Referencje

Szkolenie: Asertywność

28 listopada 2017r. Pani Karolina Prusińska, z ramienia firmy 4GROW przeprowadziła w naszej firmie szkolenie jednodniowe z obszaru „Asertywność i obrona przed manipulacjami”.

Uczestnikami szkolenia było 13 pracowników firmy IGT.

Program szkolenia obejmował między innymi:

 • fakty i mity na temat asertywności,
 • różnice między zachowaniem asertywnym a nieasertywnym (czemu zachowujemy się ulegle lub agresywnie),
 • prawa asertywne,
 • budowanie pewności siebie potrzebnej do asertywności,
 • 7 kroków skutecznego uruchamiania zachowania asertywnego,
 • techniki asertywności: obrona własnych granic, asertywna odmowa, reagowanie na krytykę i atak, w tym autorskie narzędzia 4GROW,
 • rozpoznawanie manipulacji a asertywne reagowanie na nią.

W ankiecie satysfakcji szkolenie otrzymało średnią ogólna ocenę 5 (w skali 1-5).

Uczestnicy w ankietach poszkoleniowych cenili:

 • konkretne przykłady, konkretne techniki, które można zastosować w życiu prywatnym i zawodowym,
 • miłą atmosferę,
 • szkolenie prowadzone w ciekawy sposób,
 • dużo ćwiczeń,
 • jasny, oczywisty przekaz informacji,
 • ciekawe tematy,
 • kompaktowe materiały.

Współpraca z firmą 4GROW i trenerem Panią Karolina Prusińska przebiegła sprawnie i profesjonalnie.

Niniejszym rekomendujemy firmę 4GROW i trenera Panią Karolinę Prusińską jako rzetelnego organizatora szkoleń.

Monika Majszczyk-Rudy
HR Manager
IGT Poland

Szkolenie: Negocjacje

Z firmą 4GROW zatknęliśmy się zapisując członka naszego zarządu na szkolenie z zaawansowanych negocjacji. Jego opinie o treningu była szalenie pozytywna , dlatego zdecydowaliśmy się na kolejne jednodniowe zajęcia zamknięte z zaawansowanych negocjacji dla kadry menadżerskiej naszej firmy. Szkolenia odbyły się  w połowie 2017r.

Od tamtej pory współpraca systematycznie się rozszerza – między innymi o szkolenie z zarządzania oraz o indywidualne konsultacje. Zdobyta wiedza przekłada się na zyski, dlatego planujemy dalej korzystać z wiedzy 4GROW w 2018roku.
Trenerem prowadzącym szkolenia był Pan Mateusz Dąbrowski. Podoba nam się to, że Mateusz stawia na praktykę, warsztaty scenki – naukę w boju. Jest człowiekiem słownym, skutecznym i sympatycznym, a to w Monument Fund bardzo sobie cenimy.

W pełni polecam szkolenia 4GROW oraz Mateusza Dąbrowskiego.

Prezes Zarządu Monument Fund S.A.
Radosław Tosnowiec

Szkolenie: MS PowerPoint

Zdecydowaliśmy się na współpracę z 4GROW, ponieważ jako jedyna firma zaoferowała szkolenie łączące techniczną znajomość funkcjonalności programu Ms PowerPoint z praktycznymi aspektami tworzenia atrakcyjnych i efektywnych biznesowo prezentacji. Realizacja projektu przebiegła na najwyższym poziomie pod względem organizacyjnym i merytorycznym.

Szkolenia były poprzedzone badaniem potrzeb, które pozwoliło na dostosowanie programu tak, aby w jak najlepszy sposób pomógł uczestnikom przygotować profesjonalne prezentacje zorientowane na efekt.

Trenerka dbała o dynamikę i atrakcyjność przebiegu szkolenia, osiągając duży poziom zaangażowania uczestników, którzy w ankietach poszkoleniowych doceniali miłą atmosferę, dużo ćwiczeń praktycznych i różne formy warsztatowe.

Rekomenduję firmę 4GROW i trenerkę Monikę Dąbrowską, jako profesjonalnego partnera biznesowego w zakresie usług szkoleniowych.

Mariola Wilkowska
Specjalista ds. szkoleń
Budimex S.A.

