Zarządzanie czasem w pigułce - Szkolenie z zarządzania czasem

Wyobraź sobie, że realizujesz ogromną listę swoich zadań na czas, a nawet z wyprzedzeniem i w dodatku efektywnie, a bycie w pracy Cię cieszy, ponieważ... masz czas na życie prywatne! Miła wizja prawda? Takie właśnie są efekty dobrego zarządzania czasem!

Jak to możliwe? My to robimy tak: sprawdzasz podczas szkolenia swój poziom efektywności, potem dostajesz techniki zarządzania czasem stosowanych przez nas samych i największych ludzi biznesu, ćwiczysz, stosujesz je i jeszcze raz sprawdzasz swój poziom efektywności. I kiedy porównując wyniki widzisz, ile milionów godzin i złotych traciłeś do tej pory, chcesz zmienić swoje nawyki już na zawsze.

To szkolenie jest dla Ciebie jeśli…

 • Ciężko pracujesz, starasz się, zostajesz po godzinach, ale nie udaje Ci się zrealizować wszystkich spraw z listy „to do” przed deadline’m? Myślisz „coś jest nie tak”, „czas za szybko ucieka”, „doba powinna być dłuższa”…

 • Zależy Ci na efektywnej realizacji zadań w 8 godzin, nie chcesz zostawać w nadgodzinach lub zabierać pracę do domu.

 • Cały dzień zajmujesz się różnymi sprawami, biegasz ze spotkania na spotkania, odpisujesz na maile, odbierasz telefony, odpowiadasz na pytania, nie masz nawet chwili by coś zjeść, a o 17:00 dochodzisz do wniosku, że nic nie zrobiłeś…Masz poczucie, że czas przecieka Ci przez palce…

 • Siadasz do pracy nad ważnym projektem, dzwoni telefon, szef prosi o przygotowanie dodatkowego raportu, koleżanka z zespołu pisze na komunikatorze z prośbę o pomoc przy tworzeniu zestawienie dla działu marketingu, masz kilkadziesiąt nieprzeczytanych maili, a przy Twoim biurku stoi stażystka i już wiesz, że na pewno ma jakieś pytania, dotyczące zleconego zadania… - nie wiesz w co ręce włożyć… od czego zacząć…

 • Przed Tobą duży projekt? Cel „gigant”? Nie wiesz, jak ruszyć z miejsca, od czego zacząć…

 • Masz pomysł, wiesz, czego chcesz, wyznaczyłeś cel i po tygodniu łapiesz się na tym, że jesteś w tym samym miejscu…

 

Wiemy, jak wyjść z tego kołowrotka…

Bo kiedyś sami byliśmy w takim miejscu. Nawał pracy, presja czasu, wysokie oczekiwania, chęć wykazania się. To nam nie służyło i nie służy również Tobie. Stopniowo wprowadzaliśmy zmiany, wprowadziliśmy zasady i reguły, które uporządkowały chaos. Dziś ze spokojem siadamy rano do pracy – wiemy, za co się zabrać, mamy określone priorytety i plan, realizujemy zdania w terminie. I mamy ogromną satysfakcję z pracy i osiąganych celów.

To, co nam się sprawdza, to co wykorzystujemy we własnym życiu chcemy przekazać Tobie! By Tobie też służyło!

Wyznaczamy nowe standardy na rynku szkoleń

Trener zapyta o Twoje potrzeby i zaproponuje optymalny program GRATIS

Możesz porozmawiać z trenerem już dziś o swoich problemach i potrzebach i upewnić się, że zostaną spełnione. A zostaną spełnione, nawet jeśli wykraczają poza formułę szkolenia, bo tylko u nas "program" znaczy coś więcej niż samo szkolenie:

Trener zaopiekuje się Tobą na EKSTRA treningu indywidualnym 
GRATIS

Gdy będziesz chciał zająć się wyzwaniem wykraczającym poza program szkolenia, ale związanym z jego tematem, lub przygotować się do ważnej i trudnej sytuacji, przećwiczyć i upewnić się, że optymalnie zastosujesz poznane techniki – masz 90 minut sam na sam z trenerem, w ciągu roku od szkolenia. Poza tym:

Trener wspiera Cię telefonicznie bez limitu godzin 
GRATIS

Bo przecież po szkoleniu zaczynamy widzieć więcej, więc powstają kolejne pytania. No i pomocna dłoń przydaje się, by połączyć z Twoim życiem ogrom wiedzy i technik wyniesionych z naszego szkolenia. Dodatkowo:

Przez rok trener przesyła Ci dodatkowe materiały 
GRATIS

Żebyś cały czas utrzymywał wysokie zaangażowanie i rozpęd w doskonaleniu się. Będziemy inspirować Cię studiami przypadku, quizami, artykułami i złotymi myślami ze szkolenia. I to jeszcze nie koniec, bo:

Twoje szkolenie odbędzie się na 100% 
GRATIS

Bo my nie odwołujemy szkoleń. Jeśli termin szkolenia nie jest jeszcze gwarantowany, wystarczy że zapiszesz się a my potwierdzimy zapis, by termin został automatycznie objęty gwarancją.

Nasza jakość - Twój komfort

TO JEST HIT
8 godzin efektywnej pracy w wygodnym fotelu
i max 10 osób w grupie
 
ZAPISZ SIĘ

Trenerzy prowadzący szkolenie z zarządzania czasem

Jeśli masz preferencje co do trenera – skontaktuj się z nami i wskaż wybranego trenera, a podamy Ci termin, w którym prowadzi szkolenie.

 

 

Karolina Prusińska - psycholog biznesu Warszawa

Karolina Prusińska

trener, coach, konsultant, psycholog biznesu

Na szkoleniach uczy narzędzi i technik, które z powodzeniem wykorzystuje w zarządzaniu swoim czasem. Główny nacisk kładzie na praktykę i dopasowanie metod do specyfiki pracy uczestników.

Jako coach wspiera klientów w realizacji ich celów, zarówno na polu zawodowym jak i prywatnym. Wcześniej, pracując jako trener wewnętrzny w międzynarodowej korporacji, tworzyła i wdrażała projekty rozwojowe oraz szkoleniowe z zakresu efektywności osobistej, obejmujące pracowników na różnych szczeblach organizacyjnych i w różnych obszarach. Opracowała i wdrożyła cykl szkoleń dla menedżerów, wspierający efektywność działania w sytuacji dużych zmian organizacyjnych, zawierający elementy komunikacji w sytuacji zmiany, współpracy z zespołem i prowadzenia efektywnych spotkań. Osiągała wyznaczane cele i realizowała szkolenia na najwyższym poziomie. Jej szkolenia spotykały się z wysokimi ocenami uczestników i wpływały znacząco na poprawę efektywności jednostek oraz zespołów.

 Sabina Dąbrowska-Olbryś psycholog biznesu Warszawa

Sabina Dąbrowska-Olbryś

menedżer ds. rozwoju biznesu, trener, coach ICC, psycholog biznesu

Menedżer z ponad 15-letnim doświadczeniem w obszarze Human Resources. Psycholog, trener, mediator i coach certyfikowany przez International Coaching Community. Posiada bogate doświadczenie zarówno w obszarze zarządzania zespołami, jak i projektami. Ekspert z obszaru pozyskiwania talentów, rekrutacji, rozwoju pracowników oraz zarządzania efektywnością organizacyjną i zespołową.

Monika-Dąbrowska psycholog biznesu Warszawa

Monika Dąbrowska

trener, partner zarządzający, konsultant

Menedżer z 18 letnim doświadczeniem w biznesie, certyfikowany trener, akredytowany konsultant Insights Discovery, superwizor trenerów 4GROW, twórca gier i narzędzi szkoleniowych.
Przez wiele lat zarządzała komunikacją zewnętrzną i wewnętrzną, również z poziomu Europy w korporacji finansowej. Zarządzała projektami i wdrażała zmiany w organizacji, dbając o ich efektywność biznesową.
Jest Partnerem zarządzającym w 4GROW, odpowiada za superwizje trenerskie oraz obszar marketingu i HR. Lubi testować różne narzędzia do zarządzania sobą w czasie tak, aby optymalizować swoją skuteczność i procesy w firmie.
Jako akredytowany konsultant Insights Discovery oraz praktyk neurolingwistycznego programowania wspiera skuteczność osobistą oraz budowanie efektywnej komunikacji i współpracy w zespole, wykorzystując potencjał różnorodności stylów funkcjonowania człowieka.

