4GROW Mateusz Dąbrowski 4GROW https://4grow.pl mailto:[email protected] 531314431 Mo-Fri 08:00-17:00 4GROW to butikowa, rodzinna firma szkoleniowa oferująca szkolenia najwyższej jakości z obszaru kompetencji miękkich, osobistych i menedżerskich 4grow.pl https://4grow.pl https://www.facebook.com/4GROW/ 4GROW
Panieńska 9 lok. 25 03-704 PL Warszawa
4GROW firma szkoleniowa szkolenia z kompetencji miękkich szkolenia menadżerskie

Uzyskaj dofinansowanie na szkolenie!

Obniż koszt szkolenia nawet do 0%!

Programy wsparcia z BUR i KFS oferują dofinansowania do szkoleń, a my pomożemy Ci je uzyskać!

Przeczytaj o tych programach, lub zostaw numer – zadzwonimy i opowiemy Ci wszystko. A Ty zdecydujesz, czy chcesz skorzystać ze wsparcia.


icon
Wolisz porozmawiać?
Zostaw numer, oddzwonimy
Wpisz poprawny numer telefonu
pole wymagane Pola wymagane

Szkolenia podnoszące efektywność w zespole - Team coaching i Team building

Wersje szkolenia:
online | stacjonarne | mix | zamknięte: Warszawa / Polska

Marzysz o efektywnym zespole? - zbuduj solidne fundamenty współpracy! Są momenty w życiu każdego zespołu, w których nawet świetny lider chce skorzystać ze wsparcia doświadczonego trenera i coacha. Gdy zewnętrzny ekspert zarządza procesem w czasie warsztatu zespołowego, lider może przyjąć komfortową rolę uczestnika wspólnie ze swoim zespołem. Przekonaj się, jak możemy wzmocnić Ciebie i Twój zespół w drodze na szczyt!

Sprawdź program lub ZAREZERWUJ

Efekty szkoleń 

 

Co zespół odkryje?


Dominujący styl komunikacji i współpracy każdego członka zespołu. Mocne strony we współpracy poszczególnych osób oraz jak zmienia się praca zespołowa pod wpływem stresu/ konfliktu. Jak poszczególne osoby w zespole postrzegają się nawzajem, a także jakie obszary komunikacji warto rozwijać, aby tworzyć zgrany zespół.
W jaki sposób członkowie zespołu postrzegają ich wspólny cel oraz jakie wartości dominują i jak wpływają na efektywną współpracę. Jakimi niepisanymi zasadami kieruje się zespół. Co dodaje energii zespołowi, a co ją odbiera.
W jaki sposób każda osoba wpływa na efektywną współpracę, co osłabia, a co wzmacnia jedność zespołu.
W jakiej fazie rozwoju się znajduje się zespół oraz jak członkowie zespołu postrzegają mocne i słabe strony zespołu. Jakie kluczowe obszary wymagające wzmocnienia dostrzegają jego członkowie. W jaki sposób zespół może uniknąć 5 dysfunkcji pracy zespołowej.

 

Co zespół wypracuje?

Gotową receptę na owocną komunikację i współpracę z każdym członkiem zespołu - optymalny model współpracy na bazie cech osobowości.
Sposoby na wzmocnienie porozumienia w relacji: lider – członkowie zespołu
oraz skuteczne sposoby wzajemnego wspierania się i motywowania.
 
Ramowy kontrakt zespołu: wspólne rozumienie celu zespołowego, poszczególnych ról w zespole oraz zasad współpracy i wartości, jakimi zespół chce się kierować, aby utrzymać jedność i efektywność.
Plan usprawnienia słabych stron i/lub wzmocnienia zespołu w tych obszarach, które uczestnicy sami zdiagnozują jako kluczowe dla ich efektywnej współpracy. 

Szkolenia prowadziliśmy dla:

Dla kogo szkolenia podnoszące efektywność w zespole - Team coaching i Team building

Na jakim etapie powinien być zespół?