Szkolenie: Komunikacja interpersonalna

Sabina Dąbrowska-Olbryś, z ramienia firmy 4GROW przygotowała i przeprowadziła w naszej firmie szkolenie z obszaru „Psychologia Przywództwa – Komunikacja Interpersonalna”, w dniach 30.11-01.12.2017r. Uczestnikami szkolenia byli menadżerowie z różnych pionów naszej organizacji.

Program szkolenia obejmował:

Style, preferencje i wyzwania w komunikacji wynikające z różnych typów osobowości, w kontekście współpracy oraz ról przywódczych.

 • Poznanie dominujących elementów osobowości i stylu komunikacji uczestników.
 • Bariery w komunikacji i techniki radzenia sobie z nimi.
 • Strategie komunikacji ukierunkowane na ramę rozwiązania.
 • Trójkąt dramatyczny – jak wyłapać w komunikacji symptomy „prześladowcy”, „ofiary” i „ratownika”.
 • Analiza Transakcyjna – model różnych pozycji i percepcji wg. Berne’a – jak wygląda komunikacja z pozycji „rodzica”, „dziecka” i „dorosłego”, kiedy i w jaki sposób świadomie wykorzystywać poszczególne pozycje, aby uzyskać pożądany efekt rozmowy.
 • Techniki konstruktywnej komunikacji zwrotnej i egzekwowania, metody komunikacji dorosły – dorosły.
 • Neurolingwistyka komunikacji i metamodel.
 • Pytania coachingowe jako narzędzie budujące odpowiedzialność i zaangażowanie.

W ankiecie satysfakcji szkolenie otrzymało średnią ocenę ogólną 4,88 (w skali 1-5).

Opinie uczestników były tylko pozytywne, cenili sobie pozyskana wiedzę oraz warsztatowy, interaktywny sposób prowadzenia szkolenia, kompetencje Trenerki oraz zbudowaną przez nią atmosferę.

Z mojej strony, szczególnie doceniam to, że Trenerka dostosowała się do potrzeb całej grupy. Sposób, w jaki omawiała funkcjonowanie poszczególnych narzędzi, pozwolił na zbudowanie zaufania wszystkich uczestników, a co za tym idzie, na bardzo konstruktywne dyskusję.

Dowodem powyższego są poniższe komentarze uczestników:

„Jasny przekaz, wizualizacje, jasne reguły, profesjonalne podejście, przekonała mnie do siebie jako praktyka – przykłady i odpowiedzi na nasze pytania były konkretne i przekonujące; śiwtnie odnajdowała się w przykładach naszych, dzięki czemu nam było łatwiej współpracować. Ogólnie jeden z lepszych trenerów z jakim dotychczas współpracowałam. I jedno z trzech świetnych szkleń na jakich byłam w ciągu 17 lat mojej pracy zawodowej????”

„Szkolenie oceniam bardzo dobrze, ponieważ cechowało je:
- dużo przykładów (również z jej życia prywatnego)
- gadżety ułatwiające zapamiętywanie tego co przedstawia
- bardzo jasne i klarowne wyrażanie myśli i przekazywanie wiedzy
- bardzo jasne i klarowne wyrażanie myśli i przekazywanie wiedzy
- duża interakcja z grupą podczas przekazywania wiedzy i obserwowanie naszej uważności, przerwy w razie potrzeby
- i przede wszystkim wzięcie pod uwagę potrzeb uczestników i przygotowanie szkolenia pod te potrzeby”

Z pełną świadomością rekomenduję firmę 4GROW i Sabinę Dąbrowską- Olbryś, jako godnego partnera biznesowego w zakresie usług szkoleniowych.

Paweł Makowski
Continuous Manager
Amcor Flexibles Łódź

Szkolenie: Prezentacje biznesowe i wystąpienia publiczne

Trenera, Pana Mateusza Dąbrowskiego reprezentującego firmę 4GROW mieliśmy okazję poznać na szkoleniu „Prezentacje biznesowe i wystąpienia publiczne”. Szkolenie przeprowadzone było dla 7 osobowej grupy w siedzibie firmy Volvo Trucks.

Szkolenie poprzedzone było badaniem potrzeb wszystkich uczestników, co pozwoliło na indywidualne dostosowanie zawartości do oczekiwań uczestników.