Programy szkoleń z zarządzania czasem 

Oprócz tytułowego 1-dniowego szkolenia, którego program prezentujemy poniżej w pierwszej zakładce, możesz także wybrać alternatywne szkolenie 2-dniowe (druga zakładka).

Zapoznaj się z programem szkoleń i wybierz to, które najlepiej zrealizuje Twoje cele!

Program jednodniowego szkolenia z zarządzania czasem 

Cele – fundament efektywności

 • Czym jest efektywność i co jest jej fundamentem?
 • Obalamy mity dotyczące zarządzania czasem
 • Dlaczego nie masz czasu? – błędy w zarządzaniu czasem
 • Jak i po co wyznaczać cele, korzystając z metody SMART-UP?
 • Jak to się dzieje, że pewne cele realizujemy, a inne nie?
 • Technika salami  - jak zarządzać celami długoterminowymi?
 • Wyznaczanie kryteriów sukcesu – jak kontrolować realizację działań i rozliczać się z efektywności?
 • Twoje cele – praca nad Twoimi celami

Priorytetyzacja celów i zadań – fundament wydajności

 • Zasadą Pareto – jak posługiwać się nią, by na koniec dnia mieć zrealizowane kluczowe zadania i poczucie satysfakcji z dobrze wykorzystanego czasu.
 • Analiza ABC - czym zająć się w pierwszej kolejności.
 • Matryca Eisenhowera – jakie działania podjąć w zależności od priorytetu
 • Jak szybko ocenić „wpadające” Ci zadanie i nadać odpowiedni priorytet?
 • Twoja lista „NotToDo” – z czego warto zrezygnować?
 

Zasady planowania i efektywnego działania

 • Fotografia dnia - analiza Twojego stylu działania i aktywności w ciągu dnia Jak przejść od wizji do pierwszego kroku? – poznasz technikę planowania od końca i dowiesz się jak stosować filozofię małych kroków (Kaizen) w pracy i w życiu.   
 • Jak  stosować zasady planowania, by osiągnąć zamierzone efekty:
  • 60/40,
  • prawo Parkinsona,
  • metoda ALPEN,
 • Jak zaplanować dzień, korzystając ze schematu I Beam?
 • Jak planować uwzględniając krzywą zakłóceń dnia?
 • Zasada pierwszej godziny – jak ją stosować?
 • Jak dopasować swój dzień pracy do własnego rytmu wydajności – nauczysz się zarządzać zadaniami, uwzględniając swój poziom energii.

MS Outlook – jak wykorzystać jego możliwości w pełni

Koniec z listami na kartkach, zapominaniem i chaosem…

 • Zasady zarządzania pocztą, wykonywania i planowania zadań.
 • Jak zarządzać czasem w pracy poprzez priorytety, kategorie i monity.

Prosty sposób na Matrycę Eisenhowera w Outlooku.

  

Zapisz się na szkolenie!

 

Program dwudniowego szkolenia z zarządzania czasem

1. Priorytetyzacja – zwiększamy Twoją rentowność

 • Zasada Pareto
  – czyli jak zarządzać czasem, żeby mieć 4x większy zysk z działań,
 • Jak rangować ważność
  – czyli po czym poznać, co jest ważniejsze,
 • Matryca Eisenhowera
  – jakie działania podjąć w zależności od priorytetu,
 • Analiza ABC
  – analizujemy co jest ważniejsze,
 • Delegowanie
  – jak delegować zadania w oparciu o priorytety, by pomnażać zyski a nie poprawiać błędy.

SUPER DOŚWIADCZENIE - weźmiesz udział w zadaniu, w którym uczestnicy priorytetyzujący zgodnie z naszymi technikami oszczędzają biznes wart 2 mln zł w porównaniu do tych, którzy nie stosując technik - tracą ów biznes! To doświadczenie pokaże Ci jak niewielkim wysiłkiem można zyskać miliony... lub stracić. Klucz do sukcesu - dostaniesz na szkoleniu!

