu swojego sposobu komunikacji na jakość współpracy i atmosferę w zespole
 • może nieprawidłowo odczytywać intencje i przejawiać negatywne nastawienie w stosunku do zadania/problemu/osoby

Skuteczna komunikacja interpersonalna sprawia, że pracownik:

 • ma świadomość, że jego komunikacja wpływa na nastawienie i motywację innych - rozważnie podchodzi do tego, co mówi i jak słucha
 • upewnia się, że dobrze rozumie powierzone zadanie - wie, że poprawność interpretacji zależy od niego
 • jasno i rzeczowo przekazuje polecenia/instrukcje/komunikaty -  zabezpieczając ryzyko błędnych interpretacji
 • jest nastawiony na aktywne słuchanie, identyfikowanie potrzeb i znalezienie punktów wspólnych w komunikacji, np. w relacjach z podwładnymi czy klientami
 • jako menedżer dba o otwartą komunikację, by sprzyjać atmosferze zaufania w zespole
 • dba o komfort rozmowy i wspólną płaszczyznę porozumienia, dobiera odpowiedni język i styl komunikacji do roli społecznej, sytuacji i osobowości rozmówcy
 • w sytuacjach konfliktowych działa strategicznie z nastawieniem na znalezienie konstruktywnych rozwiązań poprzez odpowiednią komunikację
 • dzieli się wiedzą i dba, by przekazywać ją jasno i rzeczowo - wpływa na przepływ wiedzy i rolę, jaką odgrywa komunikacja w całej organizacji
 • przekazuje konstruktywną informację zwrotną
 • jest świadomy własnych zachowań i jakie słabe strony ma jego komunikacja, co daje mu możliwość szybszej analizy i korekty
   Twój szef potrzebuje solidnych argumentów?

   Wszystko, czego potrzebuje Twój szef, by podjąć decyzję o Twoim zapisie. Przedstaw pakiet korzyści dla firmy z Twojego udziału, a niedługo spotkamy się na szkoleniu! :)

   Wybierz wariant szkolenia i sprawdź program

   Komunikacja w zespole projektowym, czyli jak razem wypracować rozwiązanie

   • Technika asertywnego zgłaszania własnego pomysłu / rozwiązania,
   • Jak krytykować pomysły i rozwiązania, by nie podciąć ich autorowi skrzydeł – autorska technika przydatna szczególnie w dyskusjach zespołowych
   • Jak zareagować „z klasą”, konstruktywnie, gdy ktoś Cię krytykuje na forum,
   • Strategia Walta Disney’a – jak dojść do porozumienia i wspólnie wypracować rozwiązania

   Trening komunikacji w różnych sytuacjach

   Twój aktywny trening komunikacji w grupie z feedbackiem i wskazówkami „na gorąco” – od trenera i od innych uczestników szkolenia (do Twojego sposobu komunikowania się werbalnie i mową ciała).

   • Komunikacja w sytuacjach konfrontacyjnych
   • Udzielanie informacji zwrotnej w trudnych interpersonalnie sytuacjach
   • Proaktywna postawa w komunikacji - branie odpowiedzialności za przebieg i efekt rozmowy

   Dyplomacja w komunikacji mówionej i pisanej

   • Jak dać feedback korygujący lub docenić,
   • Jak komunikować problem, dezaprobatę i niezadowolenie,
   • Jak pospieszać opieszałych,
   • Jak wyznaczać granice i mówić o swoich potrzebach/oczekiwaniach,
   • Jak zmieniać swoją komunikację, gdy chcesz:
    • zmotywować do działania, do podjęcia decyzji,
    • zaangażować i wzmocnić odpowiedzialność u odbiorcy,
    • wzmocnić swój autorytet.

   Ukryte Poziomy Komunikatów™ - to, czego nie widać i nie słychać, ale wpływa na rozmówcę

   • Kiedy nie wiadomo o co chodzi..., chodzi o Ukryte Poziomy Komunikatów™! - nauczysz się odczytywać ukryte treści w wypowiedzi rozmówcy
   • Wzmocnisz swój przekaz i łatwiej trafisz swoim komunikatem do odbiorcy, dzięki umiejętnemu przekładaniu treści z Ukrytych Poziomów Komunikatów™ na poziomy jawne
   • Czemu słysząc to samo, słyszmy co innego - model 4 płaszczyzn komunikacyjnych (4 par uszu) wg F.S. von Thun’a
   • Praktyczne sposoby na dobrą komunikację z różnymi rozmówcami, np.
    • kobiety vs. mężczyźni - jak znaleźć wspólny język,
    • „przewrażliwieni” - jak uchronić ich od przykrych uczuć vs. „nieczuli” - jak uaktywniać w nich empatię,
    • "nadinterpretujący" - jak uchronić ich przed złą interpretacją vs. "mało domyślni" - jak pomóc im w lepszym rozumieniu,
    • Baby boomers, pokolenia X, Y (Millenialsi) i Z – jak trafić swoim komunikatem do odpowiedniej generacji?

   Podnosimy efektywność Twojej komunikacji interpersonalnej

   Trening interpersonalny – Twój aktywny trening komunikacji w grupie z feedbackiem i wskazówkami „na gorąco” – od trenera i od innych uczestników szkolenia (do Twojego sposobu komunikowania się werbalnie i mową ciała).

