4GROW Mateusz Dąbrowski 4GROW https://4grow.pl mailto:[email protected] 531314431 Mo-Fri 08:00-17:00 4GROW to butikowa, rodzinna firma szkoleniowa oferująca szkolenia najwyższej jakości z obszaru kompetencji miękkich, osobistych i menedżerskich 4grow.pl https://4grow.pl https://www.facebook.com/4GROW/ 4GROW
Panieńska 9 lok. 25 03-704 Warszawa
4GROW firma szkoleniowa szkolenia z kompetencji miękkich szkolenia menadżerskie

Uzyskaj dofinansowanie na szkolenie!

Obniż koszt szkolenia nawet do 0%!

Programy wsparcia z BUR i KFS oferują dofinansowania do szkoleń, a my pomożemy Ci je uzyskać!

Przeczytaj o tych programach, lub zostaw numer – zadzwonimy i opowiemy Ci wszystko. A Ty zdecydujesz, czy chcesz skorzystać ze wsparcia.


icon
Wolisz porozmawiać?
Zostaw numer, oddzwonimy
Wpisz poprawny numer telefonu
pole wymagane Pola wymagane

Szkolenie komunikacja dopasowana do osobowości - 4 kolory w zespole na bazie Insights Discovery

Wersje szkolenia:
online | stacjonarne | mix | zamknięte: Warszawa / Polska

Komunikacja w zespole różnorodnym jest wyzwaniem - jak budować partnerską współpracę z osobami, które komunikują się zupełnie inaczej niż Ty? Jak angażować do działania współpracowników, których wyraźnie "kręci" coś zupełnie innego niż Ciebie?

Weź udział w naszym inspirującym i bardzo praktycznym warsztacie - naucz się, jak konstruktywnie wykorzystać różnice w osobowości w komunikacji i współpracy biznesowej!

Sprawdź program lub ZAREZERWUJ

Efekty warsztatu 

Co zyskasz dzięki warsztatowi

Szkolenie składa się z dwóch etapów. Pierwszy polega na wypełnieniu kwestionariusza Insights Discovery™ jeszcze przed spotkaniem na sali szkoleniowej. Drugim jest praca z trenerem na warsztacie, w oparciu o indywidualne wyniki raportu.

1. Profesjonalny raport opisujący Twój styl komunikacji i współpracy: Indywidualny Profil Insights Discovery™

W pakiecie z naszym szkoleniem otrzymasz do ręki profesjonalny raport opisujący Twój styl komunikacji i współpracy: Indywidualny Profil Insights Discovery™ (w wersji papierowej i elektronicznej). Raport wypełniony po brzegi wiedzą o Tobie zostanie stworzony na podstawie Twoich odpowiedzi z kwestionariusza Insights Discovery, który wypełnisz przed szkoleniem. Dzięki niemu:

 • dowiedziesz się wiele nowego o sobie i zainspirujesz się do dalszego rozwoju na szkoleniu
 • podczas szkolenia będziesz zdobywaną wiedzę od razu odnosić do siebie i Twoich relacji w pracy
 • po szkoleniu możesz podzielić się gotową "receptą" na dobrą współpracą z Tobą z najważniejszymi dla Ciebie osobami

Więcej o metodzie Insights Discovery™ przeczytasz w sekcji Program Szkolenia -> Krok 1

2. Praca warsztatowa na bazie metody Insights Discovery™

 • Odkryjesz na nowo Twoją osobowośćpoznasz jej mocne strony oraz „cienie” i nauczysz się rozwijać ją w pożądanym dla Ciebie kierunku
 • Nauczysz się rozpoznawać na podstawie mowy werbalnej i niewerbalnej preferencje osobowościowe Twoich rozmówców dotyczące komunikacji i współpracy
 • Odkryjesz sposoby na dobrą współpracę z innymi - nawet z osobami o preferencjach osobowościowych przeciwnych do Twoich! 
 • Nauczysz się dopasowywać w komunikacji do Twoich przełożonych, współpracowników / podwładnych i klientów, dzięki czemu podniesiesz efektywność Waszej współpracy.
 • Nauczysz się wykorzystywać pozytywnie różnice w osobowości do tego, by lepiej budować z innymi relacje, skuteczniej przekonywać, efektywniej angażować i motywować do działania.