Było ono poprowadzone w sposób bardzo ciekawy i nieschematyczny. Forma szkolenia była interesująca. Konkretne wskazówki i indywidualne podejście do każdego uczestnika zdecydowanie na plus. Szkolenie zawierało teorię, ale przede wszystkim była to praktyka, dzięki czemu uczestnicy mogli wypróbować swoje umiejętności.

Pan Mateusz Dąbrowski wykazał się dużą wiedzą merytoryczną oraz profesjonalizmem. Potrafił przyciągnąć uwagę słuchaczy.

Gorąco polecamy firmę 4GROW oraz trenera Pana Mateusza Dąbrowskiego.

Joanna Kurek
Dyrektor ds. Personalnych
Volvo Truck Center Polska

Szkolenie: Prezentacje biznesowe i wystąpienia publiczne

Pragniemy polecić firmę 4GROW, z którą współpracowaliśmy w zakresie organizacji szkolenia zamkniętego z tematyki Prezentacji biznesowych i wystąpień publicznych.

Szkolenie zostało przeprowadzone profesjonalnie zarówno pod względem merytorycznym, jak i organizacyjnym. Sposób prowadzenia zajęć oraz tematyka została ściśle dostosowana do naszych potrzeb.

Uczestnicy szkoleń bardzo wysoko ocenili kompetencje trenera, sposób prowadzenia zajęć, kładąc nacisk na praktykę oraz bardzo miłą i aktywizującą atmosferę podczas szkolenia. Trener wykazał się profesjonalizmem, rzetelnością, terminowością oraz elastycznością.

Rekomendujemy zarówno firmę 4GROW jak i trenera, jako godnego partnera biznesowego w zakresie usług szkoleniowych i doradztwa.

Krzysztof Pikoń,
Kierownik Katedry,
Politechnika Śląska

Szkolenie: Zarządzanie czasem

Firma 4GROW przeprowadziła dla pracowników Mitsubishi Electric Europe B.V (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce szkolenie "Zarządzanie czasem - efektywność i automotywacja".

Szkolenie zostało przeprowadzone w formule zamkniętej, po uprzedniej rekomendacji naszego pracownika, który wcześniej korzystał ze szkolenia o tej samej tematyce i prowadzonym przez tego samego trenera w formule otwartej.

Realizacja szkolenia odznaczała się profesjonalnym podejściem oraz przygotowaniem zarówno organizacyjnym, jak i merytorycznym na najwyższym poziomie. Zgodnie z opinią uczestników trener przeprowadził zajęcia w sposób ciekawy oraz fachowy. Potrafi przyciągnąć uwagę wszystkich uczestników i panował nad grupą.

Profesjonalne podejście do świadczenia usług szkoleniowych, doświadczenie trenera oraz elastyczność przy ustalaniu szczegółów organizacyjnych, powoduje, że możemy poświadczyć wysoki poziom usług.

Magdalena Wrana,
HR&Administrtation Manager,
Mitsubishi Electric Europe B.V.(Sp. z o.o.),

 

Szkolenie: Zarządzanie czasem

Firma Mateusz Dąbrowski 4GROW przygotowała i przeprowadziła dla pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa całodniowe szkolenie zamknięte z zakresu "Zarządzania czasem pracy".

W szkoleniu wzięło udział 17 pracowników ARiMR.

Program szkolenia został dostosowany do naszych potrzeb i oczekiwań. Uczestnicy szkolenia wysoko ocenili poziom merytoryczny zajęć oraz rozległą wiedzę posiadana przez wykładowcę. Średnia ocena szkolenia obliczona na podstawie wypełnionych przez uczestników ankiet, wyniosła 4,9 w skali 5 stopniowej.

Współpraca z firma Mateusz Dąbrowski 4GROW przebiegła sprawnie i profesjonalnie. Firma jest godna polecenia ze względu na doświadczenie i jakość świadczonych usług szkoleniowych.
Niniejszym rekomendujemy firmę Mateusz Dąbrowski 4GROW jako rzetelnego organizatora szkoleń.