Odpowiedni na każdym etapie rozwoju zespołu, szczególnie polecany jako pierwszy warsztat zespołowy.
Odpowiedni na każdym etapie rozwoju zespołu.
Szczególnie polecany zespołom nowym, zespołom po zmianach oraz zespołom, które nigdy wspólnie nie wypracowały celu zespołowego, wartości, zasad, misji. Zalecany jako kontynuacja po warsztacie „osobowość zgranego zespołu”.
Odpowiedni na każdym etapie rozwoju zespołu. Szczególnie polecany zespołom, które chcą wspólnie odkryć i wybrać obszary do poprawy i wzmocnienia.
 

3 autorskie warsztaty wspomagające budowanie zespołu!

Każdy warsztat porusza inne obszary i jest niezależny od pozostałych, dlatego można zaplanować ścieżkę rozwoju zespołu przechodząc przez wszystkie 3 tematy lub wybrać ten, który najbardziej odpowiada obecnym potrzebom zespołu. Jako pierwszy warsztat sugerujemy - "Osobowość zgranego zespołu...", następnie "Jedność zespołu..." i kończąc na warsztacie "4 filary efektywnego zespołu..."

 

Efektywna praca zespołowa - rekomendowana ścieżka rozwojuścieżka rozwou warsztaty efektywność zespołu team building zgrany zespół

Sprawdź, które szkolenie najbardziej odpowiada potrzebom Twojego zespołu

informacja - warsztat budowanie zespołu liczba dni Liczba dni warsztatowych zależy od wielkości zespołu oraz czasu, jaki zespół chce przeznaczyć na dyskusje i pracę nad poszczególnymi punktami programu. Zazwyczaj zespół potrzebuje 1-2 dni warsztatowe.

Przeczytaj program lub sprawdź inne warianty szkolenia

Program warsztatu (2 dni): Podnoszącego efektywność
w zespole - team coaching i team building

 • Magia percepcji – wspólnie odkryjecie, jak osobowość każdego z Was wpływa na sposób postrzegania innych ludzi, odbierania ich zachowań, współpracę i zaangażowanie.
 • Różne wymiary osobowości oraz ich wpływ na komunikację, motywację i stres – poznacie czym jest introwersja, ekstrawersja oraz wymiary osobowości: myślenie i uczucia. Nauczycie się rozpoznawać różne typy osobowości na podstawie ich sposobu komunikacji i mowy ciała.
 • Odkryjecie jakie są mocne strony i ograniczenia w komunikacji każdego z typów osobowości oraz w interakcji różnych typów między sobą.
 • Poznacie „zły dzień” i „cień” różnych typów osobowości – dowiecie się, jak zmienia się sposób komunikacji pod wpływem stresu.
 • Stworzycie „recepty” na dobrą komunikację i współpracę z każdym z Was. Podzielicie się ze sobą informacjami na temat Waszych preferencji osobowościowych, stylu komunikacji, potrzeb związanych z ulubionym sposobem motywowania i angażowania.
 • Wspólnie odkryjecie Wasze motywatory, demotywatory i bariery w komunikacji oraz współpracy, wynikające z Waszej osobowości.
 • Poznacie „osobowość” Waszego zespołu jako całości – jego mocnych stron i wyzwań – w odniesieniu do Waszych celów zespołowych, ról oraz np. we współpracy z innymi działami.
 • Nauczycie się, jak konstruktywnie wykorzystywać różne perspektywy, potrzeby i oczekiwania w zespole.
 • Przekażecie sobie i uzyskacie od siebie nawzajem informacje zwrotne.
 • Wspólnie wypracujecie zobowiązania zespołowe i działania, które pomogą Wam po warsztacie utrzymywać i wzmacniać w Waszym zespole zaufanie, dobrą współpracę i pozytywną energię!
 