   • Komunikacja werbalna i niewerbalna – techniki wzmacniające przekaz słowny i mowę ciała w taki sposób, by podnieść autorytet, zaangażować odbiorców i osiągnąć oczekiwany efekt
   • Aktywne słuchanie - jak radzić sobie gdy rozmówca jest rozgadany  „lejący wodę” lub małomówny / zamknięty w sobie:
    • Dopytywanie
    • Zatrzymywanie
    • Podsumowywanie
    • Odzwierciedlanie
    • Parafrazowanie (parafraza do treści oraz głęboka parafraza z ramą rozwiązania)
   • Zadawanie odpowiednich pytań: zamkniętych, otwartych oraz coachingowych – aby lepiej kontrolować rozmowę, uzyskiwać informacje, budować odpowiedzialność i proaktywność rozmówcy itp.

    

    

   Neurolingistyka w komunikacji (NLP) - jak radzić sobie z chwytami i zniekształceniami w rozmowie - Metamodel

   • Jak rozpoznawać w wypowiedziach Twoich rozmówców:
    • generalizacje i kwantyfikatory ogólne
    • brak związku logicznego lub przyczynowo-skutkowego
    • przerzucanie odpowiedzialności
    • równię pochyłą
    • czytanie w myślach i ukryte założenia
    • modalne operatory konieczności
    • modalne operatory możliwości
    • nominalizacje
    • niedookreślone rzeczowniki
    • niedookreślone czasowniki
    • oceny i sądy,
   • Prowadzenie rozmówcy w kierunku „gry w otwarte karty” posługując się pytaniami z Metamodelu,
   • Zmiana dynamiki rozmowy z niekonstruktywnej na pozytywną dla obu stron (odpowiedni dobór słów, presupozycji i składni).

   Metaprogramy - jak wykorzystać różne perspektywy patrzenia na dane zagadnienie w czasie dyskusji i pracy zespołowej

   • Jak filtrujemy informacje i tworzymy nasze własne strategie komunikacyjne
   • Z jakiej perspektywy może patrzeć na sytuację Twój rozmówca i dlaczego Twój przekaz nie zawsze do niego trafia - przegląd najważniejszych Metaprogramów:​​
    • proaktywny vs reaktywny,
    • „od” vs „ku”,
    • wewnętrzny vs zewnętrzny,
    • opcje vs procedury / ogólny vs konkretny,
    • zgodność vs niezgodność.
   • Praktyczne wskazówki komunikacyjne – po czym poznać, z jakiego Metaprogramu korzysta Twój rozmówca i jak przełożyć to na efektywniejszą rozmowę.

    

   W trakcie całego szkolenia będziesz otrzymywał informację zwrotną na temat Twojego stylu komunikacji i podpowiedzi, jak możesz doskonalić się w tym zakresie.

    

   Jeśli jesteś menedżerem lub liderem zespołu projektowego i szukasz niezwykłego szkolenia dla całego Twojego zespołu, to może zainteresować Cię nasz wyjątkowy warsztat, który wykracza poza powyższy program szkolenia z komunikacji interpersonalnej.

   Jeśli chcesz, by Twój zespół w możliwie najlepszy sposób wykorzystywał swój potencjał i nie tracił energii na niepotrzebne trudności wynikające z różnic w osobowości i komunikacji, to ten warsztat jest właśnie dla Was! 

   Zapraszamy cały Twój zespół do udziału w warsztacie, który będzie dla Was „turbodoładowaniem”, pomoże Wam „poznać się na nowo” oraz wykorzystać potęgę psychologii osobowości do zbudowania dobrej komunikacji, otwartości i współpracy pomiędzy Wami! Kliknij i przeczytaj program tego wyjątkowego warsztatu: Osobowość zgranego zespołu – warsztat wzmacniający dobrą komunikację, zaufanie i współpracę w zespole.

    

   Podnieś swoją osobistą i zawodową efektywność, dzięki naszym technikom komunikacji interpersonalnej!

   Zarezerwuj swoje miejsce na szkoleniu z komunikacji!

   PRZED SZKOLENIEM

   Diagnoza Twojego typu osobowości oraz stylu komunikacji i współpracy - wypełnisz kwestionariusz Insights Discovery™

   • Przed szkoleniem wypełnisz onilne kwestionariusz Insights Discovery (ok. 15-20 minut).
   • Insights Discovery™ to metoda bazująca na teorii osobowości C.G. Junga, oparta o badanie kwestionariuszowe online, opracowana z zachowaniem standardów profesjonalnego testu psychologicznego. Raporty (profile indywidualne Insights) tworzone na podstawie odpowiedzi udzielonych w kwestionariuszu, obrazują w sposób przystępny dla środowiska biznesowego, indywidualne preferencje i różnice w stylu funkcjonowania ludzi. Kwestionariusz Insights jest narzędziem samoopisowym (uczestnik sam siebie opisuje poprzez wybór odpowiedzi na różne pytania), nie służy ocenie lecz autorefleksji i rozwojowi jednostek oraz zespołów. Diagnozę Insights oraz warsztaty bazujące na tej diagnozie mogą prowadzić tylko trenerzy certyfikowani przez Insights International / Poland. Więcej informacji na temat Insights Discovery: www.insights.pl
    
