Program szkolenia

Jak negocjować, gdy ktoś stosuje na Tobie chwyty negocjacyjne

Wiesz ile jest chwytów negocjacyjnych? Kilkadziesiąt. Nie musisz uczyć się wszystkich, bo...

 • Chwyty negocjacyjne
  ...dzięki poznaniu 7 reguł psychologicznych będących fundamentem chwytów, obronisz się przed każdym chwytem w negocjacjach! Wyjaśnię Ci reguły psychologiczne tych chwytów, z którymi Ty się spotkałeś w sytuacjach zawodowych, a także jeszcze paręnastu innych najpopularniejszych chwytów.
 • Study-case video
  Zobaczysz mistrza negocjacji stosującego chwyty - pokażę Wam film z czołówka aktorską w scenie negocjacyjnej naszpikowanej chwytami po brzegi. Przeanalizujemy wszystkie chywyty oraz to, jak ich stosowanie wpłynęło na sukces jednej strony i porażkę drugiej.
 • Trening negocjacji
  Teraz jesteś gotowy do praktyki - treningu negocjacji. Wyposażony w najlepsze chwyty negocjacyjne przystąpisz do wynegocjowania założonego celu w zawodach negocjacji biznesowych między Uczestnikami szkolenia. Zadanie jest trudne i ambitne, więc Uczestnicy wczuwają się tak mocno i bawią tak dobrze, że mija chwila zanim wyjdą z roli negocjatora, żeby omówić ze mną, co się wydarzyło, kto wygrał i jak to osiągnął...

Jak być silnym i pewnym siebie w negocjacjach?

Patrzysz czasami z podziwem na tych spokojnych, pewnych siebie i zdecydowanych negocjatorów siedzących po drugiej stronie stołu?
Jeśli na Ciebie jeszcze tak nie patrzą, to za chwilę będą, bo...

 • Techniki budowania siły negocjacyjnej
  ...siła w negocjacji to nie cecha charakteru czy osobowość, tylko efekt stosowania odpowiednich technik. Tak! Siła negocjacyjna pochodzi ze stosowania technik, których się nauczysz na tym szkoleniu:
  • Wyznaczania własnych granic negocjacyjnych i ZOPA
  • Tworzenia własnej BATNY
  • I najważniejszej - rozpoznawania BATNY drugiej strony, aby użyć jej do konstruktywnego zakończenia negocjacji.
 • Study-case video
  Jak wygląda budowanie siły negocjacyjnej w sytuacji wielkiej słabości i beznadziei? Pokażę Ci to w urywkach innego filmu - przeprowadzę Cię przez analizę siły negocjacyjnej po obydwu stronach, której przewaga zmieniając się w końcu zbuduje sukces jednej ze stron.
 • Trening negocjacji
  Wdrażasz techniki w życie - weźmiesz udział w negocjacjach zakupowo-sprzedażowych (każdy Uczestnik będzie negocjował w małej grupie, aby angażować w ćwiczenie wszystkich na najwyższym poziomie). Celem tej gry jest przećwiczenie budowania siły negocjacyjnej. Negocjacje będą bardzo trudne i znów - bardzo emocjonująco, a finał negocjacji - zaskakujący. Gra jest bardzo podchwytliwa, sukces negocjacyjny prawie że niemożliwy do osiągnięcia, ale ... czyż nie po to przychodzisz na szkolenie z negocjacji, żeby nauczyć się negocjować w najtrudniejszych sytuacjach?

Jak negocjować z atakującym negocjatorem?

Zdarza Ci się usłyszeć nieprzyjemną uwagę w negocjacjach?
Zostać sprowadzonym do roli niższej - ubiegającej się, nie mającej nic do powiedzenia poza zgadzaniem się?
A może nawet poniżonym, obrażonym?

Świetnie! Nic bardziej satysfakcjonującego, jak odniesienie sukcesu w negocjacjach z taką osobą!