 

  Kierujesz zespołem? Ten warsztat wzmocni Twoją skuteczność!

  lider 4grow Lider, po naszym szkoleniu z komunikacji w biznesie w oparciu o Insights Discovery:

  • lepiej dopasowuje zadania do osobowości pracownika, ponieważ zna sposób pracy poszczególnych członków zespołu; takie zarządzanie zwiększa efektywność zespołu
  • zna blaski i cienie własnej osobowości, dzięki czemu wie jakie obszary wymagają doskonalenia; Świadomie zarządza własnym stylem przywódczym
  • wykorzystuje potęgę różnic osobowościowych do zarządzenia energią i zaangażowaniem zespołu na wysokim poziomie
  • komunikuje się w taki sposób, by jego pracownicy wiedzieli że są ważni i doceniani przez przełożonych
  • rozumie, z czego wynikają różne zachowania jego podwładnych, które do tej pory stanowiły dla niego wyzwanie (np. pod wpływem stresu), dzięki czemu jest bardziej obiektywny i łatwiej znajduje optymalne dla obu stron rozwiązania
  • potrafi zarządzić konfliktem we wczesnej fazie
  • mądrze planuje rozwój pracowników, by nowe kompetencje współgrały lub uzupełniały ich osobowość
  • wspomaga synergię w zespole uwzględniając indywidualne preferencje osobowościowe pracowników - zwiększa tym samym efektywność zespołu i poziom realizowanych przez nich zadań / celów

   

  Chcesz pracować wspólnie ze swoim zespołem?
  Zamów szkolenie zamknięte, dedykowane specjalnie dla Twojego zespołu!

  Skontaktuj się z nami, a dopasujemy termin, miejsce i scenariusz szkolenia do specyfiki oraz potrzeb Twoich i Twojego zespołu!

  Opinie o szkoleniu

  Nauczysz się poznawać swoich kolegów i koleżanki i oczywiście swoich wrogów, co pomoże ci lepiej żyć.

  Szkolenie z Komunikacji i współpracy w zespole na bazie Insights Discovery było bardzo pomocne. Mam nadzieję wdrożyć kilka sposób w naszej komunikacji zespołowej z tego co się tam nauczyłem. Naprawdę niewiele jest takich szkoleń, szkoda jednak, że nie są przeprowadzane między zespołowo wraz z przełożonym. Lecz może to właśnie nasza (kadry menadżerskiej) w tym głowa, aby wdrażać dalej te techniki w życie.
  Mateusz przykro mi, że nie mogłem być do końca bo naprawdę z przyjemnością się Ciebie słuchało. Na pewno będę Was polecać.
  Mam nadzieję do zobaczenia!

  Perfekcyjnie prowadzone szkolenie z komunikacji doskonale dostosowane do określonego zapotrzebowania. Doskonały trener perfekcyjnie nawiązujący kontakt z uczestnikami, prowadzący grupę do określonego celu i wyniku. Najlepsze szkolenie na jakim do tej pory byłem.

  Więcej opinii ze szkolenia >>

   

  i dołącz do grona zadowolonych Klientów!

  Szkolenia prowadziliśmy dla:

  Rozwijanie umiejętności komunikacji szczególnie zalecamy pracownikom, którzy:

  • zarządzają zespołem
  • mają kontakt z klientami lub kontrahentami
  • współpracują z innymi
  • przekazują innym swoją wiedzę
  • pracują w dziale HR

   

   

  Pobierz program: pdfpdf

  Przed warsztatem:

  Diagnoza Twojego typu osobowości oraz stylu komunikacji i współpracy - wypełnisz kwestionariusz Insights Discovery™

   

  Insights Discovery™ to metoda bazująca na teorii osobowości C.G. Junga, oparta o badanie kwestionariuszowe online, opracowana z zachowaniem standardów profesjonalnego testu psychologicznego. Raporty (profile indywidualne Insights) tworzone na podstawie odpowiedzi udzielonych w kwestionariuszu, obrazują w sposób przystępny dla środowiska biznesowego, indywidualne preferencje i różnice w stylu funkcjonowania ludzi. Kwestionariusz Insights jest narzędziem samoopisowym (uczestnik sam siebie opisuje poprzez wybór odpowiedzi na różne pytania), nie służy ocenie lecz autorefleksji i rozwojowi jednostek oraz zespołów. Diagnozę Insights oraz warsztaty bazujące na tej diagnozie mogą prowadzić tylko trenerzy certyfikowani przez Insights International / Poland. Więcej informacji na temat Insights Discovery: www.insights.pl