   • W czasie 3-dnia szkolenia otrzymasz Twój indywidualny opisowy raport stworzony na podstawie udzielonych przez Ciebie odpowiedzi w kwestionariuszu.
   • Twój raport - profil Insights Discovery, będzie zawierał graficzne zobrazowanie oraz opis, z którego dowiesz się: jaki jest Twój typ osobowości oraz dominujący styl komunikacji / współpracy, wynikający z Twoich preferencji osobowościowych. Profil opisuje także Twoje mocne strony i wyzwania w komunikacji z innymi; jak funkcjonujesz w tzw. „dobrym dniu” i jak zmienia się Twój styl komunikacji w „złym dniu” – w konflikcie, pod wpływem stresu; jaki jest Twój „typ antagonistyczny” i nad czym możesz pracować aby lepiej komunikować  się z osobami o innych niż Ty preferencjach osobowościowych.
   • Twój indywidualny profil Insights będzie dla Ciebie punktem odniesienia w czasie 3-go dnia szkolenia szkolenia. Dostaniesz go także w wersji papierowej i elektronicznej - będziesz mógł udostępnić go Twoim współpracownikom.

   DZIEŃ 1 SZKOLENIA

   Warsztat Komunikacja i współpraca w zespole na bazie Insights Discovery™

   • Magia percepcji – odkryjesz, jak osobowość człowieka wpływa na sposób postrzegania innych ludzi i odbierania ich zachowań.
   • Poznasz różne wymiary osobowości i ich wpływ na komunikację oraz współpracę w zespole i z Twoimi partnerami biznesowymi.
   • Dowiesz się, jakie są mocne strony i ograniczenia w komunikacji każdego z typów osobowości oraz w interakcji różnych typów między sobą.
   • Nauczysz się rozpoznawać różne style komunikacji i preferencje osobowościowe pod kątem współpracy z różnymi osobami - na podstawie mowy werbalnej i niewerbalnej Twoich rozmówców.
   • Nauczysz się, w jaki sposób mówić do różnych pod względem osobowości ludzi, aby uzyskać pożądany efekt np. zmotywować do działania, zaangażować, przekonać do czegoś.
   • Odkryjesz, jak zmienia się sposób komunikacji różnych osób pod wpływem stresu. Poznasz „zły dzień” i „cień” różnych typów osobowości w biznesie.
   • Nauczysz się dopasowywać swój styl komunikacji i współpracy do różnych preferencji osobowościowych Twoich współpracowników / szefów / klientów.
   • Poznasz Twój dominujący styl komunikacji i dowiesz się, jakie są Twoje mocne strony a jakie wyzwania wynikające z Twojej osobowości i preferowanego stylu komunikacji.
   • Poznasz mechanizm "zmiany" Twojej osobowości pod wpływem stresu.
   • Odkryjesz które wymiary Twojej osobowości warto wzmacniać a które tonować w komunikacji z konkretnymi osobami, aby uzyskać pożądany efekt?
   • Nauczysz się, jak efektywniej rozmawiać z różnymi typami współpracowników, przełożonych, klientów.
   • Dowiesz się, w jaki sposób możesz poszerzać własną strefę komfortu – aby uzupełniać swoją osobowość nowymi kompetencjami.

   DZIEŃ 2 i 3 SZKOLENIA

   Ukryte Poziomy Komunikatów- to, czego nie widać i nie słychać, ale wpływa na rozmówcę

   • Kiedy nie wiadomo o co chodzi..., chodzi o Ukryte Poziomy Komunikatów™! Jak je odczytywać i posługiwać się nimi, by zrozumieć to, co niezrozumiałe?
   • Jak przekładać treści z ukrytych poziomów komunikatów na poziomy jawne tak, by inni lepiej rozumieli nas?
   • Czemu model 4 płaszczyzn komunikacyjnych wg F.S. von Thun’a nie wystarcza do budowania porozumienia.
    

   Metaprogramy - jak zmieniać własne strategie percepcyjno-komunikacyjne

   • W jaki sposób filtrujemy informacje i tworzymy nasze własne strategie komunikacyjne,
   • Jak rozpoznać, z jakich Metaprogramów korzysta nasz rozmówca,
   • Jak dopasować swój komunikat w zależności od Metaprogramu rozmówcy,
   • Przegląd najważniejszych Metaprogramów:
    • proaktywny vs reaktywny,
    • „od” vs „ku”,
    • wewnętrzny vs zewnętrzny,
    • opcje vs procedury,
    • ogólny vs konkretny,
    • zgodność vs niezgodność.

    

   Jak radzić sobie z chwytami i zniekształceniami w rozmowie - Metamodel

   • Jak rozpoznawać w wypowiedziach Twoich rozmówców:
    • generalizacje i kwantyfikatory ogólne
    • brak związku logicznego lub przyczynowo-skutkowego
    • przerzucanie odpowiedzialności
    • równię pochyłą
    • czytanie w myślach i ukryte założenia
    • modalne operatory konieczności
    • modalne operatory możliwości
    • nominalizacje
    • niedookreślone rzeczowniki
    • niedookreślone czasowniki
    • oceny i sądy
   • Jak poprowadzić rozmówcę do „gry w otwarte karty” posługując się pytaniami z Metamodelu
   • Jak zmieniać kierunek rozmowy z niekonstruktywnego na pozytywny dla obu stron, dzięki neurolingwistyce (odpowiedni dobór słów, presupozycji i składni)

   Komunikacja interpersonalna w zespole projektowym, czyli jak razem wypracować rozwiązanie

   • Jak zgłaszać pomysły i rozwiązania,
   • Jak krytykować pomysły i rozwiązania, by nie podciąć autorowi skrzydeł,
   • Jak zachować się, gdy ktoś Cię krytykuje,
   • Jak dać feedback korygujący lub docenić,
   • Jak zmieniać swoją komunikację, gdy chcesz:
    • zmotywować do działania, do podjęcia decyzji,
    • zaangażować i wzmocnić odpowiedzialność,
   • Jak poinformować lub uzyskać informacje.

