4GROW Mateusz Dąbrowski 4GROW https://4grow.pl mailto:[email protected] 531314431 Mo-Fri 08:00-17:00 4GROW to butikowa, rodzinna firma szkoleniowa oferująca szkolenia najwyższej jakości z obszaru kompetencji miękkich, osobistych i menedżerskich 4grow.pl https://4grow.pl https://www.facebook.com/4GROW/ 4GROW
Panieńska 9 lok. 25 03-704 Warszawa
4GROW firma szkoleniowa szkolenia z kompetencji miękkich szkolenia menadżerskie

Steve Jobs, Walter Isaacson

Książka tak samo niesamowita jak i jej bohater. Biografia napisana tak, że czyta się ją jednym tchem, choć książka liczy 700 stron - i to jej jedyna wada - mozna "zawalić" wiele nocy.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę? 

  • poznasz niezwykłą historię człowieka, który skutecznie przezwyciężał przeciwieństwa losu w biznesie i to Cię zainspiruje do zweryfikowania własnych strategii radzenia sobie z trudnościami.
  • zobaczysz, że nie wszystko złoto, co się świeci - medialny Steve Jobs, sprawiający wrażenie wspaniałego cżłowieka na ekranie, wychwalany przez wielu jako charyzmatyczny lider, geniusz i twórca, to także osoba pełna wad, wręcz wielokrotnie zachowująca się na pograniczu psychopatii - manipulant, narcyz i cham. To zaskakujące, jak skutecznie potrafił tworzyć swój wizerunek.
  • obejrzysz, bo Walter Isaacson tak plastycznie pisze, jeden z najbardziej niesamowitych przykładów rozwoju firmy i strategii biznesowej naszych czasów. To jest prawdziwa lekcja biznesu, zarządzania ludźmi, ryzykiem, marketingu i komunikacji - szczególnie skutecznych prezentacji oraz eventów.
  • poznasz zupełnie inny model biznesowy - bez badań na grupach focusowych, bez analiz, wewnętrznych kłótni i rywalizacji pomiędzy działami firmy. To model oparty na intuicji, wyczuciu estetycznym, dążeniu do ideału i oparty o kreowanie potrzeb konsumentów. To model biznesowy połączony silnie z duchowością, wymiarem transcendentnym i subiektywnym pięknem. To model, w którym zwycięża to, co doskonałe.Steve Jobs

Jeśli jeszcze, drogi czytelniku, nie miałeś okazji wysłuchać kultowego już przemówienia Jobsa na Stanford University, to zaraz po lekturze recenzji możesz to nadrobić tutaj. W tym filmie poznasz najlepszą stronę Steve'a - opowiadającego wzruszające i przemawiające do wyobraźni historie z przesłaniem. Przemówienie wygłoszone do  To wystąpienie to jedno z wielu perfekcyjnie przygotowanych przez Steve'a Jobsa narzędzi do budowania wizerunku własnego i Apple (aby włączyć polskie napisy, włącz film, pojawi się przycisk CC na pasku przycisków pod filmem - wciśnij go):

 

Dopełnieniem tej lektury może być coaching Warszawa - czasami ze wsparciem łatwiej udoskonalić strategię efektywności i odnieść sukces.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Insignis.

Autor: Mateusz Dąbrowski