Jak być Asertywnym - Szkolenie z Asertywności | Kurs Asertywności

Wyobraź sobie, że masz łatwość w mówieniu tego, co myślisz i na dodatek używasz formy, która jest konstruktywna, budująca relację, nawet gdy odmawiasz i jeszcze osiągasz swoje cele. Podoba Ci się taka wizja? Tak właśnie jest być asertywnym.

A jak się robi bycie asertywnym? U nas robi się to tak: budujesz wewnętrzne strategie pewności siebie, odwagi, uczysz się kilku technik asertywności, ćwiczysz, widzisz, że efekty są rewelacyjne, więc podoba Ci się i kontynuujesz bycie asertywnym.

Klucz w tym, żeby dostać techniki w pakiecie z odpowiednimi strategiami myślowymi, inaczej nie będziesz mieć odwagi i pewności żeby użyć technik. Dlatego…

 

Nasze szkolenie jest najprawdopodobniej... najlepiej ocenianym Szkoleniem z Asertywności.

Tak, śmiała teza. I mamy na nią dowody - spójrz niżej!

Za co uwielbiają nasze szkolenie:

Szkolenie z asertywności zostało przeprowadzone w sposób niekonwencjonalny z niestandardowym podejściem do uczestników. Techniki szkolenia były w pełni dobrane do efektu, jaki miało ono osiągnąć . To szkolenie zostanie w mojej pamięci i pomoże zarówno w doskonaleniu życia zawodowego jak i prywatnego.

Człowiek dorosły uczy się poprzez wychodzenie ze strefy komfortu, co trenerowi udało się bardzo dobrze. Ja wychodzę ze szkolenia z asertywności z prawdziwą wiedzą o sobie i technikach od razu. Jestem zmotywowany do wdrażania wiedzy. Chcę, co oznacza, że szkolenie przyniosło efekty. Bardzo motywuje mnie również to, że mogę zwrócić się do trenera z wszelkimi pytaniami, co jest ogromną korzyścią, gdyż temat jest bardzo trudny.

Świetne szkolenie, odkrywa słabości, nad którymi można pracować. Szkolenie z asertywności pokazało wady mojego zachowania i jak je poprawić. Podczas szkolenia trener zbudował pozytywne relacje z uczestnikami. Świetne zaplanowanie szkolenia.

Dużą korzyścią ze szkolenia jest możliwość  aplikowania zdobytej wiedzy już w czasie szkolenia w warunkach rzeczywistych (widok i opinia grupy świetnie oddają stres towarzyszący wystąpieniom publicznym). Świetna atmosfera, otwarta Pani trener, przekazująca całą treść w jasny sposób łatwy do przyswojenia.

 

 

 

Szkolenie z asertywności na pewno otwiera drogę do efektywniejszej komunikacji. Dzięki niemu nauczyłam się, jak przedstawiać swoje oczekiwania i w jaki sposób osiągać cele. Symulowane scenki z życia codziennego pozwoliły przećwiczyć techniki pomocne do osiągania swoich założeń – czyli zachowań asertywnych.
Świetny trener, który w sposób jasny przedstawia ważne aspekty, to na co należy zwrócić uwagę, a czego unikać. Wplatanie spontanicznych scenek zmuszało do działania, a przez taki element zaskoczenia najlepiej się uczyć. Dziękuję!

Szkolenie zmusza do aktywnego udziału w zajęciach, a nie wysłuchania/obejrzenia wykładu. Świetna atmosfera i charyzma prowadzącego pozwala na efektywne przyswajanie materiału, a program pomocy po zakończonym kursie, liczę, że utrwali i rozwinie zdobytą wiedzę.

Sposób i styl prowadzenia szkolenia przez trenera w znacznym stopniu przyczynił się do stworzenia komfortowej atmosfery, a ta bezpośrednio wpłynęła na efektywność przyswajania materiału szkoleniowego.