   Dyplomacja w komunikacji mówionej i pisanej

   • Jak komunikować problem, dezaprobatę i niezadowolenie,
   • Jak pospieszać opieszałych,
   • Jak wyznaczać granice i mówić o swoich potrzebach/oczekiwaniach.

   Jak zadbać o efektywność w komunikacji interpersonalnej

   • Diagnoza Twojego stylu i optymalizacja strategii w komunikowaniu się
   • Jak dobierać  narzędzia komunikacji w zależności od celu
   • Jak używać komunikacji werbalnej i niewerbalnej, by wzmacniać przesłanie i utrzymać skupienie odbiorcy?
   • Jak kontrolować rozmowę? Sztuka prowadzenia rozmówcy za pomocą pytań otwartych i zamkniętych 
   • A co gdy inni mówią i... mało z tego wynika? Narzędzia aktywnego słuchania do etycznego „challenge’owania”:
    • Parafrazowanie
    • Dopytywanie
    • Zatrzymywanie
    • Podsumowywanie
    • Odzwierciedlanie

    

   Masz pytanie dot. programu?
   Zostaw numer, oddzwonimy
   Wpisz poprawny numer telefonu
   Pola wymagane

   Nasza jakość - Twój komfort

   DLA TWOJEJ WYGODY
   8 godzin efektywnej pracy w wygodnym fotelu 
   i max 10 osób w grupie
    

   Jak zadbamy o Twoje potrzeby?

   Szkolenia z komunikacji

   Trener zapyta o Twoje potrzeby i zaproponuje optymalny
   program GRATIS

   Możesz porozmawiać z trenerem już dziś o swoich problemach i potrzebach i upewnić się, że zostaną spełnione. A zostaną spełnione, nawet jeśli wykraczają poza formułę szkolenia, bo tylko u nas "program" znaczy coś więcej niż samo szkolenie:

   Szkolenie komunikacja

   Trener zaopiekuje się Tobą na EKSTRA treningu
   indywidualnym GRATIS

   Gdy będziesz chciał zająć się wyzwaniem wykraczającym poza program szkolenia, ale związanym z jego tematem, lub przygotować się do ważnej i trudnej sytuacji, przećwiczyć i upewnić się, że optymalnie zastosujesz poznane techniki – masz 90 minut sam na sam z trenerem, w ciągu roku od szkolenia. Poza tym:

   Szkolenie z komunikacji

   Trener wspiera Cię telefonicznie bez limitu godzin GRATIS

   Bo przecież po szkoleniu zaczynamy widzieć więcej, więc powstają kolejne pytania. No i pomocna dłoń przydaje się, by połączyć z Twoim życiem ogrom wiedzy i technik wyniesionych z naszego szkolenia. Dodatkowo:

   komunikacja Szkolenia

   Przez rok trener przesyła Ci dodatkowe materiały GRATIS

   Żebyś cały czas utrzymywał wysokie zaangażowanie i rozpęd w doskonaleniu się. Będziemy inspirować Cię studiami przypadku, quizami, artykułami i złotymi myślami ze szkolenia. I to jeszcze nie koniec, bo:

   Szkolenia komunikacja

   Twoje szkolenie odbędzie się na 100% GRATIS

   Bo my nie odwołujemy szkoleń. Przy każdym szkoleniu jest informacja o tym, czy termin szkolenia jest już gwarantowany. Terminy naszych szkoleń objęte są gwarancją – w zależności od tematu szkolenia – już od 3, 2 lub nawet 1 uczestnika!

   Szkolenia komunikacja

   Możesz wybrać dogodną dla Ciebie formę szkolenia GRATIS

   Dla Twojej wygody wdrożyliśmy innowacyjne na rynku rozwiązanie: szkolenie hybrydowe - Ty decydujesz, w jakiej formie chcesz uczestniczyć: live online czy stacjonarnie. Jeśli wybrałeś formułę szkolenia stacjonarnego, a zmieniły Ci się plany – nic straconego! W większości naszych szkoleń możesz zmienić formę stacjonarną na live online nawet w ostatniej chwili!

   Monika-Dąbrowska psycholog biznesu Warszawa

   Monika Dąbrowska

   trener, partner zarządzający, konsultant

   Menedżer z 18 letnim doświadczeniem w biznesie, certyfikowany trener, akredytowany konsultant Insights Discovery, superwizor trenerów 4GROW, twórca gier i narzędzi szkoleniowych.
   Przez wiele lat zarządzała komunikacją zewnętrzną i wewnętrzną, również z poziomu Europy w korporacji finansowej. Doradzała w obszarze komunikacji prezesowi, zarządowi oraz kadrze menedżerskiej łącząc najwyższe standardy komunikacji opartej na współpracy, zaufaniu i budowaniu relacji międzyludzkich. Wdrażała projekty usprawniające komunikację w zespołach, jak i systemowo w całej firmie. Jako Senior Communications Manager w międzynarodowej korporacji, poprzez zarządzanie obszarem komunikacji, wspierała realizację celów biznesowych firmy oraz budowała zaangażowanie pracowników biura i sieci sprzedaży m.in. w Polsce, Francji i Irlandii. Zarządzała komunikacją zorientowaną na współpracę zespołową, rozwój firmy i jej pracowników.