 • Zarządzanie trudnym negocjatorem i konfliktem
  Poznasz i przećwiczysz jedną z najpotężniejszych technik negocjacyjnych, która z wroga po drugiej stronie stołu negocjacji uczyni Twojego partnera. A Ty - zbudujesz z nim relację, porozumienie, otworzysz go na swój punkt widzenia! Z tą techniką zarządzisz najtrudniejszymi konfliktami w negocjacjach. Ta technika pozwoli Ci w opanowany sposób, ze spokojnymi emocjami, prowadzić rozmowę. Stosowanie jej daje mnóstwo satysfakcji!
 • Trening charyzmy w negocjacjach
  Będę też podczas ćwiczeń zwracać Ci uwagę na Twoją mowę ciała, sformułowania, którymi podkopujesz swój autorytet i charyzmę oraz będę dostarczać Ci wskazówek i gotowych sformułowań, dzięki którym będziesz budować autorytet w oczach rozmówcy.

Jak stosuje się to słynne "WIN-WIN"?

Wyobraź sobie: Ty chcesz kupić za 800 tys. np. podzespoły, a druga strona chce je sprzedać za1 mln.

 • Jak negocjować w stylu Win-Win, czyli żeby obydwie strony miały poczucie sukcesu przy założeniu, że każda ze stron już odkryła swój margines negocjacyjny?
 • Jak wynegocjować to etycznie?

Kompromis, czyli "coś pomiędzy" nie jest rozwiązaniem Win-Win. Mało kto opanował tą sztukę, zazwyczaj negocjatorzy stosują twardy styl, bo Win-Win jest bardzo trudny, ale czy Ty na szkolenie przychodzisz po łatwe rozwiązania? Czy po skuteczne rozwiązania? Ten moduł będzie najwyższym poziomem wtajemniczenia w negocjacjach - zobaczysz, przećwiczysz i odkryjesz:

 • Dlaczego WIN-WIN to nie kompromis negocjacyjny
 • Z czego powstaje stanowisko negocjacyjne i dlaczego negocjatorzy "okopują się" na stanowiskach
 • Jak zbudować relację z negocjatorem - obcym człowiekiem
 • Co jest czynnikiem przewagi konkurencyjnej w negocjacjach sprzedażowo-zakupowych
 • Kulminacyjny punkt i dźwignia Win-Win - jak zbadać psychikę negocjatora: co kryje się pod jego oczekiwaniami? Zagłębimy się nie tylko w potrzeby drugiej strony, ale także w najgłębsze poziomy psychiki człowieka - w wartości i przekonania,
 • po to by wreszcie sprawić, że Twój negocjator zmieni swoje stanowisko na takie, które realizuje Twoje interesy i jego interesy i abyście byli z tego zadowoleni!

Na końcu przećwiczysz wszystkie poznane techniki w grze negocjacyjnej

 • W której wybierzesz najefektywniejszą strategię negocjacyjną i narzędzia do zastosowania w praktyce
 • A że jak zwykle będzie emocjonująco, trudno, to... ja będę robić stop-klatki na konfrontowanie Cię z popełnionymi błędami oraz możliwością zrewidowania założeń i poprawienia działań
 • Po zakończeniu wszyscy wspólnie przeanalizujemy przebieg, czynniki sukcesu i porażki a Ty wyciągniesz wnioski do wdrożenia w swojej pracy - zapewniam Cię, Twoje negocjacje się zmienią, na bardziej satysfakcjonujące i efektywne!

Bonus - w pakiecie ze szkoleniem - masz szansę dołączyć do Stowarzyszenia Negocjatorów Biznesu!

Czujesz gotowość do zmian? Zapisz się na szkolenie!

Czy to szkolenie z negocjacji jest dla Ciebie

Program tego szkolenia jest kompletny, tzn. nie trzeba być po szkoleniu negocjacyjnym lub posiadać wiedzę w tym zakresie. Słowo "zaawansowane" w nazwie oznacza, że przygotowuję do prowadzenia negocjacji na poziomie zaawansowanym, tzn. negocjacji trudnych, emocjonujących, z konfliktami, gdzie drugą stroną jest wprawny negocjator. Ważne jest, by mieć świadomość, że techniki, chwyty, taktyki, style i metodologia strategii są takie same dla różnych przedmiotów negocjacji (negocjacje ceny, warunków prawnych, SLA, itp.). Nazwy "negocjacje biznesowe", "negocjacje handlowe" mówią o grupie uczestników, nie zaś o zawartości merytorycznej szkolenia. My zapraszamy reprezentantów różnych działów, dzięki czemu szkolenie jest bogate w różne perspektywy, doświadczenia i inspiracje wykraczające poza dotychczasowy schemat myślenia. Dlatego nasze szkolenie z negocjacji jest dla:

 • pracowników zakupów
 • pracowników sprzedaży
 • osób negocjujących międzydziałową współpracę, usługi na linii dział-dział (np. produkcja - sprzedaż, sprzedaż - marketing, IT - produkcja)
 • osób kupujących usługi zewnętrzne (np. dział HR kupujący szkolenia, usługi rekrutacyjne, dział produkcji kupujący outsourcing)

Jeśli masz już pewność Zapisz się na szkolenie!

Co jeszcze dostaniesz od nas EXTRA?

Trenerzy

Mateusz Dąbrowski prezes, psycholog biznesu , trener i coach ICC

Mateusz Dąbrowski

prezes, trener, coach ICC, konsultant, psycholog biznesu

Prezes, trener, coach i konsultant 4GROW. Praktyk biznesu - od 2010 roku zarządza firmą. Psycholog biznesu i metodyk - twórca teorii psychologicznych, technik efektywności oraz programów szkoleń. Certyfikowany coach ICC oraz trener AKN.Prezes Stowarzyszenia Negocjatorów Biznesu. Wykładowca studiów podyplomowych z Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, psycholog, absolwent UKSW (specjalność: Psychologia Kliniczna i Osobowości) oraz Akademii Leona Koźmińskiego (specjalność: Zarządzanie Ludźmi w Firmie).

Jest praktykiem negocjacji łączącym dużą siłę negocjacyjną ze stylem WIN-WIN. Jako założyciel 4GROW odpowiada za sprzedaż oraz negocjacje z Klientami i kontrahentami. Wcześniej pracował w sprzedaży i realizacji usług z obszaru HR, gdzie również był odpowiedzialny za negocjacje. Jako ekspert komentuje w mediach: Polsat, TVP2, TTV, Program 3 Polskiego Radia, Program 4 Polskiego Radia.

Opinie i referencje

Opinie i referencje

Chcesz wiedzieć jakich efektów możesz się spodziewać? Najlepiej sprawdź co o szkoleniu mówią jego uczestnicy.

Niniejszym listem udzielamy referencji firmie 4GROW, która realizowała dla pracowników Banku szkolenia: „Negocjacje w biznesie” oraz „Zaawansowany trening negocjacji”. Wszystkie zrealizowane szkolenia zostały ocenione bardzo wysoko. Opinie potwierdzają, że uczestnicy cenią sobie trenera, Pana Mateusza Dąbrowskiego, za jego doświadczenie i szeroką wiedzę oraz warsztatowy sposób prowadzenia szkoleń, dzięki któremu przekonują się o skuteczności przedstawianych narzędzi negocjacyjnych poprzez własne zastosowanie ich w praktyce.[...]


Iwona Demidowicz-Wawrzyniuk
Dyrektor Centrum Zarządzania Wiedzą i

Szkolenie w bardzo efektywny sposób obrazowało zagadnienie negocjacji w biznesie, ale nie tylko. Daje okazje do przećwiczenia wielu case study i uświadomienia sobie własnych obszarów do dalszego rozwoju. Prowadzone w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze prze kompetentnego trenera. Dzięki Mateusz.
Krzysztof Janusz
Kierownik Programu
Gtech Poland Sp. z o.o.

Szkolenie nauczyło mnie praktycznych narzędzi, które można wykorzystać w negocjacji, ale także tego, jak spowodować, żeby narzędzia nie były potrzebne. Jedno z bardziej inspirujących szkoleń w jakich brałam udział.
Agnieszka Pietrzak
Dyrektor Biura ds. Badań Naukowych
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej

Świetne szkolenie! Lepszego nie mogłabym sobie życzyć :) Rzetelne, przydatne, życiowe, dające przestrzeń do wymiany poglądów i bardzo pozytywne! :) Dziękuję :)
Julita Schodowska
Lider ds. transportu/logistyki
Jabil Circuit Poland Sp. z o.o.