Program szkolenia zawierał ciekawe metody oraz informacje, które pozwolą mi doskonalić warsztat pracy. Trener w przyjazny sposób aktywizował uczestników oraz tworzył ciepłą atmosferę podczas szkolenia. Dużo ćwiczeń, które dodatkowo zainspirowały mnie i pokazały obszary wymagające usprawnienia.

Szkolenie a właściwie warsztaty, pozwoliły mi na zdobycie wiedzy niezwykle przydatnej w codziennej pracy, a jednocześnie poćwiczenie w komfortowych, laboratoryjnych warunkach zdobywaną wiedzę. 
Kompetentny trener, przyjazna sala szkoleniowa. Zdecydowanie POLECAM to szkolenie.

Szkolenie z asertywności - kolejne bardzo dobre szkolenie w 4GROW. Teoria jak zwykle jest tylko tłem. Tradycyjnie bardzo dużo ćwiczeń, które w praktyce pozwalają przetestować zdobywane umiejętności. Trenerka stawia przed uczestnikami wyzwania, które często powodują wyjście ze strefy komfortu. Jest to trudne ale wykonalne zadanie, dzięki temu sprawia tym większą satysfakcję.

Dlaczego my? Jesteśmy praktykami…

Podobnie jak Ty teraz, my kiedyś też chcieliśmy być bardziej asertywni. Tak! Asertywności każdy z nas musi się nauczyć! Czytaliśmy książki, artykuły, szukaliśmy informacji – to dobra baza, ale nie wystarczająca. Kluczowa okazała się praktyka! Wykorzystywaliśmy każdą okazję do tego, by ćwiczyć, eksperymentować i wyciągać wnioski. Z naszej własnej pracy zrodziły się najlepsze praktyki i autorskie techniki, które włożyliśmy w szkolenie z asertywności, by Tobie było łatwiej.

Wyposażymy Cię w najlepsze narzędzia do dalszej pracy nad doskonaleniem swojej asertywności i będziemy wspierać we wdrażaniu jej w życie. Bo to, co od nas otrzymujesz, to nie tylko szkolenie! Dostajesz również poszkoleniowy trening indywidualny, nielimitowany kontakt telefoniczny z trenerem oraz follow-upy, czyli dodatkowe materiały z inspiracjami, studiami przypadku, quizami i artykułami.

Ważne są dla nas efekty i Twoje zadowolenie!

 

To szkolenie z Asertywności jest dla Ciebie, jeśli:

 • Bierzesz na siebie zbyt dużo, zgadzasz się na wszystkie prośby, a później nie wyrabiasz się ze swoimi zadaniami i nie masz czasu dla siebie,
 • Jesteś sfrustrowany, bo nie realizujesz swoich celów i interesów,
 • Stawiasz na pierwszym miejscu potrzeby innych, a gdy w końcu zrobisz coś dla siebie, męczy Cię poczucie winy,
 • Podejmujesz próby zadbania o swoje interesy, ale nie wiesz jak poradzić sobie z reakcją rozmówcy, który bagatelizuje Twoje słowa, obraża się lub manipuluje, i poddajesz się po dłuższych namowach
 • Spotykasz się w swoim życiu zawodowym lub prywatnym z zachowaniami, które są „nie fair” , a sam chciałbyś reagować w zgodzie ze sobą, szanując jednocześnie drugą stronę
 • Zależy Ci na poznaniu i przećwiczeniu konkretnych technik i metod

Jak zadbamy o Twoje potrzeby?

Trening asertywności

Trener zapyta o Twoje potrzeby i zaproponuje optymalny
program GRATIS

Możesz porozmawiać z trenerem już dziś o swoich problemach i potrzebach i upewnić się, że zostaną spełnione. A zostaną spełnione, nawet jeśli wykraczają poza formułę szkolenia, bo tylko u nas "program" znaczy coś więcej niż samo szkolenie:

Kursy asertywności

Trener zaopiekuje się Tobą na EKSTRA treningu
indywidualnym GRATIS

Gdy będziesz chciał zająć się wyzwaniem wykraczającym poza program szkolenia, ale związanym z jego tematem, lub przygotować się do ważnej i trudnej sytuacji, przećwiczyć i upewnić się, że optymalnie zastosujesz poznane techniki – masz 90 minut sam na sam z trenerem, w ciągu roku od szkolenia. Poza tym:

Kurs asertywności

Trener wspiera Cię telefonicznie bez limitu godzin GRATIS

Bo przecież po szkoleniu zaczynamy widzieć więcej, więc powstają kolejne pytania. No i pomocna dłoń przydaje się, by połączyć z Twoim życiem ogrom wiedzy i technik wyniesionych z naszego szkolenia. Dodatkowo:

asertywność trening

Przez rok trener przesyła Ci dodatkowe materiały GRATIS

Żebyś cały czas utrzymywał wysokie zaangażowanie i rozpęd w doskonaleniu się. Będziemy inspirować Cię studiami przypadku, quizami, artykułami i złotymi myślami ze szkolenia. I to jeszcze nie koniec, bo:

Warsztaty asertywności

Twoje szkolenie odbędzie się na 100% GRATIS

Bo my nie odwołujemy szkoleń. Jeśli termin szkolenia nie jest jeszcze gwarantowany, wystarczy że zapiszesz się a my potwierdzimy zapis, by termin został automatycznie objęty gwarancją.

Szkolenia prowadziliśmy dla:

Nasza jakość - Twój komfort

TO JEST HIT
8 godzin efektywnej pracy w wygodnym fotelu
i max 10 osób w grupie
 

Trenerzy prowadzący szkolenie z asertywności

Jeśli masz preferencje co do trenera – skontaktuj się z nami i wskaż wybranego trenera, a podamy Ci termin, w którym prowadzi szkolenie.

 

 

Karolina Prusińska - psycholog biznesu Warszawa

Karolina Prusińska

trener, coach, konsultant, psycholog biznesu

Trener z wieloletnim doświadczeniem zawodowym; praktyk biznesu, certyfikowany coach, psycholog biznesu. Posiada szeroką wiedzę z zakresu wspierania rozwoju kompetencji osobistych, projektowania i organizacji działań szkoleniowo-rozwojowych. Była jednym z trenerów w wewnętrznych programach rozwojowych: Akademia Rozwoju Menedżerów oraz TOP 15 (warsztaty dla „talentów”), wpierających rozwój między innymi kompetencji komunikacyjnych, asertywności czy zarządzania sobą w czasie. 

Współorganizowała wyprawy rozwojowe połączone z pracą coachingową – skupione na wzmacnianiu pewności siebie, odwagi i asertywności.

Uczy autorskich narzędzi, skutecznych zarówno w kontaktach biznesowych, jak i na polu prywatnym.

Mateusz Dąbrowski psycholog biznesu warszawa

Mateusz Dąbrowski

prezes, trener, coach ICC, konsultant, psycholog biznesu

Ekspert komentujący w mediach: Polsat, TVP2, TTV, Program 3 Polskiego Radia, Program 4 Polskiego Radia.
Jest twórcą m.in. technik konstruktywnej krytyki, asertywności i egzekwowania, które znajdziesz w tym szkoleniu...

Sabina Dąbrowska-Olbryś psycholog biznesu Warszawa

Sabina Dąbrowska-Olbryś

menedżer ds. rozwoju biznesu, trener, coach ICC, psycholog biznesu

Menedżer z ponad 15-letnim doświadczeniem w obszarze Human Resources. Psycholog, trener, mediator i coach certyfikowany przez International Coaching Community. Posiada bogate doświadczenie zarówno w obszarze zarządzania zespołami, jak i projektami. Ekspert z obszaru pozyskiwania talentów, rekrutacji, rozwoju pracowników oraz zarządzania efektywnością organizacyjną i zespołową.

Programy szkoleń z Asertywności

Oprócz tytułowego 1-dniowego szkolenia, którego program prezentujemy poniżej w pierwszej zakładce, możesz także wybrać alternatywne szkolenie 2-dniowe  zawierające elementy obrony przed manipulacjami (druga zakładka).

