Zespół: Warszawa

Mateusz Dąbrowski coach, trener, psycholog biznesu WarszawaMateusz Dąbrowski >>

prezes, trener, coach ICC, konsultant, psycholog biznesu

 

Karolina Prusińska coach, trener, psycholog biznesu WarszawaKarolina Prusińska >>

trener, coach, konsultant, psycholog biznesu

 

Marta Krawczyk trener WarszawaMarta Krawczyk >>

trener biznesu, konsultant

 

Barbara Dworak-Bator coach, trener, mentor WarszawaBarbara Dworak-Bator >>

trener, coach ICC, mentor, konsultant

 

Monika DąbrowskaMonika Dąbrowska >>

trener, partner zarządzający, konsultant

 

Łukasz DziubanŁukasz Dziuban >>

ekspert ds. komunikacji wizualnej

 

Ania GóralczukAnia Góralczuk >>

koordynator ds. szkoleń

 

Agata JüngstAgata Jüngst >>

młodszy specjalista ds. rozwoju, psycholog

 

Tygrys - kot biurowyTygrys >>

przyjaciel firmy

 Mateusz Dąbrowski

trener, coach ICC, konsultant, psycholog biznesu


Formalnie:

Wiara w autorytety powoduje,
że błędy autorytetów przyjmuje się za wzorce.
Lew Tołstoj

 

Mateusz Dąbrowski ICC coach Warszawa

Prezes, trener, coach i konsultant 4GROW. Praktyk biznesu - od 2010 roku zarządza firmą. Psycholog i metodyk – twórca teorii psychologicznych, technik efektywności oraz programów szkoleń. Certyfikowany coach ICC oraz trener. Prezes Stowarzyszenia Negocjatorów Biznesu. Członek International Coaching Community, psycholog, absolwent UKSW (specjalność: Psychologia Kliniczna i Osobowości) oraz Akademii Leona Koźmińskiego (specjalność: Zarządzanie Ludźmi w Firmie).

Ekspert komentujący w mediach: Polsat, TVP2, TTV, Program 3 Polskiego Radia, Program 4 Polskiego Radia.

Swoją karierę rozpoczął w firmach doradczych z zakresu HR. Będąc odpowiedzialnym  m.in. za sprzedaż usług i ich realizację wypracował sobie solidny warsztat narzędziowy z zakresu sprzedaży, negocjacji, obsługi klienta i wywierania wpływu, którego z sukcesem używa i wzbogaca od 2009 - jako praktyk i właściciel 4GROW. Równocześnie prowadząc projekty rekrutacyjne, rozwijał swoją wiedzę na temat kompetencji, procesów biznesowych i map stanowisk wykorzystywanych w różnych firmach.

Kolejnym krokiem byłdział HR międzynarodowej korporacji Aviva (dawniej Commercial Union), w której swoją wiedzą i doświadczeniem wspierał kadrę zarządzającą w podejmowaniu decyzji menedżerskich i w wyborze efektywnych działań w zarządzaniu pracownikiem. Współtworzył oraz współprowadził Assessment Centre, a także projektował i prowadził szkolenia z zakresu kompetencji miękkich oraz projekty rozwojowe, pogłębiając swoje umiejętności z zakresu prezentacji i wystąpień publicznych.
W 2009 zdecydował się zrezygnować z  pracy w korporacji i otworzył firmę 4GROW. W ten sposób rozpoczął  niesamowitą przygodę bogatą w okazje do rozwijania wszystkich kompetencji specjalistycznych i menedżerskich.  Zmierzył się z tworzeniem portfolio produktów, strategii marketingowej i sprzedażowej. Jako lider stworzył wizję, misję, cele długoterminowe i wartości, wokół których buduje rosnący stopniowo zespół.
Okres pracy w 4GROW to także  liczne coachingi, prowadzone dla menedżerów, dyrektorów i członków zarządu. Dzięki nim pogłębił swoją wiedzę o studia przypadku z obszaru zarządzania ludźmi oraz ugruntował i poszerzył warsztat narzędzi coachingowych, które poznał w trakcie szkoleń i certyfikacji  w International Coaching Community.

Zamiłowanie psychologiczne oraz szerokie doświadczenie i interdyscyplinarna wiedza sprawiają, że  na jego szkoleniach Uczestnicy oprócz wiedzy i umiejętności,  dostają także ogromną dawkę energii i inspiracji do samodoskonalenia.

