4GROW Mateusz Dąbrowski 4GROW https://4grow.pl mailto:[email protected] 531314431 Mo-Fri 08:00-17:00 4GROW to butikowa, rodzinna firma szkoleniowa oferująca szkolenia najwyższej jakości z obszaru kompetencji miękkich, osobistych i menedżerskich 4grow.pl https://4grow.pl https://www.facebook.com/4GROW/ 4GROW
Panieńska 9 lok. 25 03-704 PL Warszawa
4GROW firma szkoleniowa szkolenia z kompetencji miękkich szkolenia menadżerskie

Recepta na sukces - "Plan lotu" Briana Tracy

Recenzja książki

Recepta na sukcesKażdy z nas chce być szczęśliwy, zdrowy, piękny i bogaty, a w dodatku chce to osiągnąć w możliwie jak najszybszy i najłatwiejszy sposób. Pomysłów na to, jak to zrobić jest wiele - fraza „recepta na sukces” ma 673 000 wyników w Google.  Wszyscy znamy poradnikowe „proste sposoby na…”, które rzadko przynoszą rezultaty. Okazuje się, że magiczny sekret, który w jeden dzień zapewnia szczęście i dobrobyt - nie istnieje, a samo pozytywne nastawienie i stałe myślenie o tym, co chcemy osiągnąć - nie wystarczy. Co jest tym niezbędnym składnikiem?

Odpowiedź na to pytanie znalazłam w książce „Plan lotu” Briana Tracy. Autor w prosty i inspirujący sposób pokazuje, że rozwiązanie tej zagadki jest w zasięgu ręki każdego z nas: sukces finansowy, osobisty, zawodowy to nie dzieło przypadku, czy szczęścia, ale celowego i konsekwentnego działania. Tylko tyle i aż tyle ???? To podróż, do której należy się dobrze przygotować, zrobić plan, zebrać niezbędne zasoby (kompetencje, doświadczenie etc.) i zacząć działać, dając z siebie wszystko. A w międzyczasie być gotowym na zmiany, turbulencje, trudy i porażki, ponieważ  „by zrobić coś, czego jeszcze nie zrobiłeś, musisz stać się kimś, kim nigdy nie byłeś” pisze Tracy.

Zdaniem autora wielkim celem w życiu każdego z nas jest wykorzystanie w pełni naszego potencjału, więc jedyne co musimy zrobić, to zacząć działać i zrobić coś dobrego z własnym życiem i coś, co zmieni ten świat. W jego książce znajdziesz narzędzia i wskazówki, jak to zrobić – skuteczność gwarantowana????


Oto trzy najważniejsze kroki, wykonywane przez prawie każdego człowieka sukcesu:

Brian Tracy Plan lotu.Prawdziwy sekret sukcesu1. Zdecyduj, czego dokładnie chcesz, zapisz to i przygotuj plan, jak to osiągnąć. Określ cel.

2. Zacznij działać. Wyrusz w kierunku punktu docelowego. Wyrusz z wiarą w powodzenie. Zrób pierwszy krok, nie mając gwarancji sukcesu. Rozpocznij podróż.

3. Przygotuj się na robienie nieustannych poprawek kursowych, gdy lecisz w kierunku punktu docelowego. Bądź przygotowany na nieuniknione problemy, trudności i przeszkody w każdym dniu i tygodniu życia. Nie możesz ich uniknąć, więc przygotuj się, aby reagować na nie w efektywny sposób.

Już teraz podejmij decyzję dotyczącą określenia celu, rozpocznij podróż i dokonuj nieustannych poprawek kursowych, dopóki nie osiągniesz wszystkiego, na co cię stać.

Brian Tracy, „Plan lotu.Prawdziwy sekret sukcesu”


Monika Dąbrowska trener, partner zarządzający 4GROWMonika Dąbrowska

partner zarządzający,
trener, konsultant

4GROW

 

 

 

Dodaj komentarz

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.