Program jednodniowego szkolenia: Jak być Asertywnym

Asertywność i nieasertywność – gdzie leży granica?

 1. Czym jest „głęboka” asertywność?
 2. Jak ocenić, czy zachowujesz się asertywnie?
 3. Jakie są przyczyny nieasertywnych zachowań?
 4. Czy asertywność jest zawsze najlepszym wyborem?
 5. Czym ryzykujesz działając asertywnie?
 6. Jakie są konsekwencję nieasertywnych zachowań?
 7. Matryca asertywności – jak jest u Ciebie?

Jak uruchomić w sobie odwagę niezbędną do asertywności?

Poznasz 7 kroków skutecznego uruchamiania asertywnego zachowania.

 1. Od czego zacząć, czyli pierwszy krok do asertywności
 2. Jak zastopować niekorzystną dla Ciebie sytuację, by nie urazić rozmówcy?
 3. Jak określić swój asertywny cel?
 4. Jak wybrać odpowiednią technikę?
 5. Jak podjąć właściwą decyzję i wybrać najlepsze rozwiązanie?
 6. Jak zacząć działać i asertywnie zakomunikować swoje zdanie, wyrazić swoje potrzeby czy odmówić?
 

Techniki asertywności – jak skutecznie odmówić? 

Nie lubisz odmawiać? Obawiasz się reakcji rozmówcy na Twoją odmowę? Często z automatu zgadzasz się na czyjąś prośbę, a potem masz do siebie pretensje? Powiem Ci, jak zmienić swoje nastawienie do odmowy i wyrazić „nie” w asertywny sposób:

 • Technika asertywnej odmowy – gdy jesteś przekonany, co do swojej decyzji i chcesz stanowczo odmówić
 • Technika odroczenia asertywnego – gdy jeszcze nie wiesz, jak chcesz się zachować, co odpowiedzieć, a chcesz podjąć świadomą decyzję 
 • Technika alternatywy™ - gdy chcesz w dyplomatyczny sposób pokazać wartość swojego rozwiązania oraz uświadomić konsekwencje wyboru 
 • Technika zdartej płyty – gdy rozmówca nie akceptuje Twojej odpowiedzi, prośby i forsuje dalej swój cel, a Ty chcesz zadbać o swoje interesy 

Techniki asertywności – jak zareagować na krytykę, atak i manipulację?

Krytyczne uwagi odbierasz osobiście? Na atak reagujesz atakiem? A może bronisz się i tłumaczysz – jak winny, choć wcale winny się nie czujesz? Nauczę Cię odpowiedniego podejścia do rozmówcy w sytuacji krytyki, ataku i manipulacji oraz odpowiednich technik reagowania:

 • Zasada POP™  - gdy ktoś zwraca się do Ciebie w sposób, którego nie akceptujesz; zachowuje się w sposób, który Ci nie odpowiada
 • Technika otwartych drzwi – gdy ktoś Cię obraża, poniża, ośmiesza - na forum lub w cztery oczy, a Ty chcesz zachować swój autorytet i przejść sprawnie do rozwiązania problemu 
 • Technika Jujitsu – gdy rozmówca w niekonstruktywny sposób zarzuca Ci jakiś błąd, zaniechanie, nie wyjaśnia i nie podaje szczegółów, a Ty potrzebujesz dowiedzieć, o co konkretnie chodzi 
 • Technika Karty na stół™ - gdy masz do czynienia z manipulacją, czujesz to, choć nie jesteś w stanie nic wprost jemu/jej zarzucić, a chcesz zachować się w zgodzie ze sobą 

 

Zadbaj o siebie! 

Zapisz się na szkolenie!

 

Program dwudniowego szkolenia: Asertywność i obrona przed manipulacjami

Asertywność – dobra wiadomość dla Ciebie

Bardzo często mamy w otoczeniu osoby określane jako „silne osobowości”, które potrafią odmówić i postawić na swoim - patrzymy na nie z zazdrością: „Ja też bym chciał taki być…”. Myślimy o nich, że są asertywne. Błąd!