 

Nieformalnie:

"To, co rozumiesz, siłą rzeczy wydaje ci się „słuszne”, ponieważ tym słowem określasz coś, z czym się zgadzasz. To, co ci umknęło, musi więc z początku wydać ci się „błędne”. Jedyna droga naprzód zaczyna się od postawienia sobie pytania: „Co by się stało, gdyby wszystko, co uważałem za „błędne” w rzeczywistości było „słuszne”?” Wielkie odkrycia dokonywane są przez gotowość, umiejętność uznania, że się błądzi."
N.D.Welsch

 

Moimi najważniejszymi wartościami są wolność i przygoda. Zrozumiałem to pod wpływem coachingu, jako klient. Moje życie wtedy zmieniło się, a w zasadzie - ja je zmieniłem. Postanowiłem odejść z korporacji i założyć własną firmę. Był wtedy szczyt kryzysu na rynku... Dziś, jak myślę o tym momencie, uśmiecham się w duchu do siebie - warto było, bez względu na trudności. Po roku pracy, formalnie otworzyłem firmę. Teraz rzeczywiście żyję tak, jak chcę – w zgodzie ze samym sobą. A chcę w moim życiu towarzyszyć innym w doskonaleniu się – to dla mnie szalenie inspirujące i rozwijające. I tak było zawsze. Jako dziecko uwielbiałem przysłuchiwać się rozmowom dorosłych. Gdy byłem nastolatkiem przyjaciele szukali we mnie oparcia. Wiedziałem już wtedy, ze chcę pracować z człowiekiem.

Gdy chcę odpocząć, pobyć ze sobą i zaczerpnąć energię z zewnątrz, wyjeżdżam "w naturę". Uwielbiam jeździć rowerem, czasami sportowo, czasami turystycznie, z sakwami, namiotem i niewiadomą... Ostatnio zafascynowałem się nurkowaniem, podwodnym światem, pełnym kolorów, i ciekawych stworzeń przyglądających się "obcym".

A tak poza powyższym, ja też mam cele, marzenia i problemy. Rozwijam się i doskonalę. Wierzę, że rozwój nie ma końca. Rozwój jest dla mnie sam w sobie niesamowitą przygodą.

>> Do listy osóbKarolina Prusińska

trener, coach, konsultant, psycholog biznesu


Formalnie:

Karolina Prusińska coach Warszawa

Trener z wieloletnim doświadczeniem zawodowym; praktyk biznesu, certyfikowany coach, psycholog biznesu. Posiada szeroką wiedzę z zakresu wspierania rozwoju kompetencji osobistych, projektowania i organizacji działań szkoleniowo-rozwojowych.

Pracując jako trener wewnętrzny w międzynarodowej korporacji, opracowała i wdrożyła cykl szkoleń dla menadżerów, wspierający efektywność działania w sytuacji dużych zmian organizacyjnych, zawierający elementy komunikacji w sytuacji zmiany, współpracy z zespołem i prowadzenia efektywnych spotkań. Była jednym z trenerów w wewnętrznych programach rozwojowych: Akademia Rozwoju Menadżerów oraz TOP 15 (warsztaty dla „talentów”).

Tworzyła i wdrażała projekty rozwojowe oraz szkoleniowe z zakresu efektywności osobistej, zarządzania stresem, profesjonalnej prezentacji, komunikacji interpersonalnej, asertywności, zarządzania sobą w czasie, zarządzania emocjami oraz standardów obsługi klienta, obejmujące pracowników na różnych szczeblach organizacyjnych i w różnych obszarach.

Osiągała wyznaczane cele i realizowała szkolenia na najwyższym poziomie. Jej szkolenia spotykały się z wysokimi ocenami uczestników i wpływały znacząco na poprawę efektywności jednostek oraz zespołów.

Wprowadziła do organizacji coaching grupowy, jako narzędzie wspierające rozwój menadżerów.

Ma doświadczenie w projektach team-buildingowych. Współorganizowała wyprawy rozwojowe połączone z pracą coachingową.

W projektowaniu szkoleń, jak też innych wydarzeń rozwojowych, szczególną wagę przywiązuję do diagnozy potrzeb oraz do formułowania celów, które w procesie doradczym, szkoleniowym czy rozwojowym będą realizowane. Szkolenia prowadzi w oparciu o cykl uczenia się Kolba, stosując różne formy aktywizacji uczestników. Wykorzystuje również wiedzę psychologiczną oraz narzędzia coachingowe, by jeszcze efektywniej pracować z grupą. Dba o dobro uczestników oraz realizację zamierzonych celów. Dzieli się wiedzą, wspiera w uczeniu się nowych umiejętności.

Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim, na specjalizacji Wspieranie Rozwoju Osobowości oraz Psychologię Organizacji i Pracy.

Swoje kompetencje trenerskie oraz coachingowej rozwijała, biorąc udział w wielu szkoleniach, m.in.: Profesjonalny Trener – szkolenie doskonalące warsztat trenerski, Szkoła Coachów Biznesu, Szkoła Coachingu Grupowego i Zespołowego, Zen Coaching Training, i wiele innych.

Autorka bloga i artykułów dotyczących rozwoju osobistego.

 

Nieformalnie:

Jestem pasjonatką górskich wędrówek (Tatry, Bieszczady), spędzania czasu na łonie natury, na spacerach z psem. Ważny jest dla mnie ciągły rozwój, poznawanie nowych podejść, uczenie się, poprzez lekturę inspirujących książek oraz uczestniczenie w różnego rodzaju warsztatach rozwoju osobistego.

>> Do listy osóbMarta Krawczyk

trener

 

Marta Krawczyk trener Warszawa

Trener, wieloletni praktyk realizujący projekty rozwoju potencjału pracowników w międzynarodowych korporacjach Tworzyła i wdrażała standardy obsługi klienta indywidualnego i korporacyjnego. Autorka programów optymalizacji procesów jakości obsługi oraz standardów współpracy z klientem wewnętrznym i zewnętrznym. Od lat prowadzi zajęcia z zakresu budowania i wspierania relacji interpersonalnych w biznesie dla pracowników wszystkich szczebli w organizacji. Rozwija kompetencje miękkie pracowników, współtworzy i wdraża ścieżki kariery i szkoleń oraz systemy motywacyjne, opierając się na potrzebach oraz specyfice danej organizacji.

Od wielu lat z sukcesami prowadzi programy rozwojowe pracowników i menedżerów, wykorzystując m.in. badania kompetencji metodą 360 stopni oraz jako asesorka - Assessment i Development Center, Na ich podstawie tworzy dedykowane programy szkoleniowe.

Fascynuje się komunikacją interpersonalną, szczególnie znaczeniem ukrytych komunikatów, NLP. Specjalizuje się w warsztatach z zakresu budowania i wspierania relacji interpersonalnych w biznesie, obsługi klienta oraz automotywacji, a w związku z bardzo dużym doświadczeniem rekrutacyjnym (zrekrutowała kilkuset pracowników działów obsługi klienta) z powodzeniem prowadzi szkolenia z technik rekrutacyjnych i selekcyjnych kandydatów do pracy.

Szczególnie interesuje się zagadnieniami z zakresu autoprezentacji i kreowania wizerunku. Podczas warsztatów dzieli się swoją pasją, umiejętnościami oraz praktyką zdobytą przez lata pracy, jako trener. Uczy jak świadomie kreować swój wizerunek, jak być charyzmatycznym mówcą i w jaki sposób, komunikując się, osiągać zamierzone cele. Uczestnicy szkoleń cenią wysoko możliwość praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy i przećwiczenia nowych umiejętności podczas kreatywnych, angażujących warsztatów, w sprzyjającej rozwojowi atmosferze.

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w sektorach usługowych i sprzedażowych wielu branży, m.in.: ubezpieczeniowej, bankowej, farmaceutycznej, medycznej, motoryzacyjnej, FMCG czy IT.

Jako trener/konsultant pracowała m.in. dla: TU Allianz Polska, Allianz Bank, Renault Retail Group, Opus Capita, Siemens, Bora Med, Carrefour, Legrand. Absolwentka studiów magisterskich w WSE w Warszawie, studiów podyplomowych na kierunku Praktyczna Psychologia Społeczna w SWPS oraz szkoły Trenerów Biznesu.

W roku 2011 nagrodzona Laurem Trenerskim w kategorii Najlepszy Trener Roku. Łączy pracę z pasją, jaką stanowi praca z ludźmi i dla ludzi. Jest poszukiwaczką wyzwań, dzięki którym pokonuje własne słabości i stałe dąży do samodoskonalenia – zarażając tym samym innych.

