4GROW Mateusz Dąbrowski 4GROW https://4grow.pl mailto:[email protected] 531314431 Mo-Fri 08:00-17:00 4GROW to butikowa, rodzinna firma szkoleniowa oferująca szkolenia najwyższej jakości z obszaru kompetencji miękkich, osobistych i menedżerskich 4grow.pl https://4grow.pl https://www.facebook.com/4GROW/ 4GROW
Panieńska 9 lok. 25 03-704 Warszawa
4GROW firma szkoleniowa szkolenia z kompetencji miękkich szkolenia menadżerskie

Zadbaj o własny komfort na co dzień

szkolenie asertywnosc warszawaTrójka Polskie Radio | Mateusz Dąbrowski

Co zrobić, gdy ktoś wpycha nam się do kolejki? Jak reagować, kiedy nie podoba nam się zachowanie innych? Jak prosić o pomoc?

Przede wszystkim warto spojrzeć na daną sytuację z perspektywy naszych potrzeb, a nie problemu. jeśli źle się czuję i chcę, żeby ktoś ustąpił mi miejsca w tramwaju – wyrażam taką prośbę, najlepiej razem z uzasadnieniem.
Niestety mówienie o potrzebach sprawia sporą trudność większości z nas. Dobra wiadomość jest taka, że jest to umiejętność, której można się nauczyć.

Co zatem robić? Trenować nasze zachowanie, odpowiedzi w sytuacjach, które są dla nas trudne. Na rodzinie, przyjaciołach, czyli we względnie bezpiecznym środowisku, w którym łatwiej będzie nam zaakceptować ewentualną odmowę. Ponieważ tak naprawdę, to tego obawiamy się najczęściej.

Przydatne techniki poznasz na szkoleniu: Asertywność, egzekwowanie i konstruktywna krytyka.