4GROW Mateusz Dąbrowski 4GROW https://4grow.pl mailto:[email protected] 531314431 Mo-Fri 08:00-17:00 4GROW to butikowa, rodzinna firma szkoleniowa oferująca szkolenia najwyższej jakości z obszaru kompetencji miękkich, osobistych i menedżerskich 4grow.pl https://4grow.pl https://www.facebook.com/4GROW/
Panieńska 9 lok. 25 03-704 Warszawa
firma szkoleniowa szkolenia z kompetencji miękkich szkolenia menadżerskie

Uzyskaj dofinansowanie na szkolenie!

Obniż koszt szkolenia nawet do 0%!

Programy wsparcia z BUR i KFS oferują dofinansowania do szkoleń, a my pomożemy Ci je uzyskać!

Przeczytaj o tych programach, lub zostaw numer – zadzwonimy i opowiemy Ci wszystko. A Ty zdecydujesz, czy chcesz skorzystać ze wsparcia.


icon
Wolisz porozmawiać?
Zostaw numer, oddzwonimy
Wpisz poprawny numer telefonu
Pola wymagane

Kurs trenerski / Train the Trainer 4GROW™: Narzędzia Coacha dla Trenerów

Wersje szkolenia:
online | stacjonarne | mix | zamknięte: Warszawa / Polska

Od kogo uczyć się prowadzenia szkoleń, jeśli nie od trenerów, którzy są wyjątkowi w swoim warsztacie trenerskim, metodyce, tworzą autorskie techniki, są psychologami i praktykami biznesu oraz certyfikowanymi przez międzynarodowe organizacje coachami? Wyjątkowość naszych szkoleń potwierdzają najwyższe oceny satysfakcji uczestników oraz liczne grono zadowolonych klientów.

Train the Trainer 4GROW™ to okazja uczenia się od najlepszych!

My nie mamy działu sprzedaży… Mamy za to stale Klientów! Ci, którzy nas polecają i do nas wracają twierdzą, że nasze szkolenia wyróżniają się na rynku niezwykłym sposobem prowadzenia i głębokimi, ważnymi odkryciami „wewnętrznymi” uczestników. Co takiego robimy? - Szkolimy wykorzystując w roli trenera narzędzia, techniki i postawę Coacha.

Efekty udziału w szkoleniu 

Dzięki szkoleniu nauczysz się:

 • Prowadzić szkolenia biznesowe bazujące na standardach i metodologii coachingowej - International Coaching Community, Erickson College International / ICF oraz Institute of Transactional Analysis.
 • Pracować rozwojowo z najtrudniejszymi uczestnikami szkoleń i sytuacjami – zwłaszcza konfliktem z Tobą lub pomiędzy uczestnikami – dzięki m.in. modelowi Analizy Transakcyjnej oraz autorskiemu algorytmowi zarządzania obiekcjami 4GROW - EGO™
 • Prowokować na sali szkoleniowej trudne sytuacje po to, by uczestnicy zyskali możliwość radzenia sobie z nimi – dzięki pracy na tzw. metapoziomie.
 • Rozpoznawać w grupie interakcje z poziomu Trójkąta Dramatycznego i zamiast wchodzić w niego – rozwijać w uczestnikach samoświadomość i odpowiedzialność – dzięki mocnym pytaniom coachingowym oraz autorskiej technice 4GROW – Wyzwalacz Proaktywności™.
 • Angażować, motywować i inspirować uczestników do aktywnego udziału w szkoleniu – dzięki stosowaniu narzędzi coachingowych dotykających tak głębokich poziomów psychicznych jak przekonania, wartości, tożsamość.
 • Świadomie korzystać z wybranych zasad Neurolingwistycznego Programowania.
 • Zarządzać procesem uczenia tak, by uczestnik nie tylko przyswoił wiedzę, nabył nowe umiejętności, ale przede wszystkim – aby wziął odpowiedzialność za korzystanie z nich po szkoleniu i pozytywnie zapamiętał Twoje szkolenie do końca życia ?

