4GROW Mateusz Dąbrowski 4GROW https://4grow.pl mailto:[email protected] 531314431 Mo-Fri 08:00-17:00 4GROW to butikowa, rodzinna firma szkoleniowa oferująca szkolenia najwyższej jakości z obszaru kompetencji miękkich, osobistych i menedżerskich 4grow.pl https://4grow.pl https://www.facebook.com/4GROW/ 4GROW
Panieńska 9 lok. 25 03-704 Warszawa
4GROW firma szkoleniowa szkolenia z kompetencji miękkich szkolenia menadżerskie

Uzyskaj dofinansowanie na szkolenie!

Obniż koszt szkolenia nawet do 0%!

Programy wsparcia z BUR i KFS oferują dofinansowania do szkoleń, a my pomożemy Ci je uzyskać!

Przeczytaj o tych programach, lub zostaw numer – zadzwonimy i opowiemy Ci wszystko. A Ty zdecydujesz, czy chcesz skorzystać ze wsparcia.


icon
Wolisz porozmawiać?
Zostaw numer, oddzwonimy
Wpisz poprawny numer telefonu
pole wymagane Pola wymagane

Jak być Asertywnym - Szkolenie z Asertywności | Kurs Asertywności

Wersje szkolenia:
online | stacjonarne | mix | zamknięte: Warszawa / Polska

Wyobraź sobie, że masz łatwość w mówieniu tego, co myślisz i na dodatek używasz formy, która jest konstruktywna, budująca relację, nawet gdy odmawiasz i jeszcze osiągasz swoje cele. Podoba Ci się taka wizja? Tak właśnie jest być asertywnym.

A jak się robi bycie asertywnym? U nas robi się to tak: budujesz wewnętrzne strategie pewności siebie, odwagi, uczysz się kilku technik asertywności, ćwiczysz, widzisz, że efekty są rewelacyjne, więc podoba Ci się i kontynuujesz bycie asertywnym.

Klucz w tym, żeby dostać techniki w pakiecie z odpowiednimi strategiami myślowymi, inaczej nie będziesz mieć odwagi i pewności żeby użyć technik. Dlatego…

Sprawdź program lub Zarezerwuj

Nasze szkolenie jest najprawdopodobniej... najlepiej ocenianym Szkoleniem z Asertywności.

Tak, śmiała teza. I mamy na nią dowody - spójrz niżej!

Oni już skorzystali z naszego szkolenia – jakie mają wrażenia?

Warsztaty asertywności były przygotowane bardzo profesjonalnie. Po raz kolejny pełen podziw dla firmy 4GROW. Po szkoleniu można wynieść techniki proste i przydatne w codziennych sytuacjach.

Szkolenie z 4GROW to ekscytujące doświadczenie, zmieniające perspektywę i pozwalające uwolnić potencjał możliwości drzemiący w nas. Dwa intensywne dni, pełne ćwiczeń, dzięki którym wychodzę ze szkolenia z przeświadczeniem, że wykorzystam tę wiedzę każdego dnia w pracy. 

Szkolenie prowadzone z indywidualnym podejściem (choć w grupie osób), żywe i dynamiczne - bez "suchych" wykładów. Pozytywna atmosfera, profesjonalne podejście trenerów.

Szkolenie było merytoryczne i rzeczowe. Pełne inspirujących narzędzi i metod. Świetna inwestycja w siebie! Polecam!

Szkolenie interesujące i wnoszące do życia zawodowego i prywatnego wiele praktycznych narzędzi i rozwiązań dotyczących asertywności, feedbacków, komunikacji. Bardzo dobra relacja z trenerem, który oprócz wiedzy teoretycznej wzbogacił szkolenie wieloma przykładami z życia biznesowego.

