4GROW Mateusz Dąbrowski 4GROW https://4grow.pl mailto:[email protected] 531314431 Mo-Fri 08:00-17:00 4GROW to butikowa, rodzinna firma szkoleniowa oferująca szkolenia najwyższej jakości z obszaru kompetencji miękkich, osobistych i menedżerskich 4grow.pl https://4grow.pl https://www.facebook.com/4GROW/ 4GROW
Panieńska 9 lok. 25 03-704 Warszawa
4GROW firma szkoleniowa szkolenia z kompetencji miękkich szkolenia menadżerskie

Test: jakie szkolenie wybrać? Online gotowe, live-online, webinar czy stacjonarne?

Zastanawiasz się, którą formę szkolenia wybrać, by Twoja inwestycja w rozwój przyniosła optymalne efekty?

Odpowiedz na 4 pytania a dostaniesz rekomendację z uzasadnieniem! Jeśli nie potrzebujesz doprecyzowania definicji tytułowych form szkoleniowych, Kliknij poniżej w przycisk Zacznij test!

 

Webinary / webinaria, czyli web – seminaria - wykłady wideo transmitowane na żywo poprzez platformy internetowe. Zazwyczaj są to krótkie formy - trwające 30-90 minut. Może w nich uczestniczyć nawet kilkaset (a jeśli dana platforma na to pozwala - tysiące) osób, jednak kontakt z trenerem i innymi uczestnikami ograniczony jest do tzw. chatu tekstowego.
Szkolenia live online – będące najczęściej wirtualnym odpowiednikiem tradycyjnych stacjonarnych szkoleń a zatem najczęściej trwają od kilku godzin do kilku dni. Zwykle przeprowadza się je w mniejszych grupach, aby każdy z uczestników przy pomocy kamery i mikrofonu mógł w pełni uczestniczyć w interakcji z resztą grupy oraz trenerem.
Szkolenia online gotowe – często dostępne są na platformach e-learningowych i możesz je kupić, ściągnąć na własny komputer lub przerabiać lekcja po lekcji przy pomocy specjalnego panelu edukacyjnego.
Szkolenia stacjonarne, czyli najbardziej klasyczna forma szkoleń, gdzie grupa osób spotyka się w jednej sali i pod przewodnictwem trenera przyswaja i rozwija nowe umiejętności.

Szkolenia online synchroniczne

Szkolenia synchroniczne to forma szkoleniowa pozwalająca na interakcję zarówno z trenerem jak i pomiędzy uczestnikami – na żywo, w czasie rzeczywistym. Do tej grupy zaliczamy: szkolenia live online i webinary.

Szkolenia online asynchroniczne

Szkolenia asynchroniczne z kolei są możliwe do zrealizowania i wielokrotnego odtworzenia w dowolnym czasie. Do tej grupy zaliczamy: szkolenia online gotowe