Kurs Trenerski 4GROW™ dedykowany jest dla Ciebie, jeśli:

 • Jesteś aktywnym zawodowo trenerem i masz już doświadczenie w projektowaniu oraz prowadzeniu szkoleń – postrzegasz siebie w tym obszarze jako specjalistę.
 • Nie jesteś certyfikowanym coachem, chodzi Ci od jakiegoś czasu po głowie pytanie „czy nie warto byłoby wydać sporej sumy pieniędzy na kilkumiesięczny kurs coachingu?” - i jednocześnie zastanawiasz się, czy na początek nie lepsza byłaby opcja p.t. „kilkudniowe szkolenie, w którym dostanę wybrane, praktyczne techniki coachingowe do zastosowania w roli trenera”.
 • Nie jesteś psychologiem lub jesteś psychologiem ale czytając nasz program widzisz nowe zastosowania dla swojej wiedzy psychologicznej.
 • Dobrze czujesz się prowadząc szkolenie zgodnie z precyzyjnym planem, potrafisz moderować zadania i ćwiczenia, swobodnie prowadzisz prezentacje i części bardziej wykładowe ale…. chciał(a)byś umieć lepiej reagować w trudnych sytuacjach oraz bardziej angażować i prowokować uczestników do głębokich przemyśleń, wartościowych dla nich wewnętrznych odkryć i przemian.
 • Szukasz szkolenia, na którym będziesz mógł(a) zweryfikować, czy to, co intuicyjnie robisz na sali szkoleniowej nie jest przypadkiem zestawem właśnie interwencji coachingowych, wykraczających poza „standardowy” zestaw kompetencji trenerskich.
 • Poszukujesz inspiracji, nowej energii, wymiany „myśli”, wskazówek, technik -  w obszarze praktycznego zastosowania psychologii na sali szkoleniowej.

Przeskocz do sekcji Program

Program szkolenia

Program szkolenia: Kurs trenerski / Train the Trainer 4GROW™: Narzędzia Coacha dla Trenerów

1. Narzędzia, techniki coacha i psychologa w rękach trenera:

 • Pytania Coachingowe - jeśli potrafisz świadomie i celowo posługiwać się pytaniami otwartymi i zamkniętymi, to pora na kolejny poziom - stosowanie Pytań Coachingowych. Co w nich niezwykłego? Same pytania są proste - jednak umiejętne stosowanie ich w praktyce tak, by wzmacniały proces rozwoju uczestników Twoich szkoleń - to już poziom zaawansowany... Wspólnie będziemy ćwiczyć świadome i celowe ich stosowanie.
 • Autorska technika 4GROW: Wyzwalacz Proaktywności™- poznasz i przećwiczysz w praktyce technikę wykorzystującą pytania coachingowe do budowania w uczestnikach szkoleń odpowiedzialności za własną satysfakcję i efektywność szkolenia. Odkryjesz dzięki tej technice sposób na to, by ustrzec się przed Trójkątem Dramatycznym (wg Karpamana) na sali szkoleniowej.
 • Reframing, Rama Problemu i Rama Rozwiązania – przećwiczysz stosowanie tych technik w taki sposób, by unikać niekonstruktywnych interpersonalnych gier na sali szkoleniowej oraz - by wzmacniać uczestników w komunikacji z poziomu Dorosłego (na bazie modelu Analizy Transakcyjnej wg Berne'a). 
 • Retrospekcja i Wizja - w połączeniu z Asocjacją i Dysocjacją stanowią bardzo praktyczne narzędzie. Poznasz techniki bazujące na Retrospekcji i Wizji, dzięki którym uruchomisz w grupie odpowiednie emocje, zaangażowanie i wzmocnisz efekt szkolenia - szczególnie, gdy będziesz nimi pracować na poziomie wartości, tożsamości a nawet misji.

2. Jak wykorzystać Neurolingwistykę (NLP) w roli trenera:

 • Mocne słowa - Słowa są Twoim potężnym narzędziem trenerskim i mając opanowany warsztat podstawowy trenera, na pewno stosujesz je bardzo świadomie. Na naszym szkoleniu wzmocnisz dodatkowo umiejętność korzystania z Mocnych Słów - takich, które np. wzmocnią Twój autorytet; wpłyną pozytywnie na emocje i zaangażowanie uczestników Twoich szkoleń; wzmocnią ich poczucie pewności siebie i motywację do działania. Jeśli jeszcze tego nie wiesz - dowiesz się także, jakie słowa używane nieświadomie mogą obniżać Twoją siłę perswazji. Dodatkowo poznasz i przećwiczysz wybrane techniki bazujące na Neurolingwistycznym Programowaniu:
 • Metamodel - model i techniki zadawania pytań prowokujących zmianę przekonań uczestnika, wzmacniających sprawczość i niwelujących chwyty komunikacyjne.
 • Asocjacja i Dysocjacja - odkryjesz praktyczne zastosowanie tych narzędzi do zarządzania emocjami i motywacją uczestników Twoich szkoleń.
 • Presupozycje - przećwiczysz ich praktyczne zastosowanie  w celu zwiększania skuteczności Twojego przekazu na sali szkoleniowej.
 • Głęboka Parafraza -  do poziomów głębszych niż treść. Tak... dobrze Ci znana parafraza, umiejętnie wycelowana w poziomy psychiczne takie jak przekonania, wartości i tożsamość, staje się techniką, która potrafi sprowokować ważne odkrycia wewnętrzne u uczestników Twoich szkoleń.

