Program szkolenia Negocjacje zaawansowane

Jak negocjować, gdy ktoś stosuje na Tobie chwyty negocjacyjne

Wiesz ile jest chwytów negocjacyjnych? Kilkadziesiąt. Nie musisz uczyć się wszystkich, bo ja nauczę Cię radzenia sobie z 24 najczęściej stosowanymi oraz...

 • Chwyty negocjacyjne
  ...dzięki poznaniu 7 reguł psychologicznych będących fundamentem chwytów, obronisz się przed każdym chwytem w negocjacjach! Wyjaśnię Ci reguły psychologiczne tych chwytów, z którymi Ty się spotkałeś w sytuacjach zawodowych, a także jeszcze paręnastu innych najpopularniejszych chwytów.
 • Study-case video
  Zobaczysz mistrza negocjacji stosującego chwyty - pokażę Wam film z czołówka aktorską w scenie negocjacyjnej naszpikowanej chwytami po brzegi. Przeanalizujemy wszystkie chwyty oraz to, jak ich stosowanie wpłynęło na sukces jednej strony i porażkę drugiej.
 • Trening negocjacji
  Teraz jesteś gotowy do praktyki - treningu negocjacji. Wyposażony w najlepsze chwyty negocjacyjne przystąpisz do wynegocjowania założonego celu w zawodach negocjacji biznesowych między Uczestnikami szkolenia. Zadanie jest trudne i ambitne, więc Uczestnicy wczuwają się tak mocno i bawią tak dobrze, że mija chwila zanim wyjdą z roli negocjatora, żeby omówić ze mną, co się wydarzyło, kto wygrał i jak to osiągnął...

Jak być silnym i pewnym siebie w negocjacjach?

Patrzysz czasami z podziwem na tych spokojnych, pewnych siebie i zdecydowanych negocjatorów siedzących po drugiej stronie stołu?
Jeśli na Ciebie jeszcze tak nie patrzą, to za chwilę będą, bo...

 • Techniki budowania siły negocjacyjnej
  ...siła w negocjacji to nie cecha charakteru czy osobowość, tylko efekt stosowania odpowiednich technik. Tak! Siła negocjacyjna pochodzi ze stosowania technik, których się nauczysz na tym szkoleniu:
  • Wyznaczania własnych granic negocjacyjnych i ZOPA
  • Tworzenia własnej BATNY
  • I najważniejszej - rozpoznawania BATNY drugiej strony, aby użyć jej do konstruktywnego zakończenia negocjacji.
 • Study-case video
  Jak wygląda budowanie siły negocjacyjnej w sytuacji wielkiej słabości i beznadziei? Pokażę Ci to w urywkach innego filmu - przeprowadzę Cię przez analizę siły negocjacyjnej po obydwu stronach, której przewaga zmieniając się w końcu zbuduje sukces jednej ze stron.
 • Trening negocjacji
  Wdrażasz techniki w życie - weźmiesz udział w negocjacjach zakupowo-sprzedażowych (każdy Uczestnik będzie negocjował w małej grupie, aby angażować w ćwiczenie wszystkich na najwyższym poziomie). Celem tej gry jest przećwiczenie budowania siły negocjacyjnej. Negocjacje będą bardzo trudne i znów - bardzo emocjonująco, a finał negocjacji - zaskakujący. Gra jest bardzo podchwytliwa, sukces negocjacyjny prawie że niemożliwy do osiągnięcia, ale ... czyż nie po to przychodzisz na szkolenie z negocjacji, żeby nauczyć się negocjować w najtrudniejszych sytuacjach?

Jak negocjować z atakującym negocjatorem?

Zdarza Ci się usłyszeć nieprzyjemną uwagę w negocjacjach?
Zostać sprowadzonym do roli niższej - ubiegającej się, nie mającej nic do powiedzenia poza zgadzaniem się?
A może nawet poniżonym, obrażonym?

Świetnie! Nic bardziej satysfakcjonującego, jak odniesienie sukcesu w negocjacjach z taką osobą!

 • Zarządzanie trudnym negocjatorem i konfliktem
  Poznasz i przećwiczysz jedną z najpotężniejszych technik negocjacyjnych, która z wroga po drugiej stronie stołu negocjacji uczyni Twojego partnera. A Ty - zbudujesz z nim relację, porozumienie, otworzysz go na swój punkt widzenia! Z tą techniką zarządzisz najtrudniejszymi konfliktami w negocjacjach. Ta technika pozwoli Ci w opanowany sposób, ze spokojnymi emocjami, prowadzić rozmowę. Stosowanie jej daje mnóstwo satysfakcji!
 • Trening charyzmy w negocjacjach
  Będę też podczas ćwiczeń zwracać Ci uwagę na Twoją mowę ciała, sformułowania, którymi podkopujesz swój autorytet i charyzmę oraz będę dostarczać Ci wskazówek i gotowych sformułowań, dzięki którym będziesz budować autorytet w oczach rozmówcy.