Uważa, że niemal nic nie dzieje się bez naszego udziału, każdy z nas kreuje swoją rzeczywistość i jak mawiał Peter Drucker - najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie.

 

Nieformalnie:

 

Po godzinach… pasjonatka podróży, nowych miejsc, smaków i kultur. W życiu najbardziej ceni równowagę i wolność, których synonimem jest obok ludzi druga pasja - nurkowanie. Odpoczywa z dala od zgiełku, wśród dzikiej przyrody..

>> Do listy osóbBarbara Dworak-Bator

trener, coach ICC, mentor, konsultant

Formalnie

Barbara Dworak-Bator, coach, mentor, trenerMa  bogate i różnorodne  doświadczenie  zawodowe. Była menedżerem  ds. komunikacji  wewnętrznej  w międzynarodowej firmie – Commercial Union (dziś Aviva), dziennikarką, redaktorką naczelną czasopism medycznych, rzeczniczką prasową samorządu pielęgniarek i położnych.

Jako coach International Coaching Community i  mentorka (jest współzałożycielką i wiceprezeską  Europejskiego Stowarzyszenia Mentorek Mentoring bez granic)  popularyzuje  przedsiębiorczość  i  myślenie  biznesowe. Uczestniczyła  w  projektach (dla Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - Kobiety Kobietom i Krajowej Izby Gospodarczej Rozwój z wyobraźnią ) i wspiera początkujące  przedsiębiorczynie, ucząc je, między innymi: planowania strategicznego, samorozwoju, zarządzania pracownikami, budowania relacji, etyki w biznesie.

Prowadziła wiele szkoleń dla kadry menedżerskiej. Obejmowały one  tematy związane z: zarządzaniem sobą, nowym typem przywództwa, rekrutacją pracowników, budowaniem relacji w zespole, oceną pracowników, zarządzaniem konfliktami oraz promowaniem kultury mentoringowej w zmieniających się organizacjach.

Za swoją  specjalność uważa komunikację interpersonalną. Podczas warsztatów na temat komunikacji sporo miejsca poświęca niedocenianemu wciąż tematowi –  wpływowi  płci na styl i ekspresję porozumiewania się. Wiele konfliktów w organizacjach wynika z niezrozumienia, że komunikacja kobiet i mężczyzn przypomina dialog międzykulturowy. Podczas  warsztatów  dla różnych grup zawodowych (ostatnio sporo pracowałam na rzecz środowisk medycznych)  przekonuje, że dobra, pełna szacunku komunikacja to klucz do sukcesu  ludzi i organizacji. To od jakości dialogu z innymi ludźmi zależy jakość naszego życia. To kim jesteśmy jest przecież  funkcją związków, jakich doświadczamy w relacjach.

Nieformalnie

Na naszych oczach stary linearny świat przekształca się w świat sieci, padają wielowiekowe paradygmaty, fundamentalne do niedawna pojęcia tracą kontury, głębokie przemiany towarzyszą każdej sferze naszego życia.To wielki przywilej żyć w tak przełomowym momencie historii, ale to także wielkie wyzwanie.

Podoba mi się praca nad ciągłym dostrajaniem się do współczesności. Interesuję się przemianami cywilizacyjnymi, nowymi odkryciami naukowymi. W rozumieniu siebie i zmieniającego się świata pomaga mi zainteresowanie kulturą i sztuką oraz warsztat i narzędzia humanisty. (Skończyłam filologię polską na UW oraz dziennikarstwo.)

Podczas pracy z klientami chętnie odwołuję się do świata kultury. Jest ona przecież potężnym narzędziem społecznej zmiany.

Jestem dumna, że jako coach i mentorka  pomagam innym odnaleźć sens w chaosie współczesności. Stymuluję ludzi do głębokiej autorefleksji, dokonywania odpowiedzialnych wyborów, świadomego zarządzania swoim życiem, osiągania celów. Czy może być wspanialsze zajęcie?

>> Do listy osóbMonika Dąbrowska

trener, partner zarządzający, konsultant


Formalnie:

Monika Dąbrowska trener, partner zarządzający, konsultantCertyfikowany Microsoft Office Specialist. Praktyk biznesu z wieloletnim doświadczeniem w komunikacji wewnętrznej i PR. Projektowała prezentacje w MS PowerPoint dla członków zarządu na szczeblu europejskim, prezesów, kierowników projektu, kolegów/koleżanek z zespołu, dbając o ich skuteczność, budowanie wizerunku i wspieranie autorytetu w oczach pracowników, współpracowników, dziennikarzy, inwestorów.

