Czym jest dla mnie coaching

Coaching ICCCoaching to spotkanie z samym sobą – trudne, czasem bolesne, zawsze zaskakujące, ekscytujące, wzmacniające i piękne.

Coaching jest procesem wewnętrznego rozwoju klienta, jako osoby, z uwzględnieniem wszystkich płaszczyzn jego funkcjonowania (od środowiska, poprzez wiedzę, umiejętności, emocje, przekonania, wartości, potrzeby, misję, tożsamość aż po duchowość).

Coaching jest procesem, w którym klient eksploruje samego siebie oraz podejmuje decyzje i działania, które pozwalają mu na osiągnięcie takich zmian, jakich chce oraz na realizację takich celów, jakie sobie wyznaczył.

Coaching to proces złożony z odkryćklienta na temat niego samego oraz działań, na jakie klient się zdecyduje w wyniku tych odkryć. Jest to proces zaplanowany w czasie i z określonym celem.

Coaching zakłada, że klient posiada wszystkie zasoby, jakich potrzebuje do osiągnięcia swojego celu – ma jedynie zablokowany do nich dostęp w określonym kontekście.

Coaching umożliwia klientowi dotarcie do jego własnych zasobówi wypracowanie jego własnej, najlepszej dla niego strategii korzystania z nich.

Coach ponosi odpowiedzialność za etyczne i profesjonalne zarządzanie procesem coachingurozumiane jako stosowanie narzędzi i interwencji coachingowych, proponowanie doświadczeń oraz zadań, które zainspirują klienta do nowych odkryć, pomogą mu znaleźć w samym sobie wsparcie, motywację i inne zasoby potrzebne do  działań, zmian i realizacji jego celów. Coach jest jednocześnie najważniejszym narzędziem w coachingu – jednak tylko narzędziem.

Klient ponosi całkowitą odpowiedzialność za efekty coachingu. Głównym bohaterem i podmiotem coachingu oraz jedynym widocznym ekspertem w tym procesie jest zawsze klient. Dlatego każdy proces coachingu jest inny. Coach jest prawie niewidoczny.

Coach podąża za klientem, jest w tle procesu. Coach pokazuje klientowi inne ramy, inne obszary, które widzi z własnej perspektywy a które chwilowo są niewidoczne dla klienta. Jednak to klient decyduje czy je dostrzeże, w jaki sposób je wykorzysta oraz tylko on wie, co dla niego znaczą.

Coach zna pytania, ale tylko klient zna odpowiedzi.

Podziel się z przyjaciółmi przez:

AKTUALNOŚCI

Charyzmatycznym nie trzeba "być", wystarczy takim "bywać"...

 

Mateusz Dąbrowski: Niech inni zobaczą Twoją siłę!
Starając się zrobić na innych wrażenie, często osiągamy odwrotny efekt... Dowiedz się, co działa na ludzi, jak magnes!

... [czytaj dalej]
© copyright 4GROW 2010-2014
Oferta  Kontakt  O firmie  Zespół  Opinie  |  Tel. +48 505 574 723 | Adres: ul. Panieńska 9 lok. 16, 03-704 Warszawa
design: LUK | powered by YASNE | development: Mateusz Dąbrowski