  • Przed szkoleniem wypełnisz online kwestionariusz Insights Discovery (ok. 15-20 minut).
  • W czasie szkolenia otrzymasz Twój indywidualny opisowy raport stworzony na podstawie udzielonych przez Ciebie odpowiedzi w kwestionariuszu.
  • Twój raport - profil Insights Discovery, będzie zawierał graficzne zobrazowanie oraz opis, z którego dowiesz się: jaki jest Twój typ osobowości oraz dominujący styl komunikacji / współpracy, wynikający z Twoich preferencji osobowościowych. Profil opisuje także Twoje mocne strony i wyzwania w komunikacji z innymi; jak funkcjonujesz w tzw. „dobrym dniu” i jak zmienia się Twój styl komunikacji w „złym dniu” – w konflikcie, pod wpływem stresu; jaki jest Twój „typ antagonistyczny” i nad czym możesz pracować aby lepiej komunikować  się z osobami o innych niż Ty preferencjach osobowościowych.
  • Twój indywidualny profil Insights będzie dla Ciebie punktem odniesienia w czasie całego szkolenia. Dostaniesz go także w wersji papierowej i elektronicznej - będziesz mógł udostępnić go Twoim współpracownikom.

  Program Warsztatu Komunikacja i współpraca w zespole na bazie Insights Discovery™:

  Dzień 1
  • Magia percepcji – odkryjesz, jak osobowość człowieka wpływa na sposób postrzegania innych ludzi i odbierania ich zachowań.
  • Poznasz różne wymiary osobowości i ich wpływ na komunikację oraz współpracę w zespole i z Twoimi partnerami biznesowymi.
  • Dowiesz się, jakie są mocne strony i ograniczenia w komunikacji każdego z typów osobowości oraz w interakcji różnych typów między sobą.
  • Nauczysz się rozpoznawać różne style komunikacji i preferencje osobowościowe pod kątem współpracy z różnymi osobami - na podstawie mowy werbalnej i niewerbalnej Twoich rozmówców.
  • Nauczysz się, w jaki sposób mówić do różnych pod względem osobowości ludzi, aby uzyskać pożądany efekt np. zmotywować do działania, zaangażować, przekonać do czegoś.
  • Odkryjesz, jak zmienia się sposób komunikacji różnych osób pod wpływem stresu. Poznasz „zły dzień” i „cień” różnych typów osobowości w biznesie.
  • Nauczysz się dopasowywać swój styl komunikacji i współpracy do różnych preferencji osobowościowych Twoich współpracowników / szefów / klientów.
  • Poznasz Twój dominujący styl komunikacji i dowiesz się, jakie są Twoje mocne strony a jakie wyzwania wynikające z Twojej osobowości i preferowanego stylu komunikacji.
  • Poznasz mechanizm "zmiany" Twojej osobowości pod wpływem stresu.
  • Odkryjesz które wymiary Twojej osobowości warto wzmacniać a które tonować w komunikacji z konkretnymi osobami, aby uzyskać pożądany efekt?
  • Nauczysz się, jak efektywniej rozmawiać z różnymi typami współpracowników, przełożonych, klientów.
  • Dowiesz się, w jaki sposób możesz poszerzać własną strefę komfortu – aby uzupełniać swoją osobowość nowymi kompetencjami.
   
  Dzień 2 (tylko w szkoleniu dedykowanym / zamkniętym w 2-dniowej wersji tego warsztatu) 
   
  • Nauczysz się wykorzystywać 4 kolorowy model pracy zespołowej nad nowym pomysłem / projektem, dzięki któremu wzmocnisz dobrą współpracę w zespole, wykorzystasz potencjał różnych osobowości i zadbasz o efektywną realizację projektu na każdym jego etapie.
  • Poznasz i przećwiczysz w praktyce nowe techniki komunikacji - przydatne niezależnie od osobowości Twoich rozmówców.
  • Nauczysz się przekazywać trudną informację zwrotną drugiej osobie - pomoże Ci w tym technika ZFUP.
  • Poznasz technikę ZFPUKO - mocniejszą od informacji zwrotnej i pomocną, gdy potrzebujesz wyegzekwować od drugiej osoby zmianę zachowania.
  • Nauczysz się konstruktywnie reagować, gdy ktoś w rozmowie atakuje Cię słownie, zgłasza zastrzeżenia lub po prostu przekazuje Ci informację zwrotną - pomoże Ci w tym model EGO™.
  • Weźmiesz udział w różnorodnych zadaniach i ćwiczeniach, dzięki czemu nauczysz się stosować poznane narzędzia i unikać błędów.
  • Dostaniesz do ręki te 4 praktyczne narzędzia w formie gotowych instrukcji w wersji papierowej i elektronicznej - będziesz je mógł po szkoleniu dowolnie modyfikować, drukować i wykorzystywać do dalszego treningu "na żywo".
  Zapisz się na szkolenie!