   Partner zarządzający w 4GROW, odpowiedzialna za superwizje trenerskie oraz obszar marketingu i HR. Jako akredytowany konsultant Insights Discovery oraz praktyk neurolingwistycznego programowania wspiera skuteczność osobistą oraz budowanie efektywnej komunikacji i współpracy w zespole, wykorzystując potencjał różnorodności stylów funkcjonowania człowieka.

   Trenerzy prowadzący szkolenie z Komunikacji

   Jeśli masz preferencje co do trenera – skontaktuj się z nami i wskaż wybranego trenera, a podamy Ci termin, w którym prowadzi szkolenie.

    

    

   Sabina Dąbrowska-Olbryś psycholog biznesu Warszawa

   Sabina Dąbrowska-Olbryś

   menedżer ds. rozwoju biznesu, trener, coach ICC, psycholog biznesu

   Menedżer z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze Human Resources. Mediator, mentor, Coach certyfikowany przez International Coaching Community, członkini European Mentoring and Coaching Council.

   Trener łączący psychologię komunikacji interpersonalnej z wieloletnią praktyką biznesową w korporacji. Przez ponad 9 lat odpowiadała za kapitał ludzki w Grupie Pracuj, gdzie pełniła funkcje HR Business Partnera, Learning and Development Managera oraz HR Managera. Bezpośrednio zarządzała obszarem komunikacji wewnętrznej w firmie oraz programami rozwojowymi dla kilkuset pracowników i menedżerów, zwiększającymi efektywność współpracy zespołowej i projektowej opartej o komunikację interpersonalną.

   Jako trener, od kilkunastu lat szkoli pracowników na wszystkich szczeblach organizacyjnych w obszarze komunikacji interpersonalnej, w tym także prowadzi warsztaty zespołowe oraz team coaching wzmacniający efektywną komunikację w ramach zespołów formalnych, nieformalnych i projektowych.

   Certyfikowany praktyk Analizy Tranzakcyjnej oraz Insights Discovery - metodologii psychologicznych związanych z osobowością i budowaniem relacji w komunikacji interpersonalnej.

   Karolina Prusińska - psycholog biznesu Warszawa

   Karolina Prusińska

   trener, coach, konsultant, psycholog biznesu

   Trener z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń z zakresu komunikacji: komunikacja interpersonalna, komunikacja w zespole, komunikacja z klientem.

   Pracując jako trener wewnętrzny w międzynarodowej korporacji, opracowała i wdrożyła cykl szkoleń dla menedżerów, wspierający efektywność działania w sytuacji dużych zmian organizacyjnych, zawierający elementy komunikacji w sytuacji zmiany, współpracy z zespołem i prowadzenia efektywnych spotkań. Projektowała i prowadziła szkolenia, których celem była poprawa jakości procesu komunikacji z Klientem. 

   By jak najlepiej wspierać Klientów w rozwoju kompetencji komunikacyjnych, tworzy własne narzędzia i techniki, a także korzysta z wielu psychologicznych nurtów i podejść, m.in. porozumienia bez przemocy, neurolingwistycznego programowania, modeli opracowanych przez Friedemanna Schulza von Thuna oraz teorii osobowości Carla Gustava Junga.

   Jako psycholog i certyfikowany coach szczególną wagę przykłada do aktywnego i empatycznego słuchania Klienta oraz dopasowania swojej komunikacji do odbiorcy.  
   Jest konsultantem Insights Discovery – uczy komunikacji uwzględniającej różnice indywidualne, w oparciu o model energii kolorystycznych Insights Discovery.

   Wybierz wariant szkolenia i zarezerwuj miejsce

   Najbliższe terminy w formie live online oraz stacjonarnej:

   Termin szkolenia
   Miejsce szkolenia dla formy stacjonarnej: Warszawa, Al. Solidarności 155 lok. 37, 7 piętro  Zobacz na mapie

    

   Live OnlineczyStacjonarne?

   Poznaj korzyści i różnice

    
   • Uczestniczysz w szkoleniu prowadzonym „na żywo”, w określonym konkretnym terminie, będąc jednocześnie w dowolnym miejscu.
   • W czasie szkolenia korzystasz ze swojego komputera z mikrofonem i kamerą oraz z własnego dostępu do internetu.
   • Przez cały czas szkolenia masz kontakt z trenerem i innymi uczestnikami poprzez specjalny program online, do którego dostęp dostajesz od nas mailowo przed szkoleniem.
   • Bierzesz aktywny udział w szkoleniu w ramach wirtualnych dyskusji (wideo + audio + czat tekstowy), ćwiczysz w parach lub podgrupach w ramach wirtualnych pokoi.
   • Materiały szkoleniowe, ćwiczenia, techniki, narzędzia trener przesyła Ci elektronicznie w postaci plików.
   • Szkolenie w Warszawie w kameralnym apartamentowcu z prywatnym wejściem.
   • Kameralna grupa (max. 10 osób).
   • Klimatyczna sala z wygodnymi fotelami.
   • W czasie szkolenia masz bezpośredni kontakt z trenerem i tymi uczestnikami, którzy są razem z Tobą w Sali szkoleniowej.
   • Wspólnie z trenerem i innymi uczestnikami korzystasz z przerw i zapewnionego całodziennego cateringu.
   • Bierzesz aktywny udział w dyskusjach, ćwiczeniach na forum i w podgrupach, będąc w tym samym, fizycznym otoczeniu co trener.
   • Dostajesz i korzystasz na miejscu z wydrukowanych / fizycznie dostępnych materiałów, narzędzi szkoleniowych.
   rabat 20% dla 2 i każdej kolejnej osoby
   Cena Regular: 1 599 zł netto
   Do wyczerpania miejsc
   • Trening indywidualny 90 minut gratis
   • Kontakt z trenerem bez limitu godzin gratis
   • Dodatkowe materiały edukacyjne przez rok gratis
   • Jeśli to Twoje kolejne szkolenie odbierz rabat 100zł
   Rodzaj szkolenia
   Mój wybór to szkolenie:

   Dane zgłaszającego

   Wpisz imię
   Wpisz nazwisko
   Wpisz stanowisko/rolę
   Wpisz poprawny email małymi literami
   Wpisz poprawny nr telefonu
   Informacja o stanowisku pozwala trenerowi dostosowywać treści szkolenia do profilu zawodowego Uczestnika a E-mail oraz telefon kontaktowy umożliwiają nam zbadanie potrzeb Uczestnika i przekazanie szczegółów organizacyjnych nt. szkolenia (SMS).
   Podaj dokładny adres do wysyłki w polu uwag poniżej.

   Dane 1 uczestnika szkolenia

   Wpisz imię
   Wpisz nazwisko
   Wpisz stanowisko/rolę
   Wpisz poprawny email małymi literami
   Wpisz poprawny nr telefonu

   Dane do faktury

   Oni już skorzystali z naszego szkolenia – jakie mają wrażenia?

   Perfekcyjnie prowadzone szkolenie z komunikacji doskonale dostosowane do określonego zapotrzebowania. Doskonały trener perfekcyjnie nawiązujący kontakt z uczestnikami, prowadzący grupę do określonego celu i wyniku. Najlepsze szkolenie na jakim do tej pory byłem.

   Świetne i przystępne merytorycznie szkolenie, które pozostawia w człowieku pewność, że można pokonywać w prosty sposób bariery komunikacyjne, które wydawały się nie do przejścia.

   Szkolenie zmieniło moje podejście do komunikacji - z pozycji obronnej na tę, która potrafi i może wyrażać w sposób konstruktywny swoje zdanie i wyznaczać granice. Szkolenie sporo pracuje z emocjami, więc oddziaływuje na głębszy poziom niż tylko poznawczy. Trener bardzo profesjonalny, zbudował świetną dynamikę i relację z grupą. Uważam, że to szkolenie powinno się regularnie przeprowadzać w każdej firmie, gdzie efektywna komunikacja jest istotna.

   Szkolenia online - zapoznaj się ze specyfiką

   Rożne formuły szkoleń to wiele możliwości! 

   Szkolenia stacjonarne, czyli realizowane w określonym miejscu i czasie – jeśli są prowadzone przez świetnego trenera, w kameralnej grupie, w komfortowej sali i z wyjątkowym cateringiem – dostarczają jedynych w swoim rodzaju wrażeń. 

   Jednocześnie współczesna technologia pozwala na takie szkolenia, jakie jeszcze kilka lat temu wydawały się niemożliwe! Okazuje się, że możemy rozwijać siebie i swoich pracowników korzystając także ze zdalnych form nauki. Dzisiaj szkolenia online są już standardem nie tylko na największych międzynarodowych uczelniach ale także w ramach dostępnych dla każdego usług realizowanych przez nowoczesne firmy szkoleniowe. 

   Szkolenia online, zamiennie nazywane czasem e-learning mogą być realizowane w bardzo wielu różnorodnych formach, m.in. jako webinar, podcast, videocast, wideo-konferencja, szkolenia online w czasie rzeczywistym (tzw. synchroniczne lub live online) oraz gotowe – do odtwarzania w dowolnym czasie (tzw. asynchroniczne), blended learning – połączenie różnorodnych form (zdalnych i stacjonarnych). Jakie korzyści możesz mieć dzięki najbardziej popularnym rodzajom szkoleń? 

    

   Korzyści ze szkolenia live-online – realizowanego w czasie rzeczywistym: 

   • Bezpieczeństwo – jeśli zależy Ci na tym, by ograniczyć kontakt fizyczny z innymi ludźmi - np. z powodu zagrożenia epidemicznego lub z powodu Twojej choroby.
   • Aktywność i zaangażowanie – jeśli cenisz warsztatową formę szkoleń stacjonarnych i szukasz szkolenia online najbardziej zbliżonego do stacjonarnego pod kątem angażowania Ciebie i Twoich interakcji z trenerem i/lub innymi uczestnikami.
   • Aktywność i zaangażowanie – jeśli cenisz warsztatową formę szkoleń stacjonarnych i szukasz szkolenia online najbardziej zbliżonego do stacjonarnego pod kątem angażowania Ciebie i Twoich interakcji z trenerem i/lub innymi uczestnikami.
   • Komfort bezpośredniej rozmowy w czasie rzeczywistym – jeśli ważny w procesie nauki jest dla Ciebie kontakt wzrokowy / słowny z trenerem i możliwość zadawania pytań, prowadzenia dyskusji „na żywo” mimo formuły zdalnej.
   • Wymiana wiedzy „na gorąco” – jeśli w Twoim szkoleniu bierze udział więcej osób i mimo udziału zdalnego, chcesz czerpać także z doświadczeń innych uczestników.
   • Komfort nauki (i korzystania z przerw w szkoleniu) w dowolnym miejscu przy jednoczesnym aktywnym udziale w szkoleniu, które realizowane jest w jasno określonym czasie.
   • Ekologia „osobista” – jeśli wartość stanowi dla Ciebie czas i pieniądze zaoszczędzone na braku konieczności dojazdu na miejsce szkolenia (ew. noclegów poza domem); jeśli zamiast dojeżdżać z innego miasta / miejscowości i spędzać kilka dni poza domem wolisz wieczory spędzić z rodziną; materiały szkoleniowe dostajesz tylko w wersji elektronicznej – środowisko też pewnie na tym zyska 😉