Szkolenia prowadziliśmy dla:

Dlaczego my? Jesteśmy praktykami…

Podobnie jak Ty teraz, my kiedyś też chcieliśmy być bardziej asertywni. Tak! Asertywności każdy z nas musi się nauczyć! Czytaliśmy książki, artykuły, szukaliśmy informacji – to dobra baza, ale nie wystarczająca. Kluczowa okazała się praktyka! Wykorzystywaliśmy każdą okazję do tego, by ćwiczyć, eksperymentować i wyciągać wnioski. Z naszej własnej pracy zrodziły się najlepsze praktyki i autorskie techniki, które włożyliśmy w szkolenie z asertywności, by Tobie było łatwiej.

Wyposażymy Cię w najlepsze narzędzia do dalszej pracy nad doskonaleniem swojej asertywności i będziemy wspierać we wdrażaniu jej w życie. Bo to, co od nas otrzymujesz, to nie tylko szkolenie! Dostajesz również poszkoleniowy trening indywidualny, nielimitowany kontakt telefoniczny z trenerem oraz follow-upy, czyli dodatkowe materiały z inspiracjami, studiami przypadku, quizami i artykułami.

Ważne są dla nas efekty i Twoje zadowolenie!

 

To szkolenie z Asertywności jest dla Ciebie, jeśli:

 • Bierzesz na siebie zbyt dużo, zgadzasz się na wszystkie prośby, a później nie wyrabiasz się ze swoimi zadaniami i nie masz czasu dla siebie,
 • Jesteś sfrustrowany, bo nie realizujesz swoich celów i interesów,
 • Stawiasz na pierwszym miejscu potrzeby innych, a gdy w końcu zrobisz coś dla siebie, męczy Cię poczucie winy,
 • Podejmujesz próby zadbania o swoje interesy, ale nie wiesz jak poradzić sobie z reakcją rozmówcy, który bagatelizuje Twoje słowa, obraża się lub manipuluje, i poddajesz się po dłuższych namowach
 • Spotykasz się w swoim życiu zawodowym lub prywatnym z zachowaniami, które są „nie fair” , a sam chciałbyś reagować w zgodzie ze sobą, szanując jednocześnie drugą stronę
 • Zależy Ci na poznaniu i przećwiczeniu konkretnych technik i metod

Programy szkoleń z Asertywności

Pobierz program: pdfpdf

Program jednodniowego szkolenia: Jak być Asertywnym

1. Asertywność i nieasertywność – gdzie leży granica?

Jak ocenić, czy zachowujesz się asertywnie?

 • Jakie są przyczyny nieasertywnych zachowań?
 • Czy asertywność jest zawsze najlepszym wyborem?
 • Czym ryzykujesz działając asertywnie?
 • Jakie są konsekwencje nieasertywnych zachowań?
 • Kiedy potrafisz zachować się asertywnie.

2. Jak uruchomić w sobie odwagę niezbędną do asertywności?

Poznasz 7 kroków skutecznego uruchamiania asertywnego zachowania oraz nauczysz się:

 • Od czego zacząć, czyli pierwszy krok do asertywności
 • Jak zastopować niekorzystną dla Ciebie sytuację?
 • Jak wybrać odpowiednią technikę?
 • Jak podjąć właściwą decyzję i wybrać najlepsze rozwiązanie?
 • Jak zacząć działać i asertywnie zakomunikować swoje zdanie, wyrazić swoje potrzeby, odmówić?

3. Techniki asertywności – jak skutecznie odmówić?

Nie lubisz odmawiać? Obawiasz się reakcji rozmówcy na Twoją odmowę? Często z automatu zgadzasz się na czyjąś prośbę, a potem masz do siebie pretensje? Nauczysz się, jak zmienić swoje nastawienie do odmowy i wyrazić „nie” w asertywny sposób, dzięki:

 • Technice asertywnej odmowy – gdy jesteś przekonany, co do swojej decyzji i chcesz stanowczo odmówić.
 • Technice odroczenia asertywnego – gdy jeszcze nie wiesz, jak chcesz się zachować, co odpowiedzieć, a chcesz podjąć świadomą decyzję.
 • Technice alternatywy™ - gdy chcesz w dyplomatyczny sposób pokazać wartość swojego rozwiązania oraz uświadomić konsekwencje wyboru.
 • Technice zdartej płyty – gdy rozmówca nie akceptuje Twojej odpowiedzi, prośby i forsuje dalej swój cel, a Ty chcesz zadbać o swoje interesy.

4. Techniki asertywności – jak zareagować na krytykę, atak i manipulację?

Krytyczne uwagi odbierasz osobiście? Na atak reagujesz atakiem? A może bronisz się i tłumaczysz – jak winny, choć wcale winny się nie czujesz? Nauczysz się odpowiedniego podejścia do rozmówcy w sytuacji krytyki, ataku i manipulacji oraz odpowiednich technik reagowania, dzięki:

 • Zasadzie POP™  - gdy ktoś zwraca się do Ciebie w sposób, którego nie akceptujesz.
 • Technice Otwartych Drzwi – gdy ktoś Cię obraża, poniża, ośmiesza - na forum lub w cztery oczy, a Ty chcesz zachować swój autorytet i przejść sprawnie do rozwiązania problemu.
 • Technice Jujitsu – gdy rozmówca w niekonstruktywny sposób Cię krytykuje.
 • Technika Karty na stół™ - gdy masz do czynienia z manipulacją, czujesz to, choć nie jesteś w stanie nic wprost jemu/jej zarzucić, a chcesz zachować się w zgodzie ze sobą.

 

Zacznij tworzyć nowego siebie już dziś!

Zapisz się na szkolenie!

 

Masz pytanie dot. programu?
Zostaw numer, oddzwonimy
Wpisz poprawny numer telefonu
pole wymagane Pola wymagane

Jak zadbamy o Twoje potrzeby?

Trening asertywności

Trener zapyta o Twoje potrzeby i zaproponuje optymalny
program GRATIS

Możesz porozmawiać z trenerem już dziś o swoich problemach i potrzebach i upewnić się, że zostaną spełnione. A zostaną spełnione, nawet jeśli wykraczają poza formułę szkolenia, bo tylko u nas "program" znaczy coś więcej niż samo szkolenie:

Kursy asertywności

Trener zaopiekuje się Tobą na EKSTRA treningu
indywidualnym GRATIS

Gdy będziesz chciał zająć się wyzwaniem wykraczającym poza program szkolenia, ale związanym z jego tematem, lub przygotować się do ważnej i trudnej sytuacji, przećwiczyć i upewnić się, że optymalnie zastosujesz poznane techniki – masz 60 minut sam na sam z trenerem, w ciągu roku od szkolenia. Poza tym:

Kurs asertywności

Trener wspiera Cię telefonicznie bez limitu godzin GRATIS

Bo przecież po szkoleniu zaczynamy widzieć więcej, więc powstają kolejne pytania. No i pomocna dłoń przydaje się, by połączyć z Twoim życiem ogrom wiedzy i technik wyniesionych z naszego szkolenia. Dodatkowo:

asertywność trening

Przez rok trener przesyła Ci dodatkowe materiały GRATIS

Żebyś cały czas utrzymywał wysokie zaangażowanie i rozpęd w doskonaleniu się. Będziemy inspirować Cię studiami przypadku, quizami, artykułami i złotymi myślami ze szkolenia. I to jeszcze nie koniec, bo:

Warsztaty asertywności

Twoje szkolenie odbędzie się na 100% GRATIS

Bo my nie odwołujemy szkoleń. Jeśli termin szkolenia nie jest jeszcze gwarantowany, wystarczy że zapiszesz się a my potwierdzimy zapis, by termin został automatycznie objęty gwarancją.

Trenerzy prowadzący szkolenie z asertywności

Jeśli masz preferencje co do trenera – skontaktuj się z nami i wskaż wybranego trenera, a podamy Ci termin, w którym prowadzi szkolenie.

 

 

Monika-Dąbrowska psycholog biznesu Warszawa, trener relacji miłosnej, terapeuta par

Monika Dąbrowska

trenerka, członkini zarządu 4GROW, konsultantka, terapeutka pracy z ciałem, trenerka relacji

Jestem trenerem, praktykiem biznesu z wieloletnim doświadczeniem w komunikacji korporacyjnej i PR. W 4GROW odpowiadam za obszar HR i marketingu. Projektowałam prezentacje dla członków zarządu na szczeblu europejskim, prezesów, kierowników projektu, kolegów/koleżanek z zespołu, dbając o ich skuteczność, budowanie wizerunku i wspieranie autorytetu w oczach pracowników, współpracowników, dziennikarzy, inwestorów. Mam doświadczenie w wystąpieniach publicznych przed dużą i międzynarodową publicznością, ale też w kameralnym gronie. Inspiruję, szkolę i wdrażam zmiany, korzystając z siły oddziaływania m.in. komunikacji wizualnej i storytellingu. Jako Senior Communications Manager w międzynarodowej korporacji wspierałam realizację celów biznesowych firmy oraz budowałam zaangażowanie pracowników biura i sieci sprzedaży m.in. w Polsce, Francji i Irlandii. Jestem Certyfikowanym Microsoft Office Specialist (MS PowerPoint). Ukończyłam kurs „Persuasive Presentations” w Duarte’s Academy USA oraz kurs Praktyka NLP.

Więcej Mniej
Karolina Prusińska - psycholog biznesu Warszawa

Karolina Prusińska

trener, coach, konsultant, psycholog biznesu

Trener z wieloletnim doświadczeniem zawodowym; praktyk biznesu, certyfikowany coach, psycholog biznesu. Posiada szeroką wiedzę z zakresu wspierania rozwoju kompetencji osobistych, projektowania i organizacji działań szkoleniowo-rozwojowych. Była jednym z trenerów w wewnętrznych programach rozwojowych: Akademia Rozwoju Menedżerów oraz TOP 15 (warsztaty dla „talentów”), wpierających rozwój między innymi kompetencji komunikacyjnych, asertywności czy zarządzania sobą w czasie. 

Współorganizowała wyprawy rozwojowe połączone z pracą coachingową – skupione na wzmacnianiu pewności siebie, odwagi i asertywności.

Uczy autorskich narzędzi, skutecznych zarówno w kontaktach biznesowych, jak i na polu prywatnym.

Więcej Mniej

Metodologia szkolenia z asertywności

W naszych szkoleniach dostajesz właśnie w takich proporcjach:

metodyka mobile metodyka desktop
techniki

Techniki i narzędzia konkretne strategie działania adekwatne do sytuacji i optymalne narzędzia (np. formularze, scenariusze rozmów, matryce, ściągi) – gotowce, które wiesz jak wykorzystać na co dzień

warsztat

Warsztat dzięki ćwiczeniom grupowym, grom, pracy w parach, na gorącym krześle, prowokacjom, wdrażasz nowe techniki i narzędzia, doświadczasz omawianych mechanizmów na sobie także w zaskakujących eksperymentach

wiedza

Wiedza niezbędne informacje, teorie przełamujące schematy i mity, badania i odkrycia z różnych dziedzin: psychologii, neurobiologii, coachingu, NLP

Stosujemy najefektywniejsze rozwiązania w dziedzinie psychologii procesu nauczania.

Szkolenie z "Asertywność, egzekwowanie i konstruktywna krytyka" projektujemy zgodnie z naszym autorskim modelem uczenia się (opracowanym na bazie badań Kurta Lewina i Davida Kolba), na który składają się etapy:

 1. Postawienie Uczestnika w sytuacji wymagającej uruchomienia kompetencji asertywnościCykl 4GROW na bazie Cyklu Kolba i Kurta Lewina
 2. Analiza i wyciągnięcie wniosków rozwojowych z sytuacji, zdefiniowanie potrzeb i motywatorów Uczestnika do rozwoju w obszarze asertywności
 3. Przekazywanie technik asertywności oraz prowokowanie do tworzenia technik asertywności
 4. Wsparcie Uczestnika w zaadaptowaniu techniki lub narzędzia asertywności do sytuacji, z jakimi spotyka się w życiu
 5. Przećwiczenie z Uczestnikiem techniki lub narzędzia asertywności w realnej sytuacji lub eksperymentalnej (gorące krzesło, scenki, odgrywanie ról)
 6. Wsparcie Uczestnika w wyciągnięciu wniosków z doświadczenia oraz korygowaniu technik lub narzędzi asertywności

Stosujemy w minimum 75% czasu szkolenia formę warsztatową i treningową.

Formy te pozwalają nam docierać do jednego z najgłębszych poziomów funkcjonowania psychicznego człowieka, blokującego zmianę: przekonań. Im zmiana dokonuje się na głębszym poziomie, tym silniej pociąga za sobą zmiany na płytszych poziomach – szczególnie na poziomie wiedzy, umiejętności i zachowań. Ponieważ poziom przekonań jest najgłębszym poziomem, na jaki możemy wpływać szkoleniem, najsilniej warunkujemy rozwój kompetencji asertywności. Im bardziej rozwinięta kompetencja, tym efektywniej wpływamy na środowisko, czyli asertywnie dbamy o własny komfort i skuteczną realizacje celów.

Trener korzysta z różnorodnych metod warsztatowo-treningowych:Poziomy Diltsa zmodyfikowane 4GROW

 • Gorące krzesło
 • Odgrywanie ról i scenek
 • Dyskusja moderowana
 • Instruktaż
 • Przykłady audio i video
 • Ćwiczenia indywidualne, w grupach
 • Trening ze stop-klatką na feedback

Nasza jakość - Twój komfort

DLA TWOJEJ WYGODY
komfort rozwoju w wygodnym fotelu 
i max 10 osób na sali
 

 

Przekonaj się o naszej jakości -

 

Za co uwielbiają nasze szkolenie:

Szkolenie pozwoliło mi zrozumieć, że asertywność to nie tylko ,,sztuka mówienia NIE". Będę pamiętać o tym, żeby nie działać impulsywnie i najpierw dać sobie czas na przemyślenia - dopiero potem działanie. Zdobyte umiejętności z pewnością zaowocują w życiu zawodowym oraz prywatnym. Trener pozytywny, profesjonalny.

Niesamowita otwartość trenera i wrażliwość na grupę. Aga sprawia, że ludzie otwierają się i prawdziwie pracują nad swoimi obszarami do rozwoju. To prawdziwy talent. To jedno z bardziej wartościowych szkoleń, na jakich byłem. Trenerka podążająca za grupą, wrażliwa, dająca przestrzeń. Dzięki szkoleniu, runęło kilka moich błędnych przekonań. Zrozumiałem bardzo dużo – teraz pora wypróbować to czego się nauczyłem na placu boju.

Ze szkolenia wyniosłam techniki asertywności, dzięki którym mogę zadbać o swój komfort psychiczny czy fizyczny. Odkryłam, że muszę nauczyć się słuchać siebie, swoich potrzeb. Wiem, w jaki sposób mogę wyznaczyć granice innym ludziom.

Forma szkolenia. Nie spodziewałam się, że szkolenie wyciągnie ze mnie tyle skrytych leków, problemów. Poczucie zrozumienia, nie oceniania. Nie uczymy się trzech zasad jak je wykorzystywać ale też znajdujemy podłoże tych problemów, żeby zadziałać od podstaw. Bardzo wartościowe szkolenie. Prowadząca z ogromną wiedzą. Odkryjesz ile pracy czeka. Ile zachowań nie jest od Ciebie zależnych. Jak bardzo wychowanie miało wpływ na Twoją decyzję, zachowanie i nawyki. Odkryjesz, że masz potrzeby i martwienie się (troska) o siebie to nie egzamin. Polecam szkolenie z Agą z całego serca.

"Naprawdę warto i polecam, bardzo ciekawe i profesjonalne, prawdziwe szkolenie, po którym bardzo dużo wiedzy zabieram ze sobą, a w szczególności wiedzę, która bardzo pomaga w codzienności - czyli związaną z poprawną, bezpieczną oraz kompromisową komunikację. Również świetne były ustalone granice i harmonogramy nie zamykając ludzi."

"To szkolenie było dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Atmosfera & kultura stworzona przez trenera pozwoliła na swobodne wypowiedzi i praktyczny zasmakowanie tematu asertywności"

Szkolenie z asertywności zostało przeprowadzone w sposób niekonwencjonalny z niestandardowym podejściem do uczestników. Techniki szkolenia były w pełni dobrane do efektu, jaki miało ono osiągnąć . To szkolenie zostanie w mojej pamięci i pomoże zarówno w doskonaleniu życia zawodowego jak i prywatnego.

Człowiek dorosły uczy się poprzez wychodzenie ze strefy komfortu, co trenerowi udało się bardzo dobrze. Ja wychodzę ze szkolenia z asertywności z prawdziwą wiedzą o sobie i technikach od razu. Jestem zmotywowany do wdrażania wiedzy. Chcę, co oznacza, że szkolenie przyniosło efekty. Bardzo motywuje mnie również to, że mogę zwrócić się do trenera z wszelkimi pytaniami, co jest ogromną korzyścią, gdyż temat jest bardzo trudny.

Świetne szkolenie, odkrywa słabości, nad którymi można pracować. Szkolenie z asertywności pokazało wady mojego zachowania i jak je poprawić. Podczas szkolenia trener zbudował pozytywne relacje z uczestnikami. Świetne zaplanowanie szkolenia.

Dużą korzyścią ze szkolenia jest możliwość  aplikowania zdobytej wiedzy już w czasie szkolenia w warunkach rzeczywistych (widok i opinia grupy świetnie oddają stres towarzyszący wystąpieniom publicznym). Świetna atmosfera, otwarta Pani trener, przekazująca całą treść w jasny sposób łatwy do przyswojenia.

 

 

 

Chcesz porozmawiać z nami lub wysłać zapytanie?

kontakt 4GROW

Interesuje Cię szkolenie zamknięte lub dla więcej niż 5 osób?

Przygotujemy dla Ciebie idealną ofertę!
kontakt - pytania

Masz pytania odnośnie szkolenia?

Z przyjemnością odpowiemy!
Wpisz treść zapytania
pole wymagane Pola wymagane

Szkolenia otwarte: stacjonarne

stacjonarne realizujemy w Warszawie

kontakt
Adrianna Ostrowska
Koordynator ds. szkoleń otwartych

Szkolenia zamknięte: stacjonarne | online

stacjonarne realizujemy w całej Polsce

kontakt
Agata Smykla
Koordynator ds. szkoleń zamkniętych

Terminy szkoleń

TERMINY WARIANT SZKOLENIA LOKALIZACJA
2024-05-06 - 2024-05-07

Asertywność i obrona przed manipulacją - 2 dni

W tym wariancie szkolenia odkryjesz jak budować wewnętrzną asertywność (1 dzień) oraz przećwiczysz różnorodne techniki asertywnej komunikacji w trudnych sytuacjach (2 dzień).
Warszawa Zarezerwuj
2024-06-06 - 2024-06-07

Asertywność i obrona przed manipulacją - 2 dni

W tym wariancie szkolenia odkryjesz jak budować wewnętrzną asertywność (1 dzień) oraz przećwiczysz różnorodne techniki asertywnej komunikacji w trudnych sytuacjach (2 dzień).
Warszawa Zarezerwuj