  Pobierz program: pdfpdf

  Program 3-dniowego szkolenia: Komunikacja dopasowana do osobowości

  Diagnoza Twojego typu osobowości oraz stylu komunikacji i współpracy - wypełnisz kwestionariusz Insights Discovery™

  • Przed szkoleniem wypełnisz onilne kwestionariusz Insights Discovery (ok. 15-20 minut).
  • Insights Discovery™ to metoda bazująca na teorii osobowości C.G. Junga, oparta o badanie kwestionariuszowe online, opracowana z zachowaniem standardów profesjonalnego testu psychologicznego. Raporty (profile indywidualne Insights) tworzone na podstawie odpowiedzi udzielonych w kwestionariuszu, obrazują w sposób przystępny dla środowiska biznesowego, indywidualne preferencje i różnice w stylu funkcjonowania ludzi. Kwestionariusz Insights jest narzędziem samoopisowym (uczestnik sam siebie opisuje poprzez wybór odpowiedzi na różne pytania), nie służy ocenie lecz autorefleksji i rozwojowi jednostek oraz zespołów. Diagnozę Insights oraz warsztaty bazujące na tej diagnozie mogą prowadzić tylko trenerzy certyfikowani przez Insights International / Poland. Więcej informacji na temat Insights Discovery: www.insights.pl
  • W czasie 3-dnia szkolenia otrzymasz Twój indywidualny opisowy raport stworzony na podstawie udzielonych przez Ciebie odpowiedzi w kwestionariuszu.
  • Twój raport - profil Insights Discovery, będzie zawierał graficzne zobrazowanie oraz opis, z którego dowiesz się: jaki jest Twój typ osobowości oraz dominujący styl komunikacji / współpracy, wynikający z Twoich preferencji osobowościowych. Profil opisuje także Twoje mocne strony i wyzwania w komunikacji z innymi; jak funkcjonujesz w tzw. „dobrym dniu” i jak zmienia się Twój styl komunikacji w „złym dniu” – w konflikcie, pod wpływem stresu; jaki jest Twój „typ antagonistyczny” i nad czym możesz pracować aby lepiej komunikować  się z osobami o innych niż Ty preferencjach osobowościowych.
  • Twój indywidualny profil Insights będzie dla Ciebie punktem odniesienia w czasie 3-go dnia szkolenia szkolenia. Dostaniesz go także w wersji papierowej i elektronicznej - będziesz mógł udostępnić go Twoim współpracownikom.

  Komunikacja i współpraca w zespole na bazie Insights Discovery™

  • Magia percepcji – odkryjesz, jak osobowość człowieka wpływa na sposób postrzegania innych ludzi i odbierania ich zachowań.
  • Poznasz różne wymiary osobowości i ich wpływ na komunikację oraz współpracę w zespole i z Twoimi partnerami biznesowymi.
  • Dowiesz się, jakie są mocne strony i ograniczenia w komunikacji każdego z typów osobowości oraz w interakcji różnych typów między sobą.
  • Nauczysz się rozpoznawać różne style komunikacji i preferencje osobowościowe pod kątem współpracy z różnymi osobami - na podstawie mowy werbalnej i niewerbalnej Twoich rozmówców.
  • Nauczysz się, w jaki sposób mówić do różnych pod względem osobowości ludzi, aby uzyskać pożądany efekt np. zmotywować do działania, zaangażować, przekonać do czegoś.
  • Odkryjesz, jak zmienia się sposób komunikacji różnych osób pod wpływem stresu. Poznasz „zły dzień” i „cień” różnych typów osobowości w biznesie.
  • Nauczysz się dopasowywać swój styl komunikacji i współpracy do różnych preferencji osobowościowych Twoich współpracowników / szefów / klientów.
  • Poznasz Twój dominujący styl komunikacji i dowiesz się, jakie są Twoje mocne strony a jakie wyzwania wynikające z Twojej osobowości i preferowanego stylu komunikacji.
  • Poznasz mechanizm "zmiany" Twojej osobowości pod wpływem stresu.
  • Odkryjesz które wymiary Twojej osobowości warto wzmacniać a które tonować w komunikacji z konkretnymi osobami, aby uzyskać pożądany efekt?
  • Nauczysz się, jak efektywniej rozmawiać z różnymi typami współpracowników, przełożonych, klientów.
  • Dowiesz się, w jaki sposób możesz poszerzać własną strefę komfortu – aby uzupełniać swoją osobowość nowymi kompetencjami.