   Korzyści ze szkolenia stacjonarnego u nas: 

   • Komfort nauki w oderwaniu od innych zadań, dystraktorów – jeśli wiesz, że w Twoim otoczeniu trudno byłoby Ci uczyć się efektywnie (np. w domu lub miejscu pracy).
   • Pełen, nieograniczony kontakt z drugim człowiekiem - jeśli wiesz, że efektywniej uczysz się dzięki bezpośredniemu, fizycznemu kontaktowi z ludźmi (bez pośredników w postaci kamery / mikrofonu, ekranu komputera).
   • Emocje i interakcje „na wyciągnięcie ręki” – w bezpośrednim kontakcie podczas szkolenia stacjonarnego często powstaje wyjątkowa atmosfera, „flow”, energia i specyficzna dynamika interakcji.
   • Pełna swoboda komunikacji, przepływu wiedzy i doświadczeń – gdy cenisz sobie bezpośrednie, także nieformalne rozmowy z trenerem i innymi uczestnikami.
   • Różnorodność form nauki i możliwość fizycznego ruchu – jeśli ważne dla Ciebie jest, aby móc co jakiś czas uczestniczyć w zadaniach, ćwiczeniach wymagających zmiany miejsca, pozycji, formy interakcji, perspektywy fizycznej, angażujących jak najwięcej Twoich zmysłów.
   • Komfort warunków fizycznych – my dbamy o wszystko: masz dla siebie duży wygodny fotel, klimatyczną salę, drukowane materiały szkoleniowe, kameralną grupę, przerwy kawowe klasy premium (nie tylko ciastka ale też deska serów, bakalie, owoce, oczywiście napoje zimne i gorące, kawa z ekspresu), prywatne komfortowe toalety, świetny dojazd z centrum Warszawy.
    
   Przejdź do sekcji: Cena i terminy

    

   Nadal zastanawiasz się, czy skorzystać ze szkolenia stacjonarnego w jednej z naszych komfortowych sal, czy też – wybrać szkolenia online / e-learning albo zmiksować różne formy w blended learning? Przeczytaj poniżej nasze odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące szkoleń online.

    

   FAQ - szkolenia live online

   1. Co to jest szkolenie live online?

   Ta forma szkolenia zakłada spotkanie z trenerem i innymi uczestnikami w wirtualnej rzeczywistości, w określonym czasie, ale Ty możesz być w dowolnym miejscu – wystarczy, że masz dostęp do internetu oraz komputer z kamerą i mikrofonem.

   2. Ile czasu trwa szkolenie live online?

   Szkolenie takie może trwać od 1 godziny do nawet kilku dni – w zależności od tematu, programu i zakresu merytorycznego.

   3. Do kogo skierowane są szkolenia live online?

   Do osób, które szukają formuły pośredniej pomiędzy szkoleniem stacjonarnym a szkoleniem online gotowym (do odtworzenia w dowolnym czasie). Dzięki formule live-online, masz kontakt w czasie rzeczywistym z trenerem / grupą i jednocześnie możesz będąc wirtualnie na szkoleniu, fizycznie być w dowolnym innym miejscu.

   4. Kiedy i jak otrzymam dostęp do szkolenia?

   Po zapisie na konkretny termin szkolenia otrzymasz dane niezbędne do logowania mailem.

   5. Jakie są wymagania sprzętowe?

   Jedyne, czego potrzebujesz to komputer / laptop z kamerą i mikrofonem oraz prędkość internetu – min. 5Mb/s żeby zachować wysoką jakość transmisji audio i video.

   6. Czy dostanę jakieś materiały?

   Przed szkoleniem live online każdy uczestnik otrzymuje mailowo pliki z materiałami, z których będzie korzystał podczas szkolenia.

   7. Czy szkolenie live online to wykład?

   Technologia, w której prowadzimy szkolenia live online pozwala na wykorzystanie różnych narzędzi pracy warsztatowej m.in. moderowana dyskusja, Q&A, ćwiczenia w parach, gorące krzesło. Aby zadbać o efektywność nauki oraz dynamikę interakcji, uczestnicy biorą aktywny udział w dyskusjach i ćwiczeniach - komunikują się oraz widzą przez całe szkolenie z trenerem oraz ze sobą nawzajem.

   8. Jak wygląda takie szkolenie live online?

   Wszyscy biorący udział w szkoleniu będą widzieli siebie na podzielonym na okienka ekranie. Mogą zadawać pytania, ćwiczyć w parach. Trener moderuje spotkanie i dba o jego efektywność i dynamikę.

   9. Jak mam dołączyć do szkolenia?

   Po zapisie na szkolenie otrzymasz wszystkie szczegóły i dane do logowania.