Dodatkowo:

 • W trakcie warsztatu będziecie brali udział w licznych interaktywnych zadaniach, które poprzez ich specyfikę pomogą Wam już w czasie warsztatu wzmocnić wzajemną otwartość, zaufanie oraz zrozumieć potrzeby i wartości wnoszone do zespołu przez jego poszczególnych członków. Warsztat pomoże Wam także wzmocnić wzajemne zrozumienie w relacji przełożony – podwładni lub lider – członkowie zespołu projektowego.
 • Trener dopasuje scenariusz i sposób prowadzenia warsztatu do specyfiki i fazy rozwoju Waszego zespołu – ponieważ każdy zespół jest inny, podczas takiego warsztatu kluczowe jest dopasowanie jego przebiegu m.in. do poziomu zaufania i otwartości w zespole oraz do wyzwań, z jakimi aktualnie mierzy się zespół.

Diagnoza osobowości i stylów komunikacji w zespole przed warsztatem

 • Cały Wasz zespół wypełni onilne kwestionariusze Insights Discovery (20 minut) – najpóźniej 2 tygodnie przed warsztatem zespołowym.
 • Każda osoba z zespołu otrzyma w czasie warsztatu swój indywidualny raport opisowy stworzony na podstawie udzielonych w kwestionariuszu Insights Discovery odpowiedzi.
 • Indywidualne profile Insights Discovery, będą zawierały graficzne zobrazowanie oraz opis, z którego każdy uczestnik dowie się: jaki jest jego typ osobowości oraz dominujący styl komunikacji / współpracy, wynikający z preferencji osobowościowych. Profil opisuje także mocne strony i wyzwania w komunikacji z innymi; jak  dana osoba funkcjonuje w tzw. „dobrym dniu” i jak zmienia się jej styl komunikacji w „złym dniu” – w konflikcie, pod wpływem stresu; jaki jest jej „typ antagonistyczny” i nad czym może pracować aby lepiej komunikować  się z osobami o innych preferencjach osobowościowych.
 • Indywidualne profile Insights będą punktem odniesienia w czasie całego warsztatu. Uczestnicy dostaną swoje Profile Insights w wersji papierowej i elektronicznej – będą mogli udostępnić je swoim przełożonym i współpracownikom.

* Insights Discovery to metoda bazująca na teorii osobowości C.G. Junga, oparta o badanie kwestionariuszowe online, opracowana z zachowaniem standardów profesjonalnego testu psychologicznego. Raporty (profile indywidualne Insights) tworzone na podstawie odpowiedzi udzielonych w kwestionariuszu, obrazują w sposób przystępny dla środowiska biznesowego, indywidualne preferencje i różnice w stylu funkcjonowania ludzi. Kwestionariusz Insights jest narzędziem samoopisowym (uczestnik sam siebie opisuje poprzez wybór odpowiedzi na różne pytania), nie służy ocenie lecz autorefleksji i rozwojowi jednostek oraz zespołów. Diagnozę Insights oraz warsztaty bazujące na tej diagnozie mogą prowadzić tylko trenerzy certyfikowani przez Insights International / Poland. Więcej informacji na temat Insights Discovery: www.insights.pl

 

Zarezerwuj miejsce!
Masz pytanie dot. programu?
Zostaw numer, oddzwonimy
Wpisz poprawny numer telefonu
pole wymagane Pola wymagane

Benefity - co dostaniesz oprócz szkolenia?

warsztaty zespołowe

Trener zapyta o Twoje potrzeby i zaproponuje optymalny program GRATIS

Możesz porozmawiać z trenerem już dziś o swoich problemach i potrzebach i upewnić się, że zostaną spełnione. A zostaną spełnione, nawet jeśli wykraczają poza formułę szkolenia z efektywności w zespole, bo tylko u nas "program" znaczy coś więcej niż samo szkolenie:

warsztat zespołowy

Trener wspiera Cię telefonicznie bez limitu godzin GRATIS

Bo przecież po szkoleniu zaczynamy widzieć więcej, więc powstają kolejne pytania. No i pomocna dłoń przydaje się, by połączyć z Twoim życiem ogrom wiedzy i technik wyniesionych z naszego szkolenia. Dodatkowo:

team coaching

Treningi grupowe po szkoleniu GRATIS

Co kilka miesięcy organizujemy 2-godzinne treningi grupowe, podczas których masz możliwość dalszej praktyki przed publiką oraz otrzymania informacji zwrotnej od trenera i uczestników - dzięki temu dalej rozwijasz swój warsztat i odświeżasz sobie techniki!