Jako Senior Communications Manager w międzynarodowej korporacji wspierała realizację celów biznesowych firmy oraz budowała zaangażowanie pracowników biura i sieci sprzedaży m,in, w Polsce, Francji i Irlandii. Zarządzała komunikacją zorientowaną na rozwój firmy i jej pracowników. Była odpowiedzialna za przygotowanie i realizację projektów komunikacyjnych w Europie: wdrażanie zmian, konferencje, roadshows, filmy i prezentacje korporacyjne. Tworzyła i zarządzała intranetem firmowym oraz jako Project Manager odpowiedzialna była za migrację lokalnego intranetu na globalną platformę SharePoint’ową.

Humanistka z zacięciem IT i pasją kreowania. Pracując z MS PowerPointem wiele lat wie, jak nie tracąc czasu, tworzyć skuteczne prezentacje.

Na co dzień ceni sobie prostotę, która „(…) oznacza osiągnięcie najlepszego efektu przy minimalnych środkach”.

Ukończyła studia filologiczne na UMK w Toruniu ze specjalizacją językoznawczą i nauczycielską, Podyplomowe Studium PR przy Uniwersytecie Warszawskim, Business College w Szczecinie (reklama i marketing).

Prowadzi superwizje trenerów 4GROW.

Nieformalnie:

Dołączyłam do 4GROW, bo wielokrotnie przekonałam się, że energia i czas włożony w rozwój innych wraca, motywuje do działania i realizowania własnych celów,

- bo lubię ludzi z pasją, którym chce się chcieć,

- bo w pracy liczy się dla mnie kreatywność i dobra atmosfera,

- bo spotkałam na swojej drodze inspirujących ludzi, dla których „szklanka jest do połowy pełna”

- bo fascynuje mnie fizyka kwantowa, a najbardziej to, że sami tworzymy swoją rzeczywistość i mamy na nią wpływ,

- bo do serca wzięłam sobie przykazania prof. Leszka Kołakowskiego na życie w zgodzie ze sobą i światem (polecam rozmowę z filozofem Co jest w życiu ważne).

- bo uważam, że mitem jest, że na komunikacji zna się każdy,

- bo mam wiedzę, umiejętności i kilkunastoletnie doświadczenie z zakresu komunikacji, którymi chcę się podzielić.

>> Do listy osób


 


Łukasz Dziuban

ekspert ds. komunikacji wizualnej


Formalnie:

Łukasz DziubanMoja kariera zawodowa od samego początku jest ściśle powiązana z reklamą, którą, w  różnorodnej formie, zajmuję się już 15 lat. Ukończyłem Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale projektowania graficznego, co dało mi solidne podstawy do dalszej pracy. Doświadczenie zdobywałem angażując się w najrozmaitsze projekty i współpracując z najbardziej znanymi firmami na rynku. Początkowo zajmowałem się prowadzeniem zajęć z ceramiki artystycznej w Pałacu Młodzieży, co w znacznym stopniu wpłynęło na poszerzenie moich horyzontów i dało możliwość spojrzenia na sztukę z nowej perspektywy. Współpracując z takimi markami jak PTC Era, Grupa Żywiec, Tchibo, Mennica Polska czy Krupsa udało mi się wypracować system realizacji kompleksowych projektów oraz działania na różnych płaszczyznach marketingowych na poziomie idei i jej realizacji. Zajmowałem się ponadto budowaniem tożsamości marki – jej tworzeniem i kreowaniem komunikacji wizualnej.

 

Współtwórca 4GROW, udziałowiec i pomysłodawca strategii firmy. Specjalista do spraw komunikacji wizualnej, zajmuje się oprawą graficzną stron www.4grow.pl i www.akademia.4grow.pl, jest także autorem materiałów reklamowych.

>> Do listy osóbAnia Góralczuk

koordynator ds. szkoleń


Formalnie:

Ania Góralczuk W firmie zajmuję się obsługą logistyczną i techniczną szkoleń, pełniąc obowiązki koordynatora ds. szkoleń.