Wioletta Kandziak
Radca Prawny
ARiMR Departament Zarządzania Zasobami Ludzkimi

Szkolenie: Negocjacje

Pan Mateusz Dąbrowski przeprowadził 1,5-godzinny warsztat o temacie: „Negocjacje dla dyrektorów działów prawnych” w ramach VIII Forum Dyrektorów Działów Prawnych.

Pan Mateusz Dąbrowski, trener, zbudował bardzo dobry kontakt z odbiorcami, angażując ich do udzielania się i dyskusji. Pokazał konkretne techniki i zasady, które odbiorcy mogą zastosować praktycznie w swojej pracy. Zebrane na końcu brawa oraz jedne z najwyższych ocen w ankietach pozwalają sądzić, że uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Dodatkowo firma 4GROW wyróżniła się niestandardowym, profesjonalnym podejściem do materiałów szkoleniowych i po szkoleniowych.

Polecamy Pana Mateusza Dąbrowskiego jako mówcę, który w przystępny sposób, w krótkim czasie potrafi usatysfakcjonować odbiorców „głodnych” nowości.

Ewa Tomaszewska
Project Manager
Bonnier Business (Polska) sp. z o.o.

Szkolenie: Asertywność

Program szkolenia przygotowany przez firmę 4GROW został dostosowany do oczekiwań MSZ i uwzględniał specyfikę pracy w Ministerstwie. Trenerzy przeprowadzili przed zajęciami wywiady telefoniczne z uczestnikami, w celu dokładnego zbadania potrzeb szkoleniowych i maksymalnego dostosowania do nich programu szkolenia i proponowanych ćwiczeń. Zdecydowaną część warsztatów stanowiły zajęcia praktyczne. Zastosowane techniki, głównie odgrywanie ról na konkretnych przykładach z sytuacji zawodowych, zostały bardzo wysoko ocenione przez uczestników.

Firma 4GROW na zlecenie Centrum Rozwoju Zawodowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych przygotowała i przeprowadziła warsztaty „Asertywność w miejscu pracy”, w których wzięło udział 13 pracowników departamentów i biur MSZ. Szkolenie to w końcowej ankiecie oceny uzyskało średnią ocen 5,0 w skali pięciostopniowej.

Trenerzy prowadzący szkolenie, również uzyskali najwyższe oceny. Wykazali się profesjonalizmem, znajomością omawianych tematów oraz zaangażowaniem swoim, jak również umiejętnością zaangażowania w ćwiczenia uczestników szkolenia.

Realizując szkolenie firma 4GROW okazała się solidnym i wiarygodnym partnerem.

Andrzej Braiter
Dyrektor Centrum Rozwoju Zawodowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Szkolenie: Profesjonalna obsługa klienta

W ramach szkolenia trenerzy 4GROW zastosowali szereg skutecznych metod warsztatowo - treningowych, (m.in.: gorące krzesło, odgrywanie ról i scenek, dyskusja moderowana, praca w grupach, praca indywidualna, feedback na bieżąco).

Trenerzy 4GROW przeprowadzili dla 12 uczestników działu IT szkolenie z profesjonalnej obsługi klienta wewnętrznego. Szkolenie zostało poprzedzone rozległym badaniem potrzeb szkoleniowych, w oparciu o które zostały wyznaczone następujące cele dla szkolenia:

 1. Wzmocnienie proaktywnej oraz proklienckiej postawy pracowników IT
 2. Podniesienie poziomu umiejętności radzenia sobie z Klientem wewnętrznym w trudnych sytuacjach

W ramach szkolenia trenerzy 4GROW zastosowali szereg skutecznych metod warsztatowo - treningowych, (m.in.: gorące krzesło, odgrywanie ról i scenek, dyskusja moderowana, praca w grupach, praca indywidualna, feedback na bieżąco).
Sposób przygotowania materiału szkoleniowego oraz adaptacyjna postawa trenerów podczas szkolenia zaowocowała oczekiwanymi rezultatami:

 • Pracownicy działu IT wypracowali listę najważniejszych cech postawy proaktywnej oraz proklienckiej,
 • Każdy z pracowników przygotował plan działań w celu wdrożenia wyżej wspomnianych postaw,
 • Uczestnicy poznali techniki badania potrzeb klienta oraz przećwiczyli ich zastosowanie w praktyce,
 • Uczestnicy poznali techniki rozwiązywania problemów / burzy mózgów które ułatwiają przezwyciężenie impasu.

