Co to jest coaching holistyczny?

  Nazwa "coaching holistyczny" jest nowa, niektórym nieznana, choć korzenie tej metody sięgają daleko - jej ojcem jest Sokrates, gdyż on zapoczątkował rozwijanie innych poprzez zadawanie im trudnych/specyficznych pytań zamiast dawania odpowiedzi.
   Słowo "holistyczny" oznacza, iż mamy do czynienia z coachingiem, w którym pracujemy na wszystkich poziomach Diltsa, a nie tylko na trzech najniższych, jak to jest w zwykłym coachingu, czasami zwanym "operacyjnym". Ten ostatni jest instruktażem przez wiedzącą lepiej osobę, uczącą mniej doświadczoną osobę i zazwyczaj jest stosowany w sprzedaży bądź obsłudze klienta.

Wybierz język, który jest Ci bliższy i dowiedz się, czym jest coaching:

AKTUALNOŚCI

Przymróż jedno oko: dodatkowe kilogramy z braku asertywności

Nadwaga i asertywność, trening rozpoczęty!

Dziś rano wyciągnęłam z pudła stare buty do biegania, wytarłam zalegającą na nich pokaźną warstwę kurzu i postanowiłam zadbać o swoją asertywność. Trening czas zacząć! Nie wiem, czy wiecie że brak asertywności często idzie w parze z nadmiarem kilogramów. Chcesz pobiegać, poćwiczyć - koleżanka wyskakuje z kawą i ciastkiem, może wróciłbyś do domu spacerem, ale znajomi wyciągają po pracy na piwo. I jak tu odmówić?

... [czytaj dalej]