Ukończyłam Wyższą Szkołę Pedagogiczną ZNP o kierunku Pedagogika Przedszkolna z Terapią Pedagogiczną. Studia łączyłam z pracą zawodową w charakterze instruktora i animatora tańca, prowadząc zajęcia pozalekcyjne w szkołach podstawowych. Po krótkim czasie pracy w tej branży taniec stał się moją pasją, którą rozwijałam na wielu warsztatach. Po 4 latach pracy z dziećmi poczułam silny instynkt macierzyński i przyszedł czas na własne potomstwo i tak oto zostałam szczęśliwą mamą bliźniąt (dwóch chłopców). Dzieci przez długi czas były całym moim światem i to im poświęcałam swój czas, jednak przyszła chwila kiedy odczułam potrzebę samorealizacji i trochę przypadkiem a trochę zrządzeniem losu poznałam założycieli filmy 4GROW.

Nieformalnie:

Jestem szczęśliwą żona i matką, poszukującą swojej drogi zawodowej. Każdą wolną chwile staram się spędzać aktywnie z bliskimi, najczęściej są to wycieczki rowerowe lub wyjazdy w nowe ciekawe miejsca. Moja pasja jest taniec, lubię każdą formę aktywności fizycznej, która pozwala rozładować drzemiące we mnie pokłady energii. Jeśli pozwala mi na to czas chętnie wyrywam się na zajęcie grupowe typu fitness, zumba, pilates.

>> Do listy osóbAgata Jüngst

młodszy specjalista ds. rozwoju, psycholog


Formalnie:

Agata JüngstW 4GROW współtworzę produkty merytoryczne, materiały szkoleniowe i rozwojowe. Każdorazowo jest to dla mnie ekscytujące wyzwanie, w równym stopniu angażujące wiedzę i kreatywność.

Fascynacja psychologią towarzyszy mi od zawsze. Wbrew „dobrym radom” i tendencjom na rynku zawodowym podjęłam ten kierunek rozwoju. Od samego początku zdecydowana podążać ścieżką psychologii społecznej, swoje miejsce znalazłam w selekcji i rekrutacji pracowników (zarówno niższego szczebla, jak i specjalistów IT). Romans z HRem zamieniłam jednak na trwalszy związek ze szkoleniami i rozwojem, dołączając do zespołu 4GROW. Praca ta jest jednocześnie moją pasją. Mam w niej możliwość wykorzystania posiadanej wiedzy w praktyce i kontynuowania rozwoju zainteresowań i umiejętności psychologicznych. Wierzę, że dzięki temu mogę wykonywać ją najlepiej jak potrafię i szczerze angażować się w nowe wyzwania, co daje mi ogromną satysfakcję.

Nieformalnie:

Najważniejsza jest dla mnie Rodzina. To z nią spędzam najwięcej wolnego czasu. Dla równowagi psychicznej cenne są dla mnie również chwile samotności, w których mogę zaczerpnąć świeżego oddechu i energii. Pomaga mi w tym czytanie, gotowanie, jazda na rowerze i joga. Do działania nakręca mnie możliwość rozwoju, nowych wyzwań, przekraczania własnych granic i zwyciężania wszelkich strachów.

>> Do listy osóbTygrys

przyjaciel firmy


Tygrys zapytany o to, co najbardziej zadziwia go w ludzkości, odpowiedział:

"Człowiek, ponieważ poświęca swoje zdrowie, by zarabiać pieniądze. Następnie, poświęca swoje pieniądze by odzyskać zdrowie. Oprócz tego, jest tak zaniepokojony swoją przyszłością, że nie cieszy się z teraźniejszości. W rezultacie nie żyje ani w teraźniejszości, ani w przyszłości. Żyje tak, jakby nigdy nie miał umrzeć, po czym umiera, tak na prawdę nie żyjąc."

Tygrys inspirował się w swoich przemyśleniach wypowiedzią Dalajlamy. Generalnie dużo ich łączy na płaszczyźnie metafizycznej.

 

 

 

 

>> Do listy osób

 

AKTUALNOŚCI

Charyzmatycznym nie trzeba "być", wystarczy takim "bywać"...

 

Mateusz Dąbrowski: Niech inni zobaczą Twoją siłę!
Starając się zrobić na innych wrażenie, często osiągamy odwrotny efekt... Dowiedz się, co działa na ludzi, jak magnes!

... [czytaj dalej]
© copyright 4GROW 2010-2014
Oferta  Kontakt  O firmie  Zespół  Opinie  |  Tel. +48 505 574 723 | Adres: ul. Panieńska 9 lok. 16, 03-704 Warszawa
design: LUK | powered by YASNE | development: Mateusz Dąbrowski