 

2. Planowanie - zaoszczędzamy Twój czas

 • Rytm wydajności dziennej
  – szybsze wykonanie zadania,
 • Krzywa zakłóceń dnia
  – wyższa jakość wykonania zadania,
 • Jak planować strategicznie
  – planowanie dzienne, tygodniowe, planowanie dużych projektów ,
 • Zasada 60/40
  – jak planować, żeby skończyć zadanie przed czasem,
 • Prawo Parkinsona
  – jak nie stracić czasu na robieniu fajnych i miłych rzeczy,
 • Metoda ALPEN
  – jak planowanie i priorytetyzowanie zamienić w nawyk myślowy.

SUPER DOŚWIADCZENIE - w trakcie ćwiczeń zobaczysz jak zastosowanie naszych technik planowania sprawia, że wydajność czasowa uczestników wzrasta od 20% do nawet 60%! Możesz już zacząć liczyć wymierne korzyści z naszego szkolenia!

3. Koncentracja - zwiększamy Twoją wydajność

 • Koncentracja
  – na czym polega jej mechanika i jak ją zwiększać,
 • Efekt piły
  – jak zaoszczędzić 20% czasu na koncentrowaniu się,
 • Pożeracze czasu
  – czym są i jak je eliminować,
 • Rozpraszacze i zapychacze uwag
  – psychologia procesu uwagi w zarządzaniu czasem pracy,
 • Zasada 2 minut
  – jak sprawnie poradzić sobie z chaosem drobnych zadań,
 • Siła nawyków
  – jak zmienić niekorzystne nawyki na nowe, sprzyjające efektywnemu działaniu.

4. Automotywacja – zrealizujesz swoje postanowienia

 • Automotywacja
  – czym jest i co na nią wpływa,
 • Energia witalna i moc do działania
  – jak je zwiększać,
 • Jak się automotywować
  – praca na poziomach funkcjonowania psychicznego 4GROW™ (m.in. na indywidualnych wartościach, przekonaniach i potrzebach).

5. Sukcesy - wyznaczamy cele, które pokochasz!

 • Cel, efekt i efektywność
  – czym są i co jest ich fundamentem.
 • SMART-UP
  – zwiększamy Twoją kontrolę i sprawczość.
 • Technika Salami
  – zwiększamy zasięg Twoich celów na długoterminowy horyzont.
 • Kryteria sukcesu i rozliczanie się z efektywności
  – wzmacniamy motywację do zarządzania sobą poprzez cele.
 • Proaktywność
  – wspieramy ją odpowiednią neurolingwistyką.

6. Aplikacje i programy - uwalniamy Twoją pamięć i uwagę

 • MS Outlook – jak wykorzystać jego możliwości w pełni
  • Zasady zarządzania pocztą, wykonywania i planowania zadań.
  • Zarządzanie czasem w pracy poprzez priorytety, kategorie i monity.
  • Prosty sposób na Matrycę Eisenhowera w Outlooku.
 • Aplikacje na telefon, wspierające zarządzanie Twoim czasem
  • Koniec z listami na kartkach, zapominaniem i chaosem – najlepsze aplikacje do tworzenia list zadań i planowania.
  • Notatki, pomysły, materiały „na później” – gdzie je gromadzić, przechowywać i gdy są potrzebne – szybko odszukać.
  • Aplikacje wspierające tworzenie nawyków – co warto zainstalować na swoim smartfonie.

7. Planujemy proces Twojej zmiany

 • Wskazówki od trenera.
 • C5 - technika coachingowa.
 • Karta wdrożeniowa.

Znasz superefektywne osoby?
Dołącz do ich grona!

Zdobądź nowe umiejętności!

Metodologia szkolenia z zarządzania czasem

Stosujemy najefektywniejsze rozwiązania w dziedzinie psychologii procesu nauczania.