 

Łukasz Zieliński,
Kierownik IT ds. fabryki
British-American Tobacco Polska S.A.

Szkolenie: MS Outlook

Szkolenia z zakresu Tworzenia efektywnych prezentacji przy pomocy MS PowerPoint oraz Zarządzania czasem przy pomocy MS Outlook dla pracowników Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, zrealizowane przez firmę 4GROW, wykonane zostały bardzo efektywnie i z dochowaniem należytej staranności.

Szkolenia składały się z szeregu praktycznych ćwiczeń, które cechowały się wysokim poziomem merytorycznym oraz aktywizującą formą. Założone na wstępie cele zostały w pełni zrealizowane. Szkolenia zostały wysoko ocenione pod kątem ilości, jakości i sposobu przekazywanej wiedzy merytorycznej.

Uczestnicy podczas szkoleń zostali zmotywowani przez trenera do pracy do przyniosło wymierne korzyści - nabyli wiedzę i umiejętności z zakresu:

 1. Funkcji narzędzia jakim jest MS Power Point, potrzebnych do samodzielnego tworzenia atrakcyjnych i efektywnych prezentacji;
 2. Najważniejszych elementów budowania struktury, zakresu, formy i treści prezentacji tak, aby przekaz wizualny był przejrzysty, spójny i atrakcyjny dla danego odbiorcy;
 3. Funkcji narzędzia, jakim jest MS Outlook, potrzebnych do samodzielnego zarządzania pocztą elektroniczną, kalendarzem, kontaktami oraz porządkowaniem zadań.
 4. Najważniejszych elementów zarządzania czasem, efektywnej organizacji zadań, budowania swojego wizerunku poprzez biznesowe wykorzystanie poczty elektronicznej.

Forma warsztatowa pomogła uczestnikom pogłębić znajomości tematu, dostarczyć skutecznych rozwiązań a także rozpoznać nowe aspekty narzędzia.

Rzetelna i profesjonalna współpraca z 4GROW pozwoliła przygotować i zrealizować profesjonalne szkolenia z najwyższą starannością.

Firma 4GROW jest partnerem godnym polecenia, współpracę oceniamy bardzo pozytywnie. Wysoki poziom kompetencji, doświadczenie zawodowe oraz wiedza trenera 4GROW, a także profesjonalne podejście do klienta sprawiają, że z przyjemnością polecamy firmę 4GROW jako solidnego i wiarygodnego partnera.

Adriana Nowaczek
Departament HR
Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan

Szkolenie: Prezentacje biznesowe i wystąpienia publiczne

Już na początku współpracy, co dla nas było bardzo ważne, trener, pan Mateusz Dąbrowski, wykazał się dużą elastycznością, np. w ustalaniu terminów, badania potrzeb uczestników czy przygotowywania szkolenia. Kontakt z panem Mateuszem oceniam jako bezpośredni, szybki i skuteczny.

Firma 4GROW przeprowadziła dla 10 osobowych grup pracowników Nespresso dwa szkolenia:

 1. „Zarządzanie czasem przy wsparciu MS Outlook"
 2. „Prezentacje biznesowe i wystąpienia publiczne przy wsparciu MS Power Point"

Celem pierwszego szkolenia było:

 • zapoznanie uczestników z technikami i zasadami zarządzania czasem i sobą w czasie,
 • zapoznanie uczestników z narzędziem wspierającym w lepszym zarządzaniu sobą w czasie, jakim jest MS Outlook,
 • przećwiczenie technik i funkcjonalności programu MS Outlook.

Celem drugiego szkolenia było:

 • zapoznanie uczestników z technikami i zasadami tworzenia prezentacji biznesowych (np. wewnętrznych dla zarządu, zewnętrznych dla klientów) i wystąpień publicznych,
 • zapoznanie uczestników z narzędziem wspierającym w prowadzeniu efektywniejszych i ciekawszych prezentacji, jakim jest MS PowerPoint,
 • przećwiczenie technik i funkcjonalności programu MS PowerPoint.