3. Jak prowokować zmiany w dynamice procesu grupowego:

 • Prowokacja - jeśli potrafisz już rozpoznać poszczególne fazy procesu grupowego na sali szkoleniowej, wiesz czego możesz się po nich spodziewać oraz umiesz pomóc grupie możliwie szybko dojść do fazy efektywnej współpracy - to znaczy, że masz opanowany poziom podstawowy pracy z procesem grupowym. Kolejny, bardziej zaawansowany poziom to celowe prowokowanie zmian w tym procesie, na przykład poprzez wyzwalanie konfliktu i oporu uczestników. Nauczysz się, jak tworzyć warunki do takich zmian oraz jak nimi zarządzić, aby służyły celom szkolenia.

4. Zarządzanie konfliktem i emocjami na poziomie mistrza:

Po czym poznasz, że masz tę umiejętność na poziomie zaawansowanym? - Po tym, że cieszysz się, gdy na Twoim szkoleniu wybucha konflikt lub pojawiają się trudne emocje uczestników! Dlaczego? Bo to właśnie silne emocje sprawią, że uczestnicy zapamiętają Twoje szkolenie na długo. ​Podzielimy się z Tobą naszymi praktycznymi doświadczeniami i przekażemy Ci nasze autorskie techniki, dzięki którym, będziesz umiał(a) poradzić sobie w każdej sytuacji szkoleniowej! Poznasz m.in.:

 • Ego™ - autorską technikę 4GROW do reagowania w sytuacji oporu lub jawnych zastrzeżeń, obiekcji, ataku słownego na forum.
 • Krytyka Pomysłu 4GROW oraz praktyczne zastosowanie w trudnych sytuacjach szkoleniowych technik: Alternatywy oraz Sprostowanie Pośrednie - dzięki nim skrytykujesz propozycje uczestników bez "podcinania im skrzydeł" lub zareagujesz w stylu win-win.
 • Koło Perspektyw - coachingowe narzędzie, dzięki któremu będziesz płynnie "przełączać" się pomiędzy różnymi perspektywami w roli trenera.
 • Metapoziom – jako potężne narzędzie coachingowe - jeśli umiesz płynnie posługiwać się nim - zarządzisz każdą sytuacją szkoleniową i dodatkowo wzmocnisz efekt rozwojowy uczestników.

5. Autorskie narzędzia coachingowe, specjalnie do Twojej pracy własnej ze sobą Trenerze!

Abyś mógł/mogła reagować świadomie w najbardziej emocjonujących chwilach w życiu trenerskim (np. gdy trudno Ci poradzić sobie ze złością, smutkiem lub bardzo trudnym feedbackiem na Twój temat) – dostaniesz od nas do dalszej pracy własnej po szkoleniu, nasze wybrane autorskie narzędzia, dzięki którym będziesz sam(a) dla siebie najlepszym coachem i będziesz dalej samodzielnie rozwijać się po szkoleniu, m.in.:

 • ZMIANA UCZUĆ 4GROW™
 • 4REFLECTION™

 

 

Bądź Trenerem Wyjątkowym - rozwiń swój warsztat o narzędzia Coacha!

Zarezerwuj miejsce!
Masz pytanie dot. programu?
Zostaw numer, oddzwonimy
Wpisz poprawny numer telefonu
Pola wymagane

  Metodyka szkolenia

  • Szkolenie jest prowadzone warsztatowo - uczestnicy ćwiczą poznawane techniki i narzędzia w bardzo zróżnicowany sposób (tu przeczytasz więcej).
  • Każdy otrzymuje materiały szkoleniowe oraz ćwiczenia i narzędzia (formularze, ściągi, planery, itp).
  • Po szkoleniu uczestnik otrzymuje dostęp do platformy szkoleniowej 4GROW, na której:
   • są osadzone wszystkie materiały szkoleniowe oraz
   • jest forum do komunikacji pisemnej z trenerem i uczestnikami szkoleń z tego tematu, umożliwiające zadawanie pytań oraz wymianę doświadczeń.
  • Uczestnicy online łączą się za pomocą platformy video-szkoleniowej z trenerem (i uczestnikami na sali jeśli takowi się zapisali w ramach formy Mix).