Szkolenie z zarządzania czasem projektujemy zgodnie z naszym autorskim modelem uczenia się (opracowanym na bazie badań Kurta Lewina i Davida Kolba), na który składają się etapy:

 1. Postawienie Uczestnika w sytuacji wymagającej uruchomienia kompetencji zarządzania czasemCykl 4GROW na bazie Cyklu Kolba i Kurta Lewina
 2. Analiza i wyciągnięcie wniosków rozwojowych z sytuacji, zdefiniowanie potrzeb i motywatorów Uczestnika do rozwoju w obszarze zarządzania czasem
 3. Przekazywanie technik oraz prowokowanie do tworzenia technik zarządzania czasem
 4. Wsparcie Uczestnika w zaadaptowaniu techniki lub narzędzia zarządzania czasem do sytuacji, z jakimi spotyka się w życiu
 5. Przećwiczenie z Uczestnikiem techniki lub narzędzia zarządzania czasem w realnej sytuacji lub eksperymentalnej (gorące krzesło, scenki, odgrywanie ról)
 6. Wsparcie Uczestnika w wyciągnięciu wniosków z doświadczenia oraz korygowaniu technik lub narzędzi zarządzania czasem

Stosujemy w minimum 75% czasu szkolenia formę warsztatową i treningową.

Formy te pozwalają nam docierać do jednego z najgłębszych poziomów funkcjonowania psychicznego człowieka, blokującego zmianę: przekonań. Im zmiana dokonuje się na głębszym poziomie, tym silniej pociąga za sobą zmiany na płytszych poziomach – szczególnie na poziomie wiedzy, umiejętności i zachowań. Ponieważ poziom przekonań jest najgłębszym poziomem, na jaki możemy wpływać szkoleniem, najsilniej warunkujemy rozwój kompetencji w obszarze zarzadzania czasem - efektywność i automotywacja. Im bardziej rozwinięta kompetencja, tym efektywniej wpływamy na środowisko, czyli dbamy o własny komfort i skuteczną realizację celów.

Trener korzysta z różnorodnych metod warsztatowo-treningowych:Poziomy Diltsa zmodyfikowane 4GROW

 • Gorące krzesło
 • Odgrywanie ról i scenek
 • Dyskusja moderowana
 • Instruktaż
 • Przykłady audio i video
 • Ćwiczenia indywidualne, w grupach
 • Trening ze stop-klatką na feedback

Gdzie i kiedy się spotykamy

Sala szkoleniowa 4GROW

Warszawa, ul. Panieńska 9 lok. 25

29 października 2018
Termin gwarantowany
Obiady i przerwy kawowe
W restauracji i na nasz koszt
Pozostało 1 wolne miejsce
z rabatem Last minute -100zł

Szkolenie rozpoczynamy o godzinie 10:00, a kończymy o godzinie 18:00. Dokładne szczegóły organizacyjne otrzymasz mailem po potwierdzeniu zgłoszenia.

Sala szkoleniowa 4GROW

Warszawa, ul. Panieńska 9 lok. 25

22-23 października 2018
Termin gwarantowany
Obiady i przerwy kawowe
W restauracji i na nasz koszt
Zrób pierwszy krok do zmiany
Zagwarantuj swoje miejsce

Pierwszy dzień szkolenia rozpoczynamy o godzinie 10:00, a kończymy o godzinie 18:00. Drugi dzień szkolenia rozpoczynamy o godzinie 9:00, a kończymy o godzinie 17:00. Dokładne szczegóły organizacyjne otrzymasz mailem po potwierdzeniu zgłoszenia.

W razie jakichkolwiek pytań pomoże Ci Ania Góralczuk

tel. 791 412 204, email: anna.goralczuk@4grow.pl

Zapisz się na szkolenie

Pobierz papierowy formularz zgłoszenia

Najbliższe terminy:

Termin szkolenia
rabat 20% dla 2 i każdej kolejnej osoby

Dane firmy

Oni już byli na tym szkoleniu

Pomocne i profesjonalne szkolenie, które pomoże uzyskać wolny czas i skompresować czas pracy nie tracąc swojej jakości.

Wynoszę ze szkolenia: Zarządzanie czasem nowe narzędzia do pracy, wynoszę umiejętność radzenia sobie z rutyną i rozwój automotywacji, nowe aplikacje do zarządzania czasem. Podoba mi się styl i sposób prowadzenia szkolenia.

Przedstawione zostało szerokie spektrum metod i technik, które pozwolą na efektywne zarządzanie czasem. Szkolenie warte polecenia. Z pewnością każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Trener zbudował atmosferę, w której można było poczuć się swobodnie, jednocześnie dzieląc się z uczestnikami swoim doświadczeniem.