Szkolenia były prowadzone głównie w formie warsztatowej, a części wykładowe konieczne by przekazać wiedzę i techniki, w idealnych proporcjach były przeplatane ćwiczeniami. Trener był bardzo dobrze merytorycznie przygotowany, a podczas szkolenia zbudował przyjazną relację z uczestnikami.Warsztat odbywał się w bardzo dobrej atmosferze, co sprzyjało procesowi nauki.

4GROW wykazało się wyróżniającym zaangażowaniem w porównaniu do moich doświadczeń ze współpracy z innymi firmami szkoleniowymi. Przed szkoleniem -przygotował program szkolenia w 100% dedykowany naszym potrzebom. W trakcie szkolenia - poświęcał uwagę zarówno grupie jak i każdemu uczestnikowi, sprawiając, że każdy czuł się zaopiekowany.

Po szkoleniu - dostaliśmy bogatą ofertę kontynuowania wsparcia uczestników w tym, czego się uczyli w trakcie szkoleń.

Założone cele dla szkolenia zostały zrealizowany w najwyższym stopniu. Wszyscy uczestnicy jak i organizator byli bardzo zadowoleni ze szkolenia i współpracy z firmą 4GROW. Zdecydowanie polecam firmę 4GROW.

Michał Proszewski,
Dyrektor Oddziału,
Nespresso/Nestle S. A.

Szkolenie: Komunikacja interpersonalna

Firma Vaillant Saunier Duval Sp. z o.o. z siedzibą  w Warszawie przy al. Krakowska 106, niniejszym listem udziela referencji firmie 4GROW,  jako  profesjonalnemu partnerowi, zapewniającemu kompleksową obsługę przygotowania i realizacji projektu szkoleniowego dla pracowników naszej firmy w zakresie komunikacji interpersonalnej oraz współpracy zespołowej.
W szkoleniu wzięli udział wszyscy pracownicy naszej firmy, tj. 65 osób.

W okresie lipiec-październik 2014 firma 4GROW przygotowała i zrealizowała projekt szkoleniowy skła­dający się z 3 modułów:

 1. Wywiady i ankiety wśród pracowników
 2. Warsztaty narzędziowo-interpersonalne dla kadry kierowniczej i pracowników
 3. Spotkanie integracyjne podsumowujące cały projekt

Firma 4GROW przeprowadziła cały projekt z należytą starannością oraz właściwą obsługą logistyczną, wykazując się pełnym profesjonalizmem i niekonwencjonalnym podejściem, co spotkało się z szerokim uznaniem ze strony wszystkich uczestników. Przeprowadzony projekt szkoleń został zrealizowany zgodnie z ustalonymi założeniami. Jesteśmy przekonani, że usprawni to, a także podniesie efektywność współpracy w naszej firmie.

W przyszłości, zamierzamy kontynuować współpracę z firmą 4GROW w celu dalszego podnoszenia kompetencji interpersonalnych wszystkich naszych pracowników.

Z pełną odpowiedzialnością polecamy firmę 4GROW jako profesjonalnego partnera do współpracy.

Witold Kosieradzki, Dyrektor Finansowy
Mariusz Stec, Dyrektor Marketingu
Vaillant Saunier Duval Sp. z o.o.

Szkolenie: Zarządzanie zespołem

Firma 4GROW  przeprowadziła dla 8 moich kierowników Działu IT szkolenie z Budowania zespołu i motywowania pracowników. Przed szkoleniem trener, zbadał moje potrzeby i dostosował program do nich oraz zweryfikował ze mną zaprojektowany program, z czego jestem bardzo zadowolony.
Podczas szkolenia uczestnicy byli bardzo zaangażowani, pozytywnie odbierali trenera.

Ponieważ również uczestniczyłem w tym szkoleniu, miałem okazję obserwować jak trener poprzez prowokacje powoduje wychodzenie uczestników ze schematycznego myślenia i zmiany dotychczasowych przekonań, co przy okazji pozytywnie wpływało na dynamikę szkolenia i jego atmosferę. Forma szkolenia – intensywność warsztatu – była adekwatna do treści.

Wszyscy uczestnicy szkolenia bardzo pozytywnie wypowiadali się na jego temat, a ja jako ich przełożony - obserwuję u nich widoczną poprawę we wszystkich zagadnieniach, które poruszyliśmy na szkoleniach.

