Czym skusić klienta?

Czary mary - triki i techniki obsługi klienta

Istnieją różne techniki obsługi klienta – część z nich opiera się na drobnych trikach i manipulacjach, które mają spowodować, techniki-obslugi-klientaże nasza firma stanie się w oczach klienta jeszcze bardziej atrakcyjna i rzetelna, np. poprzez umniejszanie wartości konkurencji lub podkreślanie wyłącznie własnych zalet. Tego typu techniki obsługi klienta często skutkują jednorazowym zyskiem nowego klienta czy zlecenia, jednak nie budują długotrwałej relacji z klientem, a to ona decyduje o przewadze konkurencyjnej wielu firm. Na czym zatem opierać rzetelne techniki obsługi klienta?
Przede wszystkim szczerość – to ona jest podstawą zaufania i warunkiem udanej współpracy. Zamiast mówić wszystko to, co klient chce usłyszeć, trzymaj się faktów, a także, gdy sytuacja tego wymaga, odważ się poruszać kwestie problemowe – na pewno zostanie to docenione.
Techniki obsługi klienta przestają być potrzebne, gdy kontrahenta traktujemy jak partnera, a nie źródło potencjalnego zysku. Klient-partner pomaga nam współtworzyć najlepszą markę i świadczyć usługi najwyższej jakości - jego potrzeby i oczekiwania są priorytetem, a obiekcje i zastrzeżenia stanowią źródło bezcennej nauki. Skuteczne techniki obsługi klienta nie są technikami w rozumieniu trików i strategii, ale działaniami, które pomagają zrozumieć perspektywę klienta i wypracować satysfakcjonujące rozwiązania, w dość ekstremalnych warunkach, jakimi są subiektywne oczekiwania, silne emocje, wcześniejsze doświadczenia i rozczarowania.
Warto zdobyć te kompetencje i budować relacje przynoszące długotrwałe korzyści.

 

Podziel się z przyjaciółmi przez:

AKTUALNOŚCI

Charyzmatycznym nie trzeba "być", wystarczy takim "bywać"...

 

Mateusz Dąbrowski: Niech inni zobaczą Twoją siłę!
Starając się zrobić na innych wrażenie, często osiągamy odwrotny efekt... Dowiedz się, co działa na ludzi, jak magnes!

... [czytaj dalej]
© copyright 4GROW 2010-2014
Oferta  Kontakt  O firmie  Zespół  Opinie  |  Tel. +48 505 574 723 | Adres: ul. Panieńska 9 lok. 16, 03-704 Warszawa
design: LUK | powered by YASNE | development: Mateusz Dąbrowski