W szkoleniu najcenniejsze było bezpośrednie połączenie treści teoretycznych oraz ćwiczenie ich w zadaniach. Atmosfera na warsztatach pomogła w szczerych i konstruktywnym wyrażaniu uwag.
Treści merytoryczne na bardzo wysokim poziomie przekazywane przystępnie i łatwo.
Anna Kalicka
Specjalistka ds. rozwoju organizacji
PKPP Lewiatan

Metodologia

Stosujemy najefektywniejsze rozwiązania w dziedzinie psychologii procesu nauczania.

Szkolenie z negocjacji projektujemy zgodnie z naszym autorskim modelem uczenia się (opracowanym na bazie badań Kurta Lewina i Davida Kolba), na który składają się etapy:

 1. Postawienie Uczestnika w sytuacji wymagającej uruchomienia technik negocjacjiCykl 4GROW na bazie Cyklu Kolba i Kurta Lewina
 2. Analiza i wyciągnięcie wniosków rozwojowych z sytuacji, zdefiniowanie potrzeb i motywatorów Uczestnika do rozwoju w obszarze negocjacji
 3. Przekazywanie technik oraz prowokowanie do tworzenia technik negocjacyjnych
 4. Wsparcie Uczestnika w zaadaptowaniu techniki lub narzędzia negocjacji do sytuacji, z jakimi spotyka się w życiu
 5. Przećwiczenie z Uczestnikiem techniki lub narzędzia negocjacji w realnej sytuacji lub eksperymentalnej (gorące krzesło, scenki, odgrywanie ról)
 6. Wsparcie Uczestnika w wyciągnięciu wniosków z doświadczenia oraz korygowaniu technik lub narzędzi wykorzystywanych w negocjacjach

Stosujemy w minimum 75% czasu szkolenia formę warsztatową i treningową.

Formy te pozwalają nam docierać do jednego z najgłębszych poziomów funkcjonowania psychicznego człowieka, blokującego zmianę: przekonań. Im zmiana dokonuje się na głębszym poziomie, tym silniej pociąga za sobą zmiany na płytszych poziomach – szczególnie na poziomie wiedzy, umiejętności i zachowań. Ponieważ poziom przekonań jest najgłębszym poziomem, na jaki możemy wpływać szkoleniem, najsilniej warunkujemy rozwój kompetencji wykorzystywanych w negocjacjach. Im bardziej rozwinięta kompetencja, tym efektywniej wpływamy na środowisko, czyli asertywnie dbamy o własny komfort i skuteczną realizacje celów.

Trener korzysta z różnorodnych metod warsztatowo-treningowych:Poziomy Diltsa zmodyfikowane 4GROW

 • Gorące krzesło
 • Odgrywanie ról i scenek
 • Dyskusja moderowana
 • Instruktaż
 • Przykłady audio i video
 • Ćwiczenia indywidualne, w grupach
 • Trening ze stop-klatką na feedback

Kup voucher, skorzystaj ze szkolenia w dowolnym momencie!

Na voucher możesz wykupić dowolną ilość szkoleń i wykorzystać go na dowolne szkolenia bez konieczności deklarowania terminu i tematu szkolenia. Decyzję możesz podjąć w każdym momencie. Część szkoleń możesz odbyć jeszcze w tym roku, część w kolejnym, lub wszystkie w 2018 roku. Voucher ma ważność do końca 2018 roku - niewykorzystane środki z vouchera zostaną zwrócone na konto płatnika (Twojej firmy bądź Twoje, w zależności kto płacił), a więc nie masz nic do stracenia! Jesteśmy też elastyczni jeśli chodzi o tytuł faktury.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z Moniką Dąbrowską:
500 29 40 35.

Negocjacje w zakupach, sprzedaży i biznesie – jak osiągnąć to, czego chcesz

„Negocjacje w zakupach, sprzedaży i biznesie to świat, w którym nie ma miejsca na kompromisy, musisz być twardy, albo przegrywasz!”. To popularne przekonanie, często jest niestety powodem tego, że negocjacje w zakupach, sprzedaży i biznesie nie kończą się sukcesem. Rzeczywiście kompromis nie jest najlepszym rozwiązaniem – celem negocjacji nie są przecież wzajemne ustępstwa, a realizacja interesów obydwu stron. Jednak twardy styl negocjacji w zakupach, sprzedaży i biznesie w niewielu sytuacjach będzie najlepszą strategią.