Z pełnym przekonaniem będę promował i polecał firmę 4GROW, jako dostawcę z profesjonalnym podejściem do klienta, wyróżniającego się na rynku szkoleniowym badaniem wymagań przed szkoleniem i aktywnością po szkoleniową. Z przyjemnością będę też kontynuował naszą współpracę.

Michał Kossowski,
Dyrektor Outsourcingu IT,
Accenture Services Sp. z o. o.

Szkolenie: Zarządzanie czasem

Pan Mateusz Dąbrowski w dniu na zlecenie Spółki Centrum Park Chojnice przeprowadził 5-cio godzinne seminarium, którego tematem przewodnim było: „Zarządzanie czasem w życiu prywatnym i firmowym”.

Seminarium szkoleniowe było adresowane  dla pracowników, klientów oraz piastujących wysokie funkcje osób w Samorządzie naszego regionu.

W zajęciach uczestniczyło 60 osób. Pan Mateusz rozpoczął zajęcia w sposób nietuzinkowy i niestandardowy, co wzbudziło wielkie zainteresowanie uczestników już na samym starcie.

Wykładowca zbudował bardzo dobry kontakt z odbiorcami, angażując ich do udzielania się i dyskusji.

Pokazał konkretne techniki i zasady, które odbiorcy mogą zastosować praktycznie w swojej pracy i życiu prywatnym.

Serdecznie polecam Pana Mateusza Dąbrowskiego, jako profesjonalnego mówcę, posiadającego zdolności przekazywania w tak krótkim czasie ważnych i merytorycznych treści, dodatkowo motywując wszystkich do działania.

Mariusz Paluch
Prezes Zarządu
Centrum Park Chojnice Sp. z o.o.

Szkolenie: Prezentacje biznesowe i wystąpienia publiczne

Firmie 4GROW zleciłem przeprowadzenie szkolenia z Prezentacji biznesowych i wystąpień publicznych dla mojego zespołu. Szkolenie zostało poprzedzone wywiadami mającymi na celu zbadanie potrzeb i dostosowanie szkolenia do nich.

Szkolenie zostało przeprowadzone warsztatowo – każdy z nas przygotowywał własną prezentację w oparciu o podane techniki i know-how, a następnie prezentował ją przed resztą uczestników. Trener nagrywał nasze wystąpienia oraz za każdym razem dawał wsparcie oraz wskazówki rozwojowe.  Po szkoleniu otrzymaliśmy płyty z naszymi nagraniami oraz roczny follow-up z ciekawymi materiałami inspirującymi do dalszej pracy nad własnym rozwojem.

Trener,  prowadził szkolenie w przyjaznej atmosferze, nawiązał bardzo dobry kontakt z grupą, skutecznie motywując ją do angażowania się w pracę i trening.

Merytorycznie szkolenie zawierało treści bardzo dla nas odkrywcze - w większości przypadków totalnie zmieniły nasze podejście do prezentacji. Ponieważ niniejszy list piszę z perspektywy roku, jaki minął od szkolenia, rzetelnie mogę potwierdzić, że poznane i stosowane przez nas techniki i know-how podniosły efektywność naszych prezentacji i wystąpień.

Polecam firmę 4GROW, jako bardzo dobrego partnera w doskonaleniu kompetencji i z miłą chęcią sam będę korzystać w dalszym ciągu z jej usług.

Grzegorz Lesniak
Client Services Manager
OpusCapita Sp. z o.o.

Szkolenie: Asertywność

Firma 4GROW przeprowadziła dla mojego działu 3 szkolenia: Asertywność, egzekwowanie i konstruktywna krytyka (1 grupa 12-osobowa) oraz Zarządzanie relacjami z Klientem wewnętrznym (2 grupy 12-osobowe).

Przed szkoleniem trener porozmawiał ze mną o moich oczekiwaniach i celach, które szkolenia miały wesprzeć, aby dostosować szkolenie.  Od szkoleń minęło parę miesięcy, więc mogę obserwować ich wymierne rezultaty, z których jestem zadowolony.