   

  Ukryte Poziomy Komunikatów- to, czego nie widać i nie słychać, ale wpływa na rozmówcę

  • Kiedy nie wiadomo o co chodzi..., chodzi o Ukryte Poziomy Komunikatów™! Jak je odczytywać i posługiwać się nimi, by zrozumieć to, co niezrozumiałe?
  • Jak przekładać treści z ukrytych poziomów komunikatów na poziomy jawne tak, by inni lepiej rozumieli nas?
  • Czemu model 4 płaszczyzn komunikacyjnych wg F.S. von Thun’a nie wystarcza do budowania porozumienia.

  Metaprogramy - jak zmieniać własne strategie percepcyjno-komunikacyjne

  • W jaki sposób filtrujemy informacje i tworzymy nasze własne strategie komunikacyjne,
  • Jak rozpoznać, z jakich Metaprogramów korzysta nasz rozmówca,
  • Jak dopasować swój komunikat w zależności od Metaprogramu rozmówcy,
  • Przegląd najważniejszych Metaprogramów:
   • proaktywny vs reaktywny,
   • „od” vs „ku”,
   • wewnętrzny vs zewnętrzny,
   • opcje vs procedury,
   • ogólny vs konkretny,
   • zgodność vs niezgodność.

  Jak radzić sobie z chwytami i zniekształceniami w rozmowie - Metamodel

  • Jak rozpoznawać w wypowiedziach Twoich rozmówców:
   • generalizacje i kwantyfikatory ogólne
   • brak związku logicznego lub przyczynowo-skutkowego
   • przerzucanie odpowiedzialności
   • równię pochyłą
   • czytanie w myślach i ukryte założenia
   • modalne operatory konieczności
   • modalne operatory możliwości
   • nominalizacje
   • niedookreślone rzeczowniki
   • niedookreślone czasowniki
   • oceny i sądy
  • Jak poprowadzić rozmówcę do „gry w otwarte karty” posługując się pytaniami z Metamodelu
  • Jak zmieniać kierunek rozmowy z niekonstruktywnego na pozytywny dla obu stron, dzięki neurolingwistyce (odpowiedni dobór słów, presupozycji i składni)

  Komunikacja interpersonalna w zespole projektowym, czyli jak razem wypracować rozwiązanie

  • Jak zgłaszać pomysły i rozwiązania,
  • Jak krytykować pomysły i rozwiązania, by nie podciąć autorowi skrzydeł,
  • Jak zachować się, gdy ktoś Cię krytykuje,
  • Jak dać feedback korygujący lub docenić,
  • Jak zmieniać swoją komunikację, gdy chcesz:
   • zmotywować do działania, do podjęcia decyzji,
   • zaangażować i wzmocnić odpowiedzialność,
  • Jak poinformować lub uzyskać informacje.

  Dyplomacja w komunikacji mówionej i pisanej

  • Jak komunikować problem, dezaprobatę i niezadowolenie,
  • Jak pospieszać opieszałych,
  • Jak wyznaczać granice i mówić o swoich potrzebach/oczekiwaniach.

  Jak zadbać o efektywność w komunikacji interpersonalnej

  • Diagnoza Twojego stylu i optymalizacja strategii w komunikowaniu się
  • Jak dobierać  narzędzia komunikacji w zależności od celu
  • Jak używać komunikacji werbalnej i niewerbalnej, by wzmacniać przesłanie i utrzymać skupienie odbiorcy?
  • Jak kontrolować rozmowę? Sztuka prowadzenia rozmówcy za pomocą pytań otwartych i zamkniętych 
  • A co gdy inni mówią i... mało z tego wynika? Narzędzia aktywnego słuchania do etycznego „challenge’owania”:
   • Parafrazowanie
   • Dopytywanie
   • Zatrzymywanie
   • Podsumowywanie
   • Odzwierciedlanie

   

  Zacznij tworzyć nowego siebie już dziś!

  Masz pytanie dot. programu?
  Zostaw numer, oddzwonimy
  Wpisz poprawny numer telefonu
  pole wymagane Pola wymagane

  Benefity - co dostaniesz oprócz szkolenia?