Najbardziej efektywny styl negocjacji w zakupach, sprzedaży i biznesie, to WIN-WIN, w którym drugą stronę traktujemy jak wspólnika, a nie przeciwnika i razem z nią szukamy optymalnego rozwiązania. Wielu osobom wydaje się, że jest to styl niemożliwy do osiągnięcia podczas negocjacji w zakupach, sprzedaży i biznesie. Chociaż jest to trudne, wymaga nauki i praktyki, opanowanie tego poziomu, świadczyć będzie o Twoim profesjonalizmie. Na początek zacznij od kilku kroków, prowadzących do skutecznych negocjacji w zakupach, sprzedaży i biznesie:

Oddziel ludzi od interesów:
Podczas negocjacji w zakupach, sprzedaży i biznesie ważna jest dobra relacja, tylko wtedy druga strona wykaże chęć współpracy. Szanuj odmienny punkt widzenia rozmówcy, bądź empatyczny i staraj się dowiedzieć, w jaki sposób druga strona interpretuje fakty. Unikaj uprzedzeń i założeń.

Myśl o problemie i jego rozwiązaniu:
Kłótnie podczas negocjacji w zakupach, sprzedaży i biznesie nie doprowadzą do niczego konstruktywnego. Postaw na szacunek - nie pouczaj rozmówcy, kwestionuj ofertę, a nie osobę, która ją przedstawiła.

Bądź aktywny twórczo:
Zbyt często jesteśmy kurczowo przywiązani do początkowego stanowiska w negocjacjach w zakupach, sprzedaży i biznesie, nie widzimy wtedy szerszego horyzontu prowadzonych rozmów. Odważ się modyfikować wyjściowe stanowiska, być może dzięki temu znajdziesz rozwiązanie korzystne dla obu stron.

Zadbaj o obiektywne kryteria porozumienia:
Upewnij się, że druga strona akceptuje te same kryteria, nie zakładaj, że są oczywiste.
Poproś o uzasadnienie oferty proponowanej przez drugą stronę, nie atakując przy tym jej kompetencji ( np. „Z czego wynika to, że koszt produktu wynosi właśnie tyle?”). Każdy etap procesu negocjacji w zakupach, sprzedaży i biznesie przyczynia się do końcowego sukcesu, dlatego wymaga naszego zaangażowania.

Schodź do interesów:
Często początkowe stanowiska stron różnią się nawet diametralnie. To wcale nie oznacza, że porozumienie podczas negocjacji w zakupach, sprzedaży i biznesie jest niemożliwe, wymaga jednak więcej wysiłku i odpowiednich narzędzi. Aby zejść niżej – z poziomu stanowisk do interesów i motywacji – możesz posłużyć się konkretnymi pytaniami pogłębiającymi. Dzięki identyfikacji wartości, zwiększasz możliwości działania podczas negocjacji w zakupach, sprzedaży i biznesie, ponieważ przeważnie istnieje więcej niż jeden sposób na realizację danego interesu.

Przygotuj wcześniej BATNA:
Najlepsze możliwe działania alternatywne w przypadku nieosiągnięcia porozumienia (BATNA) to źródło Twojej siły. Przygotowując je wcześniej, zabezpieczasz się przed akceptacją warunków mniej korzystnych niż Twoje BATNA lub pochopnym odrzucaniem ofert, ze względu na zbyt optymistyczną ocenę alternatyw. Takie przygotowanie do negocjacji w zakupach, sprzedaży i biznesie zwiększa odczuwaną pewność siebie i spokój, co stanowić będzie Twoje dodatkowe atuty podczas rozmów.
 

W trakcie szkolenia „Negocjacje w zakupach, sprzedaży i biznesie” zdobędziesz zasoby i praktykę niezbędną do tego, by stać się skutecznym negocjatorem, zapraszamy!