Wychowanie to wyzwanie - kurs negocjacji z dziećmi

Rodzic w roli skutecznego negocjatora? To możliwe.

Czy istnieje uniwersalna, dobra i sprawdzona metoda wychowawcza dzieci? Oczywiście, że nie. Każdy rodzic, zgodzi się, że wychowanie dziecka to nie przelewki, a nieustanna praca na pełen etat. Często bardziej niż świadomy proces kształtowania kurs-negocjacjirozwoju i osobowości dziecka przypomina pole bitwy z niekończącymi się negocjacjami. Bo jak rozmawiać z kilkulatkiem, który zaczyna manifestować swoją autonomię, na przykład przy wyborze garderoby lub jadłospisu, jak wytłumaczyć, że nie może zjeść płatków śniadaniowych na obiad, że warzywa są zdrowe (nawet brukselka i szpinak), a wybór kaloszy na spacer w upalny dzień to nie najlepszy pomysł. Właśnie - kurs negocjacji z dzieckiem powinien być obowiązkowym punktem przygotowującym młodych ludzi do roli rodziców, zaraz obok szkoły rodzenia.

Tylko gdzie taki kurs negocjacji znaleźć? Na rynku jest mnóstwo ofert szkoleń z komunikacji z dzieckiem, podręczników, przewodników i poradników o wychowaniu, a internet aż kipi od stron i forów poświęconych rodzicom i rodzicielstwu - niestety nie zawsze rzetelnych. Co wybrać? Gdzie szukać inspiracji? Jaka metoda pozwoli "dogadać" się z dzieckiem w każdym wieku, skłonić je do współpracy, bez stosowania przymusu?

Negocjacje nie są łatwe, zwłaszcza z dziećmi. Jednak już podstawowa wiedza z zakresu technik negocjacyjnych często przydaje się nie tylko w życiu zawodowym, ale też codziennym. Kurs negocjacji i wiedza tam zdobyta może być wykorzystywana z powodzeniem do rozwiązywania konfliktów i trudnych sytuacji, również w domu. Najważniejsze to skoncentrować się na potrzebach obu stron – często upór dziecka dotyczący pewnych zachowaniach i zachcianek jest wyrazem jego rosnącej potrzeby niezależności. Mając tego świadomość wiesz, że zamiast walczyć z dzieckiem i bronić własnego stanowiska, korzystniej jest dać mu wybór w pewnej małej kwestii. Jeśli w ten sposób zaspokoisz jego potrzebę samodzielnego decydowania, łatwiej będzie Ci wyegzekwować przestrzeganie wyznaczonych przez Ciebie granic.  

Wychowanie dziecka nie jest proste i nawet najbardziej kochający rodzic miewa chwile zwątpienia, gdy jego cierpliwość jest wystawiana na próbę. Zdając sobie z tego sprawę, należy w trudnych sytuacjach mieć się na baczności, by nie stracić panowania nad sobą. Spokojny i opanowany rodzic, który potrafi łagodzić własne napięcia, uczy dziecko tego samego.
Jeśli poprzez
kurs negocjacji czy komunikacji z dzieckiem możesz oszczędzić czas, energię i ograniczyć stres związany z występowaniem sytuacji trudnych, czy potrzebujesz dłużej się zastanawiać?

 

Podziel się z przyjaciółmi przez:

AKTUALNOŚCI

Charyzmatycznym nie trzeba "być", wystarczy takim "bywać"...

 

Mateusz Dąbrowski: Niech inni zobaczą Twoją siłę!
Starając się zrobić na innych wrażenie, często osiągamy odwrotny efekt... Dowiedz się, co działa na ludzi, jak magnes!

... [czytaj dalej]
© copyright 4GROW 2010-2014
Oferta  Kontakt  O firmie  Zespół  Opinie  |  Tel. +48 505 574 723 | Adres: ul. Panieńska 9 lok. 16, 03-704 Warszawa
design: LUK | powered by YASNE | development: Mateusz Dąbrowski