  psychologia przywództwa

  Trener zapyta o Twoje potrzeby i zaproponuje optymalny program GRATIS

  Możesz porozmawiać z trenerem już dziś o swoich problemach i potrzebach i upewnić się, że zostaną spełnione. A zostaną spełnione, nawet jeśli wykraczają poza formułę szkolenia z komunikacji dopasowanej do osobowości, bo tylko u nas "program" znaczy coś więcej niż samo szkolenie:

  komunikacja w zespole szkolenie

  Trener zaopiekuje się Tobą na EKSTRA treningu
  indywidualnym GRATIS

  Gdy będziesz chciał zająć się wyzwaniem wykraczającym poza program szkolenia, ale związanym z jego tematem, lub przygotować się do ważnej i trudnej sytuacji, przećwiczyć i upewnić się, że optymalnie zastosujesz poznane techniki – masz 60 minut sam na sam z trenerem, w ciągu roku od szkolenia. Poza tym:

  szkolenia Insights Discovery

  Trener wspiera Cię telefonicznie bez limitu godzin GRATIS

  Bo przecież po szkoleniu zaczynamy widzieć więcej, więc powstają kolejne pytania. No i pomocna dłoń przydaje się, by połączyć z Twoim życiem ogrom wiedzy i technik wyniesionych z naszego szkolenia. Dodatkowo:

  Warsztat dla zespołu

  Dostęp do platformy online.4grow.pl GRATIS Po szkoleniu każdy uczestnik otrzymuje nieograniczony czasowo dostęp do platformy online 4GROW, na której ma możliwość podglądu materiałów szkoleniowych, skorzystania z ćwiczeń i narzędziownika, zapoznania się z listą polecanych książek oraz korzystania z forum.

  szkolenie Insights Discovery

  Twoje szkolenie odbędzie się na 100% GRATIS

  Bo my nie odwołujemy szkoleń. Przy każdym szkoleniu jest informacja o tym, czy termin szkolenia jest już gwarantowany. Terminy naszych szkoleń objęte są gwarancją – w zależności od tematu szkolenia – już od 3, 2 lub nawet 1 uczestnika!

  szkolenie Insights Discovery

  Treningi grupowe po szkoleniu GRATIS

  Co kilka miesięcy organizujemy 2-godzinne treningi grupowe, podczas których masz możliwość dalszej praktyki przed publiką oraz otrzymania informacji zwrotnej od trenera i uczestników - dzięki temu dalej rozwijasz swój warsztat i odświeżasz sobie techniki!

   

  Przekonaj się osobiście, jak miły i efektywny może być rozwój!

  Trenerzy prowadzący szkolenie komunikacja dopasowana do osobowości na bazie Insights Discovery

  Monika-Dąbrowska psycholog biznesu Warszawa

  Monika Dąbrowska

  trener, partner zarządzający, konsultant

  Menedżer z 18 letnim doświadczeniem w biznesie, certyfikowany trener, akredytowany konsultant Insights Discovery, superwizor trenerów 4GROW, twórca gier i narzędzi szkoleniowych.
  Przez wiele lat zarządzała komunikacją zewnętrzną i wewnętrzną, również z poziomu Europy w korporacji finansowej. Doradzała w obszarze komunikacji prezesowi, zarządowi oraz kadrze menedżerskiej łącząc najwyższe standardy komunikacji opartej na współpracy, zaufaniu i budowaniu relacji międzyludzkich. Wdrażała projekty usprawniające komunikację w zespołach, jak i systemowo w całej firmie. Jako Senior Communications Manager w międzynarodowej korporacji, poprzez zarządzanie obszarem komunikacji, wspierała realizację celów biznesowych firmy oraz budowała zaangażowanie pracowników biura i sieci sprzedaży m.in. w Polsce, Francji i Irlandii. Zarządzała komunikacją zorientowaną na współpracę zespołową, rozwój firmy i jej pracowników.

  Partner zarządzający w 4GROW, odpowiedzialna za superwizje trenerskie oraz obszar marketingu i HR. Jako akredytowany konsultant Insights Discovery oraz praktyk neurolingwistycznego programowania wspiera skuteczność osobistą oraz budowanie efektywnej komunikacji i współpracy w zespole, wykorzystując potencjał różnorodności stylów funkcjonowania człowieka.

  Więcej Mniej
  Sabina Dąbrowska-Olbryś psycholog biznesu Warszawa

  Sabina Dąbrowska-Olbryś

  dyrektor ds. merytorycznych, trener, coach ICC, psycholog biznesu

  Certyfikowany praktyk Insights Discovery oraz Analizy Tranzakcyjnej  - metodologii psychologicznych związanych z osobowością i budowaniem relacji w komunikacji interpersonalnej

  Trener łączący psychologię komunikacji interpersonalnej z wieloletnią praktyką biznesową w korporacji. Przez ponad 9 lat odpowiadała za kapitał ludzki w Grupie Pracuj, bezpośrednio zarządzała obszarem komunikacji wewnętrznej w firmie oraz programami rozwojowymi dla kilkuset pracowników i menedżerów, zwiększającymi efektywność współpracy zespołowej i projektowej. Szkoli pracowników na wszystkich szczeblach organizacyjnych w obszarze komunikacji interpersonalnej, w tym także prowadzi warsztaty zespołowe oraz team coaching wzmacniający efektywną komunikację w ramach zespołów formalnych, nieformalnych i projektowych.