Asertywność jest czymś o wiele większym i lepszym! Asertywność to nie tylko skuteczność operacyjna. Asertywność to skuteczność interpersonalna. To realizacja swoich interesów z uwzględnianiem relacji, uczuć i potrzeb innych.

Asertywność to największa przysługa jaką możesz wyświadczyć sobie i swojemu otoczeniu. 

No to do rzeczy:

Wyrzucamy bariery asertywności

 1. Zdarza się, że po fakcie myślisz: „Znowu się zgodziłem…”, „Mogłam coś powiedzieć, zareagować…” Pokażę Ci mechanizmy obronne, które to powodują i nauczę strategii świadomego reagowania na sytuację w danym momencie.
 2. Co inni pomyślą? Co powiedzą? Jak zareagują? Może lepiej nie mówić głośno tego, co myślę? Będą się śmiać! To się nie uda! – w Twojej głowie toczy się monolog, negatywnie oceniasz siebie, tworzysz czarne scenariusze, wizje katastrofy? Pokaże Ci jak zatrzymać te antyasertywne myślenie i zmienić je na myślenie sprzyjające asertywności.

Trening asertywności to między innymi trening twojego mózgu – to w naszej głowie jest najwięcej barier stojących na drodze do asertywności. Dlatego w trakcie szkolenia będziemy pracować nad „głęboką” asertywnością, czyli na głębszych poziomach funkcjonowania psychicznego 4GROW™ (m.in. na indywidualnych wartościach, przekonaniach i potrzebach).

 

Filary asertywności

1. Jak uruchomić w sobie odwagę?
Idziesz do prezesa zarządu z pomysłem… i zawracasz w połowie drogi? Bierzesz telefon do ręki… i za chwilę odkładasz go z powrotem? Wahasz się, masz wątpliwości… i nie działasz? Jednocześnie widzisz, że inni niejako automatycznie przechodzą od pomysłu do działania….

Zdradzimy Ci sekret ludzi odważnych! Nauczę Cię posługiwać się techniką, dzięki której włączysz w sobie odwagę, kiedy tylko zechcesz, w każdych warunkach.

Na Twoich przykładach zrobimy trening 7 kroków skutecznego uruchamiania asertywnego zachowania.

2. Jak wzmocnić poczucie własnej wartości?
Czy łapiesz się czasami na tym, że mając swój własny cel, wybierasz interesy innych a nie swoje? Myślisz: „Powinienem najpierw zadbać o innych”, „Nie mogę odmówić…”. Zmienimy to tak, by nie odbywało się to kosztem Twoich interesów i potrzeb. Mało tego, będziesz w większym stopniu dbać o innych, bo będziesz mieć więcej do zaoferowania. Pokażę Ci, jak wzmocnić poczucie własnej wartości stosując Zasadę TOBe™.  

3. Jak zbudować pewność siebie?
Są sytuacje, w których myślisz „Nie poradzę sobie…”? Nie wiesz jak się zachować? Pojawia się zakłopotanie, niepewność? Mam dla Ciebie dobrą wiadomość! Pewność siebie opiera się na poczuciu własnej wartości połączonej z krótką strategią myślową, której Cię nauczę. Nawet jeśli masz niskie poczucie własnej wartości, możesz zastosować Strategię SZM™ i zwiększyć swoją pewność siebie.

4. Jak wyjść ze strefy komfortu? – w realnej sytuacji skonfrontujesz się ze swoimi przekonaniami, barierami i obawami. Wyjdziesz ze strefy komfortu w strefę rozwoju i zmiany, dzięki czemu wzrośnie Twoja pewność siebie i przekonanie, że „jeśli chcę to mogę/potrafię/umiem”.