   Jak zadbamy o Twoje potrzeby?

   kursy trenerskie

   Trener zapyta o Twoje potrzeby i zaproponuje optymalny program

   Możesz porozmawiać z trenerem już dziś o swoich problemach i potrzebach i upewnić się, że zostaną spełnione. A zostaną spełnione, nawet jeśli wykraczają poza formułę szkolenia, bo tylko u nas "program" znaczy coś więcej niż samo szkolenie:

   Szkolenie trenerskie

   Trener zaopiekuje się Tobą na EKSTRA treningu indywidualnym

   Gdy będziesz chciał zająć się wyzwaniem wykraczającym poza program szkolenia, ale związanym z jego tematem, lub przygotować się do ważnej i trudnej sytuacji, przećwiczyć i upewnić się, że optymalnie zastosujesz poznane techniki – masz 90 minut sam na sam z trenerem, w ciągu roku od szkolenia. Poza tym:

   Kurs trenerski

   Trener wspiera Cię telefonicznie bez limitu godzin

   Bo przecież po szkoleniu zaczynamy widzieć więcej, więc powstają kolejne pytania. No i pomocna dłoń przydaje się, by połączyć z Twoim życiem ogrom wiedzy i technik wyniesionych z naszego szkolenia. Dodatkowo:

   Akademia trenera

   Przez rok trener przesyła Ci dodatkowe materiały

   Żebyś cały czas utrzymywał wysokie zaangażowanie i rozpęd w doskonaleniu się. Będziemy inspirować Cię studiami przypadku, quizami, artykułami i złotymi myślami ze szkolenia. I to jeszcze nie koniec, bo:

   Szkoła trenerska

   Twoje szkolenie odbędzie się na 100%

   Bo my nie odwołujemy szkoleń. Jeśli termin szkolenia nie jest jeszcze gwarantowany, wystarczy że zapiszesz się a my potwierdzimy zapis, by termin został automatycznie objęty gwarancją.  Uwaga - aby zapewnić Ci możliwość pracy z grupą i procesem grupowym - w przypadku kursu trenerskiego, wyjątkowo termin gwarantujemy od czwartego zapisanego uczestnika.

   Szkoła trenerska

   Możesz wybrać dogodną dla Ciebie formę szkolenia GRATIS

   Dla Twojej wygody wdrożyliśmy innowacyjne na rynku rozwiązanie: szkolenie mix - Ty decydujesz, w jakiej formie chcesz uczestniczyć: online czy stacjonarnie. Jeśli wybrałeś formułę szkolenia stacjonarnego, a zmieniły Ci się plany – nic straconego! W większości naszych szkoleń możesz zmienić formę stacjonarną na online nawet w ostatniej chwili!

    

   Przekonaj się osobiście, jak miły i efektywny może być rozwój!

   Poczuj komfort w naszej sali!

   Zadbaliśmy o wszelkie środki bezpieczeństwa wobec COVID-19, a także:

   DLA TWOJEJ WYGODY
   komfort rozwoju w wygodnym fotelu 
   i max 10 osób na sali
    

    

   Przekonaj się o naszej jakości -

    

   Trener Prowadzący Train The Trainer 4grow™

   Sabina Dąbrowska-Olbryś psycholog biznesu Warszawa

   Sabina Dąbrowska-Olbryś

   dyrektor ds. merytorycznych, trener, coach ICC, psycholog biznesu

   Menedżer z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym w korporacjach. Doświadczony trener, team coach i coach certyfikowany przez International Coaching Community, psycholog biznesu, mediator, mentor, supervisor trenerów 4GROW. Certyfikowany praktyk Analizy Transakcyjnej (AT101 oraz AT dla Coachów) i NLP, konsultant - partner Insights Discovery.

   Jako trener łączy praktyczną wiedzę z zakresu psychologii pozytywnej i neurobiologii, z bogatym doświadczeniem biznesowym, pasją oraz warsztatem coacha. Od wielu lat wspiera jednostki i zespoły w wielopoziomowym rozwoju osobistym i zawodowym. Pasjonatka rozwoju samoświadomości, inteligencji emocjonalnej i przywództwa. W 4GROW zarządza zespołem trenerów, odpowiada za najwyższą jakość szkoleń i za rozwój nowych produktów / usług. Osobiście tworzy, rozwija i realizuje szkolenia m.in z obszarów: zarządzanie zespołem, motywacja, przywództwo, wywieranie wpływu i perswazja, asertywność, komunikacja interpersonalna, zarządzanie stresem i inteligencja emocjonalna, wystąpienia publiczne, rekrutacja, kompetencje miękkie dla Biznes partnerów i HR Biznes Partnerów. Oprócz szkoleń realizuje warsztaty team coachingowe, których celem jest podnoszenie efektywności zespołowej, budowanie zaufania, odpowiedzialności i jedności w zespole.