Jak wynegocjować "WIN-WIN"?

Wyobraź sobie: Ty chcesz kupić za 800 tys. np. podzespoły, a druga strona chce je sprzedać za1 mln.

 • Jak negocjować w stylu Win-Win, czyli żeby obydwie strony miały poczucie sukcesu przy założeniu, że każda ze stron już odkryła swój margines negocjacyjny?
 • Jak wynegocjować to etycznie?

Kompromis, czyli "coś pomiędzy" nie jest rozwiązaniem Win-Win. Mało kto opanował tą sztukę, zazwyczaj negocjatorzy stosują twardy styl, bo Win-Win jest bardzo trudny, ale czy Ty na szkolenie przychodzisz po łatwe rozwiązania? Czy po skuteczne rozwiązania? Ten moduł będzie najwyższym poziomem wtajemniczenia w negocjacjach - zobaczysz, przećwiczysz i odkryjesz:

 • Dlaczego WIN-WIN to nie kompromis negocjacyjny
 • Z czego powstaje stanowisko negocjacyjne i dlaczego negocjatorzy "okopują się" na stanowiskach
 • Jak zbudować relację z negocjatorem - obcym człowiekiem
 • Co jest czynnikiem przewagi konkurencyjnej w negocjacjach sprzedażowo-zakupowych
 • Kulminacyjny punkt i dźwignia Win-Win - jak zbadać psychikę negocjatora: co kryje się pod jego oczekiwaniami? Zagłębimy się nie tylko w potrzeby drugiej strony, ale także w najgłębsze poziomy psychiki człowieka - w wartości i przekonania,
 • po to by wreszcie sprawić, że Twój negocjator zmieni swoje stanowisko na takie, które realizuje Twoje interesy i jego interesy i abyście byli z tego zadowoleni!

Na końcu przećwiczysz wszystkie poznane techniki w grze negocjacyjnej

 • W której wybierzesz najefektywniejszą strategię negocjacyjną i narzędzia do zastosowania w praktyce
 • A że jak zwykle będzie emocjonująco, trudno, to... ja będę robić stop-klatki na konfrontowanie Cię z popełnionymi błędami oraz możliwością zrewidowania założeń i poprawienia działań
 • Po zakończeniu wszyscy wspólnie przeanalizujemy przebieg, czynniki sukcesu i porażki a Ty wyciągniesz wnioski do wdrożenia w swojej pracy - zapewniam Cię, Twoje negocjacje się zmienią, na bardziej satysfakcjonujące i efektywne!

Bonus - w pakiecie ze szkoleniem - masz szansę dołączyć do Stowarzyszenia Negocjatorów Biznesu!

Wynegocjuj to, czego do tej pory nie udało Ci się!

Zapisz się na szkolenie!

Za co nas uwielbiają?

Co mówią o szkoleniu uczestnicy i sponsorzy?

Trener prowadzący szkolenie Negocjacje

Mateusz Dąbrowski psycholog biznesu warszawa

Mateusz Dąbrowski

prezes, trener, coach ICC, konsultant, psycholog biznesu

Jestem prezesem Stowarzyszenia Negocjatorów Biznesu, prezesem 4GROW, psychologiem biznesu, certyfikowanym trenerem. Uczestnicy moich szkoleń i coachingów żartują sobie, że fajnie byłoby mieć ze mną stałe potajemne łącze podczas negocjacji - dlaczego? Bo potrafię rozłożyć psychikę człowieka na drobne części, dotrzeć do tego, co początkowo ukrywa druga strona i naszą różnicę interesów obrócić na satysfakcję dla obydwu stron. Stworzyłem do tego konkretną metodologię i uczę jej.
W poniższym urywku kursu negocjacji dla Dyrektorów działów prawnych możesz zobaczyć mój styl.

/sites/default/files/wideo-posters/szkolenie-negocacje-kurs-negocacji.jpg

Tak o TWOJE POTRZEBY nie zadba NIKT inny

Metodologia szkolenia z negocjacji

Stosujemy najefektywniejsze rozwiązania w dziedzinie psychologii procesu nauczania.

