Test: Asertywność, egzekwowanie i konstruktywna krytyka w pracy

Pytania:11
Dopuszczalna liczba podejść:Bez ograniczeń
Dostępne:Zawsze
Cofanie pytań:Dozwolone

Sprawdź, w jakim stopniu asertywność, konstruktywna krytyka i egzekwowanie są Twoimi silnymi stronami!

Test: Asertywność, konstruktywna krytyka i egzekwowanieAsertywność - jedna z najważniejszych kompetencji składowych charyzmy, ale niestety często bagatelizowana przez sponsorów szkoleń. Umiejętność konstruktywnej krytyki i egzekwowania - składowe asertywności - fundamentalne dla efektywności pracowników pracujących w zespołach bądź uzależnionych od pracy innych.

Asertywność daje Ci możliwość bycia prawdziwym sobą z całym Twoim bogactwem pomysłów i zasobów intelektualnych. Asertywność daje Ci możliwość zadbania także o komfort psychiczny Twojego otoczenia. Dzięki asertywności zaczynasz konstruktywnie mówić i reagować tam, gdzie wcześniej obawiałeś się negatywnych konsekwencji (z powodu negatywnego wpływu Twojego zachowania na innych) oraz tam, gdzie nie mogłeś się odważyć.

Konstruktywna krytyka sprawia, że gdy dostrzegasz ułomności rozwiązań i sytuacji otaczających Cię, wnosisz udoskonalenia w taki sposób, który dowartościowuje innych i pogłębia Twoje relacje z otoczeniem. Twoi współpracownicy zaczynają cenić sobie Twoje zdanie, nawet jeśli jest sprzeczne z ich zdaniem.

Egzekwowanie pozwala Ci uzyskać od innych to, czego potrzebujesz, nawet jeśli z początku napotykasz na opór i niechęć lub wręcz jawną odmowę. Biorąc pod uwagę to, że w większości wypadków kazdy dba najwpierw o swój interes, jest to fundamentalna umiejętność we współpracy w biznesie.


Niniejszy test jest chroniony prawem autorskim i został zbudowany na podstawie pięcio-składnikowego modelu asertywności  autorstwa Mateusza Dąbrowskiego, na który składa się 5 skal:

  • swoboda wyrażania się
  • proszenie o pomoc
  • egzekwowanie
  • konstruktywna krytyka
  • odmawianie

Wykonanie testu zajmie Ci około 10 minut. Na końcu otrzymasz wynik do każdej z pięciu skal asertywności wraz z opisem znaczenia skal. Rozwiązując test, pamiętaj, że często więcej niż jedna odpowiedź jest prawidłowa!

Zapraszamy Cię na szkolenie z asertywności, egzekwowania i konstruktywnej krytyki

Jesteśmy jedyną firmą na rynku gwarantującą termin szkolenia już przy zapisie pierwszego Uczestnika. My nie odwołujemy szkoleń! Dodatkowo każdy Uczestnik po szkoleniu otrzymuje indywidualny trening gratis!
Sam się przekonaj!

 

Dodaj nowy komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Use [collapse] and [/collapse] to create collapsible text blocks. [collapse collapsed] or [collapsed] will start with the block closed.

Więcej informacji na temat formatowania

Wpisz znaki, które widzisz na obrazku. (weryfikuj przy pomocy dźwięku)
Przepisz znaki, które widać na obrazku, wielkość liter nie ma znaczenia. Jeżeli nie możesz ich przeczytać, wciśnij przycisk "Zapisz" i nowy obrazek się wygeneruje.

AKTUALNOŚCI

Charyzmatycznym nie trzeba "być", wystarczy takim "bywać"...

 

Mateusz Dąbrowski: Niech inni zobaczą Twoją siłę!
Starając się zrobić na innych wrażenie, często osiągamy odwrotny efekt... Dowiedz się, co działa na ludzi, jak magnes!

... [czytaj dalej]
© copyright 4GROW 2010-2014
Oferta  Kontakt  O firmie  Zespół  Opinie  |  Tel. +48 505 574 723 | Adres: ul. Panieńska 9 lok. 16, 03-704 Warszawa
design: LUK | powered by YASNE | development: Mateusz Dąbrowski