    

   Więcej Mniej

    

   Poznaj nas osobiście:)

   Wybierz termin szkolenia i zarezerwuj miejsce

   Zaproponuj termin szkolenia - czekamy na Twojego maila!

   Live OnlineczyStacjonarne?

   Poznaj korzyści i różnice

    
   • Uczestniczysz w szkoleniu prowadzonym „na żywo”, w określonym konkretnym terminie, będąc jednocześnie w dowolnym miejscu.
   • W czasie szkolenia korzystasz ze swojego komputera z mikrofonem i kamerą oraz z własnego dostępu do internetu.
   • Przez cały czas szkolenia masz kontakt z trenerem i innymi uczestnikami poprzez specjalny program online, do którego dostęp dostajesz od nas mailowo przed szkoleniem.
   • Bierzesz aktywny udział w szkoleniu w ramach wirtualnych dyskusji (wideo + audio + czat tekstowy), ćwiczysz w parach lub podgrupach w ramach wirtualnych pokoi.
   • Materiały szkoleniowe, ćwiczenia, techniki, narzędzia trener przesyła Ci elektronicznie w postaci plików.
   • Szkolenie w Warszawie w kameralnym apartamentowcu z prywatnym wejściem.
   • Kameralna grupa (max. 10 osób).
   • Klimatyczna sala z wygodnymi fotelami.
   • W czasie szkolenia masz bezpośredni kontakt z trenerem i tymi uczestnikami, którzy są razem z Tobą w Sali szkoleniowej.
   • Wspólnie z trenerem i innymi uczestnikami korzystasz z przerw i zapewnionego całodziennego cateringu.
   • Bierzesz aktywny udział w dyskusjach, ćwiczeniach na forum i w podgrupach, będąc w tym samym, fizycznym otoczeniu co trener.
   • Dostajesz i korzystasz na miejscu z wydrukowanych / fizycznie dostępnych materiałów, narzędzi szkoleniowych.
   Cena Regular: 3 379 zł netto
   Do wyczerpania miejsc
   • Trening indywidualny 60 minut gratis
   • Kontakt z trenerem bez limitu godzin gratis
   • Dodatkowe materiały edukacyjne przez rok gratis
   • Jeśli to Twoje kolejne szkolenie odbierz rabat 100zł
   Rodzaj szkolenia
   Mój wybór to szkolenie:

   Dane zgłaszającego

   Wpisz imię
   Wpisz nazwisko
   Wpisz stanowisko/rolę
   Wpisz poprawny email małymi literami
   Wpisz poprawny nr telefonu
   Informacja o stanowisku pozwala trenerowi dostosowywać treści szkolenia do profilu zawodowego Uczestnika a E-mail oraz telefon kontaktowy umożliwiają nam zbadanie potrzeb Uczestnika i przekazanie szczegółów organizacyjnych nt. szkolenia (SMS).
   Podaj dokładny adres do wysyłki w polu uwag poniżej.

   Dane 1 uczestnika szkolenia

   Wpisz imię
   Wpisz nazwisko
   Wpisz stanowisko/rolę
   Wpisz poprawny email małymi literami
   Wpisz poprawny nr telefonu

   Dane do faktury

   Szkolenia prowadziliśmy dla:

   Chcesz porozmawiać z nami lub wysłać zapytanie?

   Interesuje Cię szkolenie zamknięte lub dla więcej niż 5 osób?

   Przygotujemy dla Ciebie idealną ofertę!

   Masz pytania odnośnie szkolenia?

   Z przyjemnością odpowiemy!
   Wpisz treść zapytania
   Pola wymagane

   Szkolenia otwarte: stacjonarne | online

   stacjonarne realizujemy w Warszawie

   Gabriela Majchrzyk
   Koordynator ds. szkoleń otwartych

   Szkolenia zamknięte: stacjonarne | online

   stacjonarne realizujemy w całej Polsce

   Aleksandra Jastrzębska
   Koordynator ds. szkoleń zamkniętych