  Warsztaty prowadzi z humorem, luzem, energią i empatią.

  Więcej Mniej

  Metodyka szkolenia z komunikacji

  W naszych szkoleniach dostajesz właśnie w takich proporcjach:

  metodyka mobile metodyka desktop
  techniki

  Techniki i narzędzia konkretne strategie działania adekwatne do sytuacji i optymalne narzędzia (np. formularze, scenariusze rozmów, matryce, ściągi) – gotowce, które wiesz jak wykorzystać na co dzień

  warsztat

  Warsztat dzięki ćwiczeniom grupowym, grom, pracy w parach, na gorącym krześle, prowokacjom, wdrażasz nowe techniki i narzędzia, doświadczasz omawianych mechanizmów na sobie także w zaskakujących eksperymentach

  wiedza

  Wiedza niezbędne informacje, teorie przełamujące schematy i mity, badania i odkrycia z różnych dziedzin: psychologii, neurobiologii, coachingu, NLP

  • Szkolenie z komunikacji dopasowanej do osobowości jest prowadzone warsztatowo - uczestnicy ćwiczą poznawane techniki i narzędzia w bardzo zróżnicowany sposób (tu przeczytasz więcej).
  • Każdy otrzymuje materiały szkoleniowe oraz ćwiczenia i narzędzia (formularze, ściągi, planery, itp).
  • Po szkoleniu z komunikacji dopasowanej do osobowości uczestnik otrzymuje dostęp do platformy szkoleniowej 4GROW, na której:
   • są osadzone wszystkie materiały szkoleniowe oraz
   • jest forum do komunikacji pisemnej z trenerem i uczestnikami szkoleń z tego tematu, umożliwiające zadawanie pytań oraz wymianę doświadczeń.
  • Uczestnicy online łączą się za pomocą platformy video-szkoleniowej z trenerem (i uczestnikami na sali jeśli takowi się zapisali w ramach formy Mix).

  Uczestnicy polecają nasze szkolenia live online

  youtube
  "2 dni przed komputerem w czasie szkolenia live online nie stanowiły dla mnie żadnego problemu "
  youtube
  „Uważam, że forma szkolenia live online jest porównywalna z klasyczną formą. Jest to dobre rozwiązanie nie tylko na czas kryzysu..”

  A może bliższa Ci klasyczna, stacjonarna forma szkolenia?

  Zadbaliśmy o wszelkie środki bezpieczeństwa wobec COVID-19, a także:

  DLA TWOJEJ WYGODY
  komfort rozwoju w wygodnym fotelu 
  i max 10 osób na sali
   

   

  Za co uczestnicy cenią sobie nasze szkolenie?

  1. Dobry lider musi szanować różnorodność.
  2. Dobry lider musi wykorzystywać i czerpać z różnorodności.
  3. KYC = KYT (Team)
  Ten warsztat to daje.

  Dużo ćwiczeń, żywa komunikacja, interaktywność i szybkie tempo.

  Porady były bardzo uniwersalne, można skorzystać z nich zarówno w życiu prywatnym i w pracy. Na szkoleniu można poznać lepiej siebie oraz poznać punkt widzenia innych.

  Precyzyjnie wyjaśniona metoda zadawania pytań. Dużo rekwizytów wykorzystywanych. Trener nie dawał usnąć. Styl prowadzenia bardzo dynamiczny.
   

  Warsztat rozwojowy prowadzony dla naszego zespołu menadżerskiego przez Sabinę Dąbrowską-Olbryś był pouczający, pozwalający poznać członków zespołu i ich opinie.
  Polecam udział w takim warsztacie szczególnie zespołom, które chcą zadbać o dobrą komunikację i zrozumienie osób z którymi pracują.
  W sposobie prowadzenia warsztatu przez trenera szczególnie doceniam pilnowanie czasu wypowiedzi, chęć doradzania i wyciąganie „perełek” i „smaczków” z dłuższej wypowiedzi.

  Precyzyjnie wyjaśniona metoda zadawania pytań. Dużo rekwizytów wykorzystywanych. Trener nie dawał usnąć. Styl prowadzenia bardzo dynamiczny.
   

  Ciekawe, rzeczowe i przydatne narzędzia, które w całości będzie można łatwo wykorzystać w pracy.