Trening asertywności 

Teraz, gdy już wyeliminowaliśmy bariery asertywności oraz wyposażyliśmy się w narzędzia wzmacniania poczucia własnej wartości, budowania pewności siebie i uruchamiania w sobie odwagi, gdy już rozumiesz, jak potężnym obszarem jest asertywność, czas na trening asertywności w sytuacji, gdy ktoś:

 • nie akceptuje Twojej odpowiedzi, prośby i forsuje dalej swój cel, a Ty chcesz zadbać o swoje interesy (trening techniki Zdartej płyty)
 • obraża Cię, poniża, ubliża, ośmiesza - na forum lub w cztery oczy, a Ty chcesz zachować swój autorytet i przejść sprawnie do rozwiązania problemu (trening techniki Otwartych drzwi)
 • zarzuca Ci jakiś błąd, zaniechanie w niekonstruktywny sposób, bez żadnej merytoryki, a Ty potrzebujesz dowiedzieć, o co konkretnie chodzi (trening techniki Jujitsu)
 • chce od Ciebie czegoś, na co nie chcesz się zgodzić i zależy Ci na tym, by odmówić w taki sposób, by ktoś poczuł się uskrzydlony i działał zgodnie z Twoją linią rozumowania (trening techniki Zawiszy™)*
 • stawia Cię w sytuacji, w której nie wiesz jeszcze, jak chcesz się zachować, co odpowiedzieć, a chcesz podjąć świadomą decyzję (trening techniki odroczenia asertywnego)
 • chce innego rozwiązania niż Ty, więc chcesz w dyplomatyczny sposób pokazać wartość swojego rozwiązania oraz uświadomić konsekwencje wyboru (trening techniki Alternatywy™)*
 • manipuluje - czujesz to, choć nie jesteś w stanie nic wprost jemu/jej zarzucić, a chcesz zachować się w zgodzie ze sobą (trening techniki Karty na stół™)
 • zwraca się do Ciebie w sposób, którego nie akceptujesz; zachowuje się w sposób, który Ci nie odpowiada (trening zasady POP™)

Asertywność bez poczucia winy

 • Jak wyjść z roli w Trójkącie Dramatycznym?
  Czy czasami czujesz się jak Ratownik? Robisz wiele dla innych, zgadzasz się na to, co proponują, pomagasz? W zamian otrzymujesz niewiele, a jeśli już to są to pretensje. Gdy w Twojej głowie pojawia się pomysł zadbania o swoje interesy automatycznie pojawia się poczucie winy. Odsłonię przed Tobą nieświadome mechanizmy, w które się wplątujemy lub jesteśmy wplątywani i nauczę Cię dbać o siebie i nieść pomoc, gdy naprawdę masz na to ochotę, a nie wtedy, kiedy czujesz, że powinieneś. 
   
 • W co grasz? Analiza transakcyjna w praktyce 
  A może zdarzyło Ci się dostać reprymendę od szefa bądź klienta i poczuć się jak dziecko, które zrobiło coś złego? I zareagować jak dziecko: wybuchając emocjami lub wycofując się z dalszej dyskusji.

To jedynie przykład – podobnych sytuacji jest więcej. Analiza transakcyjna opisuje interakcje międzyludzkie i schematy zachowania – różnego rodzaju gry psychologiczne, w których nie da się wygrać.

Pokażę Ci jak świadomie komunikować się z innymi, uwzględniając mechanizmy analizy transakcyjnej: jak samemu przejść do roli Dorosłego oraz jak sprowadzić do tej roli swojego rozmówcę i przekuć niekonstruktywny dialog w partnerską, merytoryczną rozmowę, w której obie strony są równe i obie strony „wygrywają”.

 

Wyobraź sobie jak stawiasz granice, stanowczo, uprzejmie. Wyobraź sobie komfort  wspominając, jak minął dzień... To jest Twój dzień!
Zadbaj teraz o SIEBIE!

 

Zapisz się na Kurs Asertywności 4GROW!

 

Wybierz termin i zapisz się

Najbliższe terminy:

Termin szkolenia
Miejsce szkolenia: Warszawa, ul. Panieńska 9 lok. 25, 4piętro  Zobacz na mapie

 

rabat 20% dla 2 i każdej kolejnej osoby

Dane firmy

Oni już skorzystali z naszego szkolenia – jakie mają wrażenia?