   10. Jak mam się przygotować do szkolenia live online?

   Zadbaj o pozytywny nastrój oraz o przestrzeń do pracy w skupieniu, o takie warunki w Twoim otoczeniu abyś mógł swobodnie korzystać z kamery i mikrofonu.

   11. W jaki sposób otrzymam certyfikat po szkoleniu live online?

   Certyfikat otrzymasz w wersji elektronicznej (pdf na maila), a oryginał pocztą tradycyjną.

   Skontaktuj się z nami

   Interesuje Cię szkolenie zamknięte?

   Przygotujemy dla Ciebie idealną ofertę!

   Masz pytania odnośnie szkolenia?

   Z przyjemnością odpowiemy!
   Wpisz treść zapytania
   Pola wymagane

   A może wolisz zadzwonić lub wysłać maila?

   Ania Łukasiewicz
   koordynator ds. szkoleń

   Jak dbamy o Ciebie na sali szkoleniowej w związku z epidemią COVID-19?

   Zależy nam na bezpieczeństwie, zdrowiu i spokoju ducha uczestników naszych szkoleń, dlatego też wprowadziliśmy na nasze sale szkoleniowe zasady i procedury wynikające z wytycznych dot. COVID- 19:

   • Zapewniamy naszym uczestnikom jednorazowe maseczki/przyłbice/rękawiczki/płyny dezynfekujące
   • Odstępy między uczestnikami i ustawienie miejsc siedzących dostosowujemy do aktualnie obowiązujących przepisów
   • Wszystkie powierzchnie użytkowe dezynfekujemy (przed, po i w trakcie szkolenia)
   • Trenerzy 4GROW prowadzą szkolenia w przyłbicy i rękawiczkach
   • Każdy uczestnik otrzymuje indywidualny pakiet cateringowy: woda (gazowana, niegazowana), sok, pakowane oddzielnie ciasteczka zbożowe, sezamki, pierniczki, orzeszki.
   • Kawę i herbatę serwuje tylko trener i podaje w jednorazowych kubkach
   • Niezbędne informacje i procedury udostępniliśmy dla każdego w sali szkoleniowej
   • Wszyscy pracownicy 4GROW otrzymali szczegółowe wytyczne związane z postępowaniem w trakcie epidemii COVID-19

    

    

   Metodologia szkolenia z komunikacji interpersonalnej

    

   Stosujemy najefektywniejsze rozwiązania w dziedzinie psychologii procesu nauczania.

   Szkolenie "Komunikacja interpersonalna" projektujemy zgodnie z naszym autorskim modelem uczenia się (opracowanym na bazie badań Kurta Lewina i Davida Kolba), na który składają się etapy:

   1. Postawienie Uczestnika w sytuacji wymagającej uruchomienia kompetencji komunikacji interpersonalnejCykl 4GROW na bazie Cyklu Kolba i Kurta Lewina
   2. Analiza i wyciągnięcie wniosków rozwojowych z sytuacji, zdefiniowanie potrzeb i motywatorów Uczestnika do rozwoju w obszarze komunikacji interpersonalnej
   3. Przekazywanie technik oraz prowokowanie do tworzenia technik komunikacji interpersonalnej
   4. Wsparcie Uczestnika w zaadaptowaniu techniki lub narzędzia komunikacji interpersonalnej do sytuacji, z jakimi spotyka się w życiu
   5. Przećwiczenie z Uczestnikiem techniki lub narzędzia komunikacji interpersonalnej w realnej sytuacji lub eksperymentalnej (gorące krzesło, scenki, odgrywanie ról)
   6. Wsparcie Uczestnika w wyciągnięciu wniosków z doświadczenia oraz korygowaniu technik lub narzędzi komunikacji interpersonalnej

   Stosujemy w minimum 75% czasu szkolenia formę warsztatową i treningową.

   Formy te pozwalają nam docierać do jednego z najgłębszych poziomów funkcjonowania psychicznego człowieka, blokującego zmianę: przekonań. Im zmiana dokonuje się na głębszym poziomie, tym silniej pociąga za sobą zmiany na płytszych poziomach – szczególnie na poziomie wiedzy, umiejętności i zachowań. Ponieważ poziom przekonań jest najgłębszym poziomem, na jaki możemy wpływać szkoleniem, najsilniej warunkujemy rozwój kompetencji komunikacji interpersonalnej. Im bardziej rozwinięta kompetencja, tym efektywniej wpływamy na środowisko, czyli dbamy o własny komfort i skuteczną realizację celów.

   Trener korzysta z różnorodnych metod warsztatowo-treningowych:Poziomy Diltsa zmodyfikowane 4GROW

   • Gorące krzesło
   • Odgrywanie ról i scenek
   • Dyskusja moderowana
   • Instruktaż
   • Przykłady audio i video
   • Ćwiczenia indywidualne, w grupach
   • Trening ze stop-klatką na feedback

    

    

    

    

   Kup voucher, skorzystaj ze szkolenia w dowolnym momencie!

   • Elastyczny i bezpieczny sposób wykorzystania Twojego budżetu szkoleniowego
   • Nie spieszysz się, korzystasz ze szkolenia kiedy chcesz
   • Twój budżet w przyszłym roku będzie bezpieczny
   Dowiedz się więcej lub zadzwoń 531 314 431
   Najbliższy termin: 21-22 grudnia 2020
   Zarezerwuj