4GROW Mateusz Dąbrowski 4GROW https://4grow.pl mailto:[email protected] 531314431 Mo-Fri 08:00-17:00 4GROW to butikowa, rodzinna firma szkoleniowa oferująca szkolenia najwyższej jakości z obszaru kompetencji miękkich, osobistych i menedżerskich 4grow.pl https://4grow.pl https://www.facebook.com/4GROW/ 4GROW
Panieńska 9 lok. 25 03-704 Warszawa
4GROW firma szkoleniowa szkolenia z kompetencji miękkich szkolenia menadżerskie

Terapia prowokatywna, Frank Farrelly, Jeff Brandsma

Psychoterapia pacjentów psychiatrycznych, która dotąd kojarzyła mi się z ciężką i niewdzięczną pracą, nasiąkaniem przez terapeutę problemami i smutkiem pacjenta, nabrała zupełnie nowych kolorów: towarzyszy jej śmiech, paradoks, nieschematyczność i co najważniejsze - efektywność.

Dla mnie największym odkryciem tej techniki jest to, że ofiarowanie klientowi lustra społecznego, często wzmocnionego do granic absurdu, bo opierającego się na jego własnym postrzeganiu, uruchamia w nim proces samodzielnego poszukiwania i aktywowania własnych zasobów. Połączone jest to ze wsparciem ze strony terapeuty/coacha, przeważnie niewerbalnym, jednak o nebagatelnym znaczeniu z perspektywy terapii.

Technika prowokatywna jest z powodzeniem stosowana również w coachingu - wydawca książki jest coachem - prekursorem coachingu prowokatywnego w Polsce.

Literatura obowiązkowa dla każdego psychologa, coacha, terapeuty! Więcej informacji o książce u wydawcy

W tym krótkim filmie pod tym linkiem możesz zobaczyć jak wygląda Farelly i poznać jego sposób bycia, który w pewnym stopniu odzwierciedla styl samej książki.

Wydawnictwo: Metamorfoza.

Podejście prowokatywne Farellego jest mi całkiem bliskie, chociaż nie posuwam się aż tak daleko.;)

Chcesz poznać mój styl? Zapraszam na szkolenia!

Autor: Mateusz Dąbrowski - psycholog i trener biznesu, certyfikowany coach ICC, prezes 4GROW