Szkolenia były prowadzone warsztatowo, w miłej atmosferze. Uczestnicy dostali dużo konkretnych technik do zastosowania, omówiliśmy trudne sytuacje dla moich pracowników oraz wypracowaliśmy na nie rozwiązania. Ankiety po szkoleniowe oraz opinie, które zebrałem od mojego zespołu, również potwierdzają, że szkolenia zostały ocenione bardzo dobrze.

Po szkoleniach otrzymujemy także follow-upy, które przypominają nam treści zdobyte na szkoleniu i motywują do wdrażania zmian.

Serdecznie polecam firmę 4GROW, jako profesjonalnego i efektywnego partnera w rozwoju kompetencji pracowników.

Maciej Błaszczyk
Kierownik Działu Konstrukcji Mechanicznej
MAN Bus Sp. z o.o.

Szkolenie: Zarządzanie zespołem

Firma 4GROW przeprowadziła dla naszych 12 pracowników szkolenie: „Leadership i zarządzanie zespołem”.  Szkolenie zostało poprzedzone badaniem potrzeb, w oparciu o które został zaprojektowany program szkolenia.

Trener przeprowadził szkolenie w formie warsztatowej, wypracowując z uczestnikami konkretne rozwiązania, m.in. do budowania zaangażowania i pozafinansowego motywowania pracowników, które wdrożyliśmy w firmie.

Wszyscy uczestnicy ocenili szkolenie w skali 1-5 na 5. Zebrane opinie potwierdzają, że szkolenie zostało przeprowadzone w miłej atmosferze, przy kreatywnej pracy i konfrontowaniu się uczestników z własnymi słabościami oraz doskonaleniu się w kompetencji lidera.

Po szkoleniu uczestnicy otrzymują przez rok follow-upy w różnej formie, które wzmacniają poznane treści inspirując do dalszego doskonalenia się.

W związku z powyższym mamy poczucie, że szkolenie zostało przeprowadzone na najwyższym poziome a my jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą 4GROW i z przyjemnością będziemy ją kontynuować. Polecamy 4GROW jako profesjonalnego partnera w realizowaniu projektów szkoleniowych.

Joanna Stolarska
HR Manager
OpusCapita Sp. z o.o.

Szkolenie: Negocjacje

Firma Jabil Circuit Poland, zleciła firmie 4GROW przeprowadzenie dwóch szkoleń zamkniętych z Negocjacji w biznesie dla pracowników negocjujących warunki z ramienia naszej firmy. Szkolenia odbyły się w pierwszej połowie 2015 roku, każde z nich trwało dwa dni i wzięło w nich udział w sumie 18 osób

Firma 4GROW przeprowadziła badanie potrzeb przed szkoleniem oraz dostosowała do nich program szkolenia. Uczestnicy obydwu grup szkoleniowych byli bardzo zadowoleni i ocenili szkolenie bardzo wysoko. Wyniki pre i post-testów potwierdzają bardzo duży przyrost wiedzy tematycznej na szkoleniu. Firma 4GROW wyróżnia się zaangażowaniem w rozwój uczestników po szkoleniu – każdy z nich otrzymuje follow-upy przez rok od szkolenia.

O panu Mateuszu Dąbrowskim, trenerze prowadzącym szkolenie, uczestnicy wyrażali się następująco - cytuję:

 • Bardzo kompetentny, profesjonalny, dobrze przygotowany.
 • Osoba o dużej kulturze osobistej. Dzięki wiedzy merytorycznej oraz charyzmie potrafi bardzo efektywnie przekazać zagadnienia.
 • Najlepszy szkoleniowiec, z jakim miałam dotychczas do czynienia.
 • Mateusz super gość!!!
 • Miły, kulturalny, emanuje pozytywną energią i nastawieniem do drugiego człowieka. Już przy przywitaniu czuło się pozytywną i ciepła aurę.
 • Profesjonalny i kompetentny. Potrafi przekazać wiedzę.
 • Bardzo dobry prowadzący.

Będąc bardzo zadowoloną z jakości prowadzonych szkoleń i kontaktu z Panem Mateuszem Dąbrowskim, zamierzam kontynuować naszą współpracę i polecam 4GROW jako profesjonalnego dostawcę szkoleń z negocjacji.

Justyna Łupaczewska
Specjalista ds. szkoleń/HR Generalist
Jabil Circuit Poland