  Wybierz wariant szkolenia i zarezerwuj miejsce

  Wariant szkolenia:

  Terminy i forma szkolenia:

  Termin szkolenia
  Miejsce szkolenia dla formy stacjonarnej: Warszawa, Al. "Solidarności" 155 lok. 37  Zobacz na mapie

   

  Liczba uczestników:

  rabat 20% dla 2 i każdej kolejnej osoby
  Cena Regular:
  Do wyczerpania miejsc
  1 299 zł netto
   7 osób interesowało się dziś tym szkoleniem!
  • Trening indywidualny 60 minut gratis
  • Kontakt z trenerem bez limitu godzin gratis
  • Nielimitowany dostęp do platformy online 4GROW gratis
  • Jeśli to Twoje kolejne szkolenie odbierz rabat 100zł

  Dane zgłaszającego

  Wpisz imię
  Wpisz nazwisko
  Wpisz stanowisko/rolę
  Wpisz poprawny email małymi literami
  Wpisz poprawny nr telefonu
  Informacja o stanowisku pozwala trenerowi dostosowywać treści szkolenia do profilu zawodowego Uczestnika a E-mail oraz telefon kontaktowy umożliwiają nam zbadanie potrzeb Uczestnika i przekazanie szczegółów organizacyjnych nt. szkolenia (SMS).
  Podaj dokładny adres do wysyłki w polu uwag poniżej.

  Dane 1 uczestnika szkolenia

  Wpisz imię
  Wpisz nazwisko
  Wpisz stanowisko/rolę
  Wpisz poprawny email małymi literami
  Wpisz poprawny nr telefonu

  Dane do faktury

  Chcesz porozmawiać z nami lub wysłać zapytanie?

  kontakt 4GROW

  Interesuje Cię szkolenie zamknięte lub dla więcej niż 5 osób?

  Przygotujemy dla Ciebie idealną ofertę!
  kontakt - pytania

  Masz pytania odnośnie szkolenia?

  Z przyjemnością odpowiemy!
  Wpisz treść zapytania
  pole wymagane Pola wymagane

  Szkolenia otwarte: stacjonarne

  stacjonarne realizujemy w Warszawie

  kontakt
  Adrianna Ostrowska
  Koordynator ds. szkoleń otwartych

  Szkolenia zamknięte: stacjonarne | online

  stacjonarne realizujemy w całej Polsce

  kontakt
  Agata Smykla
  Koordynator ds. szkoleń zamkniętych

  Kup voucher, skorzystaj ze szkolenia w dowolnym momencie!

  voucher 4GROW
  • Elastyczny i bezpieczny sposób wykorzystania Twojego budżetu szkoleniowego
  • Nie spieszysz się, korzystasz ze szkolenia kiedy chcesz
  • Twój budżet w przyszłym roku będzie bezpieczny
  Dowiedz się więcej lub zadzwoń 531 314 431

  Terminy szkoleń

  TERMINY WARIANT SZKOLENIA LOKALIZACJA
  2023-09-27 - 2023-09-29

  Komunikacja interpersonalna + dopasowana do osobowości

  Trening, praktyczne narzędzia komunikacyjne, a także potężna dawka wiedzy psychologicznej i jej praktyczne zastosowanie - na bazie modelu Insights Discovery.
  Warszawa Zarezerwuj
  2023-09-29 - 2023-09-29

  Komunikacja dopasowana do osobowości

  Szkolenie oparte na kwestionariuszu Insights Discovery to pogłębienie samoświadomości i lepsza komunikacja z innymi, uwzględniająca preferencje osobowościowe.
  Warszawa Zarezerwuj
  Do uzgodnienia

  Szkolenie dedykowane / zamknięte - dopasujemy do Twoich potrzeb

  Zamów szkolenie zamknięte, dedykowane specjalnie dla Twojego zespołu! Skontaktuj się z nami, a dopasujemy termin, miejsce i scenariusz szkolenia do specyfiki oraz potrzeb Waszej firmy!
  Mix: Online lub dowolne miasto Zapytaj
  2023-11-20 - 2023-11-22

  Komunikacja interpersonalna + dopasowana do osobowości

  Trening, praktyczne narzędzia komunikacyjne, a także potężna dawka wiedzy psychologicznej i jej praktyczne zastosowanie - na bazie modelu Insights Discovery.
  Warszawa Zarezerwuj
  2023-11-22 - 2023-11-22

  Komunikacja dopasowana do osobowości

  Szkolenie oparte na kwestionariuszu Insights Discovery to pogłębienie samoświadomości i lepsza komunikacja z innymi, uwzględniająca preferencje osobowościowe.
  Warszawa Zarezerwuj