!

 

Przekonaj się osobiście, jak miły i efektywny może być rozwój!

Trener prowadzący szkolenia podnoszące efektywność zespołu

Sabina Dąbrowska-Olbryś psycholog biznesu Warszawa

Sabina Dąbrowska-Olbryś

dyrektor ds. merytorycznych, trener, coach ICC, psycholog biznesu

Menedżer z kilkunastoletnim doświadczeniem  w obszarze Human Resources. Psycholog, trener, mediator i coach certyfikowany przez International Coaching Community (ICC). Posiada bogate doświadczenie zarówno w obszarze zarządzania zespołami, jak i projektami. Ekspert z obszaru pozyskiwania talentów, rekrutacji, rozwoju pracowników oraz zarządzania efektywnością organizacyjną i zespołową.

Metodyka szkolenia z efektywności w zespole

W naszych szkoleniach dostajesz właśnie w takich proporcjach:

metodyka mobile metodyka desktop
techniki

Techniki i narzędzia konkretne strategie działania adekwatne do sytuacji i optymalne narzędzia (np. formularze, scenariusze rozmów, matryce, ściągi) – gotowce, które wiesz jak wykorzystać na co dzień

warsztat

Warsztat dzięki ćwiczeniom grupowym, grom, pracy w parach, na gorącym krześle, prowokacjom, wdrażasz nowe techniki i narzędzia, doświadczasz omawianych mechanizmów na sobie także w zaskakujących eksperymentach

wiedza

Wiedza niezbędne informacje, teorie przełamujące schematy i mity, badania i odkrycia z różnych dziedzin: psychologii, neurobiologii, coachingu, NLP

 • Szkolenia z efektywności w zespole jest prowadzone warsztatowo - uczestnicy ćwiczą poznawane techniki i narzędzia w bardzo zróżnicowany sposób (tu przeczytasz więcej).
 • Każdy otrzymuje materiały szkoleniowe oraz ćwiczenia i narzędzia (formularze, ściągi, planery, itp).
 • Po szkoleniach z efektywności w zespole uczestnik otrzymuje dostęp do platformy szkoleniowej 4GROW, na której:
  • są osadzone wszystkie materiały szkoleniowe oraz
  • jest forum do komunikacji pisemnej z trenerem i uczestnikami szkoleń z tego tematu, umożliwiające zadawanie pytań oraz wymianę doświadczeń.
 • Uczestnicy online łączą się za pomocą platformy video-szkoleniowej z trenerem (i uczestnikami na sali jeśli takowi się zapisali w ramach formy Mix).

Poczuj komfort w naszej sali!

Zadbaliśmy o wszelkie środki bezpieczeństwa wobec COVID-19, a także:

DLA TWOJEJ WYGODY
komfort rozwoju w wygodnym fotelu 
i max 9 osób na sali
 

 

 

Chcesz porozmawiać z nami lub wysłać zapytanie?

kontakt 4GROW

Interesuje Cię szkolenie zamknięte lub dla więcej niż 5 osób?

Przygotujemy dla Ciebie idealną ofertę!
kontakt - pytania

Masz pytania odnośnie szkolenia?

Z przyjemnością odpowiemy!
Wpisz treść zapytania
pole wymagane Pola wymagane

Szkolenia zamknięte: stacjonarne | online

stacjonarne realizujemy w całej Polsce

kontakt
Agata Smykla
Koordynator ds. szkoleń zamkniętych

Szkolenia zamknięte: stacjonarne | online

stacjonarne realizujemy w całej Polsce

kontakt
Paulina Kawa-Zięba
Koordynator ds. szkoleń zamkniętych