Szkolenie z negocjacji projektujemy zgodnie z naszym autorskim modelem uczenia się (opracowanym na bazie badań Kurta Lewina i Davida Kolba), na który składają się etapy:

 1. Postawienie Uczestnika w sytuacji wymagającej uruchomienia technik negocjacjiCykl 4GROW na bazie Cyklu Kolba i Kurta Lewina
 2. Analiza i wyciągnięcie wniosków rozwojowych z sytuacji, zdefiniowanie potrzeb i motywatorów Uczestnika do rozwoju w obszarze negocjacji
 3. Przekazywanie technik oraz prowokowanie do tworzenia technik negocjacyjnych
 4. Wsparcie Uczestnika w zaadaptowaniu techniki lub narzędzia negocjacji do sytuacji, z jakimi spotyka się w życiu
 5. Przećwiczenie z Uczestnikiem techniki lub narzędzia negocjacji w realnej sytuacji lub eksperymentalnej (gorące krzesło, scenki, odgrywanie ról)
 6. Wsparcie Uczestnika w wyciągnięciu wniosków z doświadczenia oraz korygowaniu technik lub narzędzi wykorzystywanych w negocjacjach

Stosujemy w minimum 75% czasu szkolenia formę warsztatową i treningową.

Formy te pozwalają nam docierać do jednego z najgłębszych poziomów funkcjonowania psychicznego człowieka, blokującego zmianę: przekonań. Im zmiana dokonuje się na głębszym poziomie, tym silniej pociąga za sobą zmiany na płytszych poziomach – szczególnie na poziomie wiedzy, umiejętności i zachowań. Ponieważ poziom przekonań jest najgłębszym poziomem, na jaki możemy wpływać szkoleniem, najsilniej warunkujemy rozwój kompetencji wykorzystywanych w negocjacjach. Im bardziej rozwinięta kompetencja, tym efektywniej wpływamy na środowisko, czyli asertywnie dbamy o własny komfort i skuteczną realizacje celów.

Trener korzysta z różnorodnych metod warsztatowo-treningowych:Poziomy Diltsa zmodyfikowane 4GROW

 • Gorące krzesło
 • Odgrywanie ról i scenek
 • Dyskusja moderowana
 • Instruktaż
 • Przykłady audio i video
 • Ćwiczenia indywidualne, w grupach
 • Trening ze stop-klatką na feedback

Kup voucher, skorzystaj ze szkolenia w dowolnym momencie!

Na voucher możesz wykupić dowolną ilość szkoleń i wykorzystać go na dowolne szkolenia bez konieczności deklarowania terminu i tematu szkolenia. Decyzję możesz podjąć w każdym momencie. Część szkoleń możesz odbyć jeszcze w tym roku, część w kolejnym, lub wszystkie w 2019 roku. Jeśli nie wykorzystasz środków do końca 2019 roku - zgodnie z Twoją decyzją: albo zwrócimy je na konto płatnika albo przesuniesz je na kolejny rok, a więc nie masz nic do stracenia! Jesteśmy też elastyczni jeśli chodzi o tytuł faktury.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z Moniką Dąbrowską:
500 29 40 35.

Chcesz ponegocjować z prezesem Stowarzyszenia Negocjatorów Biznesu?

Przyjdź na szkolenie!

 

 

Szkolenie: Negocjacje – jak osiągnąć to, czego chcesz

„Szkolenie: Negocjacje w zakupach, sprzedaży i biznesie to świat, w którym nie ma miejsca na kompromisy, musisz być twardy, albo przegrywasz!”. To popularne przekonanie, często jest niestety powodem tego, że pomimo odbytych szkoleń, negocjacje nie kończą się sukcesem. Rzeczywiście kompromis nie jest najlepszym rozwiązaniem – celem negocjacji nie są przecież wzajemne ustępstwa, a realizacja interesów obydwu stron. Jednak twardy styl, często prezentowany podczas szkoleń z negocjacji w zakupach, sprzedaży i biznesie, rzadko będzie najlepszą strategią w rzeczywistym świecie.

Najbardziej efektywny styl, którego uczymy podczas szkolenia: Negocjacje to WIN-WIN. Podstawą sukcesu w tym przypadku jest to, że drugą stronę traktujemy jak wspólnika, a nie przeciwnika i razem z nią szukamy optymalnego rozwiązania. Wielu osobom wydaje się, że jest to styl niemożliwy do osiągnięcia. Podczas szkolenia: negocjacje w biznesie okazuje się po prostu, że wymaga on właściwej nauki i praktyki, by był skuteczny. Warto skorzystać ze szkolenia: negocjacje, by wspiąć się na wyższy poziom profesjonalizmu! Na początek zacznij od kilku kroków, bardzo ważnych podczas szkolenia: negocjacje w biznesie.

Szkolenie: negocjacje – krok 1: Oddziel ludzi od interesów
Istotne, by podczas szkoleń z negocjacji w zakupach, sprzedaży czy biznesie podkreślać znaczenie dobrej relacji. Chcesz, by druga strona wykazała chęć współpracy? Szanuj odmienny punkt widzenia rozmówcy, bądź empatyczn-a/y i staraj się dowiedzieć, w jaki sposób druga strona interpretuje fakty. Unikaj uprzedzeń i założeń.

Szkolenie: negocjacje – krok 2: Myśl o problemie i jego rozwiązaniu
Kłótnie podczas negocjacji nie doprowadzą do niczego konstruktywnego. Postaw na szacunek - nie pouczaj rozmówcy. Podczas szkolenia: negocjacje uczymy trudnej sztuki, jaką jest kwestionowanie oferty, a nie osoby, która ją przedstawiła.

Szkolenie: negocjacje – krok 3: Bądź aktywn-a/y twórczo
Zbyt często jesteśmy kurczowo przywiązani do początkowego stanowiska, nie widząc przez to szerszego horyzontu prowadzonych rozmów. Nie tylko podczas szkolenia: negocjacje   odważ się modyfikować wyjściowe stanowiska - być może dzięki temu znajdziesz rozwiązanie korzystne dla obu stron.

Szkolenie: negocjacje – krok 4: Zadbaj o obiektywne kryteria porozumienia
Upewnij się, że druga strona akceptuje te same kryteria, nie zakładaj, że są oczywiste.
Poproś o uzasadnienie oferty proponowanej przez drugą stronę, nie atakując przy tym jej kompetencji ( np. „Z czego wynika to, że koszt produktu wynosi właśnie tyle?”).
Na szkoleniu: negocjacje w biznesie doświadczysz, jak każdy etap procesu negocjacji przyczynia się do końcowego sukcesu, dlatego wymaga naszego zaangażowania.

Szkolenie: negocjacje – krok 5: Schodź do interesów
Często początkowe stanowiska stron różnią się nawet diametralnie. To wcale nie oznacza, że porozumienie podczas negocjacji jest niemożliwe, wymaga jednak więcej wysiłku i odpowiednich narzędzi, które zdobędziesz choćby podczas szkolenia: negocjacje w biznesie. Aby zejść niżej – z poziomu stanowisk do interesów i motywacji – możesz posłużyć się konkretnymi pytaniami pogłębiającymi. Dzięki identyfikacji wartości, zwiększasz zakres możliwości, ponieważ przeważnie istnieje więcej niż jeden sposób na realizację danego interesu.

Szkolenie: negocjacje – krok 6: Przygotuj wcześniej BATNA
Najlepsze możliwe działania alternatywne w przypadku nieosiągnięcia porozumienia (BATNA) to źródło Twojej siły. Przygotowując je wcześniej, zabezpieczasz się przed akceptacją warunków mniej korzystnych niż Twoje BATNA lub pochopnym odrzucaniem ofert, ze względu na zbyt optymistyczną ocenę alternatyw. Takie proces przygotowania, który do perfekcji opanujesz podczas szkolenia: negocjacje, zwiększa odczuwaną pewność siebie i spokój, co stanowić będzie Twoje dodatkowe atuty podczas rozmów.
 

W trakcie szkolenia: Negocjacje w biznesie zdobędziesz zasoby i praktykę niezbędną do tego, by stać się skutecznym negocjatorem, zapraszamy!

Zacznij osiągać szybkie rezultaty!

Zapisz się na szkolenie!

Szkolenia prowadziliśmy dla

Szkolenie dla Accenture Szkolenie dla Alianz Szkolenia dla Asseco Szkolenia dla Bakoma Szkolenia dla British american tabacco Szkolenie dla Bosh Siemens Szkolenie dla Carrefour Szkolenie dla Cemex Szkolenie dla Centrum nauki Kopernik Szkolenie dla Paradyż Szkolenie dla Cisco Szkolenie dla Detnorske Szkolenie dla Emerson Szkolenie dla Enegizer Szkolenie dla Esselte Szkolenie dla Eurest Szkolenie dla General Motors Szkolenie dla Lufthansa System Szkolenie dla Nespresso Szkolenie dla Nespresso Szkolenie dla Vaillant