Szkolenie było przygotowane bardzo profesjonalnie. Po raz kolejny pełen podziw dla firmy 4GROW. Po szkoleniu można wynieść techniki proste i przydatne w codziennych sytuacjach.

Na Szkolenie z asertywności szłam z przekonaniem, że ciężko jest wypracować w sobie asertywne zachowanie z dnia na dzień. Jak się okazało te 2 dni dały mi solidną podstawę do zgłębienia tematu asertywność i już pierwszego dnia zaczęłam zwracać uwagę na to, co i w jaki sposób wypowiadam. Dużo pracy przede mną, ale wiem już, że asertywność jest w zasięgu ręki. Otrzymałam pomocne materiały, a nastawienie prowadzącego zmotywowało mnie do działania.

Metodologia szkolenia z asertywności

Stosujemy najefektywniejsze rozwiązania w dziedzinie psychologii procesu nauczania.

Szkolenie z "Asertywność, egzekwowanie i konstruktywna krytyka" projektujemy zgodnie z naszym autorskim modelem uczenia się (opracowanym na bazie badań Kurta Lewina i Davida Kolba), na który składają się etapy:

 1. Postawienie Uczestnika w sytuacji wymagającej uruchomienia kompetencji asertywnościCykl 4GROW na bazie Cyklu Kolba i Kurta Lewina
 2. Analiza i wyciągnięcie wniosków rozwojowych z sytuacji, zdefiniowanie potrzeb i motywatorów Uczestnika do rozwoju w obszarze asertywności
 3. Przekazywanie technik asertywności oraz prowokowanie do tworzenia technik asertywności
 4. Wsparcie Uczestnika w zaadaptowaniu techniki lub narzędzia asertywności do sytuacji, z jakimi spotyka się w życiu
 5. Przećwiczenie z Uczestnikiem techniki lub narzędzia asertywności w realnej sytuacji lub eksperymentalnej (gorące krzesło, scenki, odgrywanie ról)
 6. Wsparcie Uczestnika w wyciągnięciu wniosków z doświadczenia oraz korygowaniu technik lub narzędzi asertywności

Stosujemy w minimum 75% czasu szkolenia formę warsztatową i treningową.

Formy te pozwalają nam docierać do jednego z najgłębszych poziomów funkcjonowania psychicznego człowieka, blokującego zmianę: przekonań. Im zmiana dokonuje się na głębszym poziomie, tym silniej pociąga za sobą zmiany na płytszych poziomach – szczególnie na poziomie wiedzy, umiejętności i zachowań. Ponieważ poziom przekonań jest najgłębszym poziomem, na jaki możemy wpływać szkoleniem, najsilniej warunkujemy rozwój kompetencji asertywności. Im bardziej rozwinięta kompetencja, tym efektywniej wpływamy na środowisko, czyli asertywnie dbamy o własny komfort i skuteczną realizacje celów.

Trener korzysta z różnorodnych metod warsztatowo-treningowych:Poziomy Diltsa zmodyfikowane 4GROW

 • Gorące krzesło
 • Odgrywanie ról i scenek
 • Dyskusja moderowana
 • Instruktaż
 • Przykłady audio i video
 • Ćwiczenia indywidualne, w grupach
 • Trening ze stop-klatką na feedback

Kup voucher, skorzystaj ze szkolenia w dowolnym momencie!

Na voucher możesz wykupić dowolną ilość szkoleń i wykorzystać go na dowolne szkolenia bez konieczności deklarowania terminu i tematu szkolenia. Decyzję możesz podjąć w każdym momencie. Część szkoleń możesz odbyć jeszcze w tym roku, część w kolejnym, lub wszystkie w 2019 roku. Jeśli nie wykorzystasz środków do końca 2019 roku - zgodnie z Twoją decyzją: albo zwrócimy je na konto płatnika albo przesuniesz je na kolejny rok, a więc nie masz nic do stracenia! Jesteśmy też elastyczni jeśli chodzi o tytuł faktury.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z Anią Góralczuk:
791 412 204.

Najbliższy termin